Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Имаме престой на летището в Банкок около 4 часа. От същото летище летим за Сием Реп, но сменяме авиокомпания и полетите са на отделни билети. От тук ще си извадим VOA. Трябва ли да си вадим на летището Re-entry permit? Има ли вариант да останем в транзитната зона и да се прехвърли багажът?

 

 

Transit

Passengers transiting through Suvarnabhumi Airport for less than 12 hours do not require a visa, unless they are travelling on Angkor Air, Cebu Pacific, Eastar Jet, Golden Myanmar Airlines, Indigo, Jeju Air, Jet Asia Airways, Jetstar Asia Airways, Jetstar Pacific, Jin Air, Juneyao Airlines, Lao Central Airlines, Tigerair Mandala, Norwegian Air, Orient Thai Airlines, Regent Airways, Shandong Airlines, Sichuan Airlines, South East Asian Airlines, SpiceJet, Spring Airlines, T'way Airlines, Thai Smile, Tigerair or VietJet Air.[1]

Those transiting through Don Mueang International Airport for less than 12 hours do not require a visa only when travelling on Thai AirAsia or Thai AirAsia X.[1]

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_policy_of_Thailand

Не говорех за моите пари конкретно, използвах го като пример, а за общия случай. Съвсем "случайно" в този "малък" списък са страни като Китай и Индия със съвсем "малък" брой туристи. ;), другото е прах в очите. Много алчно и тарикатски се опитаха да прекарат двойната цена за виза при пристигане, ама си направиха сметката без кръчмаря (имаше статистика някъде с колко китайски туристи дневно е намаляла бройката, беше брутална цифра). Усетиха се какъв гаф са направили и се втурнаха да спасяват сезона с безплатните визи. 

 

От Китай и Индия не се знае освен туристи, какви други идват. Тайланд освен това може би се надява по този начин да получи отстъпки за пътуващите местни граждани. Повечето визови споразумения все пак са на двустранна основа.

 

ЕС също много печели от руските и китайските туристи, но това не означава, че ги пуска без виза на територията на ЕС.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Американските визи са малко по специални, защото те могат да бъдат 10 годишни и да важат и след изтичането на паспорта.

Ами не само, и други визи съм имал и съм си запазвал паспорта. И американците не винаги дават 10 годишна виза

Връзка към мнение

Сега се връщам от тайландското консулство, за съжаление не успях да подам документите, оказа се, че следобед можеш само да получаваш документи...Утре пак ще пробвам.
Да ви попитам, нали е необходимо копие от билетите, но ние имаме само резервацията на  flydubai.Това ще представим, ще ни го приемат ли? Искахме да направим онлайн чек ин, уж пише, че може и за полети от БГ, но като цъкмен излиза, че трябва на летището да се чекираме, някой имал ли е такъв проблем с flydubai.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега се връщам от тайландското консулство, за съжаление не успях да подам документите, оказа се, че следобед можеш само да получаваш документи...Утре пак ще пробвам.

Да ви попитам, нали е необходимо копие от билетите, но ние имаме само резервацията на  flydubai.Това ще представим, ще ни го приемат ли? Искахме да направим онлайн чек ин, уж пише, че може и за полети от БГ, но като цъкмен излиза, че трябва на летището да се чекираме, някой имал ли е такъв проблем с flydubai.

При FlyDubai мисля, че check-in-а беше само на летището. Според мен би трябвало да приемат резервацията за целите на визата.

П.П. Добре, че каза, че следобяд само ДАВАТ документи, че както ми е проблем излизането от работа, щях да ходя 2 пъти...

Редактирано от Яничка
Връзка към мнение

При FlyDubai мисля, че check-in-а беше само на летището. Според мен би трябвало да приемат резервацията за целите на визата.

П.П. Добре, че каза, че следобяд само ДАВАТ документи, че както ми е проблем излизането от работа, щях да ходя 2 пъти...

Даа затова и веднага писах, който ходи да го има предвид, защото в сайта не го пише, а само на едно листче до асансьорите в сградата на консулството.

Сутрин: подаване на документи

Следобед: получаване

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Даа затова и веднага писах, който ходи да го има предвид, защото в сайта не го пише, а само на едно листче до асансьорите в сградата на консулството.

Сутрин: подаване на документи

Следобед: получаване

Това важи за "безплатните" еднократни визи. За другите няма проблем и наопъки да го направиш  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Сега се връщам от тайландското консулство, за съжаление не успях да подам документите, оказа се, че следобед можеш само да получаваш документи...Утре пак ще пробвам.

Да ви попитам, нали е необходимо копие от билетите, но ние имаме само резервацията на  flydubai.Това ще представим, ще ни го приемат ли? Искахме да направим онлайн чек ин, уж пише, че може и за полети от БГ, но като цъкмен излиза, че трябва на летището да се чекираме, някой имал ли е такъв проблем с flydubai.

И аз се опитах днес след обяд, но и аз ударих на камък. Утре сутрин - нов опит. За Флайдубай - безплатно чекиране на летището. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами не само, и други визи съм имал и съм си запазвал паспорта. И американците не винаги дават 10 годишна виза

 

Ясно е че може да си запазиш паспорта, но ползвал ли си друга виза освен американска с изтекъл паспорт?

Връзка към мнение

Аз явно на късмет съм уцелила да подам сутрин. На въпроса може ли с потвърдена резервация-може. Подадох нашите документи с разпечатка от сайта на Гълф еър с потвържденията и номер на електронни билети и каката от консулството каза, че всичко е Ок.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ясно е че може да си запазиш паспорта, но ползвал ли си друга виза освен американска с изтекъл паспорт?

Ползвал съм, британска, аз точно затова го запазвах паспорта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абе всичко за Тайланд ли сте тръгнали?

:lol:

 

Повечето :) Дължи се на няколко последователни промоции :)

Освен да си направим една магеланска сбирка там. :))) Кой е по тайско април месец?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Освен да си направим една магеланска сбирка там. :))) Кой е по тайско април месец?

 

Ние сме от 24 февруари до 10-ти март, така че с теб се разминаваме, но вероятно има други в твоя период.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние с Desi75 имаме 12 часа престой в Банкок на 27.02 и най-вероятно ще се помотаме из града.

Имам(е) пресни спомени от едно засичане с други магеланци на другия край на света и бяха изключително забавни 3 дни, после всеки продължи по програмата си. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние с Desi75 имаме 12 часа престой в Банкок на 27.02 и най-вероятно ще се помотаме из града.

Имам(е) пресни спомени от едно засичане с други магеланци на другия край на света и бяха изключително забавни 3 дни, после всеки продължи по програмата си. :)

Ами аз чакам да кажете колко силно вероятно е да се помотаете из града, за да си направя програмата за Банког. Смятах да ходим до двореца в първия ден от престоя ни, но с Деси си говорихме, че и тя иска да го види и че ако вие слезете до града, във ваша чест мога да го оставя за последния ни ден в Банког - 27 февруари, за да отидем там заедно :)

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Спокойно, ние се разбрахме на лични :) Прав си, че темата за визите се размива с офф-топик коментари , но не се сдържах.

Сори и аз ще спамна :)

Кои сте са разбрали, ми ние? 24-31март Патонг 1-3 Банкок . Пишете на лични :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кратък репорт за ваденето на виза за Тайланд от Хо Ши Мин.

 

Първи ден:

Път до консулството от хотела в центъра и обратно: време 10 минути в посока, цена на транспорт с моторче $1 в посока.

Подаване на документи: 1( да, една!!!) минута.

Втори ден:

Път до консулството от хотела в центъра и обратно: време 10 минути в посока, цена на транспорт с моторче $1 в посока.

Взимане на виза: 1( да, една!!!) минута.

 

Общо похарчени пари: 0 за виза и $4 за транспорт

Общо загубено време: 42 минути

 

Визи се подават и взимат през работно време, без значение сутрин  или следобед. Визите са безплатни, ако се подадат документите до 28 февруари, съответно влизане в страната до 27 май, не да се върнеш до 28 февруари. ( бях чел за поредната лъжа от нашето консулство в мнение по горе)

 

Та, така работят хората в така наречения "трети свят", ние тук в много цивилизованата Европа си търпим да ни тъпчат разни какви ли не. ;)

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Някой пробвал ли е скоро да вади визи от посолството в Румъния с куриер и приемат ли се документите , респ. връщат ли се паспортите с положена виза? Събират ли такса за виза,ако се подаде в срока до 28.02., независимо че влизането е след тази дата, както е посочил T.E.Lawrence?

 
Връзка към мнение

Здравейте, колеги магеланци! Ние също обожаваме да пътуваме и в края на януари ни предстои път до Тайланд и Камбоджа. Проблемът е обичайният. Летим до Банкок, стоим там 4 дни, после сме два дни в Камбоджа (Сием рип), връщаме се в Тайланд и през Банкок летим за Чанг Май. Въпросът е визов. Каква виза за Тайланд ще ни трябва? Вариант ли е безплатна еднократна от консулството и виза при пристигане на връщане от Камбоджа? Лошото е, че имаме само 2 часа престой при пристигане от Камбоджа. И се тревожа да не изпуснем полета за Чанг Май и вместо да спестим 150 евро за многократната, да дадем пак толкова, ако се наложи да купуваме нови билети.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.