Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Моля за съвет. Ще пътувам за Китай. Едната възможност е с катарците, но престоят на връщане /Доха-София/ е 1 час и 10 мин. Според вас възможно ли е да хванем самолета, при положение, че веднъж сме пътували през това летище и горе-долу го познаваме. Дали ще ни изчакат или съдействат, ако има закъснение на първия полет от Пекин до Доха? 

Връзка към коментар
1 hour ago, Rainy said:

@Cioccolata, ако трансферът се продава на ЕДИН билет, грижа нямаш. Грижа на катарците е да го реализират. А е и на връщане 🙂 

П.П. Реален е. И катарците съдействат.

Rainy, извинявай за може би тъпия въпрос, но под един билет какво имаш предвид? Ще купим билети отиване и връщане само с техните авиолинии.  

Връзка към коментар

Не е тъп 🙂 Уточних за прецизност. Едва ли някой купува два билета през Доха, но другаде е често срещано явление. 

Пример: София - Китай (който там град) или Китай - София е един билет, без значение колко трансфера има. 

София - Доха и Доха - Китай, купени отделно, са два билета и авиокомпанията не носи отговорност за тях 🙂 

Връзка към коментар
1 hour ago, Rainy said:

Не е тъп 🙂 Уточних за прецизност. Едва ли някой купува два билета през Доха, но другаде е често срещано явление. 

Пример: София - Китай (който там град) или Китай - София е един билет, без значение колко трансфера има. 

София - Доха и Доха - Китай, купени отделно, са два билета и авиокомпанията не носи отговорност за тях 🙂 

Да, логично е. С един билет ще сме. А в самолета към Доха ли да ги предупредим или още на летището в Пекин?

Връзка към коментар
преди 43 минути , Cioccolata каза:

Моля за съвет. Ще пътувам за Китай. Едната възможност е с катарците, но престоят на връщане /Доха-София/ е 1 час и 10 мин. Според вас възможно ли е да хванем самолета, при положение, че веднъж сме пътували през това летище и горе-долу го познаваме. Дали ще ни изчакат или съдействат, ако има закъснение на първия полет от Пекин до Доха? 

Възможен е. Колеги май месец имаха същия престой при Пекин - Доха - София и го хванаха без проблем, бяха кацнали 10 мин по-рано и по бързите ленти на проверките бяха доволно навреме стигнали, че дори и с 20-30 мин аванс преди полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, VanIvanov said:

Възможен е. Колеги май месец имаха същия престой при Пекин - Доха - София и го хванаха без проблем, бяха кацнали 10 мин по-рано и по бързите ленти на проверките бяха доволно навреме стигнали, че дори и с 20-30 мин аванс преди полета.

Благодаря! 🙂

Връзка към коментар
1 hour ago, ЕмиЖор said:

Здравейте, кой хотел в Доха препоръчвате за безплатна транзитна нощувка? Има ли включен трансфер от летището и обратно?

Миналата година служителите на летището в Доха ни изпратиха в този:http://www.concordedoha.com/.  Чисто, спокойно, с басейн. Трансферът от и до летището беше включен /около 15-20 мин. с бусче/, но нямаше включена храна. Мъжът ми доплати за закуска на шведска маса. Каза, че е била ок, но доста скъпа.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Cioccolata каза:

Миналата година служителите на летището в Доха ни изпратиха в този:http://www.concordedoha.com/.  Чисто, спокойно, с басейн. Трансферът от и до летището беше включен /около 15-20 мин. с бусче/, но нямаше включена храна. Мъжът ми доплати за закуска на шведска маса. Каза, че е била ок, но доста скъпа.  

Благодаря! При резервация онлайн излизат само определени налични, за тази дата която ми трябва, но гледам, че са на различно разстояние от летището и ако няма включен трансфер да избера най-близкия.

Връзка към коментар
1 hour ago, ЕмиЖор said:

Благодаря! При резервация онлайн излизат само определени налични, за тази дата която ми трябва, но гледам, че са на различно разстояние от летището и ако няма включен трансфер да избера най-близкия.

ЕмиЖор, ако искаш посочи кои хотели излизат, а ако някой е бил в тях, може да напише мнение. Ние не резервирахме хотела миналата година, отидохме на информацията и ги попитахме дали ни се полага, а те ни изпратиха в този. Тази година на отиване ще имаме голям престой и може би ще е добре и ние да резервираме, така че ще следя отговорите.  

Редактирано от Cioccolata
правописна грешка
Връзка към коментар
На 17.08.2018 г. в 16:53, chandni каза:

П.С. Също така ако някой е ползвал https://www.supersavertravel.se/ може ли да сподели опита си с тях? Цената на билетите през momondo.se -> supersavertravel.se e със 130+ € по-ниска (общо за двама) отколкото в сайта на Qatar-ците. 

Ако притеснението ти е от гледна точка на сигурност, значи категорично няма място за такова. Ползвал съм доволно много шведски, и всякакви скандинавски сайтове, дори и да забавят мейла с потвърждението, винаги идва.
При шведските сайтове, според личния ми опит, единствената пречка е, че някои не приемат кр.к. и д.к. издадени от БГ банки. Имал съм такива случаи. Последния от преди няколко седмици - избирам полети, дати, въвеждам всички данни, вкл. и националност, номер на картата, 3Д код, но плащането така и не минава. А цените убиец, никъде другаде яам такива. След n на брой опита пиша вечерта на съпорта като посочвам, че картата не е шведска, да не би да е заради това, и получавам отговор, че работели с карти, издавани в повечето страни от ЕС. И накрая все пак питат от коя банка и държава е конкретната карта. След моя отговор, техния гласеше "съжаляваме, от съображения за сигурност, карти на банки от БГ не приемаме на нашия сайт". Последва много гневен отговор, и изреждане на фактите, че България е член на ЕС от 2007, че съм плащал с картите си на сайтове от целия свят, и т.н. даже накрая ги уведомих, че практиката им е недопустима, и те като страна член на ЕС нямат право да правят разделение по признак национална принадлежност, спрямо друга страна-член. Отговориха ми, че тъй като те били малка локална шведска тур агенция, оперирали предимно на местно ниво, и с карти само на държавите, в които компанията-майка имала клонове (Зап. Европа). Че и даже акъл ми дадоха защо не съм си вземел билета от някоя  бг тур агенция, което много ме разсмя, и реших да не се занимавам повече с тях. Цените им бяха нещо подобно - по около 60€ надолу от най-евтиния билет, намерен на всички възможни други места.

Моето лично обяснение за тези разлики, е в националната валута на Швеция (SEK). Понеже курсът й е плаващ, и съм засичал случаи, когато за един ден се срива с доста, или се покачва спрямо другите валути, докато местните оператори успеят да актуализират и превалутират по новия курс на кроната спрямо долар, евро, паунд, или съответната валута на компанията, предлагаща билетите, се получава и тази доста голяма разлика.

П.П. сега виждам, че питането е било преди 2 седмици. Какъв беше резултатът, ако си ги ползвала тези шведи? Или поне ако си пробвала, да кажеш пуснаха ли да мине плащането с бг карта.

 

П.п.П. То май е и офтопик за тази тема, така че може да го преместите, или скриете след отговора на въпроса по случая, че ми стана интересно : )

Редактирано от wilks
Връзка към коментар
преди 3 минути , Cioccolata каза:

ЕмиЖор, ако искаш посочи кои хотели излизат, а ако някой е бил в тях, може да напише мнение. Ние не резервирахме хотела миналата година, отидохме на информацията и ги попитахме дали ни се полага, а те ни изпратиха в този. Тази година на отиване ще имаме голям престой и може би ще е добре и ние да резервираме, така че ще следя отговорите.  

Избрах най-централно разположения от тези които даваше. Само, че нищо не пише за трансфер. Може ли някой,  който е правил резервация предварително да каже как стои въпроса с трансфера. Заявява ли се някъде предварително?

Връзка към коментар
преди 11 минути , ЕмиЖор каза:

Благодаря! При резервация онлайн излизат само определени налични, за тази дата която ми трябва, но гледам, че са на различно разстояние от летището и ако няма включен трансфер да избера най-близкия.

Някои от хотелите, обикновено тези по-близо до летището, предлагат безплатен трансфер при нощувка. Пишеше го в условията на хотелите на страницата с discover Qatar, когато аз резервирах тази година. Ние отседнахме през юли в Marriott Marquis City Center Doha Hotel, но той е далече /7-8 км/ от летището, в района с многото небостъргачи West Bay и не предлага трансфер. Отидохме с такси, защото кацнахме късно вечерта. Сити сентър всъщност е мол, като от хотела има директен вход в мола, а пък пред мола е спирката на автобус 747 до летището. Върнахме се на летището с въпросния автобус на другия ден.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Cioccolata каза:

Да, логично е. С един билет ще сме. А в самолета към Доха ли да ги предупредим или още на летището в Пекин?

В онбщия случай няма защо да предупреждавате, тия неща са отработени с хиляди пътници на ден. Само ако има закъснение

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 8/30/2018 at 4:04 PM, ЕмиЖор said:

Избрах най-централно разположения от тези които даваше. Само, че нищо не пише за трансфер. Може ли някой,  който е правил резервация предварително да каже как стои въпроса с трансфера. Заявява ли се някъде предварително?

А откъде направихте тази резервация за безплатния престой?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

За всички е ясно, че ААВ има "голяма уста", но ако някой прави сметки за OW мили и/или полети с Qatar, нека прегледа това интервю:

Quote

But I don’t think that is any more the spirit of the alliance, especially since American Airlines is continuously targeting Qatar Airways, slandering Qatar Airways, giving misinformation to the US government about Qatar Airways. And now it is targeting our investment in Air Italy at very high level government interaction, claiming that we are cheating on the open-skies agreement that we signed with the US government.”
Asked abut the situation a spokesperson for the US carrier says: “American is a founding member of Oneworld and we hope the alliance’s membership remains intact."

и

Quote

Al Baker is also unhappy with Qantas’s behaviour, which has an extensive tie-up with Gulf rival Emirates while its relationship with Qatar is “trivial”, he says. “And it is blocking us getting rights into Australia. So what is the point of us being in this alliance if it is only in the interest of a few and the interest of the rest is compromised?”

https://www.flightglobal.com/news/articles/frustrated-al-baker-threatens-qatar-oneworld-withdr-452491/

Редактирано от akair
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, akair каза:

За всички е ясно, че ААВ има "голяма уста"...

Не знаех за това название на Боса на катарците, всъщност не му знаех изобщо името. Обаче, като правих наскоро - преди няколко месеца - собствени изводи за авиокомпаниите и value for money, което получаваме от тях, установих, че катарците са несъпоставимо отгоре над всички авиокомпании, барабар с американски, английски и изобщо...

Връзка към коментар

Само тази груба инфлация с милите дето я направиха, изнервиха доста. И сега се хвалят какви промоции имат с по 3-4 пъти повече точки давали. 😞 И това увеличение на таксата за award ticket беше също много грубо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.