Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Продължението...

 

 

 

Ясно, разбирам. 
 
Моля дайте сметка, по която да преведа таксата.
 
Поздрави

 

 

Няма сметка, моля изпратете таксата с документите.

 
Поздрави

 

Не може по сметка! Кеш, че да няма следа!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

1. Ако тази такса е регламентирана, защо не е обявена никъде на сайта, а се съобщава "на ухо".

2. Ако тази такса е регламентирана и се отчита пред НАП, защо не може да бъде платена по банков път, а я искат "на ръка" или в плик, без да се издаде какъвто и да било документ за събирането й?

 

На мен лично не са ми проблем нито 10, нито 20 лв, нито 30€ - аз лично ще си платя VOA, но няма да позволя ме правят на маймуна. Дразнещо е наглото поведение на този така наречен "дипломат". 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Е и НАП биха се заинтересували. :D

 

стана ми интересно, понеже общо-взето практикувам в област, свързана с финанси и данъци, какъв е наистина режимът на подобни такси

 

би трябвало да се прилага Виенската конвенция за консулски отношения (регулира както щатните, така и почетните консулства) - http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/-15186942

 

според нейния чл.39

1. Консулството може да събира на територията на приемащата държава предвидените от законите и правилниците на изпращащата държава такси за извършени консулски услуги.
2. Събираните суми от такси, посочени в точка 1 на този член, и квитанциите за тях се освобождават от всякакви данъци и такси на приемащата държава.

 

 

този член е приложим и за почетните консули, на основание чл.58

1. Членове 28, 29, 30, 34, 35, 36, 37, 38 и 39, точка 3 на член 54 и точки 2 и 3 на член 55 се отнасят и до консулствата, ръководени от почетни консулски длъжностни лица. Освен това, улесненията, привилегиите и имунитетите на такива консулства се уреждат от чл. 59, 60, 61 и 62.

 

 

така че НАП май нямат много работа из консулствата.... сега, дали такса за обработка на документи е вид консулска услуга, и дали е регламентирана в договора на почетния консулт с изпращащата държава, може само да се гадае

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма нужда да се гадае, достатъчно е да се преценява според наличните факти. Вече писах по-горе, не смятам отново да влизам в обяснителен режим. Лично аз не виждам нищо незаконно в действията на Меламед. От римско време е така - търговката дейност се основава на елементарните принципи на предлагане и приемане. Никой не те кара насила да приемаш направено предложение. Квалификациите са за сметка на онези, които по инерция си служат с подобни. Не всичко което лети се яде и т.н. и т.н...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То, че сумите са освободени от данъци и НАП няма общо, е ясно. Обаче никъде не е казано да се събират пари без документи, в случая квитанция.

Маламед може и да не трябва да декларира сумата пред данъчните, ама на мен може и да ми трябва документ за това, че съм платила 10 лв. И после като се взимат пари без документ и без никъде да са обявени, дали става въпрос за сума, събирана с оглед дейността на почетния консул или за нещо друго.

Аз си мисля, че едно ново писмо до Тайландското външно министерство с въпрос, за какво се плащат тези пари и още едно писмо до НАП с питане, дали дори и събирането на такси да е данъчно необлагаемо е правилно и в реда на нещата да не се издават квитанции, ще вкара малко ред в дейността на тази личност.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Напълно съм съгласен с @mililia. За всяко едно нещо за което съм си платил, изисквам касова бележка. С извинение, но дори и за услугата тоалетна... трябва да се иска касова бележка.
 

И аз мисля, че едно писмо до тях с въпрос "Хора, искат ми пари, но защо?" не е лоша идея.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Пътуваме за Тайланд на 15-ти януари, ако отида за виза в първите дни след нова година, късно ли ще бъде?

 

Не. Доколкото знам им трябва максимум седмица, за да ударят печата.

Връзка към мнение

Не. Доколкото знам им трябва максимум седмица, за да ударят печата.

Гледах формуляра, който се попълва.

Какво трябва да запиша в следните графи, ние няма да сме само в един хотел, а дори не съм решила кой да е със сигурност.

Proposed address in Thailand...

Local guarantor and address...

Guarantor and address in Thailand...

Връзка към мнение

Гледах формуляра, който се попълва.

Какво трябва да запиша в следните графи, ние няма да сме само в един хотел, а дори не съм решила кой да е със сигурност.

Proposed address in Thailand...

Local guarantor and address...

Guarantor and address in Thailand...

 

Хм, доколкото си спомням, след като се допитах по имейл до Виктор Меламед, само в първото поле (Proposed address in Thailand)записах адреса на първия хотел, в който щяхме да отседнем. Другите две ги оставих празни. Според мен обаче това е чиста формалност, надали някой ще седне да проверява дали точно там сте отседнали. А дори и да имате намерение да отседнете там, може да промените плановете си в последствие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това пък защо?

Е как защо?

Този господин се изживява като някаква примадона. Той би трябвало да е човекът, който представлява Тайланд нали?

Щом този така уважаван господин се прави на абсолютен мизерник и си позволява да пише на хората по този начин, какво остава за хората който не са на такива представителни постове. 

Той би трябвало да е мост, който осъществява връзка м/у двете страни а не някакъв мошеник на дребно...

Явно там гледат на туристите, като на дойни крави и това отношение е нещо нормално.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е как защо?

Този господин се изживява като някаква примадона. Той би трябвало да е човекът, който представлява Тайланд нали?

Щом този така уважаван господин се прави на абсолютен мизерник и си позволява да пише на хората по този начин, какво остава за хората който не са на такива представителни постове. 

Той би трябвало да е мост, който осъществява връзка м/у двете страни а не някакъв мошеник на дребно...

Явно там гледат на туристите, като на дойни крави и това отношение е нещо нормално.

 

Този господин е българин :) Виктор Меламед - бивш шеф на БГА „Балкан“.

Да, той представлява Тайланд, но как само го представлява...

И да - аз от доста време си мисля, че тайландците е редно да научат що за персона е техният почетен консул в България.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Този господин е българин :) Виктор Меламед - бивш шеф на БГА „Балкан“.

Да, той представлява Тайланд, но как само го представлява...

И да - аз от доста време си мисля, че тайландците е редно да научат що за персона е техният почетен консул в България.

Хехе, другарят е почетен консул от 2003 година по искане на държавата Тайланд.Само оттам могат да го сменят или смъмрят :))) евентуално.Нашенските управници нямат думата,защото "такива били правилата в дипломацията"ми обясни един приятел, дето седи на "висок етаж":)))

Само за протокола, миналата година в консулството са издали около 7000 визи, казва почетният консул в едно интервю.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отделих част от мненията за визите за Камбоджа в нова тема за прегледност

http://magelanci.com/topic/8178-%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B6%D0%B0/

Връзка към мнение

Да, 10 евро на лелята и ги прави за същия ден. Не знам само дали е различно, ако е сега в ултрапика на сезона с много визи за обработка. 

Връзка към мнение

Вадих виза миналата година в края на октомври и отне 2 часа,преди 12.00ч подадох документите,следобед бяха готови.Доплаща се за бърза поръчка,не помня каква беше сумата точно , но от поръдъка на 10-20лв ми се върти....

П.п.Предварително бях проверил по телефона за тази въможност

Редактирано от stanislavpp
Връзка към мнение

Този господин е българин :) Виктор Меламед - бивш шеф на БГА „Балкан“.

Да, той представлява Тайланд, но как само го представлява...

И да - аз от доста време си мисля, че тайландците е редно да научат що за персона е техният почетен консул в България.

Това не го знаех, честно казано се учудих доста от изказването му за това, че човекът не се бил "прекарал".  Сега вече нещата взеха да се изясняват...  Жалко, че такива недоразумения, като този господин те карат да си правиш грешните изводи и излагат страната, която представляват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

VOA съществува ли за нас и за какъв период се издава?

Да, можеш да получиш VOA на съответното летище при влизане в Тайланд. Дава право на 15 дни престой.

Връзка към мнение

Да, можеш да получиш VOA на съответното летище при влизане в Тайланд. Дава право на 15 дни престой.

Благодаря! Трябва ли да се правят някакви онлайн процедури предварително или направо се взима на летището?
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • yordanov
    • Venera Belcheva
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.