Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 часа, mililia каза:

Преди периода на Ковид рестрикциите съм взимала две VOA в рамките на 15 дни. Абсолютно никакъв проблем. Тогава от консулството пак обясняваха някакви глупости на хората, само за да си плащат при тях скъпата виза. Не вярвам да има промяна, но все пак проверете на сайта на тайското външно министерство. 

@T.E.Lawrence , ти какво би казал по въпроса?

Ако престоя в Тайланд е повече от месец,според мен по правилния вариант е с виза от тук.Ако вземеш 2 пъти VOA излиза по скъпо от "скъпата" тук виза.А пък преди Ковида визата беше 30 евра и се вадеше елементарно, та незнам защо е било нужно два пъти VOA.

В сряда бях в "магазинчето за визи" и ме посъветваха да изчакам малко,защото съвсем скоро ще има промени във начина на придобиване на виза.В близките дни,така че на който не му е спешно може да зачака малко.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 56 минути , кокобоко каза:

Ако престоя в Тайланд е повече от месец,според мен по правилния вариант е с виза от тук.Ако вземеш 2 пъти VOA излиза по скъпо от "скъпата" тук виза.А пък преди Ковида визата беше 30 евра и се вадеше елементарно, та незнам защо е било нужно два пъти VOA.

В сряда бях в "магазинчето за визи" и ме посъветваха да изчакам малко,защото съвсем скоро ще има промени във начина на придобиване на виза.В близките дни,така че на който не му е спешно може да зачака малко.

Когато тук визата беше 30 евро, а многократната виза 150 евро, VOA беше безплатна и ставаше за 5 мин. Та на тази база сравняваме 30/ 150 евро срещу нищо. И мнението ми е за тези, които имат излизане от Тайланд, а не дълъг престой. От цитата може да видите, че питащият ще ходи до Сингапур. 

И за да ви спестя чуденето с двете VOA си спестих 150 евро и ходих до Лаос. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 29.10.2022 г. в 8:40, Sun4o каза:

Трябва ли да са от заклет преводач преводите на всичко?

Аз имам пресни преводи от визитата ни в ЮАР на документ за месторабота, в него пише и дохода ми. Но не е от заклет преводач.

И друго - документ за доход от НОИ ли го искат? Че в Бг сайта на Тайланд точно документите за тур. виза не се зареждат…

Няма нужда да са от заклет преводач. Аз си пиша едно писмо на английски, че работя в собствената си фирма, с цитиран месечен доход, въпреки че не се водя на заплата в нея. През септември дори написах такова и за моя спътник, защото от работата му много се забавиха с документа и щяхме да изпуснем срока. Подпис, печат и това е... никой нищо не проверява.

За банковата наличност, понеже българските банки са тежки гемии, си генерирам извлечение от Револют, разпечатвам го и си минава без проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 29.10.2022 г. в 16:47, mililia каза:

Преди периода на Ковид рестрикциите съм взимала две VOA в рамките на 15 дни. Абсолютно никакъв проблем. Тогава от консулството пак обясняваха някакви глупости на хората, само за да си плащат при тях скъпата виза. Не вярвам да има промяна, но все пак проверете на сайта на тайското външно министерство. 

@T.E.Lawrence , ти какво би казал по въпроса?

Привет, благодаря за отговора. От @T.E.Lawrence получих същият. 🙂 
ПС: Може ли да помоля за препоръка на агенция за турове в Банкок? 

Редактирано от Stelyan Ivanov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 19.10.2022 г. в 23:34, КОКО22 каза:

100% е за 30 дни за  българите /за други е и по 45 дни/ от 1-ви октомври. Пишеше го и тук, а и го имам някъде . На мен не  ми стигат 30 дни и за това си вадя виза...

А какви документи се изискват при пристигане? 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Happy_Traveler каза:

А какви документи се изискват при пристигане? 

Не съм търсил подробности /не ми е подходяща/, но не мисля че искат нещо специално -  билет, хотел/резервация и усмивки??

Виж, ако искаш да влезеш няколко пъти с VOA е интересно и за мен. И ще помоля Stelyan Ivanov ако експериментира да сподели опит...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тук е описано какво се изисква, прочетете докрая:

https://www.thaiembassy.com/thailand-visa/visa-on-arrival

 

Както и попълнен формуляр:

https://bangkok.immigration.go.th/wp-content/uploads/2021/06/1แบบฟอร์มใบคำร้องขอรับการตรวจลงตรา-ตม.88.pdf

 

И 2 бр. снимки в съответния размер

Таксата се заплаща само в брой в местна валута.

 

А това е важната промяна:

Update: Starting October 1, 2022, Thailand CCSA has announced that the Visa on Arrival stay period will be extended from 15 days to 30 days. This change is currently in effect until 31st March, 2023.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, DaBo каза:

Тук е описано какво се изисква, прочетете докрая:

https://www.thaiembassy.com/thailand-visa/visa-on-arrival

 

Както и попълнен формуляр:

https://bangkok.immigration.go.th/wp-content/uploads/2021/06/1แบบฟอร์มใบคำร้องขอรับการตรวจลงตรา-ตม.88.pdf

 

И 2 бр. снимки в съответния размер

Таксата се заплаща само в брой в местна валута.

 

А това е важната промяна:

Update: Starting October 1, 2022, Thailand CCSA has announced that the Visa on Arrival stay period will be extended from 15 days to 30 days. This change is currently in effect until 31st March, 2023.

Привет, добра идея ли е да ползвам този сайт за подготовка на апликацията за VoA ? 
https://thailandevoa.vfsevisa.com/thailand/online/home/how-to-apply

 

Връзка към мнение
преди 12 минути , Stelyan Ivanov каза:

Привет, добра идея ли е да ползвам този сайт за подготовка на апликацията за VoA ? 
https://thailandevoa.vfsevisa.com/thailand/online/home/how-to-apply

 

VOA и E-VOA са различни неща, доколкото се ориентирам. Второто е като първото, но кандидастваш за визата онлайн. Това мисля, че е офиц.сайт за E-VOA:

https://thaievisa.go.th/

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

О електронните визи са чудесен начин за влизане в Тайланд, ала .... на нас в БГ ни "миришат чорапите".

Моя приятел си извади такава от компютъра за 4 часа за 35 евра за 60/90 дни. Да, но с ... паспорт от Австрия.

Пробвах и аз , но ми казаха "благлдаря за вниманието"...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, DaBo каза:

Това е странно... С БГ паспорт може да се кандидаства за E-VOA

 

  Покажи

1354191295_Screenshot2022-11-01at17_20_23.png.d12620ca614de468c95ca1f852741250.png

 

Абсолютно си прав - сега работи, поне в началото. Аз го пробвах преди месец /когато моя приятел си взе/ и ме прати в посолство. 

Не знам как ще е като продължиш, защото аз вече съм по другата писта..

Връзка към мнение
преди 3 часа, DaBo каза:

Това е странно... С БГ паспорт може да се кандидаства за E-VOA

 

  Покажи

1354191295_Screenshot2022-11-01at17_20_23.png.d12620ca614de468c95ca1f852741250.png

 

Може, но визата излиза 65 евро, а на австриеца 35. Това е имал предвид колегата..

Някакви новини от консулството тези дни, промени…нали нещо се чакаше?

Връзка към мнение

Извинявам се - получи се малко неразбирателство /поне от моя страна/.

И за бъдем максимално полезни - Аз кандидатсвам за 60/90 дневна виза и дадения сайт си ме праща в посолството в Румъния.

Когато искаш само VOA работи, но това е за 30 дни. Цените няма и да ги коментирам

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1.11.2022 г. в 17:21, DaBo каза:

Това е странно... С БГ паспорт може да се кандидаства за E-VOA

 

  Покажи

1354191295_Screenshot2022-11-01at17_20_23.png.d12620ca614de468c95ca1f852741250.png

 

Привет! 

 

От 1.11.2022 вече може да кандидатсва за визи онлайн през сайта - https://thaievisa.go.th/

Но пак са си заложили дълъг срок за обработка - мин 1 месец...

Все още нашето "консулство" не знае как се попъла апликацията.. свързах се с румънското и те не са много сигурни какво трябва да се попълни на точките: 
7 . Confirmation of legal residence in a country in which you are applying for the visa. (In case that you are not a national of the country in which you are applying for the visa.) 
9 . Applicant must apply for e-Visa via specific Embassy/Consulate conforming with his/her consular jurisdiction and residency. Applicant is required to upload document that can verify his/her current residency. 

 

Казаха ми, да си кача Л.К. на т.9, но не са сигурни дали точно това трябва да е.  

 

Реших да не се занимавам, защото така или инъче няма да е готова до второто ми влизане на 17.11.2022... 

Стискайте палци и ще пиша след това какво е станало на място. 

 

Стелян 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 54 минути , Stelyan Ivanov каза:

Привет! 

 

От 1.11.2022 вече може да кандидатсва за визи онлайн през сайта - https://thaievisa.go.th/

Но пак са си заложили дълъг срок за обработка - мин 1 месец...

Все още нашето "консулство" не знае как се попъла апликацията.. свързах се с румънското и те не са много сигурни какво трябва да се попълни на точките: 
7 . Confirmation of legal residence in a country in which you are applying for the visa. (In case that you are not a national of the country in which you are applying for the visa.) 
9 . Applicant must apply for e-Visa via specific Embassy/Consulate conforming with his/her consular jurisdiction and residency. Applicant is required to upload document that can verify his/her current residency. 

 

Казаха ми, да си кача Л.К. на т.9, но не са сигурни дали точно това трябва да е.  

 

Реших да не се занимавам, защото така или инъче няма да е готова до второто ми влизане на 17.11.2022... 

Стискайте палци и ще пиша след това какво е станало на място. 

 

Стелян 

Точка 7 не те касае. Тя е за експати, студенти и т.н. Когато живеехме в Куала Лумпур, за първото ни ходене в Тайланд кандидаствахме за виза в посолството там. Искаха ни такъв документ. В нашия случай бяха визите ни и местните лични карти.

Точка 9 е личната карта или документ за постоянен адрес.

Но ако срокът им е 1 месец за одобрение, няма смисъл. На летището каквито и опашки да има, все за час-два минаваш през voa, а и не искат документи по по-горните точки. 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Опашките за VOA ги правят китейците. Още не са ги "изпуснали" пак, така че няма проблем. Дори след това, ако изтеглиш късата клечка с навалица, плащаш минимална сума за приорити  и минаваш бързо. Случва се и като те видят единственият европеиден на опашката да ти придвижват документите по-бързо.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Вместо очакваното облекчение при вадене на виза, е станало обратното - все повече изисквания от румънците.

Сега искат абсолютно всички резервации за хотели, даже трябва името на половинката да присъства в тях, снимки на стената като затворник - със снимка в една ръка, паспорт в другата и лицето ви по средата, самолетни билети за всички посоки (ние ще комбинираме с Виетнам, Лаос и Филипини)….абе направих им дните интересни в консулството.

Пробвах обаждане в румънското, някаква лелка яко ми се накара по телефона, че вече ставало онлайн подаването…

На ръба бях да се откажа, честно. Голям зор видях, не е като да не съм вадил виза, това ще ни е 10-то ходене в Тайско

  • Шок 2
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Това с имената в резервациите винаги го е имало, но при виза на пристигане не винаги са били супер стриктни. Единственото ни вадене на визи в посолство, както казах, беше в Куала Лумпур и се сещам, че това си беше изискване. Да не говоря за документа-доказателство за 10 хил.бата. Не приеха документ на английски от банковата ни сметка, защото можело след това да си изтеглим парите и не знам си какво още. Накрая приеха извлечение от движението на малайзийската ни кредитна карта… След това винаги сме вземали визи на пристигане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Sun4o каза:

Вместо очакваното облекчение при вадене на виза, е станало обратното - все повече изисквания от румънците.

Сега искат абсолютно всички резервации за хотели, даже трябва името на половинката да присъства в тях, снимки на стената като затворник - със снимка в една ръка, паспорт в другата и лицето ви по средата, самолетни билети за всички посоки (ние ще комбинираме с Виетнам, Лаос и Филипини)….абе направих им дните интересни в консулството.

Пробвах обаждане в румънското, някаква лелка яко ми се накара по телефона, че вече ставало онлайн подаването…

На ръба бях да се откажа, честно. Голям зор видях, не е като да не съм вадил виза, това ще ни е 10-то ходене в Тайско

 

Ама упорито си захванал да се занимаваш с тая Румъния, предвид всички облекчения и варианти за визи и че така и така ще излизаш от държавата. 🙂 

 

Отмъщават си, че ги занимаваш да работят при толкова лесни други начини. 😄 

 

Това с онлайн подаването е нещо съвсем ново за България без допълнително ходене до посолство, видях, че го има, някой ако го пробва да сподели.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.11.2022 г. в 12:03, КОКО22 каза:

Да, и на мен ми искаха копие от л.к. като подавах документие в консулството. Но вече мога да се похваля - имам си 60/90 дневна виза

За колко време ти я издадоха? Онлайн ли я пусна този месец?! 

Връзка към мнение

Мисля че излезе за седмица или малко повече. Когато подавах нямаше онлайн /19-ти октомври. Всъщност днес си взех паспортите / аз не бързах/ и Мария се оплака от онлайн версията, защото и тя май че го прави така. Проблема е, че става бавно и отнема много време. Това сподели и моя приятел в Австрия. Той е бил 3 часа на компютъра, за да подаде всички документи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, T.E.Lawrence каза:

 

Ама упорито си захванал да се занимаваш с тая Румъния, предвид всички облекчения и варианти за визи и че така и така ще излизаш от държавата. 🙂 

 

Отмъщават си, че ги занимаваш да работят при толкова лесни други начини. 😄 

 

Това с онлайн подаването е нещо съвсем ново за България без допълнително ходене до посолство, видях, че го има, някой ако го пробва да сподели.

 

 

Не стават другите варианти. По-добре малко нерви и 150 евро, отколкото два дена пътуване до Камбоджа, граници, мазни митничарски подмятания за рушветче и не без значение - общия разход надхвърля 350 долара - 4 визи VOA по 60 долара, VOA за Камбоджа 2х36 долара, пътни натам, пътни насам… Може и 400 да стигнат.

@DaBo, никога не са ми искали споменатите от теб допълнителни имена в резервации или  документи, банки и 10 х. бата. Визите си ги вадя винаги от посолството. Последно ходене беше за НГ 2019-2020. Визите винаги сме си ги вадили при Меламед.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.