Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Да попитам и аз. Летя от Мале до Банкок и взимам виза на летището, както го направих и предния път,  но сега разликата е, че ми трябва многократна виза за Тайланд. Това като пристигна ли да го коментирам със служителите, които поставят визите на летището или кога?

Връзка към мнение

Нищо подобно не съм писал. :) Визата от посолството за 30 евро важи за два месеца с еднократно влизане. Реентри пермита се прави задължително преди излизането от страната.

Не е ли възможно да се вземе още от България двукратна виза или две еднократни от по 30€, за да се спести време във вадене на re-entry permit на летището?

Връзка към мнение

На вниманието на всички заинтересовани -

От 26 Септември цената на Виза при пристигане ( VOA )  за Тайланд се повишава двойно .... :(

Това според Тайландското посолство в Хелзинки...

 

Visa on arrival is provided at 32 designated international checkpoints and applicants should submit the application form duly filled out and to which his/her recent photograph (4 x 6cm) is attached. The application fee is 1,000 Bahts/Person(From 27 September 2016, VoA fee will increase from 1,000 Baths to 2,000 Baths)

 

Полковник, нещо по въпроса чува ли се по ония ширини ?

Връзка към мнение

Единствено в уикипедия намерих, че ще се вдига. :D

Тъпото е, че едни 15тина умрели от глад страни имаме визи и те продължават с л*ната. Камбоджанците като ги вдигнаха, поне има някаква логика, че е за пари, защото всички са с визи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На вниманието на всички заинтересовани -

От 26 Септември цената на Виза при пристигане ( VOA )  за Тайланд се повишава двойно .... :(

Това според Тайландското посолство в Хелзинки...

 

Visa on arrival is provided at 32 designated international checkpoints and applicants should submit the application form duly filled out and to which his/her recent photograph (4 x 6cm) is attached. The application fee is 1,000 Bahts/Person(From 27 September 2016, VoA fee will increase from 1,000 Baths to 2,000 Baths)

 

Полковник, нещо по въпроса чува ли се по ония ширини ?

 

Това означава ли, че re-entry permit става 2000 бата?

Връзка към мнение

Това означава ли, че re-entry permit става 2000 бата?

 

за реентри пермита нищо не намерих...

първоначално мислех да си караме с VОА и да не се занимаваме с реентри и т.н.

Ако нещата с нормалната виза останат както досега, май ще е по-добре като наближи време да изкараме визи за месец от тук и да вадим реентри от DMK на път за Камбоджа...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Значи, като проверих, гласували са го с цел да стимулират ваденето на визи от консулствата, а не на летищата. Това поне звучи като да не вдигат още таксите за консулски визи, че иначе ще станат по-скъпи от билета до Тайланд. :D

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моля, извинете ме, че не искам и не мога да изчета всички теми за Тайланд! Кажете ми за 9 часа престой каква виза и от къде трябва да си изкарам?

Връзка към мнение

От консулството в София, обикновена еднократна виза за 30 евро. Има и транзитни визи, но друг да пише за тях.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Моля, извинете ме, че не искам и не мога да изчета всички теми за Тайланд! Кажете ми за 9 часа престой каква виза и от къде трябва да си изкарам?

Ние си взехме от летището в Банкок, имахме 16 часа престой.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Моля за помощ! Знам, че темата е коментирана много, но не ми е ясно все още! Ние пътуване до Банкок с престой от два дни, след което летим Банкок- Сием Риип с престой 4 дни и след това се връщаме обратно в Тайланд сухопътно! Цялата ваканция ще е 14 дни! Не мога да си изкарам виза от посолството в София защото не живея в България и нямам и път натам! Ще си вадя ВОА!Аз съм единствената българка в групата! Останалите са двама французи и един новозеландец. За тях няма визи! Въпроса ми е мога ли да си извадя два пъти ВОА? Няма ли някакъв срок за влизане и излизане? Струва ми се прекалено лесно, защото по тази логика може да си живея в Тайланд и да си влизам и излизам всеки 15 дни! Тръгвам другия петък и моля някои които го е правил да ми отговори възможно най бързо!

Редактирано от Didi
Връзка към мнение

Здравей, най-добре си извади виза от посолството където си, няма нужда е да е от това в България. 

 

Това, дето ти се струва лесно, беше така допреди година, вече затегнаха положението и ако прекалиш  с няколко влизания и излизания почваш да светиш в червено на монитора, вече да не те пускат без нормална виза. VOA ще е 2000 бата от 26 септември. За сухопътно влизане не се наемам да давам прогнози, виждал съм и чувал какви ли не истории последната година. Митничарите имат разпоредби да правят нарочно трудно това VOA и да стимулират ваденето на визи предварително, затова вдигнаха и таксата. Аз в редките случаи, когато минавам сухопътно, си вадя реентри пермит предваритено да няма изненади. Със самолет е доволно елементарно и безпроблемно.

Връзка към мнение

Много ти благодаря за бързия отговор! Аз говорих с посолството в Лондон и те ме посъветваха за ВОА! Странно да! И ми казаха или два пъти ВОА или re entry permit! От каде го вадя този пермит от летището ли? И как става? Много благодаря за съдействието!

Връзка към мнение

Re-еntry permit може да се извади само на нормална виза от посолство, преди излитането има гише и става бързо. Виж, писали сме доста из темите подробно. Все пак, аз бих си извадил виза от посолството, сухопътното преминаване им е болна тема на тайландците след атентата в Банкок. Най-вероятно няма да имаш проблем с VOA, но,  ако не ти пречи, иди до посолството. 

Връзка към мнение

Транзитна виза е друго нещо, това е ако не влизаш в държавата, а само пребиваваш на летището за по-дълго време, или спиш в хотел на летището, такива неща. Reentry permit е ако имаш виза и влезеш, после да можеш да влезеш още веднъж без да ходиш пак до посолство и пр.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Имам следното питане: Обмислям да посетя Тайланд, но преди това Виетнам. Полетът ми на отиване ще кацне в Банкок транзит и след това летя за Ханой. След около 10 дни ще се върна в Тайланд през Камбоджа. Необходимо ли е да си изкарам транзитна и туристическа виза или примерно минавам с двукратна?

Връзка към мнение

Ако си с този катарския полет, през Банкок за Ханой, дори самолета няма да сменяш. :)

 

Да, най-вероятно ще съм с него. Да си призная не обърнах внимание дали е същият самолет. И все пак ако са различни самолети ще ми трябва ли транзитна виза? Всъщност за момента още се колебая дали да използвам катарските авиолинии с прекалено големия престой в Доха или турските през Истанбул, които обаче кацат в Хо Ши Мин и летят за Ханой.

Връзка към мнение

Летял съм с него няколко пъти. Не ти трябва виза, нито сменяш самолета. Седиш  и чакаш да се разтоварят и натоварят пътниците. :) И двете авиокомпании са добри. Аз на турските не харесвам огромния полет без почивка, направо съм размазан после. Почивката в Доха на средата ми идва перфектно. Ако престоят е много голям, обаче, и цената подобна, може би турските по-добре.

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Има списък на сайта им за кои точки важи. Не е за всички. Ако си с автобус Хо Ши Мин -Пном Пен, повечето компании го правят вместо теб. Събират паспортите и парите и ти ги връщат после с визата.

Ще пътувам от о. Фукуок до Пном Пен. Границата трябва да я минем през Ha Tien.

Връзка към мнение

За най-близката граница от Ha Tien Prek Chak не важи онлайн визата. Ама защо всички сте се хванали за тези онлайн визи, които сухопътно могат да бъдат проблемни и на всичкото отгоре са и по-скъпи. Просто си извади виза на гранцата. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.