Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Никога сме вадили визи в Бг. Първият път беше в посолството в КЛ, после винаги сме вземали визи на пристигане. 
Формите за кандидастване бях ги попълнила и за двамата, като тази на съпруга ми, той само я разписа. Ами, не можело двете да са с един почерк. Накараха го да си попълни сам нова форма… Епопея си беше ваденето на тези визи. След това си знаех какво искат и се заяждат и не сме имали проблеми с визите на пристигане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@DaBo Много хора използват съседните на Тайланд страни да вадят виза след виза и да живеят безкрайно в страната. Властите като решиха в един момент максимално да затруднят тази практика, инструктираха персонала си в консулствата на тези удобни за вадене на визи страни (най-вече Малайзия заради евтините полети и Камбоджа) да създават пречки и като цяло сложиха най-кофти дипломатите си там.

 

Виетнам, например,  не беше смятана за удобна и там ваденето на виза за Тайланд беше елементарно като в София преди ковида.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 4.11.2022 г. в 12:03, КОКО22 каза:

Да, и на мен ми искаха копие от л.к. като подавах документие в консулството. Но вече мога да се похваля - имам си 60/90 дневна виза

Здравейте, каква е тази 60-90 дневна виза, колко време мога да остана с нея? И вярно ли е, че самолетният билет отиване и връщане от Тайланд трябва да е за максимум 60 дни? Ако връщането ми е след 90 дни какво може да се направи?

Връзка към мнение
преди 9 часа, Zai каза:

Здравейте, каква е тази 60-90 дневна виза, колко време мога да остана с нея? И вярно ли е, че самолетният билет отиване и връщане от Тайланд трябва да е за максимум 60 дни? Ако връщането ми е след 90 дни какво може да се направи?

Визите ги издават за 60 дни, но официално и Тайланд пише навсякъде, че тази виза може да се удължи до 90 дни на място в страната. Не съм проучвал как е с билета ако искаш да останеш повече от 2 месеца, но щом официално разрешават трябва да има начин - да сме живи и здрави догодина...Консулството сигурно има отговор....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Удължаването е стандартно на място, но билетът за връщане за виза трябва да е за до 60 дни. Може и билет до съседна държава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите, май ще купувам билет  до Пенанг, като по-евтини. Дали знаете някоя самолетна компания в Азия , която връща пари при анулиране на билета, че най-вероятно няма да бъде използван? 

Връзка към мнение

Днес получихме визите си. На мейл, в PDF формат. Вече ще е така, няма виза в паспорта. Даже не мисля, че паспортите са ни пътували до Румъния. Утре ще ми вземат паспорта от консулството.

Отне точно 11 дена.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Sun4o каза:

Днес получихме визите си. На мейл, в PDF формат. Вече ще е така, няма виза в паспорта. Даже не мисля, че паспортите са ни пътували до Румъния. Утре ще ми вземат паспорта от консулството.

Отне точно 11 дена.

Може ли да напишете документите, които дадохте? Застраховката за каква сума трябва да е?

Връзка към мнение

Застраховка не се изисква.

- копие на лична карта

- 2 снимки

- резервации за целия престой,с посочени имена вътре. Ако сте двама, имената и на двамата трябва да присъстват в резервацията. Това малко ме озори, понеже го правих live, на бойното поле😀. Влизаш в сайта на букинг, ако там е резервацията, отиваш си на резервацията и там може да се сменят/добавят имена.

- копие на всички самолетни билети. Също имах зор, понеже не ни е обикновен двупосочен билет, а летим от Тайланд до Лаос, връщаме се през Филипини, голям филм беше. Ако сте с обикновен двупосочен, нямате проблем.

- оригинал на документ за движение по сметка от банка. С печат. На английски

- служебна бележка от работодател с доходите, на английски. С печат

- попълнен формуляр, има го на страницата на консулството

- най-интересното - снимката - хващате снимката си с лява ръка, отворен паспорт с дясна, лицето ви по средата и някой ви снима. На бял фон. Като затворник от филм, без метъра отзад. Снимката не се вади на хартия, а я изпращате на мейл на Мария Донева. Като отидете, тя ще ви го даде.

- международен паспорт, с валидност 6 месеца от датата на влизане

- 80 евро

 

 

- бира за мен, дето писах толкова много

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Наистина ли е важно в коя ръка е паспорта и в коя снимката.

Направи ми впечатление че в апликацията за E visa не се изисква бележка от работодател.Само отбелязваш трудовия си статус.

Връзка към мнение
Преди 1 час, кокобоко каза:

Наистина ли е важно в коя ръка е паспорта и в коя снимката.

 

Не, естествено. Но трябва да присъстват трите атрибута.

Връзка към мнение
На 22.10.2022 г. в 9:09, Stelyan Ivanov каза:

Привет хора, предстои ми пътуване до Тайланд на 12.11.2022. Имам следния казус, моля за коментари и помощ. 

 

Полети - 

 

12.11.2022 

София-Доха-Банког (Пристигам на 13.11.2022 18:35ч)

 

15.11.2022 

Банког-Сингапур 7:35-11:10 

16.11.2022 

Сингапур-Банког 22:45-0:10 

 

21.11.2022

Банког-Франкфурт-София 23:40-13:40 

 

Мога ли да си изкарам две Visa on Arrival https://www.thaiembassy.com/thailand-visa/visa-on-arrival (кацам на летища от списъка) 

 

Нужно ли е да си изкарам 1 транзитна и 1 туристическа от България или 1 туристичекса с 2 влизания? 

 

*От консулството ми казаха, че Visa on Arrival може само 1 път на 6 месеца да се издава, след това ми казаха 1 турстическа с 2 влизания в бг и на края 1 транзитка и 1 туристическа... 

 

Дали ще ми ги извадят визата (визите) за по малко от 21 дни, за да си получа паспорта преди 12.11.2022? 

 

 

Привет магеланци, 

 

Сега няма никакъв проблем както казаха колегите @mililia and @T.E.Lawrence да си изкараш две VoA в рамките на 1 седмица. 

Като цяло тайландците имат интерес да те пускат и да им плащаш на място, а не по консулствата или еВизи. 

При първата ми виза ми искаха 2200 бата, след това видях, че бележката е само за 2000 бата.. при втората даже не ми дадоха касова бележка 😄 

Така, че се пазете. Опитват се да ти вземат повече пари на всякъде!! 

 

Поздрави и благодаря за съветите! 

Стенли 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, аз летя за BKK почти точно след месец (9 януари), да рискувам ли с тия е-визи, предвид че можело да отнеме месец, или да си карам с VOA насигурно?

Връзка към мнение

Ако се вмествате в дните, е безумие да се мъчите с evisa. Най-малкото с нея искат допълнителни документи, които струват още време и пари.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Moonshield каза:

Здравейте, аз летя за BKK почти точно след месец (9 януари), да рискувам ли с тия е-визи, предвид че можело да отнеме месец, или да си карам с VOA насигурно?

Ако е за по малко от месец,VOA е за предпочитане.

Обаче:

Одобрението за визата идва за десетина дена,не отнема повече./Няколкократно проверено/

Струва 35 евро

Единствения документ за който може да има разход е извлечение от банка.Но става и с такъв от електронно банкиране или Револют,което е безплатно.

Останалото е снимки и сканове с телефона

В консулството тарифата е  170 лева,искат документите на хартия и после ги подават по същия начин по който и  всеки свободно може да направи.

Когато всичко е подготвено на компютъра за прикачване,цялата процедура отнема не повече от половин час.

Дано съм полезен на някого.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря и на Лорънс, и на Коко, за две седмици ще съм там, така че ще съм с VOA и ще се надявам да няма кацащи китайци/индийци около моя полет, за да мина по-бързо 😄

Ех, друго си беше преди години, взимал съм може би 4 или 5 пъти виза изпращайки всичко необходимо по куриер до чичко Меламед (не съм от София), но и така става. Час повече, или по-малко, предвид че летя през Саудитска Арабия и пътуването ми и без това е болезнено дълго, са ми най-малкия проблем.

Връзка към мнение

От тук не се ли кандидатства за е vоa онлайн

 

https://thailandevoa.vfsevisa.com/thailand/online/home/how-to-apply

 

Ние летим на 27 ми декември,аз още се чудя дали на място да вадим

Връзка към мнение
На 9.12.2022 г. в 17:23, moli84 каза:

От тук не се ли кандидатства за е vоa онлайн

 

https://thailandevoa.vfsevisa.com/thailand/online/home/how-to-apply

 

Ние летим на 27 ми декември,аз още се чудя дали на място да вадим

Хора от нашата компания си извадиха VOA за 10 минути. 
Важно!!! Носете си по една снимка. В сайта не е упомената, но я изискват. Ако нямате, срещу 500 бата (25 лв) ви я правят тарикатите на летището. Иначе визата е 2000 батки😉

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 часа, Sun4o каза:

Хора от нашата компания си извадиха VOA за 10 минути. 
Важно!!! Носете си по една снимка. В сайта не е упомената, но я изискват. Ако нямате, срещу 500 бата (25 лв) ви я правят тарикатите на летището. Иначе визата е 2000 батки😉

С какъв размер точно трябва да е ? 2 инча на 2 инча или 4 см /6 см

Връзка към мнение
преди 9 часа, Sun4o каза:

Хора от нашата компания си извадиха VOA за 10 минути. 
Важно!!! Носете си по една снимка. В сайта не е упомената, но я изискват. Ако нямате, срещу 500 бата (25 лв) ви я правят тарикатите на летището. Иначе визата е 2000 батки😉

А какви други документи искаха?

Връзка към мнение
преди 9 часа, Sun4o каза:

Хора от нашата компания си извадиха VOA за 10 минути. 
Важно!!! Носете си по една снимка. В сайта не е упомената, но я изискват. Ако нямате, срещу 500 бата (25 лв) ви я правят тарикатите на летището. Иначе визата е 2000 батки😉

Абе, навсякъде пише даже за две снимки, ама няма кой да чете. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Happy_Traveler каза:

А какви други документи искаха?

Резервация за хотел

Самолетен билет за връщане

Пари в брой

Визата се плаща в батове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, moli84 каза:

С какъв размер точно трябва да е ? 2 инча на 2 инча или 4 см /6 см

Мисля, че няма особено значение, не знам. Ние бяхме с виза, други вадеха VOA.

 

Връзка към мнение
На 8.12.2022 г. в 20:57, кокобоко каза:

Ако е за по малко от месец,VOA е за предпочитане.

Обаче:

Одобрението за визата идва за десетина дена,не отнема повече./Няколкократно проверено/

Струва 35 евро

Единствения документ за който може да има разход е извлечение от банка.Но става и с такъв от електронно банкиране или Револют,което е безплатно.

Останалото е снимки и сканове с телефона

В консулството тарифата е  170 лева,искат документите на хартия и после ги подават по същия начин по който и  всеки свободно може да направи.

Когато всичко е подготвено на компютъра за прикачване,цялата процедура отнема не повече от половин час.

Дано съм полезен на някого.

Прочетох че от  01.11.2022 г   трябва   да подаваме документите директно    до  Посолството в Букурещ  на  www.thaievisa.go.th.

Знаете  ли  колко  струва  визата,подадена   онлайн  и дали е наистина  35  евро?

Вие  превеждахте ли на английски  документите за доход  от работодател  и извлечението  от банката?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.