Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Много ти е разнообразна програмата :) Супер!

В твоя случай, аз бих подходил така:

 

...

Благодаря ти много! Единственото ми притеснение е че в много от страните смятам да вляза по земя. Да не кажа във всичките. В такъв случай как е най-добре да процедирам според теб?

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Благодаря ти много! Единственото ми притеснение е че в много от страните смятам да вляза по земя. Да не кажа във всичките. В такъв случай как е най-добре да процедирам според теб?

За Камбоджа и за Лаос ние влязохме по сухоземна граница и за двете държави си взехме на граничния пункт, няма никакъв проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Камбоджа и за Лаос ние влязохме по сухоземна граница и за двете държави си взехме на граничния пункт, няма никакъв проблем.

Супер! Това значи че и в двете страни ви удариха по един печат в паспорта без да кандидатствате въобще за електронна виза предварително?

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Супер! Това значи че и в двете страни ви удариха по един печат в паспорта без да кандидатствате въобще за електронна виза предварително?

Точно така, не сме кандидатствали изобщо, отидохме на границата, взеха ни паспортите и ни лепнаха визите. Валидни са един месец от влизането в страната.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти много! Единственото ми притеснение е че в много от страните смятам да вляза по земя. Да не кажа във всичките. В такъв случай как е най-добре да процедирам според теб?

 

Не е невъзможно. Прегледай табличката  и давай да бистрим държава по държава в съответната й тема.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Консулството на Тайланд в Румъния си е получило писмо за новите разпоредби и е публикувано. Да видим тук дали ще има развитие. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Консулството на Тайланд в Румъния си е получило писмо за новите разпоредби и е публикувано. Да видим тук дали ще има развитие. 

Ако щат! Както вече писах, Спийди тарифират пратките до Румъния по тарифата за България, така че дали ще пратим документите до Маламед в София или до посолството в Букурещ, цената на куриерската услуга е еднаква.  ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Румънците биха ли ни издали безплатни визи? Няма ли да кажат вие си имате посолство, издавайте си от там?

 

Това тук не е посолство, а канцелария на Почетния консул. Не би следвало да отказват.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте и от мен,

 

Понеже и аз следя темата с отпадането на таксите, се наложи да се обаждам 3 пъти до прословутото консулство, като така и отговаряха, че нямат информация все още. Вчера, след като проверих, че в Тайландското посолтво в Букурещ имат официална новина, реших да им пиша с въпрос дали могат да ни помогнат по някакъв начин. Все още нямам отговор от тях обаче.

 

Днес решихме да отидем до консултвото, но се оказа, че не работят, заради почитането на 50 дни от кончината на Краля, както и национален празник, та днес и в понеделник не работят.

 

Проблемът е, че полетът ни е за 12 декември и се колебая дали да чакаме максимално и да рискуваме с VOA, ако не стане безплатно тук, или да прежалим по 30 евро за г-н Меламед. В тази връзка някой има ли отговор от Тайландското министерство/администрация или каквото и да е било и какво бихте ни посъветвали вие?

Връзка към мнение

Здравейте и от мен,

 

В тази връзка някой има ли отговор от Тайландското министерство/администрация или каквото и да е било и какво бихте ни посъветвали вие?

Аз им писах на 29.11.2016

 

Днес получих "отговор" от тях...

 

Pls. consult Embassy’s Web site www.thaiembassy.org/bucharest.

 

 

Nina Mihai

Royal Thai Embassy

12, Vasile Conta st. Sector 2

Bucharest

Email: thaibuh@outlook.com

Tel: 021 311 00 31

На сайта на посоството е публикувано от вчера писмо, с което се обявява временното отпадане на визите. Както няколко пъти вече писах, Спийди тарифират Румъния о тарфата за БГ, така че моят съвет е да си пратиш документите по куриер до тях. Пиши посе какво е станало.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз им писах на 29.11.2016

 

Днес получих "отговор" от тях...

На сайта на посоството е публикувано от вчера писмо, с което се обявява временното отпадане на визите. Както няколко пъти вече писах, Спийди тарифират Румъния о тарфата за БГ, така че моят съвет е да си пратиш документите по куриер до тях. Пиши посе какво е станало.

Извинявам се за грешното изразяване - естествено, че не са отпаднали визитие, а само таксата по издаването им.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз им писах на 29.11.2016

 

Днес получих "отговор" от тях...

На сайта на посоството е публикувано от вчера писмо, с което се обявява временното отпадане на визите. Както няколко пъти вече писах, Спийди тарифират Румъния о тарфата за БГ, така че моят съвет е да си пратиш документите по куриер до тях. Пиши посе какво е станало.

Това в е безкрайно безпардонно от страна на тайландските представители в България! Щом в Румъния е факт би трябвало и тук да е, а не да се чудят хората, в коя друга държава да изпращат документи.... пълно безобразие и абсолютно непрофесионално от страна на въпросният служител.... Благодаря за навременната информация chandini

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На сайта на посоството е публикувано от вчера писмо, с което се обявява временното отпадане на визите. Както няколко пъти вече писах, Спийди тарифират Румъния о тарфата за БГ, така че моят съвет е да си пратиш документите по куриер до тях. Пиши посе какво е станало.

 

Проблемът е, че полетът ни е в понеделник, на 12-и и доста ме притеснява да не стане някакво забавяне с паспортите и т.н.

Както се е видяло, във вторник ще си пробваме късмета, пък каквото стане. Дано до тогава са получили свише информация да си махнат таксичките.

Връзка към мнение

Официално е вече. От сайта на консулството:

 

Уважаеми туристи, с решение на Тайландското правителство от 29.11.2016 година, кандидатстващите за туристическа виза с еднократно влизане в Тайланд се освобождават от такса за периода от 01. Декември 2016 до 28. Февруари 2017 година. Тази промяна касае единствено еднократните, туристически визи с право на престой до 60 дни и не се отнася до останалите типове визи издавани от Консулството.

 

http://www.thaiconsulate.bg/l-bg/visa/p1-2-0.html

 

Айде честито на печелившите! :) И ние се класираме. И благодарности на тези, които ги тормозиха с писма, може би е помогнало.

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Благодаря за информацията Narya. Super. Ще спестя 30€.

Само трябва да разбера като излезна от Пукет, за да отида до Сингапур и Куала Лумпур за 4 дни и се върна в Бангкок предпоследния ми ден, дали може да влезна с транзитна виза, която четох че до 3 дни?

Би трябвало да ме устройва. или реентри трябва да извадя от летището от Пукет преди за излезна?

Тъй като реално като влезна отново в Тайланд в Бангкок на 25.02.2017- следобед, а полета ми обратно за Европа е на другия ден 26.02 сутринта в 8.30. Така че транзитна виза ще трябва да стане. Само не знам нещо трябва да подавам предварително или просто като кацна на 25.02 им показвам билета че излитам на следващия ден и ми дават транзитна. Знам че пак се плаща нещо. Но може би е по- малко бюрокрация.

Ако някой знае, моля да ми отговори.

Благодаря.

Връзка към мнение

На нас ни взеха по 10 лв. на човек за приемането на документите на място. Без обяснения. Естествено попитахме защо. Така са ми наредили каза каката и точка. Няма обяснения има опашка. .. Най - вероятно ги прибират само за дя не се радваш твърде много.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Извадиха ли ви ги веднага визите като ги платихте или съвсем ей така са тези 10 лева и пак ще ходите да си ги вземете?

Връзка към мнение

Извадиха ли ви ги веднага визите като ги платихте или съвсем ей така са тези 10 лева и пак ще ходите да си ги вземете?

Не, ще ходим след седмица да ги вземем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.