Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Tайланд отмени таксата за издаване на туристически визи за гражданите на 19 страни, сред които и България, през силния зимен сезон, съобщи местният вестник "Патая мейл", цитиран от БТА.

Визите ще бъдат издавани безплатно, ако за тях се кандидатства в тайландски посолства или консулства. В случай че съответните молби бъдат подадени при пристигане в Тайланд, ще се плаща по-ниска такса. Мярката ще бъде в сила от 1 декември до 28 февруари.

Таксата за издаване на туристическа виза за Тайланд в момента възлиза на 1000 бата (близо 52 лева).

Очаква се нейното временно отменяне да увеличи броя на туристите в страната по време на силния зимен сезон с над 357 000.

Според разчетите на тайландското правителство това ще донесе 28,703 милиона бата (близо 1,5 милиона лева) допълнителни приходи. В резултат ще бъдат създадени над 62 000 временни работни места.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пуснах запитване в сайта на консулство, това е отговор:

Здравейте,
 
Съжалявам, за нас тази информация не е официална. Нямаме, никакъв официален документ, който да потвърждава изнесената в провинциалния вестник "Патая мейл", информация.
 
Поздрави,
 

Виктор Меламед

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пуснах запитване в сайта на консулство, това е отговор:

Здравейте,

 

Съжалявам, за нас тази информация не е официална. Нямаме, никакъв официален документ, който да потвърждава изнесената в провинциалния вестник "Патая мейл", информация.

 

Поздрави,

 

Виктор Меламед

 

Бих пробвал след няколко дни пак, ако наистина има бюрократично време информацията да стигне до тях по официален канал, ама като нищо ще продължи да се прави на утрепан. Провинциален бил вестника, новината я има по десетки сайтове, с цитати от заместник министър...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е ако консулството тук откаже да дава безплатна виза, какво може да се направи?

 

Питаш ги пак тях (от почетното консулство) как точно се изписва името Меламед на латиница, за да го впишеш коректно в сигнала си до външното министерство на Тайланд.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Бих пробвал след няколко дни пак, ако наистина има бюрократично време информацията да стигне до тях по официален канал, ама като нищо ще продължи да се прави на утрепан. Провинциален бил вестника, новината я има по десетки сайтове, с цитати от заместник министър...

Ако продължат да упорстват от посолството, може ли някой да уточни сумата на VoA, за която също се пише, че ще бъде намалена. Идеята ми е, че ако в крайна сметка цената там е по-ниска от цената тук /която би трябвало да е 0 лева :) / да си я вземем при пристигане

Връзка към мнение

:yahoo:

 

А какво става с реентри пермит-а в такъв случай?

За него нищо не намирам, засега...

Или направо да си искам от г-н Меламед :rolleyes:  многократна безплатна ( как добре звучи,а :) )

горкият ще го заболи сърцето... 150 Евра на пясъка... ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ако продължат да упорстват от посолството, може ли някой да уточни сумата на VoA, за която също се пише, че ще бъде намалена. Идеята ми е, че ако в крайна сметка цената там е по-ниска от цената тук /която би трябвало да е 0 лева :) / да си я вземем при пристигане

 

Цената тук ще е същата като намалената VOA. Ваденето тук спестява евентуално редене по опашки там, само с виза извадена тук може да вадиш reentry permit, но пък ваденето тук очевидно в тоя случай пълни нечия гуша. Преценяваш си :)

Връзка към мнение

Ако тази избирателна "неосведоменост" продължи и някой ще пътува първо до Виетнам, ваденето на тайландска виза от Хо Ши Мин става много лесно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А възможно ли е ваденето на  2 VOA в рамките на 1 месец....кацаме в Банкок и на другия ден излизаме от Тайланд.....след месец се връщаме в Тайланд  стоим 5-6 дена и излизаме с обратен полет към  Бг.

Връзка към мнение

ваденето на тайландска виза от Хо Ши Мин става много лесно.

Във всяко едно посолство или консулство може да се кандидатства, защото от консулството в Мале ми казаха, че те не могат да ми издадат виза, тъй като за България има VOA? 

Връзка към мнение

А възможно ли е ваденето на  2 VOA в рамките на 1 месец....кацаме в Банкок и на другия ден излизаме от Тайланд.....след месец се връщаме в Тайланд  стоим 5-6 дена и излизаме с обратен полет към  Бг.

 

Ако "излизането" е "излитане" и покажете самолетен билет, никакъв проблем. :)

Във всяко едно посолство или консулство може да се кандидатства, защото от консулството в Мале ми казаха, че те не могат да ми издадат виза, тъй като за България има VOA? 

 

Да, за Тайланд може от всяко едно консулство, но някои са известни, че дават по-лесно от други. От Лаос и Виетнам е бързо и безпроблемно, от Камбожда по-добре през местна агенция да мине...и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, за Тайланд може от всяко едно консулство, но някои са известни, че дават по-лесно от други. От Лаос и Виетнам е бързо и безпроблемно, от Камбожда по-добре през местна агенция да мине...и т.н.

Ще отида през Декември и ще искам да ми я издадат от консулството, да видим какво ще стане.

Връзка към мнение

Отговорът на Виктор Меламед е напълно коректен. Важната дума в него не е "провинциален", а "официален". Докато журналистическата информация не бъде "облечена" в официална форма, не виждам причина за радост, а още по-малко пък причина за безпочвени обвинения към когото и да е било...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Демек ако пътуваш през март си е старата схема с визитв така ли?

Дааааа! Тия дето ще пътуваме след  01.03.2017 ще пием една студена вода , след като не сме във високия сезон. :)))

Връзка към мнение

http://bangkok.coconuts.co/2016/11/23/visa-fees-removed-over-high-season-tourists-19-countries

Според това, решението е взето вчера и е възможно все още да не им е спуснато официално, съответно те отговарят на база официална информация. След като мине известно време, може да се направи ново запитване (евентуално директно в Министерство на Туризма в Тайланд) и ако отговорят утвърдително, а от консулството продължават да се правят на "разсеяни", може да се пусне сигнал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дааааа! Тия дето ще пътуваме след  01.03.2017 ще пием една студена вода , след като не сме във високия сезон. :)))

А бе то и тия дето ще ходим през февруари пихме по една студена тайландска вода,че вие ли?

В събота си пратих документите и 60евро и утре ще ги получа.Имам в предвид паспортите,не 60-те евра.На въпросната госпожица от консулството и мобилният и телефон вече не отговаря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

А защо бързате, има ли причина? Аз ще кацна на 3.02 в Банкок и мисля през януари да отида за виза в консулството. Да не би да пропускам нещо? За колко време излиза визата?

Връзка към мнение

А бе то и тия дето ще ходим през февруари пихме по една студена тайландска вода,че вие ли?

В събота си пратих документите и 60евро и утре ще ги получа.Имам в предвид паспортите,не 60-те евра.На въпросната госпожица от консулството и мобилният и телефон вече не отговаря.

И аз звънях, но след сигнала свободно очевидно се отхвърля обаждането. Студена вода ....:())) и това е.
Връзка към мнение

Оказа се, че трябвало да търсим новината не в консулския отдел на тайландското МВнР, а в министерството на туризма:

 

http://thailand.prd.go.th/ewt_news.php?nid=4277&filename=index

 

Последните три абзаца.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз съм убеден, че акo беше за вдигане на таксите, още от първия гаражен вестник щеше да е им е известно на консулството. :lol:

 

Някой да изпрати ново писмо с така искания от тях "надежден" източник?  :lol:

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.