Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Скандинавия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани със Скандинавия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Осло?

- Какво е работното време за посещения на кораба Ваза?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Колко дни да отделим на Копенхаген?

- Заслужава ли си круиз из норвежките фиорди?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Граф Вронски
преди 3 часа, r_nikolov1 каза:

Чудя се дали да обменяме датски крони в кеш? В Лондон нямах нито един паунд в кеш - всичко плащах с карта, но в Копенхаген на коледните базари предполагам ще трябва да имаме датски крони (а не евро) в кеш, какво ще кажете? 🙂

Преди 5 години също плащах всичко с карта. Единствено ми трябваше монета за шафчето за замъка в Frederiksborg и още едно място , но не си го спомням. Аз нямах, но от рецепцията ми дадоха и после я върнах. 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 28.11.2023 г. в 20:42, r_nikolov1 каза:

Чудя се дали да обменяме датски крони в кеш? В Лондон нямах нито един паунд в кеш - всичко плащах с карта, но в Копенхаген на коледните базари предполагам ще трябва да имаме датски крони (а не евро) в кеш, какво ще кажете? 🙂

Само с карта, кеш си вземи много малко 😊

Аз от преди 8 години мога да ти кажа, че всичко навсякъде плащах с карта и нямах никакъв проблем 😉 

Така, че не се притеснявай

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 28.11.2023 г. в 20:42, r_nikolov1 каза:

Чудя се дали да обменяме датски крони в кеш? В Лондон нямах нито един паунд в кеш - всичко плащах с карта, но в Копенхаген на коледните базари предполагам ще трябва да имаме датски крони (а не евро) в кеш, какво ще кажете? 🙂

Вземи си пари в брой за бакшиши, да им е гадно. Няма те да ти определят бакшишът да е 5, 10 или 15 процента.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте за самостоятелно пътуващ по-евтино ли ще е с туристическа агенция и група или сам да си резервирам хотели и всичко? Airbnb e най-евтино, но пък тогава трябва сам да си готвя дори закуската и сам да си плащам за транспорта, влакове и т.н. И общо взето като пътувам сам не обичам да обикалям много, в група ми е по-забавно, а да отида и само да видя един град толкова далеч за мен е загуба на време и пари.

 

Имам чувството, че само транспорта и храната ще ме дръпнат много назад. Като видях билетите през моста Оресунд не е евтино да го минеш два пъти с влак май? Докато с един автобус на туристическа агенция сякащ ще излезе по-евтино и хотелите винаги имат закуски. Как мислите?

 

Основно съм се насочил към посещение на Копенхаген, Малмьо, Лунд, и Гьотеборг. Както и замъкът Kronborg, който го има в организираните екскурзии. Но знам, че ако отида сам едва ли ще видя нещо друго овен Копенхаген и може би много бърза разходка в Лунд и Малмьо.

Връзка към мнение

Зарязвай агенциите. Много по-скъпо от реалното ще ти излезе. В интернет има цялата информация, която ще ти трябва. Така че не ти е нужно някой да ти дава наклон как да си планираш деня и да пълниш излишно гушите на агенциите. Това, че е скъпо в тези държави, не означава, че с агенция ще ти е по-изгодно? Напротив, те си ползват реалните цени, като си начисляват и за себе си... надценка винаги има. А самолетните билети със сигурност не ги купуват "на промоция". 

Само ще дам пример.. преди седмица бях в Тромсьо/Норвегия. И съм изхарчил под 500 евро, за настаняване+самолетния билет. За 3 нощи. Например тази турагенция иска 3 бона за същото ХХХХХ И то за края на март, когато хотелите са по-евтини и има по-малък шанс да видиш сиянието. Видях за догодина билети София-Тромсо-София за 180 евро през януари.

Същата турагенция предлага екскурзии до Будьо, Трондхайм, Лофотенските острови и доста подобни скандинавски хубави местенца, но на космическа цена.  

Редактирано от Mary
Премахнат линк към българска туристическа агенция
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 10 часа, esto каза:

Здравейте за самостоятелно пътуващ по-евтино ли ще е с туристическа агенция и група или сам да си резервирам хотели и всичко? Airbnb e най-евтино, но пък тогава трябва сам да си готвя дори закуската и сам да си плащам за транспорта, влакове и т.н. И общо взето като пътувам сам не обичам да обикалям много, в група ми е по-забавно, а да отида и само да видя един град толкова далеч за мен е загуба на време и пари.

 

Имам чувството, че само транспорта и храната ще ме дръпнат много назад. Като видях билетите през моста Оресунд не е евтино да го минеш два пъти с влак май? Докато с един автобус на туристическа агенция сякащ ще излезе по-евтино и хотелите винаги имат закуски. Как мислите?

 

Основно съм се насочил към посещение на Копенхаген, Малмьо, Лунд, и Гьотеборг. Както и замъкът Kronborg, който го има в организираните екскурзии. Но знам, че ако отида сам едва ли ще видя нещо друго овен Копенхаген и може би много бърза разходка в Лунд и Малмьо.

Екскурзовод в туристическа агенция ми е казвал, че  1/3 от цената на екскурзията, която плащаш, е за агенцията. Направи си извода. Освен това, голямото препускане е именно, ако пътуваш с група от агенция. Когато си сам имаш свободата да отидеш там, където искаш и да стоиш и разглеждаш каквото и колкото искаш, както и да си правиш разни промени в движение, ако решиш. С група това е невъзможно. Но за да ти излезе сметката правилна, трябва предварително сам да си организираш всичко. А това означава дни (че и нощи) ровене и търсене из интернет на всичко - транспорт от тук до там, после градски транспорт, междуградски и т.н., разписания, хотели/хостели/апартаменти в зависимост какво предпочиташ и с какви пари разполагаш, информация за местата и обектите, които искаш да видиш, прогнозата за времето, за да прецениш с какви дрехи и обувки да пътуваш и още куп дреболии.  Но пък цялата тази галимация за мен, а мисля, че и за всеки самостоятелно организиращ се, е половината от удоволствието. Другата половина е самото пътуване после. На мен винаги самостоятелното пътуване ми излиза по-евтино или пак толкова, колкото с агенцията, но като крайна цена. Т.е. в тази крайна цена ми влизат и всички хранения, плюс кафенца,тортички, коктейлчета и т.н., също и градския транспорт, билети за посещения, че даже и някоя джунджурийка. Докато, ако си с агенция, тези плащания почти винаги са "допълнителни". А какво да кажем  за "такса гориво" и "задължителния бакшиш", които ти вземат агенциите? Когато сама си купувам самолетните билети, дори пътуването да е след няколко месеца, никога няма последваща допълнителна  "такса гориво", а бакшиш оставям на когото аз искам и колкото преценя, а не задължително еди-колко си. ..  Та затова през  последните 10 години, с две изключения, са ми все самостоятелно организирани. Т.е. всичко е въпрос на добра организация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм сигурен дали не е поредния шегаджия , но ако говорим сериозно - дори цената да е еднаква с агенцията възможността да направиш цяло пътуване точно както си искаш си струва.

 

П.П.По дестинации които съм разглеждал,  агенции си слагат и 100% (разбира се те плащат и ДДС , данък и т.н.). От тях има донякъде смисъл единствено за морска почивка в Египет или Анталия примерно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , stanimir каза:

От тях има донякъде смисъл единствено за морска почивка в Египет или Анталия примерно.

За Египет съм съгласна. Но за Анталия не. Анталия е изключително лесна (и даже евтина) за самоорганизиране.

Връзка към мнение
преди 50 минути , iaia_mama каза:

Анталия е изключително лесна (и даже евтина) за самоорганизиране.

Сега - да. Но не и преди да пуснат директните не-чартър полети ...

Връзка към мнение
преди 12 часа, esto каза:

Здравейте за самостоятелно пътуващ по-евтино ли ще е с туристическа агенция и група или сам да си резервирам хотели и всичко? Airbnb e най-евтино, но пък тогава трябва сам да си готвя дори закуската и сам да си плащам за транспорта, влакове и т.н. И общо взето като пътувам сам не обичам да обикалям много, в група ми е по-забавно, а да отида и само да видя един град толкова далеч за мен е загуба на време и пари.

От това, което споделяш бих те посъветвала да избереш агенция. Много по-евтино излиза да си организираш всичко сам, но не съм сигурна, че ще бъдеш удовлетворен. Нуждата от самостоятелно организиране е състояние на духа, аз например се изприщвам само като си представя възможността да ползвам услугите на агенция. Трудно ме навиват дори за турове за по няколко часа. 

Ако все пак избереш да се организираш сам, тук ще получиш адекватна помощ за всеки етап от пътуване ти. Има много изписано като информация за района. Например, за протока Йоресун имаше много изгодна карта за пътуване. Но както са ти написали вече, трябва си активност от твоя страна в проучване и изпипване на детайлите.

Това със закуската беше много сладко 🙂

Не се притеснявай, има хубави пекарни и кафенета и по тези ширини, гладен няма да останеш. 😉

 

Сега се замислих, къде ли водят агенциите каталясалите туристи в края на деня в Скандинавско, за да пазаруват "мноого изгодно"? В Икея? 😋

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
3 hours ago, iaia_mama said:

Екскурзовод в туристическа агенция ми е казвал, че  1/3 от цената на екскурзията, която плащаш, е за агенцията. Направи си извода. Освен това, голямото препускане е именно, ако пътуваш с група от агенция. Когато си сам имаш свободата да отидеш там, където искаш и да стоиш и разглеждаш каквото и колкото искаш, както и да си правиш разни промени в движение, ако решиш. С група това е невъзможно. Но за да ти излезе сметката правилна, трябва предварително сам да си организираш всичко. А това означава дни (че и нощи) ровене и търсене из интернет на всичко - транспорт от тук до там, после градски транспорт, междуградски и т.н., разписания, хотели/хостели/апартаменти в зависимост какво предпочиташ и с какви пари разполагаш, информация за местата и обектите, които искаш да видиш, прогнозата за времето, за да прецениш с какви дрехи и обувки да пътуваш и още куп дреболии.  Но пък цялата тази галимация за мен, а мисля, че и за всеки самостоятелно организиращ се, е половината от удоволствието. Другата половина е самото пътуване после. На мен винаги самостоятелното пътуване ми излиза по-евтино или пак толкова, колкото с агенцията, но като крайна цена. Т.е. в тази крайна цена ми влизат и всички хранения, плюс кафенца,тортички, коктейлчета и т.н., също и градския транспорт, билети за посещения, че даже и някоя джунджурийка. Докато, ако си с агенция, тези плащания почти винаги са "допълнителни". А какво да кажем  за "такса гориво" и "задължителния бакшиш", които ти вземат агенциите? Когато сама си купувам самолетните билети, дори пътуването да е след няколко месеца, никога няма последваща допълнителна  "такса гориво", а бакшиш оставям на когото аз искам и колкото преценя, а не задължително еди-колко си. ..  Та затова през  последните 10 години, с две изключения, са ми все самостоятелно организирани. Т.е. всичко е въпрос на добра организация.

Права си, още повече, че аз пътувам да усетя едно място и хората му, което с група трудно ще стане. Но най-мразя да се занимавам с разписания, билети, резервации, планове и т.н. Досега най-добрите ми екскурзии са тези, където съм планирал само отиването и хотелите. Колкото по-малко планиране толкова по-добре, защото последния път като отидох с карта и лист на местата, които да посетя не направих почти нищо. Просто енергията на Мюнхен и като цяло цялата държава Германия ми се стори толкова неприятна и след една случка в тяхното метро не отидох до Октоберфест, нито до BMW свят и ТВ кулата, направо хвърлих картата и плана в кошчето. Нито пък дори седнах в някое заведение, а точно 30 минути бях в старата част на града и го напуснах. Даже случката в метрото беше толкова непредизвикана и неприятна, че не знам дали изобщо ми останаха снимки от Мюнхен, май ги изтрих.  😁 Е затова мразя да планирам какво ще видя, защото няма гаранция, че ако си сам ще изпълниш и едно нещо от списъка!

 

Затова пък ми скимна в последния момент да видя Залцбург с влака. Очаквах също да ме разочарова, още повече, че Виена колкото и да я посещавам не мога да я харесам, но беше прекрасно! Направо съжалих, че не съм флексибъл и трябва да седя в Аугсбург на хостел, като можеше по-малко дни да седя в Германия и на място да си резервирам стая в Залцбург. Никакво удоволствие не е да планираш да видиш това и онова, а накрая да ти пропадне целия план защото на живо мястото изобщо не ти допадне.

 

Колкото повече планове си правя, толкова по-малко удоволствие и по-не могат да се осъществят. Най-добрите ми екскурзии са тези, където само отиването до там и хотелите са планирани. Даже сега за Централна Европа не планирам точно как ще се върна, ще си купя билета за обратно на място, най-вероятно с автобус от Будапеща. От тук ще закупя билет само за автобус за отиване и ще резервирам поне първите две нощи в Будапеща, а за Грац и Братислава може би ще резервирам от телефона в Будапеща. 😉 Това е истинско предизвикателство и приключение мой тип. Да не знаеш точно къде ще спиш и в кой град след кой, без програма да правиш каквото чувстваш на момента. Ако ми писне да ходя насам-натам може просто да си седна в някое кафене и да зяпам хората или да седя в хостела и да говоря с другите пътешественици. Ако изпусна нещо голям праз, все пак Централна Европа е близо и няма да избяга. За Скандинавия обаче не е така, още повече, че искам да избегна да летя, но дотам няма как иначе. Наистина ми се ще да рискувам и да нямам билет за връщане предварително, а да го букна през телефона от хотела в Будапеща, където също така ще е и нощта преди отпътуването за София. Някой правил ли е това? За Скандинавия обаче това би било огромен риск. 😄

 

Освен да си купя само самолетните билети до Дания или Швеция и да пробвам Free Walking Tour, те излизат евтини по принцип, няма фиксирана сума - 10-20 Евро, но е с група и обикновено са следобед и не се налага да ставаш в 6 часа за закуска в 7 и в 8 сутринта да търчиш като гламав? Че аз за работа НЕ ставам в 6, нито дори в 7.

Връзка към мнение
Преди 1 час, esto каза:

Права си, още повече, че аз пътувам да усетя едно място и хората му, което с група трудно ще стане. Но най-мразя да се занимавам с разписания, билети, резервации, планове и т.н. Досега най-добрите ми екскурзии са тези, където съм планирал само отиването и хотелите. Колкото по-малко планиране толкова по-добре, защото последния път като отидох с карта и лист на местата, които да посетя не направих почти нищо. Просто енергията на Мюнхен и като цяло цялата държава Германия ми се стори толкова неприятна и след една случка в тяхното метро не отидох до Октоберфест, нито до BMW свят и ТВ кулата, направо хвърлих картата и плана в кошчето. Нито пък дори седнах в някое заведение, а точно 30 минути бях в старата част на града и го напуснах. Даже случката в метрото беше толкова непредизвикана и неприятна, че не знам дали изобщо ми останаха снимки от Мюнхен, май ги изтрих.  😁 Е затова мразя да планирам какво ще видя, защото няма гаранция, че ако си сам ще изпълниш и едно нещо от списъка!

 

Затова пък ми скимна в последния момент да видя Залцбург с влака. Очаквах също да ме разочарова, още повече, че Виена колкото и да я посещавам не мога да я харесам, но беше прекрасно! Направо съжалих, че не съм флексибъл и трябва да седя в Аугсбург на хостел, като можеше по-малко дни да седя в Германия и на място да си резервирам стая в Залцбург. Никакво удоволствие не е да планираш да видиш това и онова, а накрая да ти пропадне целия план защото на живо мястото изобщо не ти допадне.

 

Колкото повече планове си правя, толкова по-малко удоволствие и по-не могат да се осъществят. Най-добрите ми екскурзии са тези, където само отиването до там и хотелите са планирани. Даже сега за Централна Европа не планирам точно как ще се върна, ще си купя билета за обратно на място, най-вероятно с автобус от Будапеща. От тук ще закупя билет само за автобус за отиване и ще резервирам поне първите две нощи в Будапеща, а за Грац и Братислава може би ще резервирам от телефона в Будапеща. 😉 Това е истинско предизвикателство и приключение мой тип. Да не знаеш точно къде ще спиш и в кой град след кой, без програма да правиш каквото чувстваш на момента. Ако ми писне да ходя насам-натам може просто да си седна в някое кафене и да зяпам хората или да седя в хостела и да говоря с другите пътешественици. Ако изпусна нещо голям праз, все пак Централна Европа е близо и няма да избяга. За Скандинавия обаче не е така, още повече, че искам да избегна да летя, но дотам няма как иначе. Наистина ми се ще да рискувам и да нямам билет за връщане предварително, а да го букна през телефона от хотела в Будапеща, където също така ще е и нощта преди отпътуването за София. Някой правил ли е това? За Скандинавия обаче това би било огромен риск. 😄

 

Освен да си купя само самолетните билети до Дания или Швеция и да пробвам Free Walking Tour, те излизат евтини по принцип, няма фиксирана сума - 10-20 Евро, но е с група и обикновено са следобед и не се налага да ставаш в 6 часа за закуска в 7 и в 8 сутринта да търчиш като гламав? Че аз за работа НЕ ставам в 6, нито дори в 7.

Според една руска поговорка "По вкус и по цвет товарищи нет."  Затова бъди волна птица и пътувай както си искаш.

Връзка към мнение

Естествено не е задължително да се планира по часове, само полетите и хотела стига. Допреди 10тина години и хотела не съм планирал, ама вече станаха много пътуващите и малко рисковано така ...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, при всички положения ще отида, може би още тази година, но има време до юли или август, когато смятам да отида.

А някой знае ли евтини и все пак прилични хотели или хостели в Копенхаген, Малмьо, Лунд?

И ако позволите може би малко глупав въпрос, но тъй като почти всичко там е с карта как мога да се сдобия с няколко датски монети от онези интересните с дупка по средата? Предполагам на разни будки или фаст фууди връщат ресто в монети? Не съм по нумизматиката, но това са най-интересните монети, които съм виждал досега в Европа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , esto каза:

И ако позволите може би малко глупав въпрос, но тъй като почти всичко там е с карта как мога да се сдобия с няколко датски монети от онези интересните с дупка по средата? Предполагам на разни будки или фаст фууди връщат ресто в монети? Не съм по нумизматиката, но това са най-интересните монети, които съм виждал досега в Европа.

Купуваш си нещо в супермаркета и връщат ресто монети. Ето тези са ми останали

20240216_195741.jpg

  • Браво 1
Връзка към мнение

Юли и август баш е пиков сезон, тогава цените на хотели и къщи за гости са много високи.  В  Копенхаген бях преди няколко години в Cabinn Metro, близо до един мол, в който после стана терористичен акт 😄 Не е в центъра, но е до метростанция и с метрото стигаш до центъра за нула време. Предварително свикни с мисълта, че в скандинавските страни, Исландия и Нидерландия трудно ще намериш хотел под 100 евро/нощ. Особено в Норвегия, там и хостел за толкова трудно ще намериш.

 

Димитров, ти май си единственият, който е купувал нещо кеш.  В скандинавските страни - всичко с карта или телефон. На много места пише NO CASH 😉  Заради теб касиерката от супермаркета е отключвала касата с банкнотите 😉 Всъщност в повечето супермаркети има само каси на самообслужване. Чат пат се срещат и такива с  жив касиер.

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Hakkâri Spor каза:

Димитров, ти май си единственият, който е купувал нещо кеш.  В скандинавските страни - всичко с карта или телефон.

Бях в Копенхаген декември  2017 и обмених на летището валута ,като ме обслужи българка. А първия път през 2015 платих в един магазин там с едни монети,които имах колекционирани като дете.Сега вече плащам с карта по чужди магазини. Онзи ден в Армения забравих да проверя колко е курса на валутата и без интернет гледах някаква цена в магазин,но не знаех колко е в лева.

Връзка към мнение
преди 10 часа, Hakkâri Spor каза:

Юли и август баш е пиков сезон, тогава цените на хотели и къщи за гости са много високи.  В  Копенхаген бях преди няколко години в Cabinn Metro, близо до един мол, в който после стана терористичен акт 😄 Не е в центъра, но е до метростанция и с метрото стигаш до центъра за нула време. Предварително свикни с мисълта, че в скандинавските страни, Исландия и Нидерландия трудно ще намериш хотел под 100 евро/нощ. Особено в Норвегия, там и хостел за толкова трудно ще намериш.

 

Димитров, ти май си единственият, който е купувал нещо кеш.  В скандинавските страни - всичко с карта или телефон. На много места пише NO CASH 😉  Заради теб касиерката от супермаркета е отключвала касата с банкнотите 😉 Всъщност в повечето супермаркети има само каси на самообслужване. Чат пат се срещат и такива с  жив касиер.

 

 

Миналата годиина по midsommar на пъпа на Стокхолм спахме в 4 звезден хотел за 110 евро преди кешбека, така че не е да няма.

 

Що се отнася до плащането в кеш, Димитров не е единственият. Аз даже пробвах да платя с банкноти, които наскоро били излезнали от употреба, за което не знаех. И за малко да мине. Момичето на касата даже беше изключително любезно да ми обясни, че мога да вляза в коя да е банка и да ги сменя. Съжалявам само, че не ги оставих като бакшиш в едно заведение, където хапнахме, щото ме издразниха с процента, коийто "искам" да им оставя. Можеха те да ходят да си ги сменят.

 

Стопроцентовата дигитализация ме дразни изключително много. Утре ще спре токът и хората ще се чудят какво да правят.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, Zaro каза:

 

Миналата годиина по midsommer на пъпа на Стокхолм спахме в 4 звезден хотел за 110 евро преди кешбека, така че не е да няма.

 

Аз казах "ПОД 100 евро", не над. За двуцифрени суми отдавна няма хотели. А в Стокхолм и аз намерих лесно около стоте евро. В Хелзинки и Осло обаче - Ц. За Берген, Тромсьо и т.н. да не говорим. Норвегия и Финландия са резачка.  

А и зависи "миналата година" в кой сезон сте били. През високия сезон юни-август ... е цифромания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Hakkâri Spor каза:

А и зависи "миналата година" в кой сезон сте били. През високия сезон юни-август ... е цифромания.

Чети де:

Цитат

Миналата годиина по midsommаr

Т.е. петък между 19 и 25 юни. И говорим за четиризвезден на пъпа на Стокхолм, а не в Ботунец. Не че няма и безбожно скъпи.

Връзка към мнение
преди 15 минути , Zaro каза:

Чети де:

Чета, но уточнението за месец юни беше едва сега.  А и за нищо не спорим, аз казах, че е кауза пердута да се намери хотел за под 100 евро, като ми беше даден пример със 110. Както и да е...Всяка година става все по-скъпо, та и тази цена ще е мираж скоро.  @esto говори за юли и август, баш тогава е цифроманията, защото това са единствените по-топли месеци и се води "туристически сезон". Отделно и самолетните билети са по-скъпи точно през тези два месеца. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Hakkâri Spor каза:

в скандинавските страни, Исландия и Нидерландия трудно ще намериш хотел под 100 евро/нощ.

 

 

Преди 1 час, Zaro каза:

 

спахме в 4 звезден хотел за 110 евро преди кешбека, така че не е да няма.

 

Важното е, че ти четеш.

И да, няма значение.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Zaro каза:

Миналата годиина по midsommar

 

преди 4 часа, Hakkâri Spor каза:

А и зависи "миналата година" в кой сезон сте били. През високия сезон юни-август ... е цифромания.

 

Тая година нова година кой месец се пада? 😁 Всяка година ли е така?

И с Midsommar е така - всяка година е горе-долу по едно и също време, плюс-минус три дни. Така еч уточнение не е необходимо. 

А след като четиризвезден е за 110 евро на пъпа, може би, може би е възможно да има и за по-малко пари, нали така?

 

Айде със здраве.

 

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Юни и септември предполагам са по-ниски цените?

Всъщност мога и през май да отида, но нали покрай Евровизия ще е супер гъч в Малмьо, че и в Копенхаген, Лунд и всички градчета и селца наоколо и пак ще са доста високи цените точно заради събитието. От друга страна сигурно атмосферата ще е супер фестивална и ще има хора от цяла Европа. 🥳 

Интересното е, че с тур агенция цената е същата през почти всички месеци, явно наистина за групови резервации има някакви отстъпки. Как става този номер цената да е една и съща дори лятото? Дали е уловка и трябва да се доплаща? Ето пример:

image.png.fff453dbb9e04f45a065b2b0c5d63c16.png

 

Ако буквам сам може ли в началото на септември да се падне хубаво време?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.