Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ебаси циганската работа, зачерквам ги изобщо като опция и за в бъдеще. Ще си вадя визи при пристигане или от съседни държави. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Юни? С лодки ши ще плувате юни?

ако трябва и с лодки ще плуваме, като отпуска може да вземе мъжа само и единствено през юни ....... пък и съм била вече юни месец в Тайланд и дори чадър не ми е трябвал  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Интересно ми е като пратя с куриери документите, без никакви пари, какво ще направят.

 

Ще те муфтят допълнително.

 

 

Не, ще ходим след седмица да ги вземем. 

 

Помоли ги да ти дадат документ за платената такса - касова бележка, разписка, бордеро... каквото и да е.

„Помоли“ - казвам това от куртоазия   ;)

 

Много ми е интересно как ще откликнат на „молбата“ ти. Би трябвало да се досетят, че след това може да им се наложи да се обясняват или на тайландците, или на НАП.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да питам...

Освен паспортите и попълнените формуляри със залепени снимки ( нали? ) , евентуалните им 15 кинта ( това на човек ли или общо )... Някакви други бумаги пращате ли?

Копия на билетите? т.е. да им разпечатам потвърждението от авиокомпанията?

Връзка към мнение

Да питам...

Освен паспортите и попълнените формуляри със залепени снимки ( нали? ) , евентуалните им 15 кинта ( това на човек ли или общо )... Някакви други бумаги пращате ли?

Копия на билетите? т.е. да им разпечатам потвърждението от авиокомпанията?

Снимките не се залепят. Приготвяш ги в прозрачно пликче.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да питам...

Освен паспортите и попълнените формуляри със залепени снимки ( нали? ) , евентуалните им 15 кинта ( това на човек ли или общо )... Някакви други бумаги пращате ли?

Копия на билетите? т.е. да им разпечатам потвърждението от авиокомпанията?

 

Required documents for Single Entry Tourist Visa and "MT" visa application: 

  1. Passport with validity not less than 6 months and one copy of passport.
  2. Visa application form completely filled out. 
  3. Recent photograph of the applicant (3.5 x 4.5 cm.) taken within six months. The photograph should be glued to the form and not stapled. 
  4. Evidence of travel to and from Thailand (round trip air / transportation tickets).
  5. Booking of accommodation for the entire period. 

Това е от сайта на Тайландското посолство в Букурещ. Защо не си изпратиш документите там - неколкокртано вече писах, че Спийди доставят в Румъния на тарифите за България, а дори и с Еконт, цената на двупосочна пратка е 16 лева... Дали ще пратиш до София или Букурещ, куриерската услуга е същата... Откъде накъде ще му играеш по свирката на Маламед?!  :wacko:  Решил, че трябва да вземе едни пари и край!  :mad:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз мисля да процедирам през румънското посолство. 6 визи ми трябват, по 10-15лв няма да дам да ме измуфтят за добър ден.

Връзка към мнение
Дани Магелани

И аз ще вземам виза за февруари. Да командироваме някой, по-свободен магеланец, да отиде с паспортите до Букурещ за визи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е това само в България го има. И 10 лв ще са ама все да вземат нещо. Не се наядоха.

Не е за парите, а за простотията че все да вземат и бележка да не дадат. 10 човека ще минат ето им 100 за това че никъде не пише че трябва да ги дадеш.

То наистина по добре нарочно да отида до Букурещ или да пратя документите там само и само да ни ги дам на алчните българи от това уж посолство. Добре е да пратим сигнал и на Тайланското външно министерство.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Явно няма да стане чрез румънското посолство...  :angry: Изпратих им мейл, за да ги питам ако си изпратя документите по куриер после ще е нужно ли пълномощно на куриера, за да получи паспортите и визите и ето отговора им:

 

 

Good afternoon,

We do not accept documents by courier. Applying for visa means coming in person! However, as you seem to be a Bulgarian citizen, pls. contact Mr. Viktor Melamed, Thai Honortary consul in Sofia.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз си бях подготвил документите попълнени, в момента когато разбрах за "всички по 10 лева щото така", скъсах апликацията и изтрих изобщо вариант за консулство в България от съзнанието си и този път, и за в бъдеще. Не съм за умрелите 10 лева, мразя да ми извиват ръцете. Ще си вадя виза при пристигане, дори да платя повече. Правил съмо го няколко пъти, проблемът е никакъв.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Хм,така. Аз имам следния въпрос. Някой взимал ли е VOA на летището в Краби? Няма го посочено като available facility в официален документ, има някакво в Краби което май е пристанище. Понеже аз ще влизам през летището, реших да питам. И на мен не ми се дават 10 лева на Меламед, ама май нямам избор.

Връзка към мнение

Навсякъде из официалните документи го има. Това е основно летище. :) В момента не мога да дам линк, че през мобилната не става. За виза при пристигане можеш да се притесняваш ако влизаш през някоя екзотична сухоземна граница между тръстиките или митничарите да се изцъклят от бройката дадени VOA в паспорта ти от последните няколко месеца.

Връзка към мнение

Явно няма да стане чрез румънското посолство...  :angry: Изпратих им мейл, за да ги питам ако си изпратя документите по куриер после ще е нужно ли пълномощно на куриера, за да получи паспортите и визите и ето отговора им:

много странно да искат всеки да ходи лично. Нали дори и тук няма нужда да се замъкнем цялото семейство. Май не искат да подбиват пазара на Меламед ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мдаа, доста тъпо е това с 10-те лева, но пък аз обичам да съм предварително подготвена и предварително да съм си направила всички визи, които мога. На място мисля само re-entry като излизаме от Тайланд за Камбоджа (или VOA на влизане, ще видим).

Та, да споделя и аз, че ми взеха по 10 лв на паспорт. Питах какво става, ако някой изпрати документи по куриер и не прати по 10 лв, отговориха ми, че ще върнат документите.

За тези, които мислят да ходят на място, имайте предвид, че има опашки и се чака. Също така този понеделник не приемаха документи, а доколкото разбрах и предишния е било така. С обяснение - да се обработят натрупаните до момента заявления.

Редактирано от Narya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Питах какво става, ако някой изпрати документи по куриер и не прати по 10 лв, отговориха ми, че ще върнат документите.

А обясниха ли на какво основание ги събират тези 10 лв?  :mad:

Връзка към мнение

Не, но честно казано не ми се разправяше, особено като се има предвид, че след мен чакаха още няколко човека. Не мисля, че щеше да ми каже нещо различно от на колегата bay_kolio.

Връзка към мнение

А касова бележка дадоха ли ти? Или др. Меламед е освободен от данъци?

А може би и от задължението да води счетоводство е освободен?

Тц-тц-тц! Меламедът му с Меламед!

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нищо не дават, дори разписка или въобще нещо, срещу която да си вземеш паспортите после. Пък аз се притеснявах дали няма да ми трябва пълномощно за получаване на паспортите на моите приятели.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Та, да споделя и аз, че ми взеха по 10 лв на паспорт. Питах какво става, ако някой изпрати документи по куриер и не прати по 10 лв, отговориха ми, че ще върнат документите

И още нещо... При положени, че НИКЪДЕ на сайта не е посочено, че се дължи такава такса, аз откъде точно трябва да разбера...? Или трябва да "хвърля един боб" и да се досетя, че Маламед е решил да прибира нерегламентирана такса?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами и аз това се чудех, и точно това попитах. Казах, че хората са пратили документите без такса, защото на сайта нищо не пише. Отговор не попучих, вместо това жената се изнерви, каза че щели да спрат да приемат документи по куриер... Ама доколко може да се приеме насериозно и откога, идея си нямам. Още повече, че след това ми заяви, че ако се пратят по куриер с парите вътре, ще ги приемат. В един момент ми стана ясно, че няма смисъл повече да се обясняваме. Хората искат да вземат едни пари, пък ако ще и 10 лв. да са и това е.

Редактирано от Narya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тези си плачат за една скрита!  :mad:  То бива наглост и безочие, ама тяхното е отвъд всякакви граници!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уважаеми, г-н Маламед, На мен и съпруга ми ни предстои да посетим Кралство Тайланд в периода ХХ.02.2017 (пристигане) - ХХ.02.2017 (напускане). Запознах се с необходимите документи за издаване на туристически визи, но остават някои въпроси, които не са засегнати. 1. Необходимо ли е лично да присъстваме в консулството в София при подаване на документите или те може да бъдат подадени по куриер? 2. Ако може да се подадат с куриер, необходимо ли е пълномощно на куриера, за да получи готовите визи или не? 3. Ако е с куриер, вие ли ще се свържете с куриера след издаването на визите, за да дойде и да ги вземе или ще бъда уведомена аз, след което трябва да направя заявка за нов куриер? 4. Снимката трябва ли да е залепена на фомуляра или трябва да се изпрати отделно? Благодаря за отделеното време за Вашите отговори.

С уважение, 

 

Здравейте,

 

 

Изпратете, документите, паспарта и таксата с куриер. Не се изискват пълномощни. Ние ще ви върнем паспортите с визите също с куриер.

 

Поздрави

Здравейте, 

 

за каква такса става дума? На сайта е написано, че таксата за издаване на виза е отменена за периода 01.12.2016 - 28.02.2017 г. Аз ли пропускам нещо?

 

Благодаря още веднъж.

 

 

С уважение,

Такса от по 10 лева за обработка на документите. Тя е различна от цената на визата. Другата опция е да кандидатствате за визи при пристигане на летището срещу такса от 30 Евро.

 

Поздрави

 

 

С две думи, Маламед си е решил, че ще си взема пари и точка по въпроса!

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много ми е интересно ако го докладват дали пак ще продължи да я иска тая такса... наистина е безочие.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.