Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не съм го пробвал лично, но не виждам логика да не може. Евизата е заместител и наследник на нормалната виза-стикер от посолство, с каквато се минаваше навсякъде на граничен пункт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Не съм го пробвал лично, но не виждам логика да не може. Евизата е заместител и наследник на нормалната виза-стикер от посолство, с каквато се минаваше навсякъде на граничен пункт.

Само да имат компютър и нет, че на някои дивотии няма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
новобранец-магеланец

И аз имам казус с румънците и се чудя какво да правя. От 6-7 години ходя всяка година и в такова чудо не съм се виждал.

 Идеята ми е за 60 дневен престой, та съм подал онлайн за tourist visa през сайта на 11-ти Ноември  като трябва да летя на 6-ти Декември.

Мислех си, че покривам максималният срок от 21 дни, но те били работни, та със уикендите и румънските официално почивни дни на 1.12 и 5.12 идват по-малко от 21 рааботни.

Все още рекуеста ми стои на pending documents check, пратих им мейл да ги попитам какво се случва и че съм насреща да предоставя каквито документи още може да са необходими да са ускорим процесът, но ми върнаха само copy/paste на условията за кандидастване и сроковете. Звъня постоянно в посолството, но никой не вдига.

А работни дни до заминаването ми са днес, утре и в понеделник.

Та си мисля, че единственият ми вариант е промяна на билета за връщане и VOA на летището в Пукет.

Да се надяваме, че няма да им светне, че чакам туристическа от румънците и да ми откажат.

Имам платен хотел от 7.12-23.12 а ако ще променям полета за да взема VOA трябва да летя на обратно на 21.12.

Надявам се това да не е проблем на летището и да им кажа, че съм объркал дните.

Не съм сигурен , дали ако взема VOA за 14дни после мога да сменя статута на туристическата за 60дни.

Някой дали е правил подобна гимнастика?

Връзка към мнение

Със сигурност не можеш да смениш VOA с туристическа.

 

Системите им за виза са свързани, а в изискванията за виза от Букурещ е да се намираш в Румъния или България.

Връзка към мнение
новобранец-магеланец

А на място няма ли друг вариант за удължаване на престоя освен 7 дни за VOA ?

Другият ми вариант е да сменя датите, защото имам 2 безплатни смени със Катарците,но ще ми изгори хотелът за 20-тина дни който е non-refundable.

Връзка към мнение

Няма, с VOA е  само 7. Или смени заминаването, или началната точка някъде в региона, Камбоджа примерно, докато чакаш да стане.

 

Non-refundable хотелът не е непременно така. Свържи се със съпорта на сайта и ги питай, като обясниш за визата. Те се свързват с хотела и нерядко хотелът  се съгласява. Особено ако е през Агода, а те са базирани в Тайланд и имат позиции. Ако е през букинг, въпреки че са с агода под една шапка, холандските лели не си дават много зор, ама може да пробваш и там.

Връзка към мнение

А да се опиташ да се свържеш с Посолството и да ги помолиш за ускоряване на процеса? Или на тази жена към почетното консулство тук за някакво съдействие или поне съвет?

Връзка към мнение
новобранец-магеланец
преди 44 минути , DaBo каза:

А да се опиташ да се свържеш с Посолството и да ги помолиш за ускоряване на процеса? Или на тази жена към почетното консулство тук за някакво съдействие или поне съвет?

Звънях на Мария Донева днес , тя ми каза, че нищо не мога да направя и да чакам ако случайно я издадат, ако не VOA.

Над 20 пъти звънах и на посолството в Румъния, никой не вдига.

Писах им мейл, върнаха ми само copy/paste правилата от сайта 😞

@T.E.Lawrence, благодаря ти , през Агода е и това е добра идея.

А това изчакване дали ще сработи? Дефакто съм им ъплоуднал билета с който излизам на 6ти Декември и съм казал че влизам в Тайланд на 7-ми.

Има ли вариант въпреки това да ми издадат визата след 7-ми?

Връзка към мнение

Здравейте, всички съвети са добре дошли. За първи път отивам в Тайланд след проваления опит през 2020г. Пътуваме 10 души от 19.12-02.01.2024 (две нощувки в Банкок и 10 на Пукет ) дотук чудесно вадим си VOA на летището. 

 

И тук идва проблемът реших да продължа почивката сама с още две седмици .

Вече смених билета за 15 януари и агентката вчера се сети да ми каже че визите важат за 15 дни.

 

Изчетох последните страници по темата, ясно е че ще кандидатствам за виза онлайн ако съм разбрала правилно ми трябва документ за самоличност, самолетен билет за връщане разбира се, резервации и банково извлечение.

 

Проблема идва от това дали ще получа навреме визата и какви са възможните решения, бързо прескачане до Виетнам или Камбоджа?

Всякакви идеи са добре дошли.

Благодаря 🙂

Връзка към мнение
преди 15 часа, новобранец-магеланец каза:

Звънях на Мария Донева днес , тя ми каза, че нищо не мога да направя и да чакам ако случайно я издадат, ако не VOA..

 

Това с Мария няма да сработи - и аз опитвах. но след като тя не взема нейните 75евра казва не може.

Телефона в Букурещ е трудна работа.

Аз писах на мейла им  thaibuh@outlook.com  и след 12 часа ми изпратиха визите. Вярно че те бяха закъснели с 10-тина дни.

Според мен ще ти изпратят визата в последния момент.

При варианта с VOA и предплатена резервация аз може би бих отскочил до някоя съседна държава за ден и пак да вляза.

Но съм оптимист че ще получиш виза🤞

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи да обощим, защото последните питания са подобни.

 

Оставяйте си максимално голям срок за подаване за евиза, защото се чака и се мотаят много, особено сега в силния сезон. Три месеца предварително може да се подава, тествано лично. Минимум два по-рано го правете, за да не треперите. 

 

Досега най-бързото вадене на евиза, което знам, при изрядни документи, е 12 работни дни от подаването. Някой ако е успял по-бързо да каже. При искане на допълнителни документи + още няколко работни минимум.

 

Ако нямате време и искате да сте сигурни, че ще се получат нещата - 15 дни VOA и самолетен билет до съседна държава. Връщате се пак със самолет и така можете до безкрай с VOA на летище след последните безлимитни промени. Това не е евтин, но е сигурен и работещ на 100% начин.  Всички други начини и пестене на пари са на ваш риск. 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Много благодаря  за бързата реакция. Само едно уточнение, ако сега си пусна документите за е виза и не е готова преди да заминем има ли проблем да кандидатствам на място за  VOA.

Връзка към мнение

Винаги може с  VOA, стига да не сте в черен списък, ама там обикновено е за просрочване на визата, едва ли е такъв случая. 🙂

Връзка към мнение
новобранец-магеланец

Тъй като има само 1 работен ден за посолството  до полетът ми на 6-ти Декември и е много малко вероятно да я получа на време, реших да се възползвам от 2-те безплатни промени които имам с Катарците. Ще изчакам все пак до Понеделник и ще си  сменя билета с дата 10тина дни по-късно когато вече и максималният срок от 21 работни дни изтече, надявайки се все пак да я получа до тогава.

По-добре да изгоря с хотела за 10тина дни , отколкото да правя цялата гимнастика с VOA и вземането на туристическа след това от съседна на Тайланд държава.

 

Връзка към мнение

Щом имаш безплатни промени, действай. Аз бих взел билет някъде до съседна държава и с VOA. Все ще си харесате нещо в района, примерно Анкор Ват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, имате ли представа дали има виза за притежаващи руски паспорти хора, но с постоянно местожителство в България? Трябва ли да се попълва нещо предварително или веднага ги пускат? 

Редактирано от Liliq Zlateva
Връзка към мнение
новобранец-магеланец
преди 19 минути , neuromancer каза:

Щом имаш безплатни промени, действай. Аз бих взел билет някъде до съседна държава и с VOA. Все ще си харесате нещо в района, примерно Анкор Ват.

Ако не бях планирал Тайланд за 60 дни нямаше и да се замисля. А иначе на Анкор Ват съм бил, както и във Виетнам и Индонезия. Но където и да съм бил, все нещо ми липсва от критериите: хем с хубави плажове, хубава храна, бърз интернет, безопасно за туристи, нощен живот, цени,  и т.н, докато в Тайланд намирам всичко което търся, и така 7-ми или 8-ми път ще е вече 🙂

 

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Liliq Zlateva каза:

Здравейте, имате ли представа дали има виза за притежаващи руски паспорти хора, но с постоянно местожителство в България? Трябва ли да се попълва нещо предварително или веднага ги пускат? 

Целият свят завижда на руснаците в момента за Тайланд. Дават им 90 дни престой при пристигане, няма виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@новобранец-магеланец, изчакай колкото можеш, мисля, че ще получиш виза. 11.11. е добра дата за подаване на документи, има време да ти я издадат, стига да не поискат допълнителни документи.

Аз я получих бързо, на 12-ия ден. Календарен, не работен.

 

@lessa, на 61-ва страница съм писал кое как се прави, виж, за да избегнеш удължаване на срока.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 29.11.2023 г. в 15:51, новобранец-магеланец каза:

А на място няма ли друг вариант за удължаване на престоя освен 7 дни за VOA ?

Другият ми вариант е да сменя датите, защото имам 2 безплатни смени със Катарците,но ще ми изгори хотелът за 20-тина дни който е non-refundable.

Здравейте, а как се удължава престоят с VOA със 7 дни?

Връзка към мнение
преди 5 минути , T.E.Lawrence каза:

Отиваш в офис на имиграционните според където се намираш. 

Офис на имиграционните в тайланд при пристигане на летището ли? Защото общо престоят е 22 дни ,нали за да ти дадат VOA трябва да имаш билет навръщане в рамките на 15 дни

Връзка към мнение

Не, занимаваш се с офиса в града и така няма как да стане да ти дадат 22 дни накуп. Трябва да имаш изрядни документи за 15 дни и после изрядни за още 7. Идеята на това удължение да го въведат е ако по принцип си възпрепятстван да напуснеш да ти дадат още няколко дни.

 

За мен просто не си заслужава за тези 7 дни. Хората ходят така да си удължават виза фрий режима или евизата за по месец. Много по-лесно е да планираш 15 дни VOA или два+един месеца евиза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече имам всички билети и дойде времето и аз да подавам за виза. Изчела съм какво пише в темата, но имам няколко въпроса:

 

- Имам доста резервации за престоя си от 25 дена и трябва да ги сложа всички доколкото разбрах. Но няма как да ги събера на една страница по никакъв начин.  Потвърждението само на едната е няколко страници... Трябва ли да се вижда цялата информация или е достатъчно само датите и резервационните номера? 
- Всички резервации съм ги правила аз, това проблем ли ще е за друг, който подава за виза, че не фигурира неговото име? 

- За някой има да сваля потвърждение на бългирски и тайски... на английски няма. Има ли проблем, ако е на тайски? 

- За самолетните билети също така, кое от цялото потвърждение трябва да сложа или цялата информация? 

Благодаря предварително!

 

П.С. Летя до Бангкок и после Пукет като там имам няколко нощувки, после отивам до Чианг Май и после се прбирам пак от Пукет за БГ. Дали да не направя просто една фиктивна резервация в Пукет за целия престой и да не се занимавам да прикачам всички полети и резервации? 

Връзка към мнение
преди 7 часа, Pepi Popova каза:

Вече имам всички билети и дойде времето и аз да подавам за виза. Изчела съм какво пише в темата, но имам няколко въпроса:

 

- Имам доста резервации за престоя си от 25 дена и трябва да ги сложа всички доколкото разбрах. Но няма как да ги събера на една страница по никакъв начин.  Потвърждението само на едната е няколко страници... Трябва ли да се вижда цялата информация или е достатъчно само датите и резервационните номера? 
- Всички резервации съм ги правила аз, това проблем ли ще е за друг, който подава за виза, че не фигурира неговото име? 

- За някой има да сваля потвърждение на бългирски и тайски... на английски няма. Има ли проблем, ако е на тайски? 

- За самолетните билети също така, кое от цялото потвърждение трябва да сложа или цялата информация? 

Благодаря предварително!

 

П.С. Летя до Бангкок и после Пукет като там имам няколко нощувки, после отивам до Чианг Май и после се прбирам пак от Пукет за БГ. Дали да не направя просто една фиктивна резервация в Пукет за целия престой и да не се занимавам да прикачам всички полети и резервации? 

Започвам с последното - да, една резервация фиктивна направи. Аз така правя.

Самолетни билети искат от и до София да има. Няма значение откъде. Пиши, че е мултитрип. Аз също влизам от КЛ, пратих тези билети. Както и билета за излизането си от Тайланд. Важно е. Независимо докъде.

За останалите пътници - да, трябва да ги има в резервацията за спане. Те вадят отделни визи, няма как в посолството да знаят, че сте в една стая. Лесно се прави в букинг, дори и при направена резервация, имена се сменят/добавят.

Когато няма на английски, а само на тайски, влизам през друг браузер или компютър/таблет, тогава има. Случвало ми се е на таблета да не излиза, на лаптопа през Хрома да я има на английски.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.