Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Благодаря! Трябва ли да се правят някакви онлайн процедури предварително или направо се взима на летището?

 

Направо се взима :) Но не е евтина, 1000 бата в промоцията, иначе 2000 бата, не помня за кога беше планирано твоето пътуване. В посолство визата е безплатна (10лв под масата в българското консулство) до края на февруари май беше. 

Връзка към мнение

В посолство визата е безплатна (10лв под масата в българското консулство) до края на февруари май беше.

До края на март са безплатни, респективно дотогава VOA са намалени на 1000 бата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Aleks, сега се сетих, че май имаше изискване за наличен билет за извън Тайланд, това може да е малък проблем за твоя стил на пътуване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Aleks, сега се сетих, че май имаше изискване за наличен билет за извън Тайланд, това може да е малък проблем за твоя стил на пътуване.

Всъщност сега ми се въртят доста идеи в главата и затова исках да се подсигуря предварително и проверя как стои с визата при пристигане.

Ако ми се остава по-дълго в Тайланд каква би била най-добрата опция? Може ли да се кандидатства за нормална няколкомесечна виза онлайн и да се получи на летището? Все още съм в Индия и нямам идея какво ще го бъде по-нататък, като че ли това е и чара на пътешествията как всичко се променя винаги по един или друг начин.

Благодаря и поздрави от Агра!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имаме престой на летището в Банкок около 4 часа. От същото летище летим за Сием Реп, но сменяме авиокомпания и полетите са на отделни билети. От тук ще си извадим VOA. Трябва ли да си вадим на летището Re-entry permit? Има ли вариант да останем в транзитната зона и да се прехвърли багажът?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На VOA не може да се вади реентри пермит, само на нормална виза. Вариант е вадене на безплатна тук ( такса 10лв за консулството ) и реентри преди да напуснете Тайланд...

След като полетите са на отделни билети ще се наложи да "влезете" в Тайланд за да си вземете чекирания багаж и да го чекирате отново за Сием Реп. Или ако сте само с ръчен да си отсидите в транзитната зона до следващият полет...

Аз поне така си ги обясних за мен нещата, нямам никакъв практически опит с тая материя ( Тай-ските визи и реентри ), пропуск който надявам се ще коригирам съвсем скоро :)

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност сега ми се въртят доста идеи в главата и затова исках да се подсигуря предварително и проверя как стои с визата при пристигане.

Ако ми се остава по-дълго в Тайланд каква би била най-добрата опция? Може ли да се кандидатства за нормална няколкомесечна виза онлайн и да се получи на летището? 

 

Варианта ти е влизане и излизане от Тайланд, което да рестартира следващата виза. Мисля си, че все ще намериш време да отскочиш до Камбоджа за тази процедура. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да определено ще се отскача до Камбоджа така и така ще съм в района. Просто си мислих че 15 дни виза няма да е достатъчно и си мислих да кандидатствам онлайн за тай виза (при възможност), тъй като съм далеч от България и Ню Дели също и същевременно ми се иска да получа нормална виза със срок поне няколко месеца.

Връзка към мнение

Да определено ще се отскача до Камбоджа така и така ще съм в района. Просто си мислих че 15 дни виза няма да е достатъчно и си мислих да кандидатствам онлайн за тай виза (при възможност), тъй като съм далеч от България и Ню Дели също и същевременно ми се иска да получа нормална виза със срок поне няколко месеца.

 

Ще чакаме Т.Е.Lawrence да изпълзи отнякъде, но мисля, че такива визи за дълъг престой хич не са лесни. Точно за това повечето хора правят номера с отскачането. Lawrence беше споменал, че властите почват да ограничават и това, но само ако злоупотребяваш много. Едно отскачане до Камбоджа си е съвсем в реда на нещата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едно отскачане до Камбоджа си е съвсем в реда на нещата. 

 

Това означава максимум общо 45 дни в Тайланд: 30 дни от първата виза, ако е взета в консулски отдел предварително + 15 дни от VOA.

Може, разбира се, да се закачат още VOA след това, но и аз четох тук-там, че властите се канят да ограничат схемите с "visa run".

Връзка към мнение

Две voa не е проблем, ако се показва самолетен билет за напускане на страната до 15 дни. В региона може да извади изключително лесно виза от посолствата в Лаос и Виетнам, както и по-добре с агенция от Камбоджа. Минималното изискване пак е самолетен билет, като този път с дата до два месеца след влизане в страната. Другата седмица ще си вадя пак такава виза от консулството в Хо Ши Мин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Редакция: Отказвам се, да не станат само проблеми после...

 

Къде според вас е най-добре да се пусне сигнал срещу нерегламентираната такса на В. Меламед? Тук ли:

european04@mfa.go.th

Редактирано от Яничка
Връзка към мнение

Здравейте! Така и така ще плащам 2000 бахт (50 евро) за ВОА която е само за 15 дни та рекох да си изкарам нормална виза от тайландското посолство която е валидна поне 3 месеца, мислейки че цената не би трябвало да бъде по-висока (или поне не много) от тази на ВОА.

Единственото тайландско посолство което намерих по пътя ми ще бъде това в Коломбо, Шри Ланка. Издават виза до пет работни дни, а аз планирам да бъда в Шри Ланка поне 2-3 седмици. Дотук добре.

Само че прегледах ценовия списък на thaivisareservation.com и пише че цената за multiple entry visa for 3 months е 23.000 Шри Ланка рупии, което обърнато в евро излиза на 150 евро. Това възможно ли е или аз греша някъде в моите проверки и сметки? Искрено се надявам да е второто.

Дайте съвети хора. В краен случай ако наистина е толкова скъпа просто ще карам с ВОА но тя има толкова кратък срок че би ми се искало да имам нормална.

Връзка към мнение

Редакция: Отказвам се, да не станат само проблеми после...

 

Къде според вас е най-добре да се пусне сигнал срещу нерегламентираната такса на В. Меламед? Тук ли:

european04@mfa.go.th

 

Аз също бих препоръчал да да не се създават излишни проблеми. Който го дразни таксата на Виктор Меламед нека се обръща към нормалните посолства на Тайланд или да ползва VOA. Това което може да се постигне със сигнал срещу Меламед е или да му отнемат правото да издава визи или да закрият изцяло почетното консулство. Така възможността за издаване на тайландска виза в България ще се преустанови. Има вариант и да му забранят да взима такси, но тогава той ще се откаже от издаването на визи, защотото без да получава една стотинка от Тайланд едва ли ще поеме администрацията на издаването на хиляди визи. 99% от почетните консули в света не се и занимават с подобна дейност.

Меламед е хитрец на дребно, който си е намерил канал да изкара едни 70 000 лева годишно, но и раходите са му поне половината от тази сума. Ако приемете работата му като работа на една туристическа агенция едва ли бихте съжалили от агенцията 10 лева за да ви уреди виза от държава, която няма редовно посолство и консулство в България.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз също бих препоръчал да да не се създават излишни проблеми. Който го дразни таксата на Виктор Меламед нека се обръща към нормалните посолства на Тайланд или да ползва VOA. Това което може да се постигне със сигнал срещу Меламед е или да му отнемат правото да издава визи или да закрият изцяло почетното консулство. Така възможността за издаване на тайландска виза в България ще се преустанови. Има вариант и да му забранят да взима такси, но тогава той ще се откаже от издаването на визи, защотото без да получава една стотинка от Тайланд едва ли ще поеме администрацията на издаването на хиляди визи. 99% от почетните консули в света не се и занимават с подобна дейност.

Меламед е хитрец на дребно, който си е намерил канал да изкара едни 70 000 лева годишно, но и раходите са му поне половината от тази сума. Ако приемете работата му като работа на една туристическа агенция едва ли бихте съжалили от агенцията 10 лева за да ви уреди виза от държава, която няма редовно посолство и консулство в България.

Както казах - отказах се, точно по тези причини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За щастие все повече държави в Югоизточна Азия почнаха да се надпреварват да дърпат туристи и първото, което правят е да си либерализират тъпанарските визови разпоредби. Основният туристопоток не са авантюристите тип "ще преглътна разправиите и таксата, отивам веднъж там и продължавам нататък към други страни", а многократно връщащи се големи маси като братята китайци, с евтините местни полети за дълги уикенди. Като трябва да плати виза, по-скъпа от промобилета и си казва "баси тайланда, що не ида в Индонезия, там визата ми е безплатна." 

 

Аз очаквам този експеримент с безплатната виза за Тайланд да го удължат. Като отидох за първи път във Виетнам, една бг агенция ме закла с такса и нямаше друг начин да си извадя виза. Няколко пъти след това при престои в Камбоджа, само като си помислех за разправиите и се отказвах да ходя пак, предвид че беше само на няколко часа път с рейса. Сега на виетнамците им дойде акъла с намаляване на таксите и разправиите по визите и хоп, на драго сърце отивам за повече и си харча парите там. Нещата с превъзбудения Тайланд бяха на кантар, с умния ход за безплатните визи, пак ме спечелиха да похарча някой лев и тая година. Крайно време е да разберат, че те зависят от моите пари като турист, не аз от тяхното "велико" благоволение да ме допуснат. Като не щат, свят широк, екзотични плажове бол и региона. Редица други страни чакат да ме приемат радушно. ;)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Да питам и аз нещо - трябва да си извадя виза за Тайланд, но ще си сменям паспорта този или следващия месец - имам в него американска виза и ще ми върнат стария паспорт. Въпроса ми е дали в стария могат да ми сложат и тайландската виза и да вляза с нея в Тайланд или да извадя новия паспорт и тогава да вадя тайландската виза?

Връзка към мнение

Да питам и аз нещо - трябва да си извадя виза за Тайланд, но ще си сменям паспорта този или следващия месец - имам в него американска виза и ще ми върнат стария паспорт. Въпроса ми е дали в стария могат да ми сложат и тайландската виза и да вляза с нея в Тайланд или да извадя новия паспорт и тогава да вадя тайландската виза?

Преди две години, визата за Тайланд ми беше готова за два дни... По - добре си оправи паспорта, отнема повече време, и после нови визи...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искам максимално късно преди пътуването да си извадя новия паспорт и затова питах дали могат в стария да ми сложат визата и да вляза със стария паспорт в Тайланд.

Връзка към мнение

Би трябвало да може, това със оставянето на стария паспорт важи не само за американска виза, а за каквато и да е. Освен ако изрично държавата забранява

Връзка към мнение

Крайно време е да разберат, че те зависят от моите пари като турист, не аз от тяхното "велико" благоволение да ме допуснат. Като не щат, свят широк, екзотични плажове бол и региона. Редица други страни чакат да ме приемат радушно. ;)

 

От твоите пари зависят много малко :( Тайланд допуска безвизово гражданите на 57 държави, но сред тях за съжаление не е България цък

Българските дипломати би трябвало да са по активни по въпроса. За Маламед е ясно, че няма интерес да премахнат визите за българи.

Искам максимално късно преди пътуването да си извадя новия паспорт и затова питах дали могат в стария да ми сложат визата и да вляза със стария паспорт в Тайланд.

 

Ако валидността на паспорта изтича по рано от 6 месеца от вероятното връщане от Тайланд може и да откажат да сложат виза в стария паспорт. Ако все пак сложат печат пак могат да откажат ако паспорта вече е невалиден, но такова правило не съм чел да има в Тайланд. В най-лошия случай остава вариант да искаш нова виза на летището.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Би трябвало да може, това със оставянето на стария паспорт важи не само за американска виза, а за каквато и да е. Освен ако изрично държавата забранява

 

Американските визи са малко по специални, защото те могат да бъдат 10 годишни и да важат и след изтичането на паспорта.

Връзка към мнение

Не говорех за моите пари конкретно, използвах го като пример, а за общия случай. Съвсем "случайно" в този "малък" списък са страни като Китай и Индия със съвсем "малък" брой туристи. ;), другото е прах в очите. Много алчно и тарикатски се опитаха да прекарат двойната цена за виза при пристигане, ама си направиха сметката без кръчмаря (имаше статистика някъде с колко китайски туристи дневно е намаляла бройката, беше брутална цифра). Усетиха се какъв гаф са направили и се втурнаха да спасяват сезона с безплатните визи. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • DaBo
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.