Прескочи до съдържание

Авиоинциденти...


Oshko

Препоръчани мнения

И още един интересен факт: Това е първата катастрофа на територията на Франция от Конкорд.

 

И още един интересен факт: Това е четвъртата катастрофа на самолет, с който съм летял.

D-AIPX MUC-SOF 2011/01/04 (тогава с цветовете на Lufthansa)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Случилото се е ужасно, съболезнования на всички близки!

Не беше ли наскоро стачката на Луфтханза свързана с идеята на ръководството да развива все повече нискотарифното крило на компанията за сметка на редовното? Или бъркам ... ама мисля, че точно за Germanwings ставаше въпрос.

Връзка към мнение

И още един интересен факт: Това е четвъртата катастрофа на самолет, с който съм летял.

D-AIPX MUC-SOF 2011/01/04 (тогава с цветовете на Lufthansa)

Tова е доста голямо съвпадение, четвърта!....надявам се не си суеверен. Със сигурност и многото полети ти допринасят, но все пак си е неприятна мисъл...

Връзка към мнение

Мир на праха им на загиналите.

По повод заглавията в медиите си помислих, че когато се случи инцидент със самолет на ЕрФранс, например, или друга такава авиокомпания, не пишат "Катастрофира самолет на високотарифна авиокомпания"

 

P.S. Относно емотиконите на AlexandraKo - и аз се учудих отначало на смеещите се емотикони, но после предположих, че тя ги възприема по друг начин.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

единствения ми допир по някакъв начин със самолетна катастрофа е през 2001 г. на летище Линате в Милано, когато самолета на САС за Копенхаген се вряза в германска чесна и в последствие се разцепи и запали в хангара. Чу се ужасен разтърсващ гръм, в последствие видях и мястото, нямаше оцелели...днешната новина ми навя този спомен

Връзка към мнение

Наистина е стряскащо, когато такава трагедия се случи толквоа близо до нас. Не веднъж съм летяла с German wings от Дюселдорф, може би дори съм била на борда на падналия самолет. Мой колега пък има билети по същата линия със същата компания. Приятелката му и без това се страхувала да лети, така че предполага, че сега съвсем няма да иска.

 

Тук на летището вече има организиран щаб за помощ на роднините. На борда е имал ученици от местно училище, които са се връщали от програма за училищен обмен.

 

Иначе да, German Wings започнаха наскоро голяма рекламна кампания за новите линии на дълги разстояния до Дубай, Тайланд и други страни, които ще бъдат изпълнвани от ноември под името Eurowings. Това е част от стратегията на Луфтханза за подобряване на състоянието си. Но от такъв инцидент по-лоша реклама надали може да има.

 

Мир на праха на всички починали!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Гергана Пенина

:(

Мноого неприятно, много.

Зачестиха май самолетните катастрофи.

По новините на нова дадоха статистика. 2014г.-12 самолетни катастрофи. За сравнение за 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 се падат средно по 19 катастрофи на година, така че не са зачестили. 655 души в България са загинали от автомобилни катастрофи 2014г. А и другата статистика, която казаха, че на 4 000 000 полета, 1 катастрофира. Летете спокойно, най-сигурно е!!!
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

To oстава и ние да се стреснем.

На връщане от Бразилия по пътя София-Варна попаднах на катастрофа със смъртен случай . Днес мернах  некролога на един от младежите мотористи , които загинаха в неделя край Севлиево ... трагедии има постоянно , просто  самолетните катастрофи са изключително малко , но пък рядко някой оцелява. Както и преди съм писал тия мерки за безопаснот , които случшаме всеки път интересно на колко ли хора са спасили живота ???

По-скоро са единствено за успокоение преди полет .

Редактирано от stenk
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Василев

По новините на нова дадоха статистика. 2014г.-12 самолетни катастрофи. За сравнение за 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 се падат средно по 19 катастрофи на година, така че не са зачестили. 655 души в България са загинали от автомобилни катастрофи 2014г. А и другата статистика, която казаха, че на 4 000 000 полета, 1 катастрофира. Летете спокойно, най-сигурно е!!!

Чул те Господ, дано намалеят още повече, както горе, така и долу. Ужасен инцидент.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

655 души в България са загинали от автомобилни катастрофи 2014г.

С цялото ми уважение, смея да твърдя абсолютно неточно или невярно изказване. Остави, ами и хората лайкват и цитират... 655 българи през 2014 не са заганили. А ако е "до 2014" има шанс да е вярно, но пак ми е множко.

Апел към Жоро да възстанови сайта авиохроники, ще ми е невероятно интересно да прочета мнението му за този полет както и за предходните (двата малайзиски, след изчезналия през март), които завършиха по подобен начин. Този човек има огромен капацитет от знания и поднася информацията интересно, дори за лаици като мен.

Връзка към мнение

С цялото ми уважение, смея да твърдя абсолютно неточно или невярно изказване. Остави, ами и хората лайкват и цитират... 655 българи през 2014 не са заганили. А ако е "до 2014" има шанс да е вярно, но пак ми е множко.

Апел към Жоро да възстанови сайта авиохроники, ще ми е невероятно интересно да прочета мнението му за този полет както и за предходните (двата малайзиски, след изчезналия през март), които завършиха по подобен начин. Този човек има огромен капацитет от знания и поднася информацията интересно, дори за лаици като мен.

За съжаление е истина.До преди няколко години в България годишно загиваха почти хиляда души при катастрофи,което е по-малко от загиналите при самолетни катастрофи в целия свят за същия период.

Моето предложение към Жоро е да заключи тази тема.Неяснотите отново са много,а на всички ни предстоят полети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С цялото ми уважение, смея да твърдя абсолютно неточно или невярно изказване. Остави, ами и хората лайкват и цитират... 655 българи през 2014 не са заганили. А ако е "до 2014" има шанс да е вярно, но пак ми е множко.

С цялото ми уважение, ама защо решихте че не е вярно, след като е точно така? :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ставаше въпрос за това колко души са загинали 2014 година в самолетни катастрофи, не само българи. И аз гледах новините на Нова.

 

Колкото до самолетните катастрофи - наистина е ужасно, може би на много хора им се струва още по-опасно защото си просто пътник в самолета, не контролираш нищо и ако нещо се случи - мъртав си с 99% вероятност. 

Но фактите са си факти - самолетите са най-сигурния начин за транспорт, статистика:

 

Scheduled airlines have a death rate of 0.003 fatalities per 100 million passenger miles.
Commercial buses have a fatality rate of 0.05 per 100 million passenger miles.

Passenger trains have a fatality rate of 0.06 per 100 million passenger miles.
Automobiles - the most dangerous mode of transport included in the report, with a fatality rate of 0.61 per 100 million passenger miles

Източник: bussinessinsider.com

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В тази статистика само ме изненадва, че автобусите излизат по-сигурни от влаковете ... :rolleyes:
Аз си мислех, че влакът е най-сигурното транспортно средство след самолетите.

Връзка към мнение

Колкото до самолетните катастрофи - наистина е ужасно, може би на много хора им се струва още по-опасно защото си просто пътник в самолета, не контролираш нищо и ако нещо се случи - мъртав си с 99% вероятност. 

 

Именно. Липсата на контрол ме полудява лично мен. Знам, че звучи глупаво, но е факт. Само като си представя какво им е било на горките хора... 

 

Не затваряйте темата, нека не сме щрауси. Имам нужда от коментари. Лично аз ще се въздържам от резки и нерезонни мнения... 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.