Прескочи до съдържание

Какво да правим за 4 дни в Дубай?


Препоръчани мнения

На мен лично много ми харесаха разходките с лодка и по крийк и в марината. И двете са включени в цената на Биг Бъс обиколката. Иначе билети за крийк може да се вземат на станцията точно срещу камилата и сърцето. Разходката прадължава около 1 час. Мисля, че последната лодка тръгва в 17:00, не си спомням точно. Другият вариант е с водните таксита спонсорирани от Барода Банк. Няма начин да се пропуснат, може да се вземат от сука.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще използвам темата да се оплача.
Преди малко се опитах да букна билети за Будж Халифа. Първият път ме изхвърли точно след вкарването на банковите детайли и ми написа, че сесията ми е приключила (нямах никакъв мейл). 5 минути по-късно пак се пробвах, този път всичко мина както трябва, но получих потвърждение за 2 резервации (явно тази, който уж фейлна в крайна сметка е минала), но пари не са ми изтеглили, нито за първата, нито за втората. 
Писах им едната да я махнат, дано да не ми се направят на интересни. Егати тъпитя сайт. Имаш да задаваш дати, часове, цени, брой хора, адреси, лични данни, банкови данни и ми дават 5 минути, след което те изхвърля. Дано да не съм си ги платил 2 пъти...

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

Може ли да помоля за проверка на нашата програма за 4 дни в Дубай?? Изчела съм всичко за Дубай в този форум - и теми, и пътеписи, и пътеводитлят на Mary, както и последните две теми в bgmamma. Надявам се да не изпускам нещо от най - характерните за Дубай неща, затова моля за мнение...Човек едно си мисли, обикновено друго става, но колкото си по - подготвен, толкова си по - подгoтвен :)

 

 

Тъй като смениха разписанието на полетите от София, ще летим от Букурещ на 28.01.(до Букурещ -  с нощен автобус София - Русе, после маршрутка на Пегасус до летището.Имам уговорка с автобусна фирма при закъснение повече от час и половина, да си доплатим и да продължiм с автобуса до Букурещ, тъй каtо ако закъснението е повече, ще изтървем маршрутката. От автогарата до летището знам как си ходи, пак във форума прочетох - с автобус до площад Пиати и от там с автобус). Пристигаме в Дубай в 21:25, купуваме си Nol card и я зареждаме. Ако успеем да хванем последния номер 55 за Ibn Battuta  се качваме, ако не - направо с такси до Villa Nаdj Hotel Apartments в Ал Барша, предупредила съм хотела, че ще пристигнем около или след полунощ...

 

петък:
Първо минаваме през Mall of Emirates  да си купим предплатена карта DU, за да не се изненадаме със сафарито, което е за същия ден следобед. Би трябвало офиса на DU да работи в петък от 10 до 12ч. Тъй като в петък сутрин почти  нищо не работи, решихме да отидем на плаж – JBR Beach в Дубай Марина - с такси, или с метро,ако наистина се окаже, че  работи след 10 часа.
Следобед ни е сафарито с тръгване от супермаркет Lulu, което е почти до хотела. Вечерта, като ни върнат
 в зависимост колко сме изморени - фонтаните(които са до 23, но май и метрото е до толкова) или с такси до Global Village.

 

събота:

Ако в петък не сме разгледали мола до нас (Mall of Emirates), разглеждаме ски пистата и каквото има там.
После отиваме до Палмата.Там разглеждаме Атлантис хотел отвън - мисля, че пускат само във фоайето, вече се обърквам от многото информация.Не сме по аквариумите...
После - Мadinat Jumeirah .Може да вземем и лодка там, още не сме решили.
Бурж ал Араб - може и да не стигнем до самия хотел, няма да си правим резервация да го разгледаме вътре. Имаше едни корабчета до там - може би с тях ще отидем да разгледаме отвън.
Тези неща трябва да са до към 15 часа.Тръгваме към стария Дубай.. Там  - музея, суковете,От едната до другата страна на канала се предвижваме абра. За 20ч. ще букнем с ваучер Dhow cruise Dubai Creek. После - с метрото към хотела. Ако Метрото работи до полунощ, може да видим пак фонтаните, ако не - директно се прибираме.

 

неделя:
в Абу Даби.

Още не съм го подредила, но идеята е да видим джамията по светло и по тъмно (ще отидем към 15:30, ще разгледаме по светло, после - безплатния инфо тур от 17ч. , след което вече ще е тъмно), до хотел Emirates Palace - само безплатните за разглеждане части - фоайето и първите градини, разходка по Корниш.Според мен за остров Яс няма да ни остане време.

Знам, че се тръгва се от автогарата до  Ibn Batuta , двупосочен билет е 50 дирхама, които трябва да са ни заредени в картата за пътуване.  За автобуса до джамията знам, за Корниш и Емирейтс - предполагам, че ще сме с такси...

Към 20:30 - 21 трябва да сме в Дубай. И пак два варианта - или Global Village, ако не сме го видели, или фонтаните, ако сме изморени.

 

понеделник:

Тук разпределяме Бурж Халифа от 12:30 (за да видим фонтаните и по светло, дано да няма мараня), разходка с лодка, (https://www.cobone.com/en/deals/activities-dubai/op1-sightseeing-child-ticket/42052) да разгледаме информативно   Дубай Мол, разходка из Dubai Marina. оТ 20ч. - разходка с корабче в Дубай Марина. После пак зависи от метрото - ако работи до полунощ, още едни фонтани на път за хотела.

 

вторник:
оставяме си багажа в стая за багаж в хотела или в Mall of Emirates, aко намерим безплания гардероб) и отиваме  в Al Mamzar Beach Park, мисля на третия плаж. Той ни е доста далеко, но какво да се прави, ще тръгнем раничко с  метрото донякъде и после с такси. Връщаме се към 14-15, вземаме багажа и отиваме до Ibn Battuta. Там бързо обикаляме Ibn Batutta Mall  и в 17 трябва да си хванем автобуса за аерогарата(пътува 45 минути, полетът ни е в 20:20ч.)

Miracle Gardens ще ги жертваме, ще ги оставим за следващия път..

Това е в най - общи линии, на място решаваме , в зависимост колко се изморяваме и т.н...

 

Изпускаме ли нещо важно и има ли нелогични неща?

Благодаря ви предварително :)

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ивайла, предвид 4-те дни в Дубай смятам, че си намерила оптималния вариант. Ал Мамзар наистина Ви е далечко, но пък е много по-приятен от Джумейра бийч. Ще си изкарате супер. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Планът ти е много добър, само внимавайте с автобуса от Ibn Battuta до летището, че ние за малко да изпуснем самолета заради него. Чакахме го час и 15 минути. Весело изкарване! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ивайла, тъй като гледам доста неща са съобразени с метрото, изтеглете си приложението за андроид Dubai metro (на Finoit tech.). Много е полезно за всички придвижващи се с метро в Дубай. Работи без нет, дава Ви точното време от станция до станция. И най-важното - има разписание с точен час за всяка спирка, включително и часа на последното влакче минаващо през спирката (часовете всеки ден са различни).

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ивайла, тъй като гледам доста неща са съобразени с метрото, изтеглете си приложението за андроид Dubai metro (на Finoit tech.).

 

 

Готово, има го и  за Iphone...Благодаря:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Готово, има го и  за Iphone...Благодаря :)

Ако си вземете кола под наем ще си спестите доста време,слънце,пари и чакане.Особено при комбинация на Дубай и Абу Даби според мен си е направо задължително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Автобусите между Дубай и Абу Даби са начесто, много удобни, евтини, климатизирани, с безплатен интернет и прочие екстри. В самия Дубай метрото е доста по-бързо за предвижване (особено сутрин и вечер) от автомобила, поради избягването на каквито и да било задръствания. Личният комфорт също е на добро ниво, особено при положение че има вагони само за жени (които обикновено не се пълнят колкото останалите) и ако са изцяло женска компания могат да се возят спокойно там. Според мен колата под наем конкретно за тази дестинация е излишна, но всеки сам си преценява.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само по начина, по който си описала плана си личи, че едва ли има какво да се добави и да се критикува :) Не знам само дали 3 часа в джамията няма да ви докусчеят, ако сте там от 15:30 и чак до след залез. За да е най-ефектно трябва да е пълна тъмница наоколо, сумрак не върши особена работа. Но то там бързо се стъмва. Може би да отидеш до джамията, после до хотела, и после пак джамията преди тръгване обратно към Дубай. 

 

Колата предлага гъвкавост, аз съм фен също, но си е въпрос на лична преценка, която като ти гледам подробния план си си направила и си решила да не се възползваш :) Просто се набива на очи, че всяка вечер ви завършва със "ако метрото все още работи", колата би елиминирала подобни притеснения, но пък и не е проблем, който такси да не може да разреши :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Затова писах "според мен".Всеки си има различно виждане.Аз това лутане в търсене на спирки на тази жега не бих си го причинил. :)

Също така не съм сигурен,защото така и не се качихме на метрото ,но доста хора пишат по форумите,че в час пик често няма места.40 минути на крак след целодневно набиване си е живо наказание.Придвижването от единия край до другия на Дубай,ако се движите по главния булевард(Шейх Зайед) със сигурност е по-бързо от метрото.

Редактирано от christuff
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Метрото е достатъчно удобно и комфортно дори и в час пик. Всичко е личен избор и дава различни предимства. Ние преди година бяхме с метрото и останахме супер доволни. След месец пак сме там, този път с кола. Няма грешно решение на този въпрос.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпросът с колата го обмисляхме преди няколко месеца. Сигурна съм, че е по - голямо удобство, но аз се страхувам от  малките буквички в резервациите и точно за кола не съм правила никога. Все ще има първи път, но няма да е в Дубай.

Благодаря за съветите - във всеки си намирам по нещо полезно :)

p.s. За джамията в Абу Даби - ще отидем по - късно. Гледам , че залезът е даден около 18ч., турът е до 17:45. Но и варианта джамията - Емирейт палас - джамията звучи много добре

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Още веднъж искам да благодаря на всички, кото споделят и помагат за организацията на пътуванията. Моят Дубай беше страхотно изживяване, всичко мина даже по - добре, отколкото си го представях. И като подарък -  две вечери попаднах на салса парти, което беше неочаквано и ще е една от причините да се върна пак - да танцуваш в небостъргачите на Марината или до плажа  си е страхотно изживяване...

 

Две неща само да споделя, които не съм ги прочела тук(може и да са казвани, но аз не съм попадала на тях) - има топла връзка от метрото до Дубай Мол(аз съм чела, че се ходи с автобус от метрото или пеша през строежите) и внимавайте с паркирането в моловете - местен човек ни каза, че има глоба, ако колата е върху линиите , които разделят паркоместата...

 

И за Абу Даби наистина трябва да си с кола, иначе времето не стига за нищо...В Дубай не сме усетили толкова липсата, но за Абу Даби беше почти излишно бием толкова път и да не видим почти нищо...

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 

И за Абу Даби наистина трябва да си с кола, иначе времето не стига за нищо...В Дубай не сме усетили толкова липсата, но за Абу Даби беше почти излишно бием толкова път и да не видим почти нищо...

Абу Даби, макар (все още) да няма метро, си има добре развит автобусен транспорт. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абу Даби, макар (все още) да няма метро, си има добре развит автобусен транспорт. 

Да, да , така е, убедих се...Но се губи много време, ако си с кола/такси може да се види много повече, особено ако си за ден...

Връзка към мнение

Да, с кола най-вероятно ще е по-лесно, но го казвам, за да не се отчайват тези, които няма да ползват автомобил.  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте !

Бих искала да попитам за Вашето мнение относно хотел DELMON ? Или може би  Oriental Palace Hotel Apartments ?

БЛАГОДАРЯ !

Не са ми познати и двата хотела.

Изберете този, който е по-близо до транспорт/метро.

Връзка към мнение

Здравейте, бях в Дубай преди две години. Ето линк към нещата, които съм описала http://mytips4trips.blogspot.bg/2014/10/blog-post.htmlи това http://mytips4trips.blogspot.bg/2014/11/blog-post.html за Дубай и за Абу Даби http://mytips4trips.blogspot.bg/2014/11/blog-post_24.html?q=%D0%B4%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B9 Дано да ти помогнат в организирането на пътуването ти.

Връзка към мнение

Здровейте ! Имаме нужда от помощ ! Звъннаха ми от компания flydubai и ми казаха, че съм спечелила 2 двупосочни билета до Дубай , но до края ноември трябва да ги използвам. Вчера резервирахме полета . На 23 летим , на 30 се връщаме... сега остава хотела . От агенция esky ни предлагат хотели , но всичките са непознати и отдалечени от метро станциите молбата ми е да ми препоръчате добър хотел ... тъй като сега се върнахме от друга доста скъпа почивка и не сме много подготвени ... та търсим нещо около 3 звезди , в краен случай 4. Идеята ми е в хотела да се прибираме само за освежавяне и спане , така че нямам големи претенции , освен добрата локация. Четох също и че е хубаво някой неща ( сафари и т.н) от тук да си резервираме... може ли и тук помощ ? Препоръчайте проверена и коректна филма ... Благодаря !
И също как е по - изгодно-да оставя агенцията да ми търси хотела или аз сама да си го организирам ?
 

Връзка към мнение

Добре, как оставяш агенцията да ти избере хотел? Казваш какво искаш, те ти казват име и цена и ти се съгласяваш? Или те ти дават списък и ти почваш да гледаш снимки, да четеш отзиви, да гледаш на картата къде е?

Ако е второто, същото нещо можеш да го направиш и без агенция - отваряш booking.com, въвеждаш си датите и почваш да гледаш сминки, местоположение, отзиви... 

Ако е първото, пак можеш да го направиш сама, цъкаш на първия хотел и готово...

 

За по-изгодно - просто в единия случай плащаш на агенцията за нещо, което в другия случай правиш сама.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.