Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 34 минути , T.E.Lawrence каза:

Ако говориш за линка, който си дал, това НЕ е онлайн виза. Това е агенция, която срещу комисионна подпомага VOA визата и пак я получаваш при пристигане. Нещо излишно според мен, ама всеки си преценя. 🙂 

 

 Банковото извлечение е за класическа онлайн виза, която ти я издава посолство, в нашия случай за България Букурещ, и важи за два месеца престой в Тайланд. Накрая на процеса ти изпращат самата виза, която разпечатваш показваш директно на летището и нищо не ти издават повече на място там. 

Явно говорим за различни неща 🙂 въпреки че те това го наричат eVisa, или поне в самия документ, който издават онлайн така се казва, а и на самите гишета имаше само 2 опашки - една където отиваха за VOA, а аз минах по тази, на която табелата беше eVisa и от там ми я положиха вече в самия паспорт.

 

И понеже реших, че @Rohnin има предвид точно тази eVisa от линка по-горе се намесих, че в случая не са ми искали банково извлечение.    

 

А иначе сега за новия процес с посолството в Букурещ според мен е по-тромав и тегав. Поне едно време, колкото и кусури да ни имаше консулството поне това се спестяваше. И все и тогава VOA си беше добър вариант и определено сега също е най-икономичният вариант. Това, което ми хареса на eVisa че имах "предварителното спокойствие", че не би трябвало да имам проблеми и всичко стана много бързо без да се налага да нося снимки например или да се редя по опашки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, settler каза:

Никакво банково извлечение не изискват към този момент за онлайн визата. Иначе разбира се, че е повече от добра идея да има човек дотсатъчно кеш или начин да удостовери, че може да се издържа по време на престоя си. Мен в случая не ме питаха нищо, просто положиха визата в паспорта, сложиха и печат и това беше. А и при онлайн подаването нямаше нужда от такъв документ. 

 

Единствено като съвет, като прикачвате мястото на настаняване, имайте предвид, че ако ползвате Airbnb може да ви отхвърлят кандидатурата, защото искат името на хотел/хостел, и не са окей с Airbnb в Тайланд. Т.е в случая booking ми свърши чудесна работа, но с Airbnb нямаше да стане или рискувах да ми я отхвърлят.  

A как стои въпроса , ако искам примерно първите 3 дни да бъда в един хотел , а после в друг. При попълването за онлайн VOA има ли опция да попълня няколко хотела където ще отседна или и първия където ще отседна е достатъчен? Много благодаря на всички за бързите отговори, Определено се успокоих и нямам търпение вече за това приключение. 🙂

Връзка към мнение
преди 4 часа, settler каза:

Явно говорим за различни неща 🙂 въпреки че те това го наричат eVisa, или поне в самия документ, който издават онлайн така се казва, а и на самите гишета имаше само 2 опашки - една където отиваха за VOA, а аз минах по тази, на която табелата беше eVisa и от там ми я положиха вече в самия паспорт.

 

И понеже реших, че @Rohnin има предвид точно тази eVisa от линка по-горе се намесих, че в случая не са ми искали банково извлечение.    

 

А иначе сега за новия процес с посолството в Букурещ според мен е по-тромав и тегав. Поне едно време, колкото и кусури да ни имаше консулството поне това се спестяваше. И все и тогава VOA си беше добър вариант и определено сега също е най-икономичният вариант. Това, което ми хареса на eVisa че имах "предварителното спокойствие", че не би трябвало да имам проблеми и всичко стана много бързо без да се налага да нося снимки например или да се редя по опашки.

Иначе да, Аз имах предвид точно тази. eVOA знам, че се води. Предварително си одобрен за VOA и когато пристигнеш на летището има 2 опашки. Едната е за VOA а другата е за еVOA. Цялата работа е, че спестявало време на летището и няма такава опашка. Поне това съм разбрал от това което четох, но определено имам предвид Visa On Arrival, която предварително мога да бъда "одобрен" от линка, който @settler е споделил.
A @DaBo, oтносно документите. Точно това исках да си изясня. Дали трябва банково извлечение или може и кеш (от Вашият препоръчан коментар горе прочетох Банково извлечение за Visa On Arrival и от там се обърках) ,но разбрах, че може и кеш да покажа ако искат и в крайна сметка това, което съм приготвил ще е достатъчно за да бъда спокоен:

-Снимки
-Кеш
-Паспорт
-Предварително попълнен формуляр Т88 за да стане по-бързо
-Билет за връщане

И се надявам да няма ядове. 😄

Благодаря отново на всички! 

Редактирано от Rohnin
Допълнение
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , Rohnin каза:

Иначе да, Аз имах предвид точно тази. eVOA знам, че се води. Предварително си одобрен за VOA и когато пристигнеш на летището има 2 опашки. Едната е за VOA а другата е за еVOA. Цялата работа е, че спестявало време на летището и няма такава опашка. Поне това съм разбрал от това което четох, но определено имам предвид Visa On Arrival, която предварително мога да бъда "одобрен" от линка, който @settler е споделил.
A @DaBo, oтносно документите. Точно това исках да си изясня. Дали трябва банково извлечение или може и кеш (от Вашият препоръчан коментар горе прочетох Банково извлечение за Visa On Arrival и от там се обърках) ,но разбрах, че може и кеш да покажа ако искат и в крайна сметка това, което съм приготвил ще е достатъчно за да бъда спокоен:

-Снимки
-Кеш
-Паспорт
-Предварително попълнен формуляр Т88 за да стане по-бързо
-Билет за връщане

И се надявам да няма ядове. 😄

Благодаря отново на всички! 

Те официално го искат, но на практика при виза на пристигане искат да докажеш наличието на 10 хил бата и затова пари в брой ги признават. Виж, в посолството кешът не го признават. Там си искат документ от банка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Rohnin каза:

A как стои въпроса , ако искам примерно първите 3 дни да бъда в един хотел , а после в друг. При попълването за онлайн VOA има ли опция да попълня няколко хотела където ще отседна или и първия където ще отседна е достатъчен? Много благодаря на всички за бързите отговори, Определено се успокоих и нямам търпение вече за това приключение. 🙂

Нямаше или не си спомням за опция да прикачваш няколко документа за настаняване. Но и според мен няма да се вглеждат, ако прикачиш само първия дори това да не включва непременно целия престой. Ако все пак поради такава причина ти я върнат, ще получиш известие по имейл и имаш 3 дни да оправиш проблема, като прикачиш друг документ за настаняването. Имаш само няколко документа да прикачиш:

 

- паспорт, снимка на страницата със снимката и на корицата

- резервацията за настаняването

- входящ полет

- изходящ полет в рамките на 30 дни

- снимка в дигитален формат 

 

735192054_ThailandE-VisaOnArrivalE-VOAOfficialAuthorizedPartnerofThaiImmigration.png.5958566c24ca8694d53ffe1ab4afb1b7.png

 

 

И при самите стъпки попълваш информацията в полетата на формуляра, плащаш таксата и си готов с кандидатурата. След 2 или 3 дни не си спомням колко беше точно имах вече eVisa. Пишеха в одобрението да нося и платежното, което бях напечатал, носих си го, но реално дори него никой не ми го поиска. Не се притеснявай, давай смело, ако имаш някакви други въпроси, пиши. Успех! 🙂

 

782309858_ThailandE-VOACopyEmail.png.8159ef2e64f5f71a5633fefb58d37f4d.png

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За VOA се искат резервациите за хотели за всичките дни. При онлайн подаване, ако няма опция за прикачване на повече от един документ, върши работа да се съберат на един пдф или с фотошоп да се направят на една снимка. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Надявам се да няма проблем че аз ще съм в Airbnb, не в хотел, и ще пробвам с VOA на място. То остава и това да е проблем, изобщо не бях се замислял. Разпечатал съм потвърждението, ама то е малко афиф, нито имената ми са там, нито нищо, още повече че пътуваме двама човека в едно Airbnb, изобщо почвам малко да съжалявам, че избрах Тайланд, ами дано всичко да мине без проблем. Вече нито имам време за друга резервация, нито нищо.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Moonshield каза:

Надявам се да няма проблем че аз ще съм в Airbnb, не в хотел, и ще пробвам с VOA на място. То остава и това да е проблем, изобщо не бях се замислял. Разпечатал съм потвърждението, ама то е малко афиф, нито имената ми са там, нито нищо, още повече че пътуваме двама човека в едно Airbnb, изобщо почвам малко да съжалявам, че избрах Тайланд, ами дано всичко да мине без проблем. Вече нито имам време за друга резервация, нито нищо.

Дано всичко мине окей, в Airbnb имаш една опция генериране на документ за виза, където можеш да поставяш включително имената си, може да им го разпечаташ него, пиши моля какво е станало и дали са го гледали и са го приели, защото аз лично също предпочитам Airbnb пред хотели:

 

visa.png.3cea2953c001952df2eaf53de8830b8d.png

Връзка към мнение
Преди 1 час, settler каза:

Дано всичко мине окей, в Airbnb имаш една опция генериране на документ за виза, където можеш да поставяш включително имената си, може да им го разпечаташ него, пиши моля какво е станало и дали са го гледали и са го приели, защото аз лично също предпочитам Airbnb пред хотели:

 

visa.png.3cea2953c001952df2eaf53de8830b8d.png

С удоволствие, но както вървят нещата, май няма да стигна дотам. Ще връщат изискването за допускане само на ваксинирани, което автоматично означава удар в стомаха за мен. 4 дни преди полета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми предстои пътуване до Тайланд скоро. Ваксиниран съм с една доза на Янсен(води се пълен курс на ваксиниране). Чета, че се изискват поне 2 дози. Дали едната доза на Янсен ще ми бъде призната като завършен курс.

Връзка към мнение
На 5.01.2023 г. в 17:13, Moonshield каза:

Надявам се да няма проблем че аз ще съм в Airbnb, не в хотел, и ще пробвам с VOA на място. То остава и това да е проблем, изобщо не бях се замислял. Разпечатал съм потвърждението, ама то е малко афиф, нито имената ми са там, нито нищо, още повече че пътуваме двама човека в едно Airbnb, изобщо почвам малко да съжалявам, че избрах Тайланд, ами дано всичко да мине без проблем. Вече нито имам време за друга резервация, нито нищо.

И аз май така започвам да съжалявам... от Понеделник връщат и ковид мерки , даже и с PCR Не може да влезнеш, изискват задължителна ваксинация...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Rohnin каза:

И аз май така започвам да съжалявам... от Понеделник връщат и ковид мерки , даже и с PCR Не може да влезнеш, изискват задължителна ваксинация...

Къде са публикувани новите мерки?

 

Връзка към мнение
преди 21 минути , Радослав каза:

Къде са публикувани новите мерки?

 

Още не са

В темата за ковида се обсъждат

Връзка към мнение
На 5.01.2023 г. в 16:30, bcn111 каза:

На мен ми предстои пътуване до Тайланд скоро. Ваксиниран съм с една доза на Янсен(води се пълен курс на ваксиниране). Чета, че се изискват поне 2 дози. Дали едната доза на Янсен ще ми бъде призната като завършен курс.

Все още няма нищо официално, но засега изглежда , че еднократните ваксини се признават 

 

преди 22 минути , Радослав каза:

Къде са публикувани новите мерки?

 

темата е тук - 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако полета  до Пукет е през Банког с 5 часа престой на летището, VOA в Банког или направо в Пукет се вади? И ако е в Банког ще стигне ли времето?

Връзка към мнение
преди 52 минути , Росина каза:

Ако полета  до Пукет е през Банког с 5 часа престой на летището, VOA в Банког или направо в Пукет се вади? И ако е в Банког ще стигне ли времето?

В Банкок се вади, освен ако сте само с ръчен багаж или на един билет до крайната дестинация.

Ние сме летяли с Тай еъруейз на един билет и преди Ковид си имаше отделни гишета за VOA за транзитно преминаващите към вътрешните полети с тях. Почти нямаше хора там.

Вие ако сте на два билета, ще трябва да извадите VOA  с всички останали, да минете митница, да си вземете багажа и да го чекирате за втория полет. После пак секюрити проверки, но 5 часа би трябвало да стигнат. С кой летите до Пукет?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Росина каза:

още с никой, но като гледам Turkishairlines от Варна са по-евтини с междинно в Банког, отколкото директно до Пукет

Аха. Въпросът е дали ще сте с един билет тоест багажа ви ще се чекира до Пукет или до Банкок. И кой изпълнява отсечката Банкок-Пукет?

Ние си бяхме изкарали визи от посолството в КЛ и летяхме в Тай еъруейз. Багажът ни се чекира директно до Ко Самуи. На летището в Банкок следвахме табелките transfer to domestic flights. Влиза се в една голяма зала и имаше два коридора - с визи и без визи. За без визи имаше две гишета за VOA, ние ги подминахме и директно ни провериха визите и това беше. Спомням си, че имаше значение с коя авиокомпания се лети. С техните авиокомпании беше супер лесно.

 

Сега чета, че ако се лети с Тай или някой от Стар алайънс (Търкиш са Стар алайънс), може да се мине паспортна и митническа проверка на финалната дестинация:

http://www.connectionreview.com/blog/flight-connections-at-bankgok-international-airport-suvarnabhumi-46

Не знам дали да не се пита авиокомпанията!

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

получаване на багажа накрая е по-лесно да се направи, но паспортен контрол...

имаш вътрешен полет, в който се излиза директно без паспортен контрол. Няма как да заделят само няколко човека да минат паспортен контрол (освен ако е доброволно и не им пука много за евентуални скатавки). Евентуално всички да минават паспортен контрол, което пък ще е неудобство за мнозинството пътници.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да Благодаря ви 🙂 Явно не е много удобно (освен ако нямаш предварително виза) Ще гледам за директен до Пукет или да останем 2-3 дни в Банкок

Връзка към мнение

Според мен (без да имам опит с това там) 5 часа са достатъчно за формалностите освен ако полета закъснее сериозно, при което авиокомпанията ще се погрижи за вас, след като сте на един билет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На тайландците, както винаги, нищо не им се разбира:

https://suvarnabhumi.airportthai.co.th/service/airport-guide/detail/74

 

Това е инфото от самото летище.

 

Виждам, че вътрешният полет до Пукет се изпълнява от Bangkok Airways...

Връзка към мнение

Ако се пътува с един билет Вн - Пхукет пътникът се чекира от първото летище за крайна дестинация и навсякъде е транзит. Така че визата се вади накрая.

Връзка към мнение

Това от опит ли? Как се минава границата в Банкок за да се качиш на вътрешен полет и как в Пукет разделят кои пътници са вътрешни и кои международни?

 

Чекирането по принцип е съвсем отделно нещо от паспортния контрол. Ти си чекиран за следващия полет, но трябва да минеш паспортен контрол, за да се качиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доколкото се ориентирах, вътрешният полет се изпълнява от Банкок еъруейз. Според линка, който сложих по-горе, визата се вади в Банкок:

 

International to Domestic (one ticket)

The minimum connection time for transit between an international and domestic flight is 75 min. However, exceptions exists and certain domestic destinations are served within a shorter connection time of only 55 min (identical to the International to International transfer). The main difference is that Thai airways and star alliance passengers heading to some domestic airports on designated flights may not clear immigration and customs in Bangkok airport, but rather do that at their final stop (e.g. the airport of Phuket). In these cases, the passport control is done in Phuket and the transit process at Bangkok ariport is quicker.

In other cases, passengers heading for domestic flights need to clear immigration in order to formally enter the kingdom of Thailand. Some dedicated lanes are available for such transit passengers. According to unverified passenger reports, on average one needs at least 45 min to make a smooth transfer.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.