Прескочи до съдържание

Какво да правим за 4 дни в Дубай?


Препоръчани мнения

Да , те ни изпращат оферти и ние избираме. Ще си резервирам сама, но просто исках да попитам хората , който са били там за съвет и впечатления.

Много е трудно да се дават съвети на непознати хора с непознати изисквания към хотелите.

Моето предложение - отворете сайт за резервация на хотели(Букинг например) и разгледайте, изберете няколко устройващи ви като цена и условия хотели и ги пуснете тук за мнения.

 

Моя общ съвет е да избирате хотел близо до метростанция.

Районите, които на мен ми харесват са: Downtown, Dubai Marina, около Mall of the Emirates. 

По-ниски са цените в Deira, но предвид, че не съм отсядала там, впечатленията са ми напълно субективни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Можете ли да ме ориентирате за цените на храната в Дубай. Изчетох темите и видях, че в Моловете е по-изгодно за хранене. Но какви горе -долу са цените? Незнам какви суми да предвидя за хранене. Няма да ходим на луксозни ресторанти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не се притеснявай не е много скъпо.

Можете да си купувате готови храни от топлите витрини на Карфур, те са на килограм.

Примерно някакъв кебап или друго готвено за около 30 дирхама на килограм.

Салати нарязани, колкото искаш видове, пак горе долу на тази цена.

Минаваш и си слагаш в кутии колкото искаш.

Пилета печени, не много големи за по 12-15 дирхама. 

Във веригите за бързо хранене в Моловете пак за 30тина дирхама можеш да се нахраниш. Примерно порция спагети или сандвичи, китайско има колкото искаш...

Абе все едно си в България +15-20% отгоре. :)

Редактирано от Roje
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Можете ли да ме ориентирате за цените на храната в Дубай. Изчетох темите и видях, че в Моловете е по-изгодно за хранене. Но какви горе -долу са цените? Незнам какви суми да предвидя за хранене. Няма да ходим на луксозни ресторанти.

Не зная къде ще сте базирани, ама в Туин Тауърс , в едната част има великолепен ирански ресторант. Всички го знаят. На бюфет, със страхотна морска храна, печено агнешко, овнешко и какво ли не още. Ние всеки път , когато сме в Дубай вечер се наплюскваме  там. :(

Аз много обичам овнешко и там съм яла най-най-вкусното такова. :rolleyes:

Ето и отзиви от Трипадвайзора. Както вика един гладник там: " толкова много храна, а толкова малък стомах." :(

Последно като бяхме , цената беше 45 дирхама, сега някъде прочетох, че е 65 - около 30 лева.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не зная къде ще сте базирани, ама в Туин Тауърс , в едната част има великолепен ирански ресторант. Всички го знаят. На бюфет, със страхотна морска храна, печено агнешко, овнешко и какво ли не още. Ние всеки път , когато сме в Дубай вечер се наплюскваме  там. :(

Аз много обичам овнешко и там съм яла най-най-вкусното такова. :rolleyes:

Ето и отзиви от Трипадвайзора. Както вика един гладник там: " толкова много храна, а толкова малък стомах." :(

Последно като бяхме , цената беше 45 дирхама, сега някъде прочетох, че е 65 - около 30 лева.

Това ми се вижда интересно. Ще го сложа в списъка. Благодаря!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Стигнах до момента с валутата, която да носим в Дубай. Вие как правите? Обменяте направо оттук дирхами или носите евро/долар и на място обменяте. Някъде из темите бях чела, че е по-изгодно на място да се сменя, дали още е така? Някой може ли да даде актуална информация?

Връзка към мнение

Купуваме малко от Тавекс. Обменно бюро има на летището. Има и в моловете. Почти навсякъде из магазините се плаща с кр.карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Те са вързани към долара, както ние към еврото. Т.е. е най-добре да си купиш долари от тук (валута с ниски маржове като цяло) и да я смениш там, пак при ниски маржове заради фиксирания курс. 

 

Ако купиш дирхами от тук, те са валута с по-голям марж и вероятно ще имаш загуба. Същото е, ако отидеш с евро там. 

 

Бяхме правили някаква сметка с Roje много отдавна и мисля, че това беше крайния резултат. При всички положения, говорим за не големи разлики в курсовете де, малко от академичен интерес. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте и от мен, набързо онзи ден взех билети за Дубай от wizz намалението за 01-05.11 и сега съм в паника ще успея ли да организирам всичко за толкова кратко време  :( Изчетох почти всичко тук писано по темата и както винаги информацията е много и несравнимо ценна и подробна :) Този разговор ми се стори най-подходящ за да споделя програмата си към момента за мнения, както и да потърся отговор на няколко въпроса. Та, проекто програмата ми е следната:

01/11

Кацане 20:50

Придвижване до хотела и настаняване до 22ч

Бърза раходка до района около Бурж Халифа

02/11

Атлантис – плуване с делфини

Палмата – панорамка разходка с кола :)

Бурж ал Араб – снимки около него

Бурж Халифа с качване горе 

Пеещи фонтани

Дубай Мол - бърза разходка

03/11

Емирейтс Палас - безплатната част

Ферари Уърлд

Шейх Зайед бин Султан ал Нахаян - 16.30ч. ок ли е за пристигане за да я видим по светло и тъмно?

Corniche Beach/ Saadiyat Public Beach - ако остане време...

Пътьом с колата минаване през Кепитъл гейт, Дирхам билдинг, Аl bahar

04/11

Емирейтс Палас - безплатната част

Ал Мамзар плаж

Сафари

05/11

Дубай Марина

Емирейтс Мол

Beach Park Dzhumeyra – отворен ли е вече?

18:00 тръгване на летището

21:25 излитане

 

Неясните параметри са хотел и транспорт.

 

След всичко, което изчетох клоня към наемане на кола...наистина ме стреснаха разстоянията, а искам да оползотворим малкото време по най-добрия начин. Въпросът ми е дали още важи изискването за междуанродна шофьорска книжка за да наемем кола под наем в Дубай? Паркирането доколкото разбирам не е проблем - големи паркинги, безплатни или доста евтини?

 

Относно хотела - ориентирам се към района Ал Барша. Какво мислите?

 

Много се двуомя и за Ферари Уорлд. На първо четене звучи страхотно, но претегляйки цената и реално 2-3 интересни атракции започвам да се чудя струва ли да да губим време и инвестираме пари там. Какво ще ме посъветвате?

 

За сафарито в пустинята около Дубай най-прясното мнение на магеланец, което намерих, е на място да изберем, тъй като цената няма да се различава особено от предварително направена резервация. Аз честно казано се притеснвам да оставя тази организация за последния момент, та моля, препоръчайте фирма, от която сте доволни :) Алтернативно на сафарито много се размечтах за Тал Миреб след горещите препоръки на вече посетилите това приказно място Отново времето, с което разполагаме обаче, ме кара да се колебая дали да инвестираме цял ден за това пътешествие.

 

Благодаря предварително за вниманието и помощта  :)

Връзка към мнение

- Изискването за книжка важи все още, но не е голяма драма, лесно се изкарва. Ние не сме имали проблем с паркирането, но не навсякъде е безплатно. В Madinat Jumeira например, където е една от основните гледки към Бурж Дубай, беше платено. Но като цяло си ОК в паркинзите на моловете, не го мисли. 

 

- Този ден така и така като цяло е посветен на Абу Даби, помисли с какво можеш да замениш Ферари Уърлд и да е по-приятно и има ли такова нещо в града? Някой плаж може би, аквапарка, не знам. Ако няма фенове на марката, Ферари Уърлд наистина е one trick pony, т.е. бързото влакче, всичко друго е пълнеж и история, която едва ли би допаднала на всички. Но пък влакчето си е сериозно преживяване, тази една минута ще я разказвате на всички после, въпреки че заради нея планирате половин ден :) Абе хич не помогнах, но общо взето, ако имаш конкретни въпроси за парка да помагам, иначе да ходиш или не си е лично решение.

 

- Наистина сафарито и дюната не могат да са заедно. Ако решиш за дюната на 04/11 изглежда добро време да го отделите целия ден за там.

 

Имай предвид, че въобще не знам защо трябва да се посещава Емирейтс Палас 2 дни, какво има там и т.н.  Как да ти кажа да не ходиш там, а да ходиш на дюната? :) Предполагам е някакъв плаж, ама хубав ли е, лош ли е, аз не съм сигурен, че Дубай е точно плажна дестинация. 

 

За хотела не мога да помогна, ама хората които ги знаят районите, може би все пак да дадеш ориентировъчен бюджет и колко хора сте, че то навсякъде има 2 и 200, а в Дубай това важи двойно :)

Връзка към мнение

 

 

- Този ден така и така като цяло е посветен на Абу Даби, помисли с какво можеш да замениш Ферари Уърлд и да е по-приятно и има ли такова нещо в града? Някой плаж може би, аквапарка, не знам. Ако няма фенове на марката, Ферари Уърлд наистина е one trick pony, т.е. бързото влакче, всичко друго е пълнеж и история, която едва ли би допаднала на всички. Но пък влакчето си е сериозно преживяване, тази една минута ще я разказвате на всички после, въпреки че заради нея планирате половин ден :) Абе хич не помогнах, но общо взето, ако имаш конкретни въпроси за парка да помагам, иначе да ходиш или не си е лично решение.

 

 

Аквапарка в Абу Даби е хубав,но не е нещо невиждано.Аз съжалявах после,че го избрах пред този на Атлантис в Дубай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Плуването с делфини в аквапарка на Атлантис определено си заслужава, в цената си влизат и всички атракциони.

 

Помислете и за новите тематични паркове Dubai parks. Имам мейл,че Леголенд ще бъде открит в края на октомври.

В момента сме в немския Леголенд и е приятно и за малки и за големи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Bendju, аз съм си харесала Miracle Gardens за следващото ми посещение на Дубай. Само като идея го давам, може да провериш дали би ти харесало нещо такова

Връзка към мнение

За Тал Миреб спокойно можете да тръгнете към обяд. Гледам пътните си бележки - ние сме тръгнали точно в 11:30 ч., т.е. предиобедът е свободен все пак. В хотела в Абу Даби бяхме около 9 вечерта. С други думи, дори и като време "отклонението Тал Миреб" не е голяма драма. Ние бяхме включили и отбиване от пътя за един интересен 5-звезден хотел насред пустинята. Пътят до там и разглеждането му и на околностите (оазис със зеленина и вода насред пустинята!) увеличи общото време с около час.  Там, по препоръка на Георги, направих първия и последен плах опит за изкачване на истинска дюна, малък събрат на Тал Миреб. Събитието е увековечено от фотографа на групата. Оттам е шепата златистожълт и червеникав пясък със зеленикав оттенък, който сега е в стъкленица пред очите ми на холната секция. Не магнитчето, а това е материалното автентично измерение на спомена ни от онези земи. Почти задължително за посещението на дюната е обаче да си предвидите две от нощувките да са в Абу Даби, т.е. и на 4-ти вечерта да сте в столицата.

 

Ако се откажеш от дюната, би могъл да помислиш все пак за някаква редакция на 4-ия ден, в който този преход от 160-170 км е леко нелогичен за мен - 04/11Емирейтс Палас - безплатната част - Ал Мамзар плаж. Примерно да поизтеглиш всички обекти в северната част на Дубай за предните дни и да си оставиш за последния ден само Абу Даби и прехода до летището за обратния полет. И евентуално нещо по-близо до DWC за разглеждане в Дубай, да речем, Ibn Battuta Mall за сувенири и шопинг. Така го бях планирал аз и не съжалявам - някак по-лесно е да се добереш до летището откъм столицата. Освен ако сам не си причиниш проблеми естествено. ;-) Но и това си има хубава страна - после го разказваш с лек горчив привкус, който обаче с времето отстъпва място на себеиронията и искрения смях на компанията. И почваш усилено да мислиш за поправителен изпит. :-)

 

Както и да го планираш това пътешествие, а ти вече почти си го направил, бъди сигурен, че ви очакват 5, по-скоро 4 пълноценни незабравими дни в Дубай и Абу Даби! Приятна разходка!

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет, благодаря сърдечно на всички отзовали се :)

 

Иначе съм допуснала техническа грешка за емирейтс Палас - наистина няма каква да правила там 2 дни. Планът за 4/11 е сокаците и Крийка в Дейра. Колко време да отделя според вас за този район?

 

 

За Ферари Уърлд съм наистина много раздвоена. Със сигурност усещането от това влакче е веднъж, както се казва. Ще го преспя още ден - два и ще реша :) Ако отидем все пак, колко време да отделя, предвид, че си падаме по адреналинови преживявания и освен 2-3 влакчета и няколко минути, които ще отделим да огледаме колите, няма какво повече да ни задържи там :)

Кажете ми, моля и за Бялата джамия - в колко трябва да сме там за да я хванем по светло и тъмно? 16.30ч.?

 

За хотела сме двама и бюджетът е около 500 лв. за четирите нощувки.

 

И последно - пропускам ли нещо в програмата, което ви е впечатлило много и на всяка цена бихте ме посъветвали да видя?

 

Аз започвам да чертая алтернативен план за да видим как ще изглежда с Тал Миреб в него :)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...Кажете ми, моля и за Бялата джамия - в колко трябва да сме там за да я хванем по светло и тъмно? 16.30ч.?...

 

 

 

Ако се вярва на този сайт (а защо не?), залезът над Абу Даби на 3 ноември ще бъде точно в 17:41 ч.

 

post-735-0-27281500-1476004304_thumb.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Ферари Уърлд съм наистина много раздвоена. Със сигурност усещането от това влакче е веднъж, както се казва. Ще го преспя още ден - два и ще реша :) Ако отидем все пак, колко време да отделя, предвид, че си падаме по адреналинови преживявания и освен 2-3 влакчета и няколко минути, които ще отделим да огледаме колите, няма какво повече да ни задържи там :)

 

Всичко зависи от опашките. Едното возене е минута и половина, ама може да се чака час пред него :) Ако се чака много, може да си вземете и от билетите с включени Fast Pass, по около 20€ на човек отгоре е, но ще чакате на отделна опашка. Вярвам, че с тези билети чакането няма да е по-дълго от 30 мин. 

 

Чакането е само за Ferrari Rossa, за другите неща не трябва да е проблем въобще. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...Иначе съм допуснала техническа грешка за емирейтс Палас

 

Най-смирено моля за извинение. И се поправям веднага:

 

Както и да го планираш това пътешествие, а ти вече почти си го направил, бъди сигурен, че ви очакват 5, по-скоро 4 пълноценни незабравими дни в Дубай и Абу Даби! Приятна разходка!

 

Както и да го планираш това пътешествие, а ти вече почти си го направила, бъди сигурна, че ви очакват 5, по-скоро 4 пълноценни незабравими дни в Дубай и Абу Даби! Приятна разходка! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте и от мен, набързо онзи ден взех билети за Дубай от wizz намалението за 01-05.11 и сега съм в паника ще успея ли да организирам всичко за толкова кратко време  :(

 

Bendju, и ние ще бъдем горе-долу по същото време в Дубай, само че от 29.10 до 05.11 (ще сме заедно на полета на връщане).  :)

Нашата програма я направих благодарение на пишещите тук и ще бъде нещо такова:

29.10 - пристигане и настаняване в хотела, нашият е Atana, в Al Barsha.

30.10 - няколко дни ще се разхождаме с Big Bus, в този ден ще бъдем по линията в Дейра - ще разгледаме Dubai Museum, златния пазар, пазара на подправките, може би Heritage vilidge, разходка с амбра по сука, която е включена в билета, ако остане време ще разгледаме Wafi Mall (четох, че вечер има светлинно шоу, като проектират върху стените на мола сцени от живота в Египет, ще видим дали ще можем някоя вечер да отидем до там), от 17 ч. ще се изкачим на Бурдж Халифа (билетите вече ги купих), фонтаните и Дубай мол.

31.10 - продължаваме с Big Bus по другата линия, която минава край Джумейра, Бурж ал араб и стига до Атлантис на палмата. Тук ще слизаме на спирки, където ни хареса и след това продължаваме със следващия автобус. Ще разгледаме аквариума - Lost Chumbers в Атлантис, който е включен в цената на билета за Big Bus. От 17 ч. има обиколка по палмата, пак включена в билета и след това нощен тур.

01.11 - плаж на Ал Мамзар и след това сафари в пустинята с Arabian nights, четох добри отзиви за тях тук във форума и резервирахме, а плащането е на място. Купихме и ваучери от e-bay, за да намалим цената.

02.11 - пак с Big Bus по линията, която отива до Дубай Марина, разглеждаме, където ни хареса, разходка с лодка по Марината, пак включена в билета и след това от Wafi Mall в 15 ч.тръгва тур Flamingo, пак е към билета. Не съм чела отзиви за този тур, дали някой го е ползвал?

03.11 - вземаме кола под наем и отиваме в Абу Даби -имаме 2 нощувки тук. По пътя гледаме Джамията по светло, Капитал гейт и се настаняваме в хотела. След това Емиратес палас и кулите отсреща и разходка по крайбрежната алея, Джамията по тъмно.

04.11 - тъй като пустинята много ме привлича и запленена от писанията тук, целият ден е посветен на пустинята. Първо минаваме през музея с колите на шейха (National auto museum), след това хотела в пустинята - препоръчан от съфорумци и крайна цел е дюната Тал Мареб.

05.11 - Ferrari world , купих билети и ваучери (тъй като не съм сигурна дали ще пристигнат навреме се уговорихме с продавача от Дубай, ваучерите да ни ги доставят направо в хотела), ако остане време и пистата на F1 и обратно към летището.

 

Надявам се да съм била полезна.

Ще ми е полезно и ако някой от ходилите даде мнение по програмата.

Редактирано от alienad
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Привет alienad, звучи супер програмата ти - а и благородно завиждам, че имате цяла седмица :))) Заинтригува ме с тези ваучери за Ферари Уърлд и Сафарито. Дай малко повече инфо, моля те :)

Връзка към мнение

Привет alienad, звучи супер програмата ти - а и благородно завиждам, че имате цяла седмица :))) Заинтригува ме с тези ваучери за Ферари Уърлд и Сафарито. Дай малко повече инфо, моля те :)

В e-bay се продават за отделни атракции. Иначе те са част от The Entertainer Dubai book 2016, като идеята им е,че като имаш този ваучер можеш да купиш един билет за съответната атракция + ваучера и се ползва от двама. Така се намалява цената. В e-bay има продавачи от Дубай и ние се уговорихме да ми ги остави на рецепцията в хотела, където ще отседнем. Това е така, защото няма много време и незнам дали ще пристигнат преди да тръгнем. Иначе предните, които бях поръчала пристигнаха за около 3 седмици по пощата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте отново, искам да попитам плувалите с делфини в Атлантис, колко време е продължителността на това чудо :) Не мога да намеря нищо по този въпрос в интернет, а двата възможни часа за плуване са 14:10 и 16:10. Проблемът е, че искам да запазя билети за качване в Бурж Калифа за 16:30 и се чудя дали ще успеем... Другият ми въпрос респективно е как точно протича самото качаване на Бурж Калифа :) В часа, в който е резервацията ли трябва да съм там или по-рано? Благодаря :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.