Прескочи до съдържание

Говорим си за Северен Пакистан - Karakoram Highway


Гост

Препоръчани мнения

преди 2 часа, patilana каза:

Дотук разбрах следното:

1. Програмата е готова. Ще бъде следвана такава каквато е в момента.

2. Дати -  Ще бъдат избрани окончателно, когато излязат летните разписания на авиокомпаниите.

2. Път - Кой както реши за свое удобство. Имаме изискване само за точна дата на събиране на групата в Пакистан.

3. Визи - Вземаме от посолството в София.

 Добре ли съм разбрала?

Аз съм ОК с всичко до тук.

 

Мисля, че си схванала перфектно планирането 🙂 Би било чудесно да се сбере и пътува групата заедно, но както стане...

Радвам се за последното!

преди 1 час, Георги Матеев каза:

Не е кой знае какъв опит - просто хванах силна промоция на FlyDubai, която за съжаление вероятно няма да се повтори.

Сега поразрових варианти и напълно очаквано най-добрите опции са или от Дубай или от Истанбул.

 

Ако гоним удобство - директни Turkish Airlines полети Istanbul-Lahore // Islamabad-Istanbul струват общо 1200 лв. (пада и до 1100 през сайтовете за отстъпки), което звучи по-добре от катарския вариант предвид липсата на прекачване в Доха и губенето на време.

 

Ако мислим малко по-нестандартно и пренебрегнем в известна степен удобството, то излизат варианти и от този тип:

 

21 Aug, wed // FlyDubai
SOF 16:10 - DXB 22:00

трансфер/такси до Ras Al Khaimah Intl Airport (110 km)

22 Aug, thu // Air Arabia
RKT 05:20 - LHE 09:15

Това струва едва €200. Може да се сглоби и някакво подобно връщане от Islamabad.

При всички случаи е прекалено рано да се правят конкретни планове, тепърва предстоят промоции, публикуване на разписания и тн.

 

В същото време мисля, че почти със сигурност този маршрут ще може да падне под 1000 лв.

Благодаря ти! Всеки споделен опит е безценен - особено по неразработени дестинации. 

Аз категорично ще предпочета една идея по-скъп, но по-сигурен и удобен полет, но моето решение не е меродавно и не се интересувам за себе си.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ние твърдо ще летим от Истанбул с катарците или с Гълфеър. С катарците цената ще падне, а с Гълф ми се иска полета с голям престой да разгледаме нещо от Бахрейн, но това още не съм го проучвала. Директния на турците е скъп, а с нискотарифните през Дубай е сложно, още повече, че ще имаме поне един чекиран багаж. @patilana като реша и купя полетите, ще ти пиша, ако искаш да летиш с нас.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 10 минути , slujitel каза:

Ние твърдо ще летим от Истанбул с катарците или с Гълфеър. С катарците цената ще падне, а с Гълф ми се иска полета с голям престой да разгледаме нещо от Бахрейн, но това още не съм го проучвала. Директния на турците е скъп, а с нискотарифните през Дубай е сложно, още повече, че ще имаме поне един чекиран багаж. @patilana като реша и купя полетите, ще ти пиша, ако искаш да летиш с нас.

Чисто информативно: цената на директния с Turkish и недиректния на Qatar Airways е на практика еднаква в момента - около 1100 лв. след като се мине през сайтовете за намаления.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

Чисто информативно: цената на директния с Turkish и недиректния на Qatar Airways е на практика еднаква в момента - около 1100 лв. след като се мине през сайтовете за намаления.

Да, но видях, че тези полети, които са сега по близо са по 950 лв. някъде, с катарците и си мисля, че ще паднат. Иначе, ако Бахрейн отпадне като идея и са на една цена, естествено ще вземем директния.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , slujitel каза:

Ние твърдо ще летим от Истанбул с катарците или с Гълфеър. С катарците цената ще падне, а с Гълф ми се иска полета с голям престой да разгледаме нещо от Бахрейн, но това още не съм го проучвала. Директния на турците е скъп, а с нискотарифните през Дубай е сложно, още повече, че ще имаме поне един чекиран багаж. @patilana като реша и купя полетите, ще ти пиша, ако искаш да летиш с нас.

 

преди 47 минути , slujitel каза:

Всъщност ще пиша тука, който иска, че не се знае колко ще сме.

Аз нямам нискотарифен полет до Дубай, така че най-вероятно ще ползвам както обичайно стандартен полет. Останалите гимнастики са силно несигурни и със сигурност не много по-евтини. 

 

Ако няма някакви по-специални желания или цената не се влияе от дати, давам заявка за 16-26 август съгласно определената програма.

Моят полет вероятно би бил такъв - като ако е посочения, и аз ще използвам времето да видя Доха. 

 

Flight 1 Fri, 16 Aug 2019

Qatar AirwaysQatar Airways QR330
6h 40
09:10 LGW London Gatwick
17:50 DOH Hamad International
2h 25
Connect in airport
20:15 DOH Hamad International
01:40+1 LHE Lahore
Arrives: Sat, 17 Aug 2019Journey duration: 12h 30

Flight 2  Mon, 26 Aug 2019

09:15 ISB Islamabad
10:55 DOH Hamad International
15h 15
Connect in airport
Long wait
02:10+1 DOH Hamad International
07:10 LGW London Gatwick

 

или с Turkish, ако групата предпочете него полет. 

Flight 1 Fri, 16 Aug 2019

Turkish AirlinesTurkish Airlines TK1982
3h 50
10:35 LGW London Gatwick
16:25 IST Istanbul Ataturk
4h
Connect in airport
Long wait
Turkish AirlinesTurkish Airlines TK714
5h 20
20:25 IST Istanbul Ataturk
03:45+1 LHE Lahore
Arrives: Sat, 17 Aug 2019Journey duration: 13h 10

Flight 2 Mon, 26 Aug 2019 

Turkish AirlinesTurkish Airlines TK711
6h 05
05:15 ISB Islamabad
09:20 IST Istanbul Ataturk
4h 35
Connect in airport
Long wait
Turkish AirlinesTurkish Airlines TK1997
4h 05
13:55 IST Istanbul Ataturk
16:00 LGW London Gatwick
Arrives: Mon, 26 Aug 2019Journey duration: 14h 45
Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

 

Аз нямам нискотарифен полет до Дубай, така че най-вероятно ще ползвам както обичайно стандартен полет. Останалите гимнастики са силно несигурни и със сигурност не много по-евтини. 

 

Ако няма някакви по-специални желания или цената не се влияе от дати, давам заявка за 16-26 август съгласно определената програма.

Моят полет вероятно би бил такъв - като ако е посочения, и аз ще използвам времето да видя Доха. 

 

Flight 1 Fri, 16 Aug 2019

Qatar AirwaysQatar Airways QR330
6h 40
09:10 LGW London Gatwick
17:50 DOH Hamad International
2h 25
Connect in airport
20:15 DOH Hamad International
01:40+1 LHE Lahore
Arrives: Sat, 17 Aug 2019Journey duration: 12h 30

Flight 2  Mon, 26 Aug 2019

09:15 ISB Islamabad
10:55 DOH Hamad International
15h 15
Connect in airport
Long wait
02:10+1 DOH Hamad International
07:10 LGW London Gatwick

 

или с Turkish, ако групата предпочете него полет. 

Flight 1 Fri, 16 Aug 2019

Turkish AirlinesTurkish Airlines TK1982
3h 50
10:35 LGW London Gatwick
16:25 IST Istanbul Ataturk
4h
Connect in airport
Long wait
Turkish AirlinesTurkish Airlines TK714
5h 20
20:25 IST Istanbul Ataturk
03:45+1 LHE Lahore
Arrives: Sat, 17 Aug 2019Journey duration: 13h 10

Flight 2 Mon, 26 Aug 2019 

Turkish AirlinesTurkish Airlines TK711
6h 05
05:15 ISB Islamabad
09:20 IST Istanbul Ataturk
4h 35
Connect in airport
Long wait
Turkish AirlinesTurkish Airlines TK1997
4h 05
13:55 IST Istanbul Ataturk
16:00 LGW London Gatwick
Arrives: Mon, 26 Aug 2019Journey duration: 14h 45

На 17-27 нямаш ли полети? Тогава са тези с големия престой в Бахрейн, на които съм хвърлила око.

Връзка към мнение
преди 35 минути , slujitel каза:

На 17-27 нямаш ли полети? Тогава са тези с големия престой в Бахрейн, на които съм хвърлила око.

Имам, разбира се, схемата е сходна, с една идея по-скъпи билети.  Моля те, дай полета, който си си харесала. 

преди 21 минути , slujitel каза:

Ама, хайде да не бързам неподготвена, ще го измислим.

Разбира се, просто коментираме всички варианти. 

 

Връзка към мнение
Depart Sat Aug 17
 
27h 5m (1 stop)
  • 03:25 PMIST Istanbul Ataturk 
  • 07:15 PM Sat Aug 17BAH Bahrain
Gulf AirFlight 44 GF.gif
 Layover in BAH - 19h 45m
 
  • 03:00 PM Sun Aug 18BAH Bahrain 
  • 08:30 PM Sun Aug 18LHE Lahore
Gulf AirFlight 766 GF.gif
Depart Tue Aug 27
 
9h 35m (1 stop)
  • 07:05 AMISB Islamabad 
  • 08:55 AM Tue Aug 27BAH Bahrain
Gulf AirFlight 771 GF.gif
 Layover in BAH - 1h 20m
 
  • 10:15 AM Tue Aug 27BAH Bahrain 
  • 02:40 PM Tue Aug 27IST Istanbul Ataturk

Но пак, тепърва ще чета дали има смисъл, че нищо не знам за Бахрейн, както зависи и на къде ще се движат цените спрямо полетите на катарците. 

Преди 1 час, Гост каза:

Имам, разбира се, схемата е сходна, с една идея по-скъпи билети.  Моля те, дай полета, който си си харесала. 

Разбира се, просто коментираме всички варианти. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , slujitel каза:
Но пак, тепърва ще чета дали има смисъл, че нищо не знам за Бахрейн, както зависи и на къде ще се движат цените спрямо полетите на катарците. 

Разбирам, благодаря.

 

Засега уговаряме две опции: 17.08 - 27.08. или 16.08 - 26.08, като конкретното решение ще бъде в зависимост от цената на самолетните билети. 

 

Ако вашата компания държи на Бахрейн, мога да си направя един самостоятелен stopover в Истанбул или да се стиковам с някой друг от компанията, който реши да се присъедини, и направо да се срещнем в Лахор.

Връзка към мнение

Благодаря много на @Гост, че направи тази тема и успя да се спазари за страхотни условия в рамките на програмата! Определено проявявам интерес към това пътуване и ако се намерят билети до 250 евро, ще се присъединя. Имах други планове за пролетта и лятото догодина, даже почти цялата отпуска беше разчертана, но тъй като нямам купени още билети, бих се отказала от нещо друго, заради страхотната дестинация и готината магеланска компания. 🙂 За мен опциите са или през Дубай, защото до там има евтини билети на уиз лятото и оттам с някоя друга компания до Пакистан или пък ще отида с влак или автобус до Истанбул и от там полет. Датите ме устройват. Чудя се само дали ако се движим с организиран транспорт, ще можем да спираме по пътя някъде за фотопаузи? По принцип за мен е голямо предимство, когато съм с кола, че мога да спра, където си поискам и затова там, където е природа, предпочитам да ходя с кола или пеша. Някакси когато имам добра видимост и поне малко време на дадено място, ми остава и по-трайно в съзнанието, отколкото ако само преминавам.

  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз също ще дойда, ако излязат билети на по - нормални цени, обаче определено съм в групата, която е против кола под наем. Достатъчно съм пътувала с кола под наем за да знам какъв нож с две остриета може да се окаже, особено в такава държава. Доколкото разбрах, цената е за тур за определена бройка хора, което се предполага , че ще се запълни от нашата група. Така че се съмнявам да има проблем да се спира по пътя  (в рамките на разумното). Пътували сме по този начин - обикновено самия шофьор спира на места, за които се смята , че са красиви за снимки...

Не знам дали сте чели книгата "Три чаши чай", тя е автобиографична, не е роман - много добре е описано движението, коли  - собствени и под наем, така че по - добре да не се дърпа дявола за опашката, според мен

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , mary_shery каза:

Благодаря много на @Гост, че направи тази тема и успя да се спазари за страхотни условия в рамките на програмата! Определено проявявам интерес към това пътуване и ако се намерят билети до 250 евро, ще се присъединя. Имах други планове за пролетта и лятото догодина, даже почти цялата отпуска беше разчертана, но тъй като нямам купени още билети, бих се отказала от нещо друго, заради страхотната дестинация и готината магеланска компания. 🙂 За мен опциите са или през Дубай, защото до там има евтини билети на уиз лятото и оттам с някоя друга компания до Пакистан или пък ще отида с влак или автобус до Истанбул и от там полет. Датите ме устройват. 

@mary_shery, Ще се радвам много да се присъединиш, но няма как да гарантирам ниски цени за билети 🙂 Аз никога не съм попадала на цени до тази дестинация в рамките на 250 евро, но и не съм проследявала различните варианти през Дубай, но аз не съм критерий и за намиране на евтини билети, както и моите предпочитания са по-различни. 

Така или иначе low cost компаниите не са публикували своите летни разписания за 2019 г. - поне Wiizair не е, както и пакистанските нискотарифни авиолинии от Дубай. 
 

преди 47 минути , mary_shery каза:

Чудя се само дали ако се движим с организиран транспорт, ще можем да спираме по пътя някъде за фотопаузи? По принцип за мен е голямо предимство, когато съм с кола, че мога да спра, където си поискам и затова там, където е природа, предпочитам да ходя с кола или пеша. Някакси когато имам добра видимост и поне малко време на дадено място, ми остава и по-трайно в съзнанието, отколкото ако само преминавам.

Какво ще рече организиран транспорт? :shok: Бусчето ще си е само за нас и ще спира където поискаме. С кола е много рисковано, изчела съм достатъчно материали в международните форуми, а при такава ниска цена с шофьор и гид само за нас, от лицензирана агенция, нямам никаква идея защо бих си го причинила, освен да си подхраня егото - и да се притеснявам 🙂 

 

 

 

преди 4 минути , Ивайла каза:

Аз също ще дойда, ако излязат билети на по - нормални цени, обаче определено съм в групата, която е против кола под наем. Достатъчно съм пътувала с кола под наем за да знам какъв нож с две остриета може да се окаже, особено в такава държава. Доколкото разбрах, цената е за тур за определена бройка хора, което се предполага , че ще се запълни от нашата група. Така че се съмнявам да има проблем да се спира по пътя  (в рамките на разумното). Пътували сме по този начин - обикновено самия шофьор спира на места, за които се смята , че са красиви за снимки...

Не знам дали сте чели книгата "Три чаши чай", тя е автобиографична, не е роман - много добре е описано движението, коли  - собствени и под наем, така че по - добре да не се дърпа дявола за опашката, според мен

Точно така, едно към едно сме на едно мнение - писали сме по едно и също време 🙂 

Връзка към мнение

И за не звуча невъзпитано - изцяло ще се съобразя с основните организатор/организатори на пътуването, тъй като ако успея да дойда, влизам като на гости....

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение

Ако намерите билети на такава цена, моля веднага пишете. И аз ще купя, независимо как, през къде и с кой ще се лети.

За тура, била съм на такъв в Етиопия, спира се, стига да не се прекалява и да се стигне до промяна на нощувките. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Ивайла каза:

 Доколкото разбрах, цената е за тур за определена бройка хора, което се предполага , че ще се запълни от нашата група. 

Точно така - ние и сега имаме готова група от 5 човека, и ще имаме отделен транспорт, но цената е доста по-висока отколкото при 6+ човека. Ако останем толкова, ще преговарям на високо равнище пак 🙂 При повече хора няма нужда от преговори, имаме си постигната отлична цена за основния тур. Хотелите в Лахор и Исламабад не са скъпи, както и храната. 

 

В момента, Ивайла каза:

И за не звуча невъзпитано - изцяло ще се съобразя с основните организатор/организатори на пътуването, тъй, ако успея да дойда, влизам като на гости....

За мен ще е истинско удоволствие да се присъединиш! 🙂 Няма тук на гости, правим си го за нас. Ние сме максималисти и ще искаме да видим всичко - едва ли някой би бил недоволен от програмата 🙂 За самолетните билети, обаче, няма как да повлияя. 

Връзка към мнение

Когато човек иска нещо, обикновено намира начин, така че вярвам в късмета си:). Исках да кажа, че аз лично нищо не съм направила за програмата, така че няма да преча, ще помогна с нещо друго, надявам се да се стигне дотам:)

Връзка към мнение

 

преди 12 минути , Гост каза:

Така или иначе low cost компаниите не са публикували своите летни разписания за 2019 г. - поне Wiizair не е, както и пакистанските нискотарифни авиолинии от Дубай.

Те WIZZ цени за София- Дубай през лятото имат обявени, но засега цените са поне по 189 лв в посока. При това са само два полета седмично и само връщането на 27ми август вечерта се засича добре с евентуалните дати в Пакистан.

Виждат се цените само от членове на Wizz discount club на този етап.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, Гост каза:

Засега уговаряме две опции: 17.08 - 27.08. или 16.08 - 26.08, като конкретното решение ще бъде в зависимост от цената на самолетните билети. 

Правилно ли разбирам, че сборната среща в Lahore се очертава да бъде най-вероятно в неделя 18.08. и в понеделник 19.08. да започне всичко?

 

Питам, тъй като за мен е изключително важно да отпътувам в ден неделя (в случая 18.08) - не мога да си позволя да тръгна в петък или събота. А гледам, че на 18.08 има прекрасен катарски полет в 13:00 часа, който пристига в Lahore малко след полунощ и това би ме устроило прекрасно.

 

В краен случай може да пропусна няколко дни от програмата и да се включа на малко по-късен етап. 

Връзка към мнение
В момента, Георги Матеев каза:

Правилно ли разбирам, че сборната среща в Lahore се очертава да бъде най-вероятно в неделя 18.08. и в понеделник 19.08. да започне всичко?

 

Питам, тъй като за мен е изключително важно да отпътувам в ден неделя (в случая 18.08) - не мога да си позволя да тръгна в петък или събота. А гледам, че на 18.08 има прекрасен катарски полет в 13:00 часа, който пристига в Lahore малко след полунощ и това би ме устроило прекрасно.

Правилно предполагаш.

При вариант 17.08 ще започнем скитането на 19.08 сутринта в Lahore, и на 20.08 вечерта би трябвало да сме в Исламабад.

При вариант 16.08 ще започнем скитането на 18.08 сутринта в Lahore, и на 19.08 вечерта би трябвало да сме в Исламабад.

 

преди 1 минута , Георги Матеев каза:

В краен случай може да пропусна няколко дни от програмата и да се включа на малко по-късен етап. 

Можеш директно в Исламабад, ако ти е по-удобно. Аз затова съм разбила толкова детайлно програмата - някой може да не иска в Лахор или да е бил...

преди 10 минути , Ивайла каза:

Когато човек иска нещо, обикновено намира начин, така че вярвам в късмета си:). Исках да кажа, че аз лично нищо не съм направила за програмата, така че няма да преча, ще помогна с нещо друго, надявам се да се стигне дотам:)

Много ще се радвам, ако всеки помогне да направим добра цена с полет и да стане едно много интересно скитане! 🙂 

Връзка към мнение

@Гост сериозно се притесних дали схващам правилно всичко, че нещо не разбрах дискусията за виза, макар да съм прочела сайта на посолството на Пакистан у нас.

Аз съм "За" всякакви комбинации покрай пътуването.:girl_witch: Целият август ми е свободен и датите не са от значение. С оглед на различните интереси, от сега да кажа, че каквито и комбинации да бъдат измислени ще се съобразя с тях.

С огромно удоволствие ще пътувам през Бахрейн. Виждат ми се изключително удобни настоящите часове, колкото да обиколим столицата, преди да сме получили слънчев удар. Персийския залив ми хареса и ще бъде интересно да го видя от друга гледна точка. @slujitel благодаря за поканата и ще се възползвам от нея, ако решиш все пак да пътувате така.

Нямам против и пътуване през Дубай. Там съм сигурна, че ще имаме най - добра цена. @mary_shery ще я постигне със сигурност!Как ще си натаманят лилавите разписанието, обаче , е проблемът на проблемите. Може така да се наместят, че да не можем да имаме подходяща връзка.

През Истанбул е като по царския път:lol:. Спим сладко в нощния влак, теглим един тигел на града, или пък не, и заформяме групата на новото летище.

Абе все ще бъде много интересно и красиво!

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , patilana каза:

@Гост сериозно се притесних дали схващам правилно всичко, че нещо не разбрах дискусията за виза, макар да съм прочела сайта на посолството на Пакистан у нас.

Дискусията се породи от новината за Visa upon arrival, валидна за над 7 човека - която виза, за съжаление, не касае хора с българско гражданство. 

 

Нямаш повод за притеснение. Ще си извадим нормална виза на база закупени билети, хотели и резервиран тур 🙂 

Връзка към мнение

Ааа, то било за над 7 човека ! Какво ли имат предвид с това число? Може би това е големината на едно семейство или друго нещо? Кой не попита в посолството като идем за визи.

Знаех си, че остатъците от намибийските снимки ще ми  влязат в употреба. Сега ще си ги намеря и приготвя, да не стане като друг път - в последния момент.

Ами да си я държат за нова тогава, като не са ни включили в заветния списък.

Връзка към мнение
преди 3 минути , patilana каза:

Ааа, то било за над 7 човека ! Какво ли имат предвид с това число? Може би това е големината на едно семейство или друго нещо? Кой не попита в посолството като идем за визи.

Знаех си, че остатъците от намибийските снимки ще ми  влязат в употреба. Сега ще си ги намеря и приготвя, да не стане като друг път - в последния момент.

Ами да си я държат за нова тогава, като не са ни включили в заветния списък.

Вероятно цифрата е на база някаква статистика - това е съвсем нова инициатива за Пакистан, като идеята е да се стимулира туризма, както и да увеличи сигурността на резервациите. Такива визи се издават с помощта единствено на агенции, които имат официален лиценз и са вписани в конкретен списък. И мисля, че не касае семейства - поне за цитираните 24 държави. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.