Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ще си извадите reentry permit преди да излетите за Сием Риеп. Цената му е като н VOA - 1000 бата.

Може би наистина така ще е най-добре. Летим за Камбоджа много рано. Не знам дали службата ще работи. Освен предходен ден да отидем. Имаш ли представа къде има офиси? Ние спим в центъра. Много благодаря за помощта!

Връзка към коментар

Здравейте хора, имам нужда от малко помощ. Юни пътувам от Лондон към Пукет, Тайланд и обратно (8 нощувки). Полетът е от Лондон до Куала Лампур (Малайзия), след това от Куала Лампур до Пукет. Тъй като не живея в България и нямам възможност да си взема виза от консулството на Тайланд ще мина с Visa on arrival. Разбрах, че цената е към 60 евро, но никъде не видях колко време отнема да се издаде (ще мога ли да си хвана предплатения транспорт към хотела) и къде точно се отива на летището. Ако не се бъркам ми трябват 2 снимки (паспортен формат) и декларация(ако да - от къде) ? Съответно трябва ли ми и някаква виза за Куала Лампур като посредна точка в полета ? 

 

п.с Има ли някакви препоръчителни/задължителни ваксини ?

п.с 2 Разбрах, че за Малайзия не ни трябват визи....и че притежанието на наркотици се наказва със смърт уоу

Редактирано от feedy
Връзка към коментар

Даа затова и веднага писах, който ходи да го има предвид, защото в сайта не го пише, а само на едно листче до асансьорите в сградата на консулството.

Сутрин: подаване на документи

Следобед: получаване

Ние бяхме на 3,01 следобед там и ни приеха документите, вече сме с визи. Честно казано бяха доста любезни и експедитивни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте хора, имам нужда от малко помощ. Юни пътувам от Лондон към Пукет, Тайланд и обратно (8 нощувки). Полетът е от Лондон до Куала Лампур (Малайзия), след това от Куала Лампур до Пукет. Тъй като не живея в България и нямам възможност да си взема виза от консулството на Тайланд ще мина с Visa on arrival. 

 

А какъв е проблема да отидеш в тайландското посолство в Лондон и да си изкараш виза от там? VOA вече е по-скъпа от посолските визи, поне за момента извън промоцията. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А какъв е проблема да отидеш в тайландското посолство в Лондон и да си изкараш виза от там? VOA вече е по-скъпа от посолските визи, поне за момента извън промоцията. 

 

Не съм близо до Лондон (Шотландия) и честно казано от където и да тръгна да вадя виза ще ми излезе същата цена като VOA, ако не и по-скъпо. След 2 седмици се връщам до България за 5 дена, но ако изкарам виза в София тя няма да е валидна за пътуването ми към Тайланд (юни). Мислех си да звънна на посолството в София и да ги питам дали просто могат да ми приемат документите сега а да, я издадат след 2-3 месеца например. Но дори и да стане, роднини или приятели ще трябва да я пращат до Шотландия и то става дълго и сложно..

Редактирано от feedy
Връзка към коментар

Може да е полезно за някой с чужд паспорт. От тази година ограничиха visa exemption страните до две такива безвизови влизания за година. За VOA не пише нищо, но поне две годишно със сигурност няма проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние бяхме на 3,01 следобед там и ни приеха документите, вече сме с визи. Честно казано бяха доста любезни и експедитивни.

Ами още портиера долу не те пуска, ако не си за определеното нещо в определения интервал от време. Ние ходихме на 04,01 следобед и ни върнаха. Явно сте изкарали късмет и не сте се разкарвали :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Доколкото разбрах от предишно мнение, поредната лъжа от нашето "консулство", че трябва да влезеш дотогава. Ако си я извадиш от нормално тайландско консулство, на 28 февруари можеш да си извадиш за влизане до три месеца напред.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Т.е. ако отидеш с билет за Март няма да ти дадат безплатна, на тяхна глава ?

 

Явно да, според сайта:

 

Уважаеми туристи, с решение на Тайландското правителство от 29.11.2016 година, кандидатстващите за туристическа виза с еднократно влизане в Тайланд се освобождават от такса за периода от 01. Декември 2016 до 28. Февруари 2017 година, като посещението на Кралството трябва да започне не по-късно от 28 февруари 2017 година.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Не е много ясно. Аз си взех визата от консулството вчера- реално влизам на 24 февруари, но визата е с право на влизане до 8 април.

А имаш ли крайна дата за влизане 28.02 (или по-ранна) ?

Връзка към коментар

Здравейте,

И аз имам въпрос относно необходимите визи за пътуване до Тайланд с кратко напускане на страната.
Пътуваме на 26.02 до Пукет (когато хипотетично визата трябва да е безплатна), имаме престой от 3 часа, след което хващаме полет до Сингапур, без да напускаме летището.

Въпросът е дали ни е необходима виза за транзитния престой на летището или можем да минем само с една за връщането ни в Тайланд на 01. Март (когато вече визата е платена).

Отговорът от посолството в София е, че не е възможно да се издадат 2 визи в рамките на 30 дни и единствената опция е многократна виза за скромната сума от 150 евро.

 

Би било чудесно, ако някой сподели подобен скорошен опит.


 

Редактирано от Jana369
Връзка към коментар

Пътуваме на 26.02 до Пукет (когато хипотетично визата трябва да е безплатна), имаме престой от 3 часа, след което хващаме полет до Сингапур, без да напускаме летището.

Въпросът е дали ни е необходима виза за транзитния престой на летището или можем да минем само с една за връщането ни в Тайланд на 01. Март (когато вече визата е платена).

По-скоро е важно багажа как ще ви е чекиран - направо до Сингапур или трябва да го взимате и предавате пак. Ако е първото - няма да ви трябва виза, иначе естествено ще ви трябва, за да влезете в Тайланд и да си получите багажа. Има и reentry permit, не е само скъпата виза, прочети по-нагоре в темата.

Връзка към коментар

Здравейте отново,

 

Благодаря за бързия отговор.Трябва да направя едно уточнение, полетите не са зависими един от друг. Първият до Пукет е с Qatar, като кацаме в 5.50ч в Пукет, след което си запазихме друг полет след близо 4 часа с Air Asia за Сингапур (9.50ч).През този интервал няма да напускаме летището.От посолството в София твърдят, че ако издадем тук виза (безплатна) за влизане в Тайланд на 26.02.17, след това нямаме право да издадем втора в рамките на 30 дена, за влизане отново в Тайланд, когато се връщаме на 01.03.2017 от Сингапур ( имаме запазен хотел в Пукет до 08.03.17.)Въпросът е, изгаря ли ни визата на 26.02., ако сме само на летището докато сменяме полетите?Ако е така, възможно ли е само да презаверим с reentry permit преди полета за Сингапур( не да се издава втора, която вече ще е платена), заради връщането на 01.03 в Тайланд? Или има опция да издадем от София директно само за влизането на 01.03 (около 30 евро, доста по-различна цена от 150 евро за многократна виза? Информацията от посолството в Тайланд е, че след като не напускаме летището, това не се води за влизане в Тайланд, въпреки,че минаваме паспортна проверка, вярна ли е тази информация?Кой от двата варианта е по-сигурен: издаване само на виза 30 евро( в София) за влизане на 01.03  или издаване на безплатната и след това само презаверяване на летището в Пукет преди излитане за Сингапур?

Връзка към коментар

Независимо, че имате два различни билета, ако пътувате само с ръчен багаж и имате онлайн чекиране за полета до Сингапур, можете да останете в транзитната зона и тогава виза няма да ви трябва. Ако обаче минете паспортна проверка и излезете от транзитната зона ще имате нужда от виза.

Re-entry permita също се плаща, но цената му е далеч по ниска от това да се плати 150 евро за многократна виза.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако сте с чекиран багаж варианта е да вземете безплатна виза оттук, минавате паспортен контрол за да си вземете багажа и да го чекирате за следващият полет, еднократното влизане за тая виза "изгаря" но можете да вземете реентри пермит за нея = 30$, което ще е идеалният вариант защото VOA след 1 март евентуално ще скочат двойно на 2000 Бата (60$)... Общ тотал за двете влизания ще ви излезе 30$+10лв .... къде са 150Е...

Редактирано от baiKolio
Връзка към коментар

Ние сме с аналогичен случай и доколкото четох, реших, че от България ще си извадим туристическа виза за 10 лв. и на летището в Банкок - ре-ентри за 1000 бата. За съжаление вторият ни полет е с Bangkok Airways и доколкото Topfly ми отговори на 12стр. в темата, ние не попадаме при изключенията за безвизов 12-часов престой.

Връзка към коментар

Да с чекиран багаж сме, което ще наложи 'изгаряне' на безплатната виза.Относно реентри пермит, при издаването му, ще трябва ли да предоставя документ за определена сума по банкова сметка, вярна ли е тази информация? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.