Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

След като така или иначе се прецаках и платих 60евро,реших да пусна един мейл до The government public relations department.Писах,че съм звънял в консулството им в София и са ми отговорили да изпратя попълнена форма,паспорти и 60евра в плик по куриер.Междувременно съм разбрал за отпаданета на таксата за виза от 01.12. и съм се опитал да звънна да спрат процедурата,но всички телефони са били изключени.Това си е цялата истина.Ще видим дали изобщо ще ми отговорят. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Отговор от г-н Меламед

Здравейте,
 

Все още до нас не е стигнал, никакъв официален документ, който да потвърждава и най-вече да обяснява, как ще се случи това издаване на визи без такса. Веднага, щом получим официална информация, която ни задължава да издаваме визите без такси, ще публикуваме съобщение на нашия сайт. Това, което аз разбирам, от посочената от вас информация е че тази мярка касае само визите издавани от Тайландски посолства и Генерални консулства, но не и от почетните консулства, както и че се намалява наполвина таксата за 14 дневните визи, които могат да се получат при пристигане в Тайланд.

Връзка към мнение

Не мисля,че по някакъв начин мога да си върна обратно тези 60евро,но г-н Меламед ме принуждава да си търся правата докрай.Отговорът му в никакъв случай не прилича на отговор на дипломат,пък бил той почетен консул.

post-1326-0-00407300-1479982858_thumb.png

Да уточня,че никъде в писмото си не съм използвал думата "прекарал".

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Не мисля,че по някакъв начин мога да си върна обратно тези 60евро,но г-н Меламед ме принуждава да си търся правата докрай.Отговорът му в никакъв случай не прилича на отговор на дипломат,пък бил той почетен консул.

attachicon.gif20161124101628329.png

Да уточня,че никъде в писмото си не съм използвал думата "прекарал".

 

И аз не мисля, че можеш да си върнеш дадените пари, но ако повече българи информират тайското министерство за политиката на Почетния им консул в България може и да настъпи някаква промяна в мисленето му. Човекът е изнервен доста от ситуацията и не може да го скрие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да кажа, че в Букурещ има ПОСОЛСТВО и дори цената само на куриерската услуга да беше колкото да платя визите на почетното консулство тук, пак не бих ги дала на Меламед! Куриерската услуга на Еконт в двете посоки е 16.90лв, което е по-малко от половната от цената на една виза, а Спийди таксуват и Румъния по тарифата за България, т.е. по-малко ще бъде. Меламед просто си "плаче" за официален сигнал до съответните органи в Тайланд!

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не мисля,че по някакъв начин мога да си върна обратно тези 60евро,но г-н Меламед ме принуждава да си търся правата докрай.Отговорът му в никакъв случай не прилича на отговор на дипломат,пък бил той почетен консул.

attachicon.gif20161124101628329.png

Да уточня,че никъде в писмото си не съм използвал думата "прекарал".

 

Емо, на твое място аз бих писал отново на тайландските власти с молба да изпратят на др. Меламед съответното официално уведомление. С копие на писмото до самия Меламед.

 

След това пиши на „почетния“ консул на кралството в България и любезно го запитай коя информация е достатъчно официална за него, за да бъде взета под внимание? Лично писмо до него от страна на тайландските власти? Ама може ли да е електронно или трябва да е на хартия? Ако е хартиено - по куриер ли да бъде изпратено, с обикновена поща (наземна услуга) или може би с пощенски гълъб? Въобще - нека човекът направи разяснения, за да не се заблуждава простолюдието и да му задава глупави въпроси.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

С риск някой да реши, че адвокатствам на Меламед, нека обърна внимание какво пише той в отговорите си до магеланци. Според мен има разлика между посолство, консулство и почетно консулство. Отново според мен, това последното е различно от първите две, защото не е финансирано от съответната държава. За трети път, според мен, почетното консулство е легализирано от съответната държава търговско предприятие, което е на самоиздръжка и една от целите му е да генерира търговска печалба...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще изчакам до понеделник отговор и от Eastern Europe Division и ако не получа ще пиша отново на PRD Тайван.


С риск някой да реши, че адвокатствам на Меламед, нека обърна внимание какво пише той в отговорите си до магеланци. Според мен има разлика между посолство, консулство и почетно консулство. Отново според мен, това последното е различно от първите две, защото не е финансирано от съответната държава. За трети път, според мен, почетното консулство е легализирано от съответната държава търговско предприятие, което е на самоиздръжка и една от целите му е да генерира търговска печалба...

Случайно познавам почетния консул на Република Чехия във Варна г-жа Здена Боевова.Почетният консул е наистина почетен и има така да се каже почетни функции.След като е натоварен да издава визи би трябвало или да го прави на добра воля или съответната държава да му плаща за това.Не съм съгласен,че почетния консул може да се тълкува като търговско дружество.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За трети път, според мен, почетното консулство е легализирано от съответната държава търговско предприятие, което е на самоиздръжка и една от целите му е да генерира търговска печалба...

 

Не съм сигурен. Във всеки случай справка в ТР трябва да покаже дали е така.

От друга страна, изпратих запитване до Тайланд, за да изясним дали наистина облекчението не важи за визи, издадени от почетни консулства. Надявам се утре да получа отговор.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нямам идея, изхождам от обстоятелството, че посолствата и консулствата са на издръжка от съответната държава, а въпросното почетно консулство е на самоиздръжка. Не съм казал, че е търговско дружество, за да го търсим в ТР към АВ. По-скоро е някаква форма на сдружение или организация с идеална цел...

Връзка към мнение

Е, идеалната цел не кореспондира много с modus operandi на др. Меламед  :unsure:

Във всеки случай темата е интересна. Някой ден може да се поразровя... :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Винаги една търговска (по своята същност) печалба може да бъде отнесена като разход за дейността, но е излишно да спекулираме без достатъчно налична информация по въпроса...

Връзка към мнение

Здравейте и благодаря за навременната информация! И аз ще чакам пък да видим :scratchhead: Пътуваме в точно този прекрасен период, в който може и на нашата улица да изгрее по една безплатна виза :declare:

Връзка към мнение

 

... изпратих запитване до Тайланд, за да изясним дали наистина облекчението не важи за визи, издадени от почетни консулства. Надявам се утре да получа отговор.

 

Кептън, някакво развитие по въпроса?

Връзка към мнение

Няма, Бай Кольо. Получих формален отговор и препращане към друга институция, писах и на тях, отговор още няма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравейте,

 

Натъкнах се на тази тема и не ми се искаше да правя нова затова ще карам направо и питам тук.

 

Отивам към Индия съвсем скоро и от там след няколкомесечно бродене планувам пътуване на изток през Бангладеш към Мианмар, Тайланд, Лаос, Камбоджа, Виетнам и т.н. Нямам виза за нито една от посочените страни. За някои от тях четох и проверих че може да се извади виза при пристигане в страната. Може ли да помоля тези от вас които вече имат опит с тези страни и с условията за визи там, да се изкажат кой би бил най-добрия начин и как да подходя към всяка една страна. Например за Тайланд откъде в региона би било най-добре да кандидатсвам за виза? В момента се намирам в Армения и след две седмици летя към Индия. Дайте някакви идеи и препоръки, ще съм ви безкрайно благодарен.

Връзка към мнение

А защо се плашите толкова от виза при пристигане, с тази временна мярка особено дето върнаха старите цени през високия сезон, не виждам какъв е проблемът. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стига сте притеснявали г-н Меламед да не реши,че визите издавани от консулствата стават по 60евро.

В интерес на истината, ако тази новина излезе истина и се осъществи, ще ни отпадне голямо гайле. Повечето от нас правят всякакви фокуси за да могат да отидат и до Камбоджа. А така направо ще изпраскаме многократни визи, а това си е вече спестена една крупна сума от 150 евра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Здравейте,
 
Натъкнах се на тази тема и не ми се искаше да правя нова затова ще карам направо и питам тук.
 
Отивам към Индия съвсем скоро и от там след няколкомесечно бродене планувам пътуване на изток през Бангладеш към Мианмар, Тайланд, Лаос, Камбоджа, Виетнам и т.н. Нямам виза за нито една от посочените страни. За някои от тях четох и проверих че може да се извади виза при пристигане в страната. Може ли да помоля тези от вас които вече имат опит с тези страни и с условията за визи там, да се изкажат кой би бил най-добрия начин и как да подходя към всяка една страна. Например за Тайланд откъде в региона би било най-добре да кандидатсвам за виза? В момента се намирам в Армения и след две седмици летя към Индия. Дайте някакви идеи и препоръки, ще съм ви безкрайно благодарен.

 

 

Много ти е разнообразна програмата :) Супер!

В твоя случай, аз бих подходил така:

 

Бангладеш

"visa on arrival на летището за граждани на ЕС. 30 дни, 50 $, плаща се в $."

Подробности в тази тема

 

Мианмар:

Вадиш предварително онлайн Evisa, става бързо плаща се с карта.

Подробности в тази тема

 

Лаос

Има VOA "visa on arrival at Luang Prabang (LPQ), Pakse (PKZ) and  Vientiane (VTE) for a maximum stay of 30 days. Passengers    must:    - hold a confirmed hotel reservation in Lao People's Dem.    Rep. and all documents required for their next destination;    and   - hold 1 passport photo."

Подробности в тази тема

 

Камбоджа:

Схемата като при Бирма - вадиш предварително онлайн Evisa, става бързо плаща се с карта.

 

За Тайланд, стана ясно - можеш с VOA

 

За Виетнам. Ако не искаш предварително виза, може с разпечатана покана и VOA.

Подробности в тази тема

 

Успех!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В интерес на истината, ако тази новина излезе истина и се осъществи, ще ни отпадне голямо гайле. Повечето от нас правят всякакви фокуси за да могат да отидат и до Камбоджа. А така направо ще изпраскаме многократни визи, а това си е вече спестена една крупна сума от 150 евра.

Нещо не си доразбрала... Дори и да успеем да получим безплатни визи, то те ще бъдат еднократните - тези, чиято такса е 1000 бата. Свалянето на таксата за многократните се отнася само за възрастни (над 50 години) от следните държави:

 

 

 

Australia, Canada, Denmark, Germany, Finland, France, Italy, Japan, the Netherlands, Norway, Sweden, Switzerland, the United Kingdom, and the United States.

 

За българите отпада таксата за краткосрочна виза, а VOA се намалява цената от 2000 на 1000 бата, което е и цената на re-entry permit.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.