Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, ivelin1012 каза:

За 10000 бата налични за VoA може ли да са долари. Има ли смисъл да обменят бати тук или на летището директно там.

Може принципно. Но процедурата е толкова механична както казва @T.E.Lawrence, че никой не иска да показваш пари поне в BKK. Процедурата отне 20 мин без фаст трак. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Лоши новини за визите на пристигане за Тайланд.

 

Току-що от страницата на Richard Barrow за новите мерки в Тайланд:

 

BREAKING NEWS: Thailand is cancelling Visa Exemption for South Korea, Hong Kong & Italy. Also, no VOA for Bulgaria, Bhutan, China, Cyprus, Ethiopia, Fiji, Georgia, India, Kazakhstan, Malta, Mexico, Nauru, Papua New Guinea, Romania, Russia, Saudi Arabia, Taiwan, Uzbekistan & Vanuatu.‬

Citizens of those countries will now have to get visas at their local Thai Embassy. You may also be asked to produce a health certificate to say you are free of #COVID19. Expect other nations to lose their visa exemption rights in the coming weeks. This is a clear signal that if you can, you should delay your holiday to Thailand or go and get a tourist visa now in anticipation that you might lose your visa exemption rights later.

 

Следя го от години, изключително полезен и коректен в информацията, която подава оттам.

https://www.facebook.com/richardbarrowthailand/?__tn__=kC-R&eid=ARDuPYbq1nObl_IhbBOFNfR3Pdl8wekbKx2RAl3img4bsEF9TBGnB_xN3gHMfle_q9IWDtUmC8MovlrH&hc_ref=ARR9sBGW_6jV0YL5yrxMlS4t8s8Chl3SprHaCrjNuA0P-gdFSsXYo59YpVSVFdmcwwM&fref=nf&__xts__[0]=68.ARB4_ZJSAAymG-6MaW25Ub8eyJVP-fAHU691nZmb8VEhy_PVnXrfm5Ov7OTovO5s2fotNniBAzz7OQ7r7U9jowqbR28OTZ-tibnoMFBMJDg-OMNlFpwJymRBimeFv7ylgnBAxEgEn78ynsPz37zhY-F-nN2r3MmiQp9GhcMd4_bHk4nImrrh9rK8wfSb9lVdPQZMxTJ0Kuylgpj4DOXkY-7_kA9Tgg6JNUeWMhVC-ntyT-JeDgBBzQ6BNHfui4btXz2ISAyqaIC40PrUk9Wr001LDZIBN-d7Wdn_k47vHQUL6w0XFbekFQIRSX0sa3AEG6v_xrtemPqE6UFboE9Iv46jI6CqQc1hEEpOrHIlpuDw4nqD1bSgoB8L

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към коментар
На 21.02.2020 г. в 18:11, cybersimo каза:

Точно това свалих, принтирах го и го попълнихме. Не го признаха на нито един от нас. Дадоха ни нови формуляри (малко по различно изглеждащи) но съдържащи същата информация. Преписахме вече попълнените и тогава ни пуснаха

Колега, мен ми го признаха и на Сувсрнсбхуми и на Дон Муснг, две воа вадих, бях си нагласил два джоба документи от БГ

Връзка към коментар

http://www.thaiembassy.org/moscow/ru/bulletin/6918/114891-Последние-новости:-Россияне,-по-прежнему-могут-пос.html

 

Това означава ли че вече трябва да се вадят предварително визи за тайланд?

Връзка към коментар

За съжаление, да. Според датата на тръгване, може да се изчака, че тайландците имат навика да правят някоя глупост и на другия ден да я отменят. Още повече в такава тънка материя като туризма, когато години наред брояха всеки ден туристите и се биеха в гърдите как бройката се качва. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм проспал фактът, че визата, издавана от Тайланското консулство е станала 35 евро. Наистина ми става тегаво от новината за отмяна на VOA. И аз имам 3 седмици да го мисля.

Връзка към коментар
В момента, Trumtram каза:

Сега чакаме по стара българска традиция, почетния да направи визата €80

Ако все пак реши да направи нещо в тази посока, дали една петиция до тайландските власти няма да приключи почетната му кариера?

Наскоро почетният на Малайзия сдаде поста. Не знам по каква причина, но е факт. Друг зае „длъжността“.

Връзка към коментар
29 minutes ago, Goal & Boss said:

 

Наскоро почетният на Малайзия сдаде поста. Не знам по каква причина, но е факт. Друг зае „длъжността“.

Изненадващо правителството подаде оставка, начело с МП д-р Мохатир. Практиката показва, че такива длъжности са ротационни с управляващите. Поне с Малайзия нямаме визи!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Trumtram каза:

Сега чакаме по стара българска традиция, почетния да направи визата €80

Тези такси са официални от Тайланд. Винаги са били еднакви с другите държави, освен един период с голямата разлика в превалутирането с някои валути. 

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, някой знае ли може ли да се вземе виза on arrival? В посолсввото имам чувството, че си премълчават. Има информация в  thaiembassy.com, че за 19 страни може да се вземе такава виза (българия е в този списък). Ще съм благодарен, ако някой сподели.

Връзка към коментар
преди 2 часа, scot каза:

Здравейте, някой знае ли може ли да се вземе виза on arrival? В посолсввото имам чувството, че си премълчават. Има информация в  thaiembassy.com, че за 19 страни може да се вземе такава виза (българия е в този списък). Ще съм благодарен, ако някой сподели.

виж мнението преди твоето

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, scot каза:

Здравейте, някой знае ли може ли да се вземе виза on arrival? В посолсввото имам чувството, че си премълчават. Има информация в  thaiembassy.com, че за 19 страни може да се вземе такава виза (българия е в този списък). Ще съм благодарен, ако някой сподели.

Може да се вземе VOA от 1 ноември е възстановена визата. Ето в тази тема е обсъждано доста за туристическа виза и виза при пристигане - Югоизточна Азия - бързи въпроси - Страница 24 - Югоизточна Азия - Магеланци (magelanci.com)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, borislavpetkov84 каза:

Може да се вземе VOA от 1 ноември е възстановена визата. Ето в тази тема е обсъждано доста за туристическа виза и виза при пристигане - Югоизточна Азия - бързи въпроси - Страница 24 - Югоизточна Азия - Магеланци (magelanci.com)

Благодаря, понеже не стана ясно трябва ли да взимам какъвто и да е документ от посолството в София? Въпросът ми е ще ми трябва ли такъв документ за кандидатстването за thaipass?

Връзка към коментар
преди 10 часа, scot каза:

Благодаря, понеже не стана ясно трябва ли да взимам какъвто и да е документ от посолството в София? Въпросът ми е ще ми трябва ли такъв документ за кандидатстването за thaipass?

В другата страница един колега е качил инфо от посолството на Тайланд в Румъния с информация какво е необходимо за VOA. Консулството тук премълчават, защото ако вземеш VOA, а не туристическа виза от тях те губят 80 евро, защото толкова е таксата за туристическата виза в консулството на Тайланд в България. Няма да коментирам документите, които са необходими за туристическа виза в сравнение с VOA=

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 часа, borislavpetkov84 каза:

В другата страница един колега е качил инфо от посолството на Тайланд в Румъния с информация какво е необходимо за VOA. Консулството тук премълчават, защото ако вземеш VOA, а не туристическа виза от тях те губят 80 евро, защото толкова е таксата за туристическата виза в консулството на Тайланд в България. Няма да коментирам документите, които са необходими за туристическа виза в сравнение с VOA=

Блафодаря ти много. Нямам думи за тези от посолството!! Не стига, че таксата от 35 евро, в момента е 75евро, и безумните документи които искат да се изготвят и представят, ами и си мълчат и казват, че не знаят за VOA. За удостоверението от банката ми искаха 90 лева за да ми го изготвят за 3 работни дни. Не можело извлечение на английски с имена, айбан, наличност и тн. И ми казаха, "абе с това извлечение, най-вероятно ще ви върнат, но дай да пробваме" ! Представяте ли си, плащам им 150 лева, изкарвам и преснимам 100 документа и накрая ми отказват виза, за да си вземат таксата. Нямам думи просто! Както и да е, взех си документите и ще си взема VOA. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , scot каза:

Блафодаря ти много. Нямам думи за тези от посолството!! Не стига, че таксата от 35 евро, в момента е 75евро, и безумните документи които искат да се изготвят и представят, ами и си мълчат и казват, че не знаят за VOA. За удостоверението от банката ми искаха 90 лева за да ми го изготвят за 3 работни дни. Не можело извлечение на английски с имена, айбан, наличност и тн. И ми казаха, "абе с това извлечение, най-вероятно ще ви върнат, но дай да пробваме" ! Представяте ли си, плащам им 150 лева, изкарвам и преснимам 100 документа и накрая ми отказват виза, за да си вземат таксата. Нямам думи просто! Както и да е, взех си документите и ще си взема VOA. 🙂 

Няколко пъти правих опит да се свържа с консул в България,неуспешно. Звъннах в Румъния ,потвърдиха ,че мога да влезна с VOA и ме насочиха да влезна в техния сайт ,да се запозная със всички необходими документи т.к са доста/но те реално се препокриват с изискванията за Тайланд пас/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, scot каза:

Блафодаря ти много. Нямам думи за тези от посолството!! Не стига, че таксата от 35 евро, в момента е 75евро, и безумните документи които искат да се изготвят и представят, ами и си мълчат и казват, че не знаят за VOA. За удостоверението от банката ми искаха 90 лева за да ми го изготвят за 3 работни дни. Не можело извлечение на английски с имена, айбан, наличност и тн. И ми казаха, "абе с това извлечение, най-вероятно ще ви върнат, но дай да пробваме" ! Представяте ли си, плащам им 150 лева, изкарвам и преснимам 100 документа и накрая ми отказват виза, за да си вземат таксата. Нямам думи просто! Както и да е, взех си документите и ще си взема VOA. 🙂 

За VOA не ти трябва банково извлечение. Само да докажеш пари в брой 20 000 бата или равностойност в евро/долари и 2000 бата за визата (кеш в батове задължително). Вземи си малко повече батове ако са вакрали някоя друга такса, за сим карта и т.н. да не се занимававаш там да сменяш по кофти курс. 

преди 1 час, moli84 каза:

Няколко пъти правих опит да се свържа с консул в България,неуспешно. Звъннах в Румъния ,потвърдиха ,че мога да влезна с VOA и ме насочиха да влезна в техния сайт ,да се запозная със всички необходими документи т.к са доста/но те реално се препокриват с изискванията за Тайланд пас/

Понеделник - Сряда от 10 до 14 работи нашето консулство. Само тогава си вдигат телефона и не, тайпаса е много по-лесен. безплатен, без служебни бележки, банкови извлечения, снимки, копия на документи...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.