Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Ще пътувам през Февруари за Tайланд/Камбоджа/Виетнам (тъй като ще пъувам "on a budget" вече избирам най-оптималните варианти).

имам едно влизане в Тайланд и след това второ, което ще е след около 12 -13 дена и престоят ми ще е 2-3 дена преди полета обратно до София. Ако си направя ри ентри пермит (http://www.thaiembassy.com/thailand/re-entry-permit-thailand.php) възможно ли е второто влизане да е след 12 дена ... никъде не можах да разбера до колко време може да се ползва (на този сайт казват "short period", ама колко да е short?)

 

Благодаря! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ограничението е плаващо. Митничарите казват, че отказват ако започнеш да светиш в компютъра, че имаш много издадени VOA визи годишно. Ти със сигурност ще си в безопасната зона само с две визи.

 

 

Предполагам си чела в темите, че реентри е само за виза от посолство. То няма ограничение. Ако използваш две VOA визи, това "бюджетно" излизане обаче ако не е със самолет да представиш билета, няма да ти дадат виза.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

извинявам се, акп някъде вече е задаван въпроса ми и се повтарям!

Искам да попитам запознатите какви са опциите за дълъг легален престой в Тайланд? Става дума за поне 180 дни? Какъв тип виза е необходимa? Възможно ли е на 30 или 60 дни да се излиза от страната, например до Малайзия и да се вади нова? Ако може, колко пъти е допустимо? Благодаря предварително за вниманието. :)

Връзка към мнение

Здравейте,

 

извинявам се, акп някъде вече е задаван въпроса ми и се повтарям!

Искам да попитам запознатите какви са опциите за дълъг легален престой в Тайланд? Става дума за поне 180 дни? Какъв тип виза е необходимa? Възможно ли е на 30 или 60 дни да се излиза от страната, например до Малайзия и да се вади нова? Ако може, колко пъти е допустимо? Благодаря предварително за вниманието. :)

 

Много хора го правят този трик с излизането от държавата, но някъде из темите беше коментирано, че тайландците затягат контрола, и ако се злоупотребява с това може и да откажат издаване на VOA. 

Връзка към мнение

Здравейте , миналата година пътувах до Тайлан и си изкарах виза на летището в Банкок. Сега ще пътувам пак , но летя директно до Пукет , ще мога ли да изкарам там виза?

Връзка към мнение

Здравейте , миналата година пътувах до Тайлан и си изкарах виза на летището в Банкок. Сега ще пътувам пак , но летя директно до Пукет , ще мога ли да изкарам там виза?

 

Може, трябва да има офис за visa on arrival. Но наскоро качиха цената на тази виза на 2000 бата и от консулството в София излиза по-евтино. 

Връзка към мнение

Благодаря , това ме устройва щом мога да изкарам на летището . Защото съвсем импулсивно преди два дни си направих резервацията за 03.11 и нямам време да реагирам , ако не можеше.

Връзка към мнение

Здравейте, другата седмица пътувам за Тайланд с виза за еднократно влизане, но ще летя и до Камбоджа за няколко дни, така че ще ми трябва re-entry permit. В по-горен линк (http://www.thaiembassy.com/thailand/re-entry-permit-thailand.php), прочетох, че има промени и не мога да си извадя re-entry permit на летището вече. Имам престой от 2 дни преди да излетя за Камбоджа.

 

Някой има ли актуална информация дали това е вярно, и ако е вярно, препоръки откъде мога да си я извадя.

 

Благодаря ви!

Връзка към мнение

Еееееее, е това вече ми проваля плановете тотално, мое ли да са такива мръсници... ся и по опашки трябва да се редим, братче, за да може да им влезем в държавицата още веднъж, иначе 100 евра отгоре за многократна виза, голяма простотия. Ама ще го играем...

Връзка към мнение

Това не го ли обсъждахме вече? Последно септември нямаше проблем. Като краен случай, ако нещо се е променило съвсем скоро, винаги може да се мине с още една VOA, ако се представи самолетен билет за напускане на страната до 15 дни.

Връзка към мнение

Lawrence, проблема е, че няма да напускам до 15 дни, но мерси все пак.

 

Maybe, сега забелязвам, че и двете летища са в списъка.

 

Благодаря ви, като се върна ще пиша дали е имало проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние си взехме от летището в Банкок, имахме 16 часа престой.

Значи, може и на летището да си вземеш виза а не непременно от посолството в София. Каква е цената на визата на летището в Банкок? Аз ще летя до Пукет.. дали може на летището в Пукет да се купи виза ?

Връзка към мнение

Значи, може и на летището да си вземеш виза а не непременно от посолството в София. Каква е цената на визата на летището в Банкок? Аз ще летя до Пукет.. дали може на летището в Пукет да се купи виза ?

 

Коментирахме го наскоро. Може да се вземе виза и в Пукет, но визите на летището вече са двойно по-скъпи от тези в консулството. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Искам да попитам следното - имам купени самолетни билети София - Банкок - София с престой около седмица. Бих искал да посетя Сингапур с отделен билет (Банкок - Сингапур - Банкок), който още не съм закупил. Това значи ли, че ще ми трябват 2 визи (VOA) за двете влизания в Тайланд и мога ли да комбинирам - първоначално да използвам такава, издадена от консулството в София и 1 VOA, при влизането от Сингапур?

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Да, естествено ще ти трябват 2, освен ако така нагласиш прекачването в Банкок че да не трябва да минаваш паспортен контрол (само ръчен багаж или чекиран директно ако позволят). Мисля че може да комбинираш, виж другите теми. Reentry permit май е по-евтин от VOA

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже от една седмица телефонът на тайландското консулство в София не работи днес писах мейл дали са ни получили паспортите.Консулът г-н Виктор Меламед ми отговори да звъня на Мария Донева-0888 655 166.

Надявам се да е от полза и на други,на които им предстои вадене на тайландска виза.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Визите за Тайланд безплатни в силния сезон http://trip.dir.bg/news.php?id=24561012

Тайланд отмени таксата за издаване на туристически визи за гражданите на 19 страни, сред които и България, през силния туристически сезон, съобщи местният вестник "Патая мейл", цитиран от БТА.

Визите ще бъдат издавани безплатно, ако за тях се кандидатства в тайландски посолства или консулства. В случай че съответните молби бъдат подадени при пристигане в Тайланд, ще се плаща по-ниска такса.

Мярката ще бъде в сила от 1 декември до 28 февруари.

Таксата за издаване на туристическа виза за Тайланд в момента възлиза на 1000 бата (близо 52 лева).

Очаква се нейното временно отменяне да увеличи броя на туристите в страната по време на силния зимен сезон с над 357 000. Според разчетите на тайландското правителство това ще донесе 28,703 милиона бата (близо 1,5 милиона лева) допълнителни приходи. В резултат ще бъдат създадени над 62 000 временни работни места.

 

п.п. Това е оригиналната статия Cabinet waives visa fee for tourists from 19 countries http://www.pattayamail.com/thailandnews/cabinet-waives-visa-fee-tourists-19-countries-155965

(с randi сме писали едновременно :) )

Редактирано от VladimirK
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Да се има предвид, че при предишен подобен случай консулството в България си седеше на ушите, така че който се пробва да е упорит. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

На мен ми е интересно, периодт важи за целия престой в Тайланд или само за влизането?

 

Защото ние влизаме точно, ама точно на 28.02, а излизаме на 07.03. Та не съм сигурна, че за мън важи.

Връзка към мнение

Визата он арайвъл се намаля на предишната цена и ще е пак 1000 бата. Някой ако пребори консулството в София за безплатна виза, нека се похвали. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.