Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

За VOA не ти трябва банково извлечение. Само да докажеш пари в брой 20 000 бата или равностойност в евро/долари и 2000 бата за визата (кеш в батове задължително). Вземи си малко повече батове ако са вакрали някоя друга такса, за сим карта и т.н. да не се занимававаш там да сменяш по кофти курс. 

Понеделник - Сряда от 10 до 14 работи нашето консулство. Само тогава си вдигат телефона и не, тайпаса е много по-лесен. безплатен, без служебни бележки, банкови извлечения, снимки, копия на документи...

Чудех се дали освен батовете за виза ОАЕ и там др. дребни да си обменя от тук още батове, или да сменя долари тук и там да ги обменя в батове на място...

Връзка към коментар

Малко батове, колкото е необходимо, другото там. Ако ще сменяш през лев, по-добре вземи евро, едри на по 100+ за по-добър курс  и ако ще ходиш извън Пукет, сменяй там Банкок, Патая или където ходиш, но и в Пукет ще по-добър курса от летище или тук. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Тайланд удължава престоя за българи, използващи VOA (Visa On Arrival) от 15 на 30 дни! Промяната влиза в сила от 01 октомври тази година до 31 март 2023 година!

https://www.tatnews.org/2022/08/thailand-grants-visa-extension-for-tourists-to-stimulate-upcoming-high-season/?fbclid=IwAR0-hM0NE04gbG1TXxoXx1amUlg34s2atZfmYvNuaaMec5TfYeoP6qq9eCQ

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой скоро подавал ли е документи за туристическа виза в консуството.Информацията на страницата им не е опреснявана отдавна,а по телефон не успях да се свържа след няколко позвънявания.Интересува ме какъв е набора от документи за визата към този момент.

 

Връзка към коментар

Още не съм ги подал, че ще пътувам м. януари, но бях вече при Мария.

Документите са почти същите /за съжаление/. Облекчението е при влизането. Тайландците са го опростили малко.

НО... съвета ми е да си направите труда да се срещнете с Мария /пон.,сряда, петък 10-14ч./, защото ми даде ценни съвети как да избегна някои усложнения.

Аз ще действам м. октомври и не мисля че до тогава от Тайланд ще променят нещо.

Иначе в нашето консулство само събират документите и ги изпращат в Румъния. 150лева за 60 дни престой.

Връзка към коментар

Виза он арайвъл е 30 дни до март . Ако няма да зимувате в Тайланд, не си причинявайте виза от София - Букурещ.

 

2000 бата такса, билет за връщане, хотелски резервации за престоя, снимка и евентуално няколкостотин евро/долара да покажеш кеш .Бързо и лесно ,както ги няма и китайците сега. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Винаги е била 15 дни, но да раздвижат туризма след ковида ще е временно 30, както и 45 за тези без виза.

 

Като ти е малко, отиваш в Сием Рип, малко камобджански релакс. Има даже и автобус освен евтини полети и се въщаш за нови 30 дни в Тайланд . 🙂 Това безумие с визите от Букурещ го правих зимата, надявам се да не ми се случва пак. Толкова загуба на време, нерви  и пари, дори банката ми обърка елементарен документ. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Както писах и по-горе Мария от консулството ми разкри "малки тайни". Разликата от мин година е, че документите ги приемат тук и служебно ги пращат до Букурещ.

т.е. би трябвало да е по-лесно. 

Иначе за догодина ще те разпитвам за Камбоджа, че да сме живи и здрави може да ми потрябват и 90 дни. За тази година вече имам билети и резервации.

Връзка към коментар

Никакви малки тайни няма, същата е схемата от януари тази година, просто няма тай пас, който беше онлайн и безплатен така или иначе. 🙂 Страшно много документи, много по-скъпо и времеемко ,но щом си решил така, ти си знаеш. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всъщност номера с излизането за няколко дни/часа го зная, но ми казаха че когато си влязал с VOA  веднъж не може да повториш до 6 месеца след това. Това може ли да го потвърдиш или отречеш?

Мой приятел го прави, но той е с 60/90 дневна виза  и така я удължава още..

Връзка към коментар

Охо завързал се е диалог след моя пост.Това е добре,а неприятното е че явно ще трябва да минавам по трудния път с много бумащина.VOА не ме върши работа защото престоя ми ще е по голям.Да я бяха направили и нея 60 дни щеше да е супер.

Благодаря за мненията.

Връзка към коментар
преди 5 часа, КОКО22 каза:

Всъщност номера с излизането за няколко дни/часа го зная, но ми казаха че когато си влязал с VOA  веднъж не може да повториш до 6 месеца след това. Това може ли да го потвърдиш или отречеш?

Мой приятел го прави, но той е с 60/90 дневна виза  и така я удължава още..

Това поредната дезинформация от "сигурния" източник магазинчето за визи ли е? 🙂 Никакъв проблем нямаш поне три пъти подред да го направиш за година. После е по усмотрение на граничарите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето това последното изречение понягока играе важна роля. Впрочем сигурно и ти знаеш, че те ще ме пуснат но срещу определена сума /глоба. Е да понякога може и да ми се размине. А защо да си го причинявам... Тази година ще е с виза и ще споделя как съм се справил след месец.

Благодаря за съветите. Обещавам когато ми се наложи пак да се допитам. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

15 дни си беше преди Ковид, ние бяхме 16 и се наложи да си вадим, ама се вадеше от София и беше доста лесно. Даже не сме ходили до там, сестра ми отиде до почетното консулство с паспортите ни и после ги донесе, на идване в Бургас. При настоящите схеми с Букурещ и пр. сигурно бих се отказал, преди да си купя самолетните билети. С тези 30 дни нещата стават съвсем други  

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Днес подадох документите за виза (60/90 дневна) в консулството. То е на нов адрес. Допълнителните разходи ми бяха само 24лева (за преводи). Е ходих и до банката и до НОИ, но това си бяха стандартни процедури. Чакам до 2 седмици паспортите с положени визи...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, кокобоко каза:

Това значи ли че все още изискват банково извлечение и документ за месторабота и заплата...и т.н.  

Да , все още е така и то на английски /нали документите пътуват до Румъния/ - изискване от Тайланд.

Разбира се очаква се промяна, но този сезон вече започна, така че ...

 

 

 

Връзка към коментар

Привет хора, предстои ми пътуване до Тайланд на 12.11.2022. Имам следния казус, моля за коментари и помощ. 

 

Полети - 

 

12.11.2022 

София-Доха-Банког (Пристигам на 13.11.2022 18:35ч)

 

15.11.2022 

Банког-Сингапур 7:35-11:10 

16.11.2022 

Сингапур-Банког 22:45-0:10 

 

21.11.2022

Банког-Франкфурт-София 23:40-13:40 

 

Мога ли да си изкарам две Visa on Arrival https://www.thaiembassy.com/thailand-visa/visa-on-arrival (кацам на летища от списъка) 

 

Нужно ли е да си изкарам 1 транзитна и 1 туристическа от България или 1 туристичекса с 2 влизания? 

 

*От консулството ми казаха, че Visa on Arrival може само 1 път на 6 месеца да се издава, след това ми казаха 1 турстическа с 2 влизания в бг и на края 1 транзитка и 1 туристическа... 

 

Дали ще ми ги извадят визата (визите) за по малко от 21 дни, за да си получа паспорта преди 12.11.2022? 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За срока от 21 дни съм сигурен че ще се справят, действайте. Другия казус и за мен е любопитен и моля да споделиш как си го решил. За VOA и аз знам същото , ала за другите ми е интересно..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 19.10.2022 г. в 14:50, КОКО22 каза:

Днес подадох документите за виза (60/90 дневна) в консулството. То е на нов адрес. Допълнителните разходи ми бяха само 24лева (за преводи). Е ходих и до банката и до НОИ, но това си бяха стандартни процедури. Чакам до 2 седмици паспортите с положени визи...

Трябва ли да са от заклет преводач преводите на всичко?

Аз имам пресни преводи от визитата ни в ЮАР на документ за месторабота, в него пише и дохода ми. Но не е от заклет преводач.

И друго - документ за доход от НОИ ли го искат? Че в Бг сайта на Тайланд точно документите за тур. виза не се зареждат…

Връзка към коментар

Както бях писал и преди Мария ми открехна някои тънкости.

Жена ми е ЕТ и сам й написах Удостоверение на английски с печата на фирмата. Така че ако работодател даде някакъв документ на англ. ще свърши работа. Аз съм пенсионер и затова имам само доход от НОИ и трябваше да го превеждам официално за 12лв. С банката се справих още по-лесно. При интерес пиши ми.

Връзка към коментар
На 22.10.2022 г. в 9:09, Stelyan Ivanov каза:

Привет хора, предстои ми пътуване до Тайланд на 12.11.2022. Имам следния казус, моля за коментари и помощ. 

 

Полети - 

 

12.11.2022 

София-Доха-Банког (Пристигам на 13.11.2022 18:35ч)

 

15.11.2022 

Банког-Сингапур 7:35-11:10 

16.11.2022 

Сингапур-Банког 22:45-0:10 

 

21.11.2022

Банког-Франкфурт-София 23:40-13:40 

 

Мога ли да си изкарам две Visa on Arrival https://www.thaiembassy.com/thailand-visa/visa-on-arrival (кацам на летища от списъка) 

 

Нужно ли е да си изкарам 1 транзитна и 1 туристическа от България или 1 туристичекса с 2 влизания? 

 

*От консулството ми казаха, че Visa on Arrival може само 1 път на 6 месеца да се издава, след това ми казаха 1 турстическа с 2 влизания в бг и на края 1 транзитка и 1 туристическа... 

 

Дали ще ми ги извадят визата (визите) за по малко от 21 дни, за да си получа паспорта преди 12.11.2022? 

 

 

Преди периода на Ковид рестрикциите съм взимала две VOA в рамките на 15 дни. Абсолютно никакъв проблем. Тогава от консулството пак обясняваха някакви глупости на хората, само за да си плащат при тях скъпата виза. Не вярвам да има промяна, но все пак проверете на сайта на тайското външно министерство. 

@T.E.Lawrence , ти какво би казал по въпроса?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.