Прескочи до съдържание

Какво да правим за 4 дни в Дубай?


Препоръчани мнения

В кулата се влиза от мола (Dubai mall) и е добре да сте поне половин час по-рано на входната точка.

В самия мол докато намерите мястото като нищо може да се мотате още половин час.

От Атлантис до мола са едно 25-30 км - демек с такси поне половин час чисто време и то с юнашко каране и късмет. А с  монорейл, трамвай, метро - доста повече време ще в необходимо.

До тук ви трябват час и половина и това е оптимистичен вариант.

 

Ако в останалите 40 минути може да се вместите с делфините и всичко останало....

 

Според мен - мисията невъзможна

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Бихте ли споделили каква програма за навигация на мобилен телефон ползвате в Дубай и Абу Даби? Има ли безплатен вариант, че нещо не мога да се оправя с картите?

Връзка към мнение

Бихте ли споделили каква програма за навигация на мобилен телефон ползвате в Дубай и Абу Даби? Има ли безплатен вариант, че нещо не мога да се оправя с картите?

 

Ние ползвахме гугъл мапс, след като си купихме местна карта с интернет от летището. По спомени мисля, че и Nokia Here имаше добро покритие, от безплатните с карти на openstreetmaps не останах очарован. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние ползвахме гугъл мапс, след като си купихме местна карта с интернет от летището. По спомени мисля, че и Nokia Here имаше добро покритие, от безплатните с карти на openstreetmaps не останах очарован. 

Преди няма седмица се върнахме от там и с Here нямахме проблеми.Предния път бяхме със Sygic и тя също е ок,но е платена.Ако сте за по-малко от седмица обаче ,може да я ползвате предвид ,че първите седем дни може да се ползва пробно с пълната си функционалност.

Редактирано от christuff
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля Ви за съвет относно цените на самолетните билети до Дубай за посещение февруари/март. В момента примерен период 22.02-01.03 на Флай Дубай е 174 евро. Има ли шанс да се намери нещо по-евтино ако се изчака или не. Благодаря. 

Връзка към мнение

Моля Ви за съвет относно цените на самолетните билети до Дубай за посещение февруари/март. В момента примерен период 22.02-01.03 на Флай Дубай е 174 евро. Има ли шанс да се намери нещо по-евтино ако се изчака или не. Благодаря. 

 

Прегледай тази тема, обсъжда почти същия въпрос на много подобни дати: http://magelanci.com/topic/7761-%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D1%8F-%D0%B5%D0%B2%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%82-%D0%B4%D0%BE-%D0%B4%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B8/

Връзка към мнение

Наминавам само да си припомня емоциите покрай пътуването ни до Дубай миналата година по това време. За навигация ползвахме HERE - колко благодарна бях на тази програмка не мога да ви опиша! Имахме и Гармин, който горкия така и остана неизползван, просто нямаше никакъв шанс да се оправим с него.

Един съвет- вземете си пауър банк или зарядно за кола, че навигацията (която и да е тя) точи много батерия.

Сега за Рим съм си сложила ULMON, че също ми я препоръчаха, но на друг телефон ще си държим HERE-то под ръка.

 

За туровете с hop-on-hop-off може да е писано преди, но съвет от мен- не си правете много планове да слизате тук и там, защото разстоянията са големи и времето тече бързо. Ние хванахме първия автобус и не успяхме да обиколим всичко при положение, че слязохме веднъж на Музея и веднъж на големия мол, за да хапнем нещо набързо- изобщо не сме се мотали. На Уафи Мол имаше задължителна почивка от 20-30 мин и после докато стигне до Бурж Ал Араб трябваше да слизаме, че имахме вечеря с корабче, но така или иначе след още няколко спирки щеше да свърши работното време. Нещата изглеждат близо поради факта, че са големи, но всъщност доста се пътува докато се придвижи човек.

 

За продължитлеността на деня- не забравайте, че и при тях е есен (нищо че е 30 градуса) и там се стъмва рано както тук.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

сдобих се с така желаните самолетни билети за Дубай за една седмица и сега имам толкова много въпроси. Летим на 10 декември .

Имаме резервиран хотел , но нещо не ми допада локацията - интернетсити. Май е по-добре да е около Mall of Emirates ?

Докато разглеждах сайта за Atlantis aquaventure waterpark попаднах на оферта - в седмицата на рождения ти ден можеш да го посетиш безплатно , а моя е няколко дни дни преди пътуването , така че ще мога да се възползвам , но  ще сме с малко дете на 5 г. Aquaventure Waterpark дали е подходящ за него , като се има предвид и температурите по това време? 

Има и още една оферта за Бурж Халифа+Дубай Аквариум дали си заслужава или само да се качим на кулата ?

Някой може ли да ми препоръча къде да резервираме сафари /разбрах, че навсякъде се предлагат/ , но ако някой може да препоръча от опит?

Въпреки , че прочетох доста за Абу Даби - как да стигнем до там с обществения и какво си заслужава да се види за един ден ?

Имало пеперудена градина - тя каъде се намира? , а цветната градина- Dubai miricle garden ? а тур фламинго?

Ще съм много благодарна, за малко повече информация!

Връзка към мнение

Здравейте, 

сдобих се с така желаните самолетни билети за Дубай за една седмица и сега имам толкова много въпроси. Летим на 10 декември .

Имаме резервиран хотел , но нещо не ми допада локацията - интернетсити. Май е по-добре да е около Mall of Emirates ?

Докато разглеждах сайта за Atlantis aquaventure waterpark попаднах на оферта - в седмицата на рождения ти ден можеш да го посетиш безплатно , а моя е няколко дни дни преди пътуването , така че ще мога да се възползвам , но  ще сме с малко дете на 5 г. Aquaventure Waterpark дали е подходящ за него , като се има предвид и температурите по това време? 

Има и още една оферта за Бурж Халифа+Дубай Аквариум дали си заслужава или само да се качим на кулата ?

Някой може ли да ми препоръча къде да резервираме сафари /разбрах, че навсякъде се предлагат/ , но ако някой може да препоръча от опит?

Въпреки , че прочетох доста за Абу Даби - как да стигнем до там с обществения и какво си заслужава да се види за един ден ?

Имало пеперудена градина - тя каъде се намира? , а цветната градина- Dubai miricle garden ? а тур фламинго?

Ще съм много благодарна, за малко повече информация!

Да спите около Mall of Emirates  ще ви е по-удобно.Въпреки,че ако сте с кола под наем няма кой знае какво значение.Колкото до мен и  двата пъти в който съм ходил бяхме в Дейра и обратно на повечето хора съм изключително доволен и не бих си помислил ,ако пак ми се наложи да ходим да сменя мястото на хотела.

В този аквапарк не съм ходил ,но със сигурност има атракции и за малки и големи.Виж на сайта на парка.

Аквариума в мола се вижда отвън и е без пари.Плаща се ,ако искате да минете през тунела и да видите останалата част.Вие си преценете дали си заслужава да плащате.

На сафари бяхме с тези: http://www.hormuztourism.com/   .Нямам забележки и много ми хареса.Това беше 2014,тази година не ходихме на сафари.Надявам се да не са си променили "стандартите" . :)

Абу Даби е още една причина да ви препоръчам кола под наем.С обществен транспорт не можга да помогна.Върти ми се в главата ,че билета е 25 дирхама на човек в посока.

miracle garden проверете дали работи първо.Аз не бях впечатлен.Но пък съм чувал и хубави отзиви от други ,които са я посещавали.

Връзка към мнение

Здравейте, имам въпрос относно наемането нс кола в Дубай. Запазих си билети с wizz air и гледах цените на кола под наем от там. Около 280 лв за 5 дни със застраховката, в друг сайт ми дава 220 лв за същото... споделете опит от къде най-евтино мога да наема и да е надеждно. Ако се случи нещо с колата, четох че ти удържат сумата по картата и после wizz air до 2 седмици ти ги връща като посредник - за това се насочих към тях.

Връзка към мнение

Здравейте, имам въпрос относно наемането нс кола в Дубай. Запазих си билети с wizz air и гледах цените на кола под наем от там. Около 280 лв за 5 дни със застраховката, в друг сайт ми дава 220 лв за същото... споделете опит от къде най-евтино мога да наема и да е надеждно. Ако се случи нещо с колата, четох че ти удържат сумата по картата и после wizz air до 2 седмици ти ги връща като посредник - за това се насочих към тях.

Ние два пъти сме взимали през www.economycarrentals.com .Единия път бяхме с Dollar,a другия с Thrifty.И двата пъти нямахме никакви проблеми.Първия път карах аз и не бях с пълна застраховка.Блокираха ми 1000 дирхама.Втория път шофьора беше друг и искаше с пълна застраховка.Не се сещам колко му спряха по картата.Задължително ви трябва кредитна карта.Въпреки трафика,шофирането в Дубай не е сложно.

Нужна ви е международна книжка,която може да си изкарата в СБА.

Връзка към мнение

Здравейте, 

сдобих се с така желаните самолетни билети за Дубай за една седмица и сега имам толкова много въпроси. Летим на 10 декември .

Имаме резервиран хотел , но нещо не ми допада локацията - интернетсити. Май е по-добре да е около Mall of Emirates ?

Докато разглеждах сайта за Atlantis aquaventure waterpark попаднах на оферта - в седмицата на рождения ти ден можеш да го посетиш безплатно , а моя е няколко дни дни преди пътуването , така че ще мога да се възползвам , но  ще сме с малко дете на 5 г. Aquaventure Waterpark дали е подходящ за него , като се има предвид и температурите по това време? 

Има и още една оферта за Бурж Халифа+Дубай Аквариум дали си заслужава или само да се качим на кулата ?

Някой може ли да ми препоръча къде да резервираме сафари /разбрах, че навсякъде се предлагат/ , но ако някой може да препоръча от опит?

Въпреки , че прочетох доста за Абу Даби - как да стигнем до там с обществения и какво си заслужава да се види за един ден ?

Имало пеперудена градина - тя каъде се намира? , а цветната градина- Dubai miricle garden ? а тур фламинго?

Ще съм много благодарна, за малко повече информация!

Препоръчвам ви да прегледате тази тема: Дубай - магелански пътеводител

В ние има доста информация.

Връзка към мнение

Ние също бяхме в хотел близо до метростанция Дубай Интернет сити. Хареса ни. Mall of the Emirates е на две спирки от тази, много бързо се придвижвахме. Кола наехме от Thrifty, през сайта rentalcars, всичко беше точно. Имат офис в Mall of the Emirates, на 1 ет.

Редактирано от alienad
Връзка към мнение

Здравейте, имам въпрос относно наемането нс кола в Дубай. Запазих си билети с wizz air и гледах цените на кола под наем от там. Около 280 лв за 5 дни със застраховката, в друг сайт ми дава 220 лв за същото... споделете опит от къде най-евтино мога да наема и да е надеждно. Ако се случи нещо с колата, четох че ти удържат сумата по картата и после wizz air до 2 седмици ти ги връща като посредник - за това се насочих към тях.

 

Недей взимай застраховката на Уиз. Застраховка се взима или директно от доставчика на колата на място, в който случай няма да ти задържат нищо или почти нищо по картата или от външен доставчик, например: https://www.worldwideinsure.com/car-hire-insurance.htm който работи точно като споменатата от теб застраховка на Уиз (по-скоро rentalcars.com), само че е по-евтино. 

 

Понеже изглеждаш неопитна, препоръчвам силно застраховката на място от доставчика. Макар че по мой спомен, автоматично включената застраховка в цената беше с доста добри показатели. 

 

А от кой сайт да резервираш, провери сайтовете на големите фирми - europcar, budget, avis и т.н. Провери и големите брокери - rentalcars, autoeurope, economycarrentals и пусни да видим какви са предложенията за да ги измъдрим. Не е зле да споменеш и точните дати. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Датите са от 12.04.17 до 16.04.17.
Летим с Wizz и искаме да вземем колата от летището. Някой от сайтовете нямат опция за летището Maktoum  - например budgetinternational, AVIS.
Погледнах всички сайтове, които Георги изброи и цените са по-добри от Wizz. До колкото съм разбрала мога да дам опция когато запазвам Без застраховка и от worldwideinsure да си направя допълнителна застраховка, защото ще излезе по-евтино. Например през worldwideinsure ми дава The amount charged will be £12.00/да разбирам, че това ще е цената за 5-те дни? Струва ми се, че нещо пропускам, защото цената е мн ниска и не съм попълвала никакви данни за автомобила и т.н/.
С опция от летището са : rentalcars - Ford Figo - 261 лв /144 колата, 166 застраховка/
                                           economycar - Hyundai i10 - 189 лв /153 кола , 36 застраховка/
                                           autoeurope - Kia picanto - 192лв   /Hertz/
                                           europcar - Kia picanto - 240 лв
Към всички добавям застраховка. 
 
П.С намерих друг сайт www.rentalcargroup.com, който дава цени на Dollar, Hertz, Europcar и ми дава цена за Nissan Micra  146 лв /чрез Thrifly / с включени "Пътна помощ, Неограничен пробег, Освобождаване от отговорност при сблъсък (cdw) ,Освобождаване от отговорност при кражба (tw) ,Защита при отговорност от трета страна (tp)"   изглежда супер, как мислите? Писах си на лайв чата с тях и ме увериха, че всичко е както е написано и няма нищо допълнително за плащане.
The local agent is LOW COST and they are directly at the airport
ollision Damage Waiver with Excess (CDW) 

Collision Damage Waiver/Loss Damage Waiver with excess limits the customers financial responsibility for loss or damage of the vehicle to the following amounts, so long as it is not caused by driver/renter negligence, or part of insurance exclusions.. 
Car Groups MDAR 1100.00 AED 
Third Party Insurance (TPI) 
Third party liability cover. If you are involved in an accident with your hire car, you (the driver) are insured against bodily injury and property damage to a third party up to a certain monetary value. 
Unlimited mileage 
No restriction on mileage driven. 
Except for car groups FDAR, XDAR, PDAR, MFAR, IXAR, CBAR, XFAR, CXAR, LXAR. Mileage limited to 250km per day, 1400km per week, 3000km per month; 0.50 AED for extra km.

Редактирано от Denittta
Връзка към мнение

В тези сайтове, освен Europcar не добавяй застраховка, никога. Застраховката или от външен доставчик като worldwideinsure (и да, толкова е нормалната цена) или от фирмата. 

 

В случая виждам, че дори без допълнителна застраховка, остатъците за които сте отговорни са доста ниски. В първия избор от rentalcars отговарящ за около 280 евро. Е каква е логиката за 5 дни да платиш 75 евро за да застраховаш 280? :) Хич не си струва, карайте внимателно и така. 

 

Моят съвет - карайте без застраховка от доставчика, ако искаш си вземи тази на Worldwideinsure - повече бумащина ще е после да се оправите, но несравнимо по-евтино. 

 

Друг съвет конкретно за Дубай - по възможност гледайте по-голямка кола. Булевардите са огромни, горивото е евтино, не се навирайте в някоя калинка. От изброените в rentalcars аз харесах Mitsubishi Lancer за 95€. Имай предвид, че това е само ориентировъчен клас кола, а не конкретен модел, който ще ти дадат. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря Ви за съветите.

Ще намеме от rentalcars в такъв случай и най-вероянтно ще направя 1 застраховка през worldwideinsure за всеки случай, че аз съм винаги песимистка... Понеже летиме чак април се чудя дали от сега да резервирам, дали ще има по-ниски цени и промоции - да изчакам ли? Все пак има безплатна отмяна на резервацията, тъй че ако няма да има възможност за по-ниски цени ще го резервираме сега.

Връзка към мнение

Благодаря Ви за съветите.

Ще намеме от rentalcars в такъв случай и най-вероянтно ще направя 1 застраховка през worldwideinsure за всеки случай, че аз съм винаги песимистка... Понеже летиме чак април се чудя дали от сега да резервирам, дали ще има по-ниски цени и промоции - да изчакам ли? Все пак има безплатна отмяна на резервацията, тъй че ако няма да има възможност за по-ниски цени ще го резервираме сега.

 

Правилно се ориентираш, ако резервацията е безплатна действай и просто периодично проверявай за по-добри оферти. Може и да изскочат, Дубай е от местата с доста евтини коли под наем, не че 40лв на ден е много. 

Връзка към мнение

Пак съм аз... резервирах хотел АТАНА, за всеки случай им писах дали приемат неженени двойки, отговориха ми категорично не без значение дали сме от една националност.помагайте търся нещо в района на Ал башра до 800 лева за 4 нощувки+ закуски, не е нужно да е до метрото и да приемат неженени двойки

Редактирано от Denittta
Връзка към мнение

Пак съм аз... резервирах хотел АТАНА, за всеки случай им писах дали приемат неженени двойки, отговориха ми категорично не без значение дали сме от една националност.помагайте търся нещо в района на Ал башра до 800 лева за 4 нощувки+ закуски, не е нужно да е до метрото и да приемат неженени двойки

А дали ще намерите хотел, който да запитате официално и да ви даде положителен отговор?! :)

 

Аз съм резервирала през Букинг и там ясно е записано в условията на хотелите дали имат изисквания за семейно положение.

Конкретен хотел сега не мога да цитирам, че пиша от телефона.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Привет, миналия месец бяхме в Дубай с приятеля ми, отседнахме в хотел Рамада Челси Ал Барша и нямаше никакъв проблем с настаняването на неженена двойка. Цената на този хотел отговаря и на бюджета ти :)

Връзка към мнение

Пак съм аз... резервирах хотел АТАНА, за всеки случай им писах дали приемат неженени двойки, отговориха ми категорично не без значение дали сме от една националност.

 

Това ми напомни следния виц ;) :

Точно по това време на годината - коледните пости - на някакъв човечец много му се дояло блажно и щом срещнал попа го попитал:

- Дядо попе, знам че са пости, но много ми се е приискало да си хапна малко месце, съвсем малко и само веднъж, може ли?

- Ооо, не, чадо мое! Категорично не! Този пост е много строг! 

След време същият човек пак срещнал попа и отново попитал:

- Дядо попе, знам че са пости, но много ми се е прияло масълце, може ли да си хапна съвсем малко и само веднъж?

 - Ооо, не, чадо мое! Категорично не! Този пост е много строг! 

След още няколко дни пак се разминават и човечецът пак пита:

 - Дядо попе, знам че са пости, но много ми се е прияло сиренце, може ли да си хапна съвсем малко и само веднъж?  

- Ооо, не, чадо мое! Категорично не! Този пост е много строг! 

Добре, обаче три дни преди Рождество, същият човек, минавайки покрай къщата на попа, случайно погледнал през прозореца, и какво да види :O  - дядо поп нагъва тлъсти пържоли и полива обилно с червено винце. Възмутен, потропал на портата, и когато дядо поп се показал, го попитал:

- Дядо попе, защо така? Защо, когато аз  попитах дали може поне малко се да облажа по време на поста, ми каза че не е възможно, а сега виждам как самият ти спокойно  си похапваш тлъсти пържоли?!? 

- Така е, чадо мое, но аз не съм питал дали може!

 

Та и при вас така ... ;)

Ами просто когато отидете в хотела, ако ви попитат дали сте женени, ще кажете че да, и толкова.

Как точно ще проверят дали сте семейство? Няма да ви искат брачно свидетелство, я ...

Верно, че ще излъжете, което принципно не е хубаво, но ... 

И въобще - ако решите да сте супер стриктни, то трябва да си вземете две отделни стаи без значение какъв е хотелът, защото такова е изискване на закона там - неженени не могат да спят в една стая и това, че в някои хотели не е написано изрично, или не се интересуват особено, не променя закона.

 

Разбира се, добре е да се съобразявате с порядките там, и на публични места да избягвате прояви на близост като прегръдки и целувки. 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Четох из някои чужди форуми и в трипадвайзър и всички коментират, че няма проблем да отседнем там, просто при официално запитване е такъв стандартният отговор. Все пак /нали съм Монк/ отказах моята резервация и резервирах от името на мъжа ми и с неговата карта.

Запазихме и кола през rentalcars и ще добавя застраховката през worldwideinsure, Mitsubishi Lancer или сходно превозно средство, решихме да не е автоматик...дано не сме сбъркали, аз не съм фен на автоматиците /сигурно защото не живея в София :lol: /.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.