Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

25 minutes ago, T.E.Lawrence said:

Най-добрият вариант е Камбоджа на 15я ден и обратно пак виза. Не е желателно да се просрочва толкова много, освен ако не смяташ скоро да ходиш пак в Тайланд.

Благодаря за отговора.

Значи на 15тия ден отивам в Камбоджа и се връщам след 2 дни отново в Тайланд, за да ми издадът нови 15 дни престой и отново ми остават едни 7 дни висящи.За тях си плащам удължение или глобата която видях че е 500 бата на ден нали така?

Връзка към коментар

А защо не останете повече в Камбоджа? Невероятна страна, страхотни хора,кухня и има какво да се види: храмове, море и т.н Иначе за няколко дни, не е препоръчително, но става с глоба за Тайланд без последствия.

Връзка към коментар
преди 7 часа, T.E.Lawrence каза:

А защо не останете повече в Камбоджа? Невероятна страна, страхотни хора,кухня и има какво да се види: храмове, море и т.н Иначе за няколко дни, не е препоръчително, но става с глоба за Тайланд без последствия.

Сега на излизане (га плащах нашите😀) питах гр.полицай за глобите, понеже там видях табелка с наказанията и глоби.

До 90 дена (или 80, не помня) беше тази, която е само финансова, по 500 бата на ден. Та го питах какво става, ако остана 70. Каза ми - само глоба, като уточни че максимума е 20 000 бата, тоест след 40-ия ден си на промоция😀. Без други последствия.

След 90-ия ден вече започват санкциите със забрана за влизане за определен период.

И да кажа, пак от опит, че чакането за удължаване на виза в някои райони може да отнеме половин или цял ден.

Аз бих посъветвал колегата отгоре да прескочи до Малайзия. Няма виза, за разлика от Камбоджа и кеф му море (Ланкгави), кеф му Куала Лумпур..

Връзка към коментар
8 hours ago, T.E.Lawrence said:

А защо не останете повече в Камбоджа? Невероятна страна, страхотни хора,кухня и има какво да се види: храмове, море и т.н Иначе за няколко дни, не е препоръчително, но става с глоба за Тайланд без последствия.

Отиваме на да тренираме там на лагер и не искаме да изпускаме тренировки, за това гледам максимално малко време да отидем другаде колкото да напуснем страната за да няма проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
34 minutes ago, Sun4o said:

Сега на излизане (га плащах нашите😀) питах гр.полицай за глобите, понеже там видях табелка с наказанията и глоби.

До 90 дена (или 80, не помня) беше тази, която е само финансова, по 500 бата на ден. Та го питах какво става, ако остана 70. Каза ми - само глоба, като уточни че максимума е 20 000 бата, тоест след 40-ия ден си на промоция😀. Без други последствия.

След 90-ия ден вече започват санкциите със забрана за влизане за определен период.

И да кажа, пак от опит, че чакането за удължаване на виза в някои райони може да отнеме половин или цял ден.

Аз бих посъветвал колегата отгоре да прескочи до Малайзия. Няма виза, за разлика от Камбоджа и кеф му море (Ланкгави), кеф му Куала Лумпур..

90 дни само финансова?Значи мога на 15тия ден да не напускам ами да си стоя и накрая да си платя всичко. Нещо ми е много объркващо това цяло нещо с тези визи и глоби😆

Връзка към коментар

Щом е наложително, може да идете в имиграционните, дават 7 дни за напускане на страната след тези 15 или ако не са проблем тези 500 бата дневно, за седмица е ок. 

 

Аз не бих бил такъв оптимист за повече дни нарушение, като @Sun4o На теория е така, но тайландските имиграционни са особени, излизаш им в компютъра, ако си просрочвал, макар и с малко. Може да е повод за заяждане, за стриктна проверка, стриктно документи при следващо идване и т.н.

Връзка към коментар
преди 21 часа, T.E.Lawrence каза:

Щом е наложително, може да идете в имиграционните, дават 7 дни за напускане на страната след тези 15 или ако не са проблем тези 500 бата дневно, за седмица е ок. 

 

Аз не бих бил такъв оптимист за повече дни нарушение, като @Sun4o На теория е така, но тайландските имиграционни са особени, излизаш им в компютъра, ако си просрочвал, макар и с малко. Може да е повод за заяждане, за стриктна проверка, стриктно документи при следващо идване и т.н.

Принципно си прав, то си е и късане на пари да стоиш и да плащаш всеки ден след 4-тия, аз само споделям разговора с митничаря. А и щом го има написано черно на бяло, и то с голеееми букви и надписи, би трябвало да е така.
Иначе по правило граничните им полицаи са винаги намръщени и напрегнати, на мен и за двата дена закъснение пак си ме гледаха прекалено насериозно и без грам положителна емоция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Въпрос за VOA, че леко се обърках от прочетеното тук и там: не е необхоодимо да се подава нещо онлайн предварително (за престой до 15 дни) - директно с паспорт, билети за отиване и връщане и доказателство за хотел на гишето на имиграционните?

Връзка към коментар
Преди 1 час, adreno каза:

Въпрос за VOA, че леко се обърках от прочетеното тук и там: не е необхоодимо да се подава нещо онлайн предварително (за престой до 15 дни) - директно с паспорт, билети за отиване и връщане и доказателство за хотел на гишето на имиграционните?

Да. Също така и по 1 снимка на човече. Четох, че може да искат да видят кеш и мед. застраховка, но на нас не ни искаха. Ето и този образец, може да го попълните тук, да не губите време при пристигане. https://www.thaiembassy.com/faq/application-form-for-visa-on-arrival

Нямаше никой, когато пристигнахме, минахме много бързо и избегнахме огромнага опашка на паспортен контрол. /февруари месец, кацане в Пукет/. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, adreno каза:

Въпрос за VOA, че леко се обърках от прочетеното тук и там: не е необхоодимо да се подава нещо онлайн предварително (за престой до 15 дни) - директно с паспорт, билети за отиване и връщане и доказателство за хотел на гишето на имиграционните?

Да, не е необходимо нищо.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, ще бъда много благодарна, ако може да ме посъветвате за следния казус:

на 17ти май заминавам на Тайланд, като връщането е на 9ти юни (общо 23 дни); За съжаление не мисля, че туристическата ми виза ще бъде готова навреме, та какви са вариантите ми за престой от 23 дни?

VOA и посещение на имиграционна служба за удължаване от 7 дни + евентуална глоба за оставащите дни? (Предполагам тези 7 дни се водят 6 нощувки)

Колко дни преди изтичането на

VOA трябва да посетя имиграционната служба? Те ще изискват ли полет за напускане и мога ли да предоставя този, който показва, че ще остана повече от 7 дни 😁 или ми е нужен фиктивен ?

Ако опцията ми е да летя до съседна страна, трябва ли да остана там за определен брой дни или мога да пътувам в същия ден обратно към Тайланд ?

 

Благодаря предварително! 

Връзка към коментар

Мисля, че са 8 дни Вашите, а не 7. Но да приемем, че са 7.

7-те дни си се водят 7 дни, не 6 нощувки. Тоест 3500 бата.

Дали да платите глобата или да си вадите удължение на място си решете Вие. Често има опашки в миграционната служба и се губи по половин ден, но пък може и да имате късмет и да няма хора.
Преценяйте на място. 1500 бата за някои са малко, за други загубения ден е по-скъп.

Ден преди полета може да удължите визата.

Полет до съседна държава само за удължаване не е вариант. И по-скъп. Иначе не би трябвало да имате проблем, че е в един ден.

Връзка към коментар

Юни месец се очаква финализиране на преговорите за двустранно безвизово пътуване и свободна търговия между Европейския съюз и Тайланд. Ако пак по някаква причина след това сме с визи, вече да закриваме държавата.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Юни месец се очаква финализиране на преговорите за двустранно безвизово пътуване и свободна търговия между Европейския съюз и Тайланд. Ако пак по някаква причина след това сме с визи, вече да закриваме държавата.

Е, то целия ЕС без Румъния и ние са без визи в САЩ. От зимата се очаква и за румънците да отпаднат и да останем само ние, ти се чудиш. Няма да се изненадам, ако има изненада и тук. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 4.05.2024 г. в 9:00, Dian каза:

Хубаво би било някой да го беше съобщил и на сайта им за е-визи - на нас продължаваха да ни искат до онзи ден допълнителни снимки на паспортите.

Връзка към коментар
На 24.11.2023 г. в 2:22, Sun4o каза:

Добър въпрос. Чакам отговор и аз. Като се замисля как влезнахме от Лангкави за Ко Липе - на един понтон беше граничната им полиция, събраха ни паспортите и като се почна едно писане..1 час откарахме в лодката

@Sun4o, би ли споделил повече за влизането и излизането ти от Ко Липе, с каква виза и превоз.

 

Казусът ми е следният: покрай утрешното промо на Търкиш се надявам да се сдобия с билет до Куала Лумпур с цел Лангкави, но ми се иска да отскоча за 10-тина дни до Ко Липе. Но чета, че трябва да представиш сам. билет до 15 дни за напускане и не се признават билети по суша и до съседни държави. На Ко Липе няма летище, придвижването с лодка дали се признава. Ще имам сам. билет за след месец от Куала Лумпур. Малко съм объркана 🙂

Връзка към коментар

Купуваш си билет Пукет - КЛ от expedia.com за след 13-14 дена от влизането ви в Тайланд, като гледаш задължително да е с опция безплатно канселиране до 24 ч.

Като имаш потвърждение за закупен билет, правиш един скрийншот (на билета и полетите). 
След което канселираш полета. Но имаш доказателство, че ще напускаш Тайланд след 13-14 дена.
При нужда показваш скрийншота на миграционните на Ко Липе. Обясняваш, ако те пита някой,, че ще ходите с лодка до Пукет и оттам летите.

А ако имате време до екскурзията си, карай по стандартния и по-евтин начин - извадете си виза за Тайланд от посолството в Букурещ.

На нас в Ко Липе не ни искаха нищо, но ние си имахме виза в паспортите. Просто ги взеха и ни ги върнаха след някакво време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Sun4o каза:

Купуваш си билет Пукет - КЛ от expedia.com за след 13-14 дена от влизането ви в Тайланд, като гледаш задължително да е с опция безплатно канселиране до 24 ч.

Като имаш потвърждение за закупен билет, правиш един скрийншот (на билета и полетите). 

Не съм го играла това, но явно ще се наложи ;). Благодаря!

Връзка към коментар

Не знам откъде идва тази постоянна идея за седем дни удължение на VOA. Не трябва да е стандартна цел, защото VOA не се удължава. Дават ти седем дни компромис да напуснеш страната. Това е като катаджията, който те хваща в нарушение, прави ти компромис и ти казва "другият път да не се случва". Разликата е, че тук влизаш в компютъра на имиграционните, че са ти правили компромис и не се знае другият път какво ще решат. Също стандартно питат за причина защо не можеш да напуснеш в рамките на 15 дни VOA и "защото ми е кеф да седя повече" не е добър отговор.

 

Най-добре мислете други варианти, ако имате възможност. Ако трябва някой да забоде мнението горе, защото постоянно има питане за това удължаване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , T.E.Lawrence каза:

Не знам откъде идва тази постоянна идея за седем дни удължение на VOA. 

@T.E.Lawrence, може би не съм обяснила ясно какво искам да предприема и с коя виза ще имам достъп (ако имам).

 

Искам да посетя Малайзия и Филипини със съответния билет за около два месеца общо

 

и докато съм на Лангкави, реших, че ще е добре да отскоча до Ко Липе за 10-14 дни без да просрочвам. 

 

Ако реша да вляза по море с VOA ме притеснява условие 5 от изискванията по-долу.

 

Бих предпочела да кандидатствам за E-VISA, но ми се струва, че няма да я получа ако са същите изисквания

 

за сам. билет. А моята идея е да се върна пак с лодка до Лангкави и от там Куала и Себу.

 

 

 

 

За да получи виза при пристигане, пътникът трябва да отговаря на следните изисквания:

  1. Бъдете от одобрена държава.
  2. Посещавайте Тайланд само с туристическа цел.
  3. Притежавайте истински паспорт с валиден срок над 30 дни.
  4. Да можете да посочите валиден адрес за настаняване в Тайланд, който може да бъде проверен. Този адрес може да бъде хотел или апартамент.
  5. Трябва да имате потвърден билет за връщане при напускане на Тайланд в рамките на 15 дни. Отворените билети не отговарят на изискванията. Пътуването по суша с влак, автобус и т.н. до Камбоджа, Лаос, Малайзия (включително по пътя до Сингапур), Мианмар и т.н. не се приема като доказателство за напускане на Тайланд.**
  6. Предоставете доказателство за средства от поне 10 000 THB за единични пътници или 20 000 THB на семейство по време на престоя ви в Тайланд.
  7. Платете такса от 2000 THB при влизане. Тази такса подлежи на промяна без предизвестие. Трябва да се плати в брой и се приема само тайландска валута.

** Може да бъдете помолени да покажете самолетния си билет на тайландските имиграционни служители при влизане в Тайланд. Ако не притежавате самолетен билет, който да показва, че ще напуснете Тайланд в рамките на 15 дни (или 30 дни) от влизането, най-вероятно ще ви бъде отказано влизане.

Връзка към коментар

Ние напускахме Тайланд с круиз и си изкарахме виза от посолството в КЛ. Пусни си документите онлайн за виза от румънското посолство предварително или си отдели два дни в КЛ за виза оттук. Записва се час онлайн, отиваш и оставяш документите и на други ден си вземаш паспорта с визата.
 

Ходили сме на Ко Липе, ама преди мнооого време. Тогава слагаха визите буквално “на крак” още в Ланкави и хич не гледаха какви документи трябват. 
 

За Ко Липе - това е много, ама много малко островче. Сигурна ли, че искаш да останеш толкова дълго време? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ти @DaBo, за съветите. Май не си заслужава цялата гимнастика за 10-тина дни само и ще оставя Тайланд за следващ път за по-дълго време.

 

@Sun4o, в кой момент при закупуването на билет от Expedia трябва да се появи надписа за безплатна канселация до 24 часа? Преди плащане или в самото начало?

Връзка към коментар
преди 16 часа, само Рени каза:

Благодаря ти @DaBo, за съветите. Май не си заслужава цялата гимнастика за 10-тина дни само и ще оставя Тайланд за следващ път за по-дълго време.

 

@Sun4o, в кой момент при закупуването на билет от Expedia трябва да се появи надписа за безплатна канселация до 24 часа? Преди плащане или в самото начало?

Преди плащане, съвсем в началото, още по време на резервация.

Обикновено това го позволяват само големите авиокомпании, нискобюджетните не.

Тоест AirAsia и подобни не стават, а примерно Malaysia Airlines, Singapore илк Thai Airways.

 

П.П. Личното ми мнение съвпада с донякъде с това на @DaBo, даже бих отишъл  и по-напред - на нас Ко Липе изобщо не ни хареса. Едно, че няма никакъв транспорт, само едни голф-колички за скъпи таксита се ползват, второ, че застрояват яко и все боклуци гледахме, трето, че цялостната инфраструктура не ни хареса и четвърто, улучихме и ветровито време (средата на декември) и плажовете бяха леш…Бяхме и на един остров нагоре - Ко Мук, пак тъпотия, че и по-голяма.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.