Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Португалия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 5 часа, 招き猫 каза:

Двореца наистина беше разочероващ в смисъл на чакането и празните зали сътре. но 10-те евро си струваха само за кладенеца!

Така е, ако не си чакал 2 часа на 35 градуса с мрънкаща жена до теб 😄

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Надя Воденичарова

Здравейте,

от къде да купя Лисабон кард и още един въпрос - От Синтра кое да избера предида се върна в Лисабон - Кашкайш или Кабо да рока. С транспорт съм.

Хубав ден!

Връзка към мнение
преди 38 минути , Надя Воденичарова каза:

Здравейте,

от къде да купя Лисабон кард и още един въпрос - От Синтра кое да избера предида се върна в Лисабон - Кашкайш или Кабо да рока. С транспорт съм.

Хубав ден!

Зависи какво ти се прави, аз бих избрал Кашкайш.

Връзка към мнение
преди 1 час, Надя Воденичарова каза:

Здравейте,

от къде да купя Лисабон кард и още един въпрос - От Синтра кое да избера предида се върна в Лисабон - Кашкайш или Кабо да рока. С транспорт съм.

Хубав ден!

Какъв - самостоятелен или обществен?

Ако е с автобусите, Кашкаиш е по-лесен. От там връщането до Лисабон е с влак. Но пък гледката на Кабо да рока е запомняща се.

Връзка към мнение
Надя Воденичарова
преди 2 часа, Jorro каза:

Зависи какво ти се прави, аз бих избрал Кашкайш.

Благодаря! И двете не е ли възможно - с обществен транспорт съм.

Връзка към мнение
19 minutes ago, Надя Воденичарова said:

Благодаря! И двете не е ли възможно - с обществен транспорт съм.

Възможно е. Провери добре разписанието на автобусите :

 

https://www.cascais-portugal.com/Attractions/Cabo-da-Roca.html

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

5 дни само за Порто са много за мен, освен, ако не се ходи някъде наоколо.

Порто и Мадейра пък няма нищо общо, няма как да избера между тях.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами аз директно бих избрал Мадейра, защото предпочитам природата, а не градовете, пък и вече се включва Лисабон. Но всеки си има предпочитания и си знае какво иска...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Eva eva каза:

Кое бихте избрали - 3-4-5 дни в Порто или Мадейра? Ако имате 10тина дни как бихте ги разпределили между Лисабон и Порто/Мадейра?

Ако имаш 5-6 дни посети Лисабон / 4 дни/ и Порто /2/.  Разгледай ги , заслужава си. И на другата година в Мадейра. Мадейра има 2-3 плажа, но пък е океан и не става много - много за влизане, едно че е хладничко, второ си има вълни. Но пък природата е уникална. И трите места трябва да се посетят, но няма как да ги сравняваш , още по-малко да ги вместиш в рамките на 5-10 дена. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, Alexander каза:

Ако ще е природа, със сигурност бих избрал Азорските, в пъти по-малко туристи има спрямо Мадейра.

Благодаря за мненията на всички! Азорските с Лисабон май няма да ми стигнат 7-10 дни?

Връзка към мнение
преди 8 минути , Eva eva каза:

Благодаря за мненията на всички! Азорските с Лисабон май няма да ми стигнат 7-10 дни?

Между 7 и 10 разликата е 50% или голяма.

Лисабон е малък град, ако няма да се ходи извън града Синтра, Кашкай и други си го видяла за 3 дни макс, ако се добавят другите още 2.

За един остров на Азорските ти стигат 3 дни, освен за най-големия Сан Мигел, за него повече.

Имаш избор, примерно 3-4 в Лисабон и 5 Сан Мигел или 6 Лисабон+околностите  и 4 Терсейра или 3 Лисабон с 3-5 дни на остров.

Вече Лисабон + околности + Сан Мигел няма да стане

 

За кой месец става дума все пак?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Alexander каза:

За кой месец става дума все пак?

Имаме купен само полет София- Лисабон в края на юни. Връщането ще е в началото на юли. Първоначалната идея ни беше Лисабон и Порто, но като гледам какви евтинки полети има и по островите ... не знам. Със сигурност ще трябва да имаме в Лисабон поне 4-5 дни, защото ми се ходи и до Синтра, Кабо ди Рока и Кашкай. След това....не знам. Важното е и някак да вържа връщането и да не се налага да се тестваме в чужбина. Затова загледах като вариант Мадейра /там няма изискване за тестове/, след това връщане през Лондон 🙂

Благодаря, че се включи 🙂 Гледала съм страхотни твои снимки от Португалия 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Eva eva каза:

Имаме купен само полет София- Лисабон в края на юни. Връщането ще е в началото на юли. Първоначалната идея ни беше Лисабон и Порто, но като гледам какви евтинки полети има и по островите ... не знам. Със сигурност ще трябва да имаме в Лисабон поне 4-5 дни, защото ми се ходи и до Синтра, Кабо ди Рока и Кашкай. След това....не знам. Важното е и някак да вържа връщането и да не се налага да се тестваме в чужбина. Затова загледах като вариант Мадейра /там няма изискване за тестове/, след това връщане през Лондон 🙂

Благодаря, че се включи 🙂 Гледала съм страхотни твои снимки от Португалия 🙂 

За Азорите няма тестове, само ваксина, както е в Португалия, важаща 270 дни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

За Азорите няма тестове, само ваксина, както е в Португалия, важаща 270 дни.

Да, затова се насочих и натам. В Португалия ще влезем с антигенни тестове, че нашите ваксини са от юли-август. Но пък ще свършат работа за връщане през Лондон 🙂 Разбира се, съгласно сега действащите мерки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Eva eva каза:

Да, затова се насочих и натам. В Португалия ще влезем с антигенни тестове, че нашите ваксини са от юли-август. Но пък ще свършат работа за връщане през Лондон 🙂 Разбира се, съгласно сега действащите мерки.

Точно през Лондон ще ходя и аз скоро време-в едната посока, че са един път седмично.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, Eva eva каза:

Кое бихте избрали - 3-4-5 дни в Порто или Мадейра? Ако имате 10тина дни как бихте ги разпределили между Лисабон и Порто/Мадейра?

Една седмица за Мадейра... Минимум.

Специално за тебе...

Осем дни за преходи на Тенерифе не ми стигнаха. На Мадейра има много повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Eva eva каза:

Да, затова се насочих и натам. В Португалия ще влезем с антигенни тестове, че нашите ваксини са от юли-август. Но пък ще свършат работа за връщане през Лондон 🙂 Разбира се, съгласно сега действащите мерки.

Азорските острови и 3-4  дни за Лисабон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Бих искала да попитам - има ли възможност и смисъл да разгледаме Брага и Гимараеш в един ден от Порто с градски транспорт?  @muchachote ще си позволя да те тагна, че май скоро беше там 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Eva eva каза:

Бих искала да попитам - има ли възможност и смисъл да разгледаме Брага и Гимараеш в един ден от Порто с градски транспорт?  @muchachote ще си позволя да те тагна, че май скоро беше там 🙂 

Възможно е, аз съм го правил с обществен транспорт.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Eva eva каза:

Бих искала да попитам - има ли възможност и смисъл да разгледаме Брага и Гимараеш в един ден от Порто с градски транспорт?  @muchachote ще си позволя да те тагна, че май скоро беше там 🙂 

Да, има, И възможност И смисъл!!!!! Не се съмнявай в това! И двата града са очарователни. От гара Sao Bento, в центъра на Порту,  хващаш рано сутринта  директен влак първо за Брага, половин ден и е достатъчен. В ранния следобед хващаш от там влака за Гимараиш. Някъде имаше някакво прекачване, мисля че от Брага за Гимараиш, не съм сигурен,  попитай, ще ти кажат. Отиди и в двата, няма да съжаляваш. Аз, лично, съжалявам че не отидох и във Вила Реал, но нямах толкова дни.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Преди 1 час, Oshko каза:

Мадейра или Азорски о-ви? За хубава природа, малко плаж, без дълги трекове.

Зависи за кога го мислиш. Виж новини и прогнози за земетресения и вулкани за Азорските - преди около месец-два сериозно се тресяха, вероятно вече отминава или дори е отминало. Океанът е студен по това време на годината дори на Мадейра, което е по-южно, но за плаж става и се изгаря бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.