Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 7 часа, didi_333 каза:

Прочетох че от  01.11.2022 г   трябва   да подаваме документите директно    до  Посолството в Букурещ  на  www.thaievisa.go.th.

Знаете  ли  колко  струва  визата,подадена   онлайн  и дали е наистина  35  евро?

Вие  превеждахте ли на английски  документите за доход  от работодател  и извлечението  от банката?

Да на всички въпроси. Някои банки имат страници на английски и става лесно (ПИБ и ДСК)

Четете и малко назад в темите, че иначе се дъвчат едни и същи въпроси на всяка страница.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Здравейте. В началото на годината ми предстои пътуване до Тайланд за 10 дни. Дали си струва да подавам докумнти за eVOA или направо на място(възможен ли е отказ)? Освен това, има ли разлика в документите, които трябва да приготвя? 

 

Поздрави

 

Връзка към мнение

Да, има разлика в документите, VOA  е бързо и лесно с по-малко документи. 🙂 Цялата работа е за едни пари, няма проблем, отивай смело. 🙂 

Документи - https://bucharest.thaiembassy.org/en/content/updated-15-november-2021-information-for-visa-on?cate=5d7e89db15e39c1d900056f2

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Да, има разлика в документите, VOA  е бързо и лесно с по-малко документи. 🙂 Цялата работа е за едни пари, няма проблем, отивай смело. 🙂 

Документи - https://bucharest.thaiembassy.org/en/content/updated-15-november-2021-information-for-visa-on?cate=5d7e89db15e39c1d900056f2

Благодаря ти за бързия отговор. Един последен въпрос. Къде в БГ мога да си купя няколко хиляди Бата на добър курс? Повечето change бюра не предлагат, а курса не летището в БКК не е много добър.

Връзка към мнение
преди 5 часа, bcn111 каза:

Благодаря ти за бързия отговор. Един последен въпрос. Къде в БГ мога да си купя няколко хиляди Бата на добър курс? Повечето change бюра не предлагат, а курса не летището в БКК не е много добър.

Tavex. За първоначални няколко хиляди не е голяма болка. Аз също си сменям винаги някакви първоначални батове. На летището бързаш, паспорти, багажи, таксита, , нямам нерви и на чейнч да ходя.

Връзка към мнение
преди 12 часа, bcn111 каза:

Благодаря ти за бързия отговор. Един последен въпрос. Къде в БГ мога да си купя няколко хиляди Бата на добър курс? Повечето change бюра не предлагат, а курса не летището в БКК не е много добър.

Определено в БКК ще е по-изгодно, ако ти се занимава както казва и Sun4o. В Бг Тавекс са най-точни, а курсът им се мени по 2-3 пъти на ден. Най-добър бе преди месец като даваха 1000бата за 54лв. И аз ще пътувам януари и го следя, че ще взема малко за джобни. Ако пак падне ще ти пиша...😉

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Един ъпдейт по темата, който може да е полезен на някого. На следния линк, кандидатствах и ми одобриха eVisa след само 3 дни (има и опция за резултат само след 24 часа при доплащане):

 

https://thailandevoa.vfsevisa.com/thailand/online/home/index

 

Процесът беше много лесен, бърз и за мен лично удобен. А и вече медицинска застраховка или отсядане в лицензирани хотели не се изисква. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 28.12.2022 г. в 22:42, settler каза:

Един ъпдейт по темата, който може да е полезен на някого. На следния линк, кандидатствах и ми одобриха eVisa след само 3 дни (има и опция за резултат само след 24 часа при доплащане):

 

https://thailandevoa.vfsevisa.com/thailand/online/home/index

 

Процесът беше много лесен, бърз и за мен лично удобен. А и вече медицинска застраховка или отсядане в лицензирани хотели не се изисква. 

 Колко пари е и дали е истинска?

Връзка към мнение

Здравейте, мен темата с визите за Тайланд ме подлудява.
 

Ние летим за Тайланд за 20дни, после имаме едно излизане до Сингапур за 3 дни и после 3дни Камбоджа. И сега следват моите въпроси, на които ще съм много благодарна са ми отговорите:

- от Сингапур летим към Сием Реп с транзит в Бангкок. Ще ни искат ли виза? Полета е с прекачване и е Сингапур- Сием Реп.

- от Сием Реп летим връщане до Бангкок и кацаме на Дон Муенг, оттам се предвижвам до другото летище и потвгляме към София. Тук ми е ясно че ще сме с транзитна виза, но може ли да получим две визи в посолството още отсега. (една туристическа и една транзитна)

 

Темата провто ме фрустрира, защото сме 4-ма и е пладнешки обир да ни взимат по 60еврл за влизане. Може ли да ми дадете идея как най-добре да намалим разхода?

Връзка към мнение
преди 17 часа, Sun4o каза:

 Колко пари е и дали е истинска?

2500 бата. На 4ти януари съм там и ще пиша как е минало, но един приятел си вади същата, всичко е минало окей, а с тази просто е избегнал опашките.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 30.12.2022 г. в 15:15, irinata каза:

Здравейте, мен темата с визите за Тайланд ме подлудява.
 

Ние летим за Тайланд за 20дни, после имаме едно излизане до Сингапур за 3 дни и после 3дни Камбоджа. И сега следват моите въпроси, на които ще съм много благодарна са ми отговорите:

- от Сингапур летим към Сием Реп с транзит в Бангкок. Ще ни искат ли виза? Полета е с прекачване и е Сингапур- Сием Реп.

- от Сием Реп летим връщане до Бангкок и кацаме на Дон Муенг, оттам се предвижвам до другото летище и потвгляме към София. Тук ми е ясно че ще сме с транзитна виза, но може ли да получим две визи в посолството още отсега. (една туристическа и една транзитна)

 

Темата провто ме фрустрира, защото сме 4-ма и е пладнешки обир да ни взимат по 60еврл за влизане. Може ли да ми дадете идея как най-добре да намалим разхода?

За намаляване на разхода аз бих избегнал влизане в страната два пъти, след като така или иначе обикаляш други държави можеш да вземеш open jaw билет с връщане от друга точка.

 

При положение, че вече сте взели билетите и имате две влизания в Тайланд няма какво да се направи освен две визи или една многократна на висока цена.

 

Ако полета ви от Сингапур да Сием Рип е на един билет, не ви трябва транзитна виза. Ако са отделни и трябва да си взимате багажа, ще ви трябва.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Актуална инфо от тази сутрин за VOA:
*такса 2200 ТНВ;

*попълнен формуляр със снимка;
*двупосочен билет с излизане до 30 дена.

Не са проверявали за настаняване и кеш, както е по изискванията им. Време за минаване на процедурите около 20мин.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
На 30.12.2022 г. в 20:28, settler каза:

2500 бата. На 4ти януари съм там и ще пиша как е минало, но един приятел си вади същата, всичко е минало окей, а с тази просто е избегнал опашките.

И аз да докладвам, както обещах. Всичко мина много бързо (1-2 минути общо) и лесно и без никакви опашки, няма много хора които я ползват тази опция явно. Така че и eVisa  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, settler каза:

И аз да докладвам, както обещах. Всичко мина много бързо (1-2 минути общо) и лесно и без никакви опашки, няма много хора които я ползват тази опция явно. Така че и eVisa  

Здравейте, 
понеже ще пътуваме с приятелката ми за пръв път в Тайланд и малко ме притеснява тази виза. Носил ли си някакъв Statement от банката за Proof of funds или не са Ви искали нищо? 

Попъллнили сме си формуляр TM88 , даже сме залепили снимка и мислим да си носим още снимки за всеки случай.
Летим на 3-ти Февруари и се надявам всичко да е наред с тази VOA, но докато не видя летището от външната му страна, няма да се успокоя... 😄

Връзка към мнение
преди 27 минути , Rohnin каза:

Здравейте, 
понеже ще пътуваме с приятелката ми за пръв път в Тайланд и малко ме притеснява тази виза. Носил ли си някакъв Statement от банката за Proof of funds или не са Ви искали нищо? 

вадил съм 4 пъти VOA. Никога не са ми искали такова чудо.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 58 минути , Rohnin каза:

Здравейте, 
понеже ще пътуваме с приятелката ми за пръв път в Тайланд и малко ме притеснява тази виза. Носил ли си някакъв Statement от банката за Proof of funds или не са Ви искали нищо? 

Попъллнили сме си формуляр TM88 , даже сме залепили снимка и мислим да си носим още снимки за всеки случай.
Летим на 3-ти Февруари и се надявам всичко да е наред с тази VOA, но докато не видя летището от външната му страна, няма да се успокоя... 😄

Няма страшно, всичко мина много лесно и бързо.

 

Аз имам предвид eVisa onarrival, но и на самото летище като гледам става лесно VOA. Аз просто предпочетох да си подам документите онлайн и получих одобрението преди да съм вляза, платих таксата от 2500 бата  онлайн, по-горе съм посочил линка, на който извърших целия процес по подаването. 

 

Не са ми искали нищо , абсолютно никакъв документ банково извлечение нито онлайн, нито на място, единственото, което ми поискаха беше бордната карта и сверяваха данните. Това беше всичко, а сега виждам, че имам право да стоя с тази 1 месец. Лошото е че съм само седмица и февруари към края пак ще влизам  и ще си плащам за нова.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , settler каза:

Няма страшно, всичко мина много лесно и бързо.

 

Аз имам предвид eVisa onarrival, но и на самото летище като гледам става лесно VOA. Аз просто предпочетох да си подам документите онлайн и получих одобрението преди да съм вляза, платих таксата от 2500 бата  онлайн, по-горе съм посочил линка, на който извърших целия процес по подаването. 

 

Не са ми искали нищо , абсолютно никакъв документ банково извлечение нито онлайн, нито на място, единственото, което ми поискаха беше бордната карта и сверяваха данните. Това беше всичко, а сега виждам, че имам право да стоя с тази 1 месец. Лошото е че съм само седмица и февруари към края пак ще влизам  и ще си плащам за нова.

да да, аз също мисля да използваме тази eVOA от линка, който си споделил. Понеже четях за някакви Proof of Funds И се чудех Евро ли да нося, Долари ли да нося.. Преди гишето за VOA и eVOA иа ли евентуално някакъв ексчендж да обменя в Бати или те и за това не гледат. Четях някъде, че искали 10 000 бати на човек , на места пише даже и 20 000 бати.. 

Много благодаря за бързите отговори.  Доста успокояващо.. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тук малко развален телефон стана. Bank statement е за подаване за онлайн виза. За VOA рядко, но могат да искaт да им покaжеш пари, коитo им говорят нещо, няма проблем и да не са батове. Примерно няколкостотин долара или евро кеш. При всички положения банково извлечение за VOA не ти трябва, ако искат да показваш, ще е само кеш.

 

И да подчертая, не е маловажно, това че няколко човека са минали набързо и не са им искали да поакзват кеш, не значи, че и на теб няма да искат. Принципно е в условията за VOA.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Никакво банково извлечение не изискват към този момент за онлайн визата. Иначе разбира се, че е повече от добра идея да има човек дотсатъчно кеш или начин да удостовери, че може да се издържа по време на престоя си. Мен в случая не ме питаха нищо, просто положиха визата в паспорта, сложиха и печат и това беше. А и при онлайн подаването нямаше нужда от такъв документ. 

 

Единствено като съвет, като прикачвате мястото на настаняване, имайте предвид, че ако ползвате Airbnb може да ви отхвърлят кандидатурата, защото искат името на хотел/хостел, и не са окей с Airbnb в Тайланд. Т.е в случая booking ми свърши чудесна работа, но с Airbnb нямаше да стане или рискувах да ми я отхвърлят.  

Връзка към мнение
преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Тук малко развален телефон стана. Bank statement е за подаване за онлайн виза. За VOA рядко, но могат да искaт да им покaжеш пари, коитo им говорят нещо, няма проблем и да не са батове. Примерно няколкостотин долара или евро кеш. При всички положения банково извлечение за VOA не ти трябва, ако искат да показваш, ще е само кеш.

 

И да подчертая, не е маловажно, това че няколко човека са минали набързо и не са им искали да поакзват кеш, не значи, че и на теб няма да искат. Принципно е в условията за VOA.

Абсолютно съгласна. Искали са ми да им покажа пари в кеш при VOA. Не ми ги броиха, само погледнаха в портмонето през прозорчето на кабинката.

 

При VOA си носете всички изискуеми документи. Може да не ви ги поискат, но ако ги поискат и ги нямате, защото на Х или Y не са ги искали, ще ви откажат виза. Тайландците не си поплюват.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 минути , settler каза:

Никакво банково извлечение не изискват към този момент за онлайн визата.

Ако говориш за линка, който си дал, това НЕ е онлайн виза. Това е агенция, която срещу комисионна подпомага VOA визата и пак я получаваш при пристигане. Нещо излишно според мен, ама всеки си преценя. 🙂 

 

 Банковото извлечение е за класическа онлайн виза, която ти я издава посолство, в нашия случай за България Букурещ, и важи за два месеца престой в Тайланд. Накрая на процеса ти изпращат самата виза, която разпечатваш показваш директно на летището и нищо не ти издават повече на място там. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.