Прескочи до съдържание

Какво да правим за 4 дни в Дубай?


Препоръчани мнения

Doneta, няма по-хубаво време за посещение на Дубай от това, което Вие сте избрали :) .

Средата на ноември е просто прекрасно!

Все още е достатъчно топло, за да става за плаж,  но не чак толкова горещо както през септември и октомври, за да можете да се насладите спокойно изцяло на красотите на Дубай и Абу Даби.

Според мен няма смисъл да сменяте хотела си. Sity stay inn hotel е  на супер място, точно зад Ситимакс Ал Барша, само на четири пет минути пеша от Мола на емирствата. 

Тъй като сте четири жени едва ли ще вземете рентакар, така че метрото ще ви е под ръка, за да сте мобилни, пътувайки към Марината, Бурж Халифа и старата част на Дубай.
И кайбрежието с Бурж Ал Араб, обществените плажове и Мадинат Джумейра Ви е на  съвсем близко разстояние -  10 дирхама с такси.

Освен това винаги когато сме били в Дубай в апартмънт хотел като Вашия не сме съжалявали, защото апартаментите са огромни, с добре обзаведени кухненски боксове, хол и спални. И е много по-добре отколкото в тясна хотелска стая.

Каквито и въпроси да имаш за Дубай и особено за Абу Даби, че за там е по-оскъдна информацията,  можеш да питаш спокойно. :) Още повече, че в момента довършвам пътеписа си за Абу Даби от последното ни десетдневно посещение там, и в него ще има страшно много практическа информация. По-подробно дори от пътеводител :lol:

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Caress, гледам че ще ходите на клуб. И аз разглеждах разни клубове, но така и не ми стана ясно имат ли такса за вход. Има доста яки предложения на лейдис найт и мислехме с мъжа ми да отидем, ама за дами като е безплатно за мъжепридружители  как е- има ли вход или само напитките си плащат?

Редактирано от arnavonit
Връзка към мнение

 

Каквито и въпроси да имаш за Дубай и особено за Абу Даби, че за там е по-оскъдна информацията,  можеш да питаш спокойно. :) Още повече, че в момента довършвам пътеписа си за Абу Даби от последното ни десетдневно посещение там, и в него ще има страшно много практическа информация. По-подробно дори от пътеводител :lol:

Чакам с нетърпение пътеписа за Абу Даби, след 2 седмици заминаваме за Дубай. Малко ще е топличко, но нямахме избор. 

Благодаря ти за всички съвети до момента, изчетох всичко по няколко пъти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте пътешественици, прекрасно е, че има добронамерени и съмишленици, готови да помогнат и дадат добър съвет на всеки, който е потърсил.Искрено се радвам на цялата магеланска група и няма да престана да благодаря на Роже за идеите и съветите, към всички безотказно.Омръзна ми от мрънкащи и винаги недоволни хора, сърдити на всичко и всички. Това беше като лирическо отклонение скъпи магеланци. Имам питане към някои скоро завърнал се или посетил Бурж Халифа, от няколко седмици официалният му сайт е променен и сега за посещението му има само една цена 200 дирхама без значение от времето на качване, така ли е действително.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е това цената. Цените са като преди, аз купих билети тази сутрин.

В ляво на сайта избираш деня, за който искаш билетите, натискаш  Next, а след това пак в ляво избираш 125+ или 124 етаж и в дясно часа.

https://tickets.atthetop.ae/atthetop/Step1_SelectDate.aspx

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет, имам организационен въпрос.

Ще наемем рент а кар за престоя ни в Дубай, но исках първия ден да сме на обиколка с Биг Бус, а вечерта с корабче по криика. Не мога да преценя кола за този първи ден да наемам ли или направо от следващия да започнем.

Също така за Биг Буса (сори питах при мамите, но не ми отговориха, а ми е важно) от къде да се качим- в смисъл, че ние се падаме до една от спирките по синята линия. Да се придвижим ли с градски транспорт до първата спирка или да се качим от нашата и така да въртим?

Връзка към мнение

Аз бих наел кола ,за да си спестява главоболията по трансферите.

Линиите на Биг Буса се въртят в кръг.Хващайте си го от вашата спирка.

Връзка към мнение

Чакам с нетърпение пътеписа за Абу Даби, след 2 седмици заминаваме за Дубай. Малко ще е топличко, но нямахме избор. 

Благодаря ти за всички съвети до момента, изчетох всичко по няколко пъти.

Еlenitta, само заради този твой пост тези дни пришпорих писането :) и вече е готов. Надявам се в понеделник най-късно да успея да го кача първо тук заради теб и още няколко човека, които го чакат, защото имат скорошни пътувания до Абу Даби, а едва след това и в блога ми.Надявам се да успее да ти бъде от полза малко преди отпътуването Ви и да даде отговор на неизяснени въпроси ако имаш такива. Само да не породи още :P 

Извинявам се за закъснението, но той стана почти пътеводител, а не пътепис със своите над 150 страници текст и снимки + видеоклипове. Да видим как ще  успея да го кача тук, защото всяка снимка трябва да я качвам отделно, а те са толкова много, а и обемът му е големичък като страници.....

Ще се посъветвам първо с Георги.... :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Здравейте, имам няколко организационни въпроса за Дубай. Време има, т.к. ще летим следващата година началото на март. 

Та питанията са ми следните:

 

1. Ще летим с Флай Дубай - и ще кацнем DXB І това е межд. летище на Дубай - терминал 2 - в 22,05 ч. тяхно време

 

2. Резервирала съм хотел - Marina Hotel Apartments -  Marina Walk, Дубай Марина, Дубай, който по картата е близо до Палм Джумейра  и Джумейра Бийч, както и Медиа Сити, като на 3-4 минути е спирка на метрото - DAMAC Properties Metro Station, както й трамвай - Dubai Marina 2 & Dubai Marina Tram Station

 

3. Та въпросите ми са:
- в 23 ч. дубайско време - от лет
ището какво да вземем до там? Таксито колко би излязло ориентировъчно на посока?

 

- по това време нормално ли е да ползваме директно метро/трамвай? и вървят ли до там? от летището имаме ли директно метро до хотела?

 

- това добра локация ли е? или да сменям хотела?

 

4. Ние сме женени със съпруга ми, но четох че тук сте писали за някакви брачни свидетелства, в условията на хотела такива никъде не пише, само е написано че предлагат и семейни стаи

 

5. Другите наши приятели - нямат брак сключен, но са заедно 15 години вече.

 

Ще съм благодарна за тези ориентировъчни отговори ако може.  :) 

     

Редактирано от delial
Връзка към мнение

Delial, мога само да дам препоръка относно това дали в хотела приемат не женени или не- прочетете в общите им условия или директно им пишете. В повечето случаи това за брака се казва, за да се избегне проституция. Но вие и приятелите ви си живеете и пристигате заедно, така че не е проблем.

Връзка към мнение

Еlenitta, само заради този твой пост тези дни пришпорих писането :) и вече е готов. Надявам се в понеделник най-късно да успея да го кача първо тук заради теб и още няколко човека, които го чакат, защото имат скорошни пътувания до Абу Даби, а едва след това и в блога ми.Надявам се да успее да ти бъде от полза малко преди отпътуването Ви и да даде отговор на неизяснени въпроси ако имаш такива. Само да не породи още :P 

Извинявам се за закъснението, но той стана почти пътеводител, а не пътепис със своите над 150 страници текст и снимки + видеоклипове. Да видим как ще  успея да го кача тук, защото всяка снимка трябва да я качвам отделно, а те са толкова много, а и обемът му е големичък като страници.....

Ще се посъветвам първо с Георги.... :)

Благодаря ти, Roje! Както се казва - златен си! Колкото повече чета, толкова повече въпроси се пораждат, но в крайна сметка реших - каквото става да става! Искам да се насладя на пътуването без да тичам по точно разграфен план. В общи линии имаме набелязани цели и останалото както дойде. За Абу Даби в частност освен джамията и хотела не сме набелязали нищо и както писах всичко ще ми е от полза - приятно ресторантче, местен пазар, ей такива неща.

Благодаря ти още веднъж!

Имам и още едно питане - Butterfly garden заслужава ли си да й отделяме време или не?

Връзка към мнение

Здравейте,магеланци! Туко-що се сдобих с два самолетни билета до Дубай с Уиз за м.май 2016,или по-точно 17.05-21.05.Ще пътувам с баба,която е много развълнувана. :)

Кацаме в 18:35 на летището на което кацат лилавите.Разполагаме с минимален бюджет!!!

Мислим да отседнем в ето този хотел :

York International Hotel ***

Близо е до метро,което е важно,защото това ще е главното ни превозно средство по време на престоя ни.

А ето и примерна програма,която се надявам благодарение на вас да бъде реализирана.

 

1 ден- Кацане,трансфер,настаняване и обиколка в района на хотела.Нощувка.

2 ден- Посещение на Абу Даби (да,но не знам как и колко струва).Нощувка.

3 ден- Посещение на Аквариума,зоо градината и красивите ботанически градини.Вечерта посещение на известните фонтани.Нощувка.

4 ден- http://www.kobonaty.com/onyx-tourism-dubai-city-tour-desert-safari-dune-bashing-bbq-dinner-buffet-camel-ride-belly-dance-tanoura

Спрях се на това-205 дирхама за сафари и сити тур

5 ден- Дубай мол и малко плаж.Трансфер и отново в България. :)

Ще помоля,който може да ми даде точни цени на всичко описано,защото с български пенсионер в Дубай всичко трябва да бъде пресметнато.А другото нещо е транспорта.Прочетох назад в темата за картите,но не разбрах от къде можем да се сдобием с тях ?

Благодаря ви,предварително ! :)

П.с. Бурж Халифа директно отпадна от програмата,защото баба има страх от височини.Дори се чудя как ще издържи дългия полет.Ще го погледнем отвън. А за Атлантис струва ли си ходенето ?

Редактирано от nikolaypetrov
Връзка към мнение

Предполaгaм си имaл предвид току-що ;) Тaкa зa Дубaй. Ние бяхме с хоп он хоп оф, но си е достa пaри и нямa смисъл(по около 100лв). Имaше вaриaнти в дубaйския групон зa бюджетни решения в тaзи нaсокa. Съветвaм те дa провериш този сaйт зa рaзлични оферти и може дa изскочи нещо подходящо, което се припокривa с плaнa ти или пък дa го поизмени. Мисля че имaше около 30лв. офертa зa aвтобус, който обикaля из грaдa с открит втори етaж. Метрото е удобно, но сa големи рaзстояния и понякогa се пътувa дълго и изморително, особено след достa ходене, тaкa че го имaйте предвид. До Aбу Дaби се ходи с aвтобус. Тaм Елоенa ще ти кaже, но мисля че ценaтa беше нaпълно поносимa. Понякогa може дa е удобно дa се ползвa aвтобус, но рaзучи хубaво грaдскaтa мрежa, зaщото в метрото рядко могaт дa те упътят и кaртите по спирките не сa много ясни. Точни цени не могa дa ти кaжa, зaщото не плaщaх aз, но съм сигурен че тук много хорa ще могaт дa ти помогнaт, a и имaш време. Тa моят съвет е дa провериш в дубaйския групон зa нaмaления нa сaфaри, туристически aвтобуси, a дори aко предлaгaт еднодневнa екскурзия до Aбу Дaби подходящa зa бюджетa ви. Не могa дa дaм много добри нaсоки, тa сaмо с товa могa дa помогнa в моментa. Съжaлявaм aко нещо е неясно, но пишa от телефонa.

Връзка към мнение

Благодаря ти, Roje! Както се казва - златен си! Колкото повече чета, толкова повече въпроси се пораждат, но в крайна сметка реших - каквото става да става! Искам да се насладя на пътуването без да тичам по точно разграфен план. В общи линии имаме набелязани цели и останалото както дойде. За Абу Даби в частност освен джамията и хотела не сме набелязали нищо и както писах всичко ще ми е от полза - приятно ресторантче, местен пазар, ей такива неща.

Благодаря ти още веднъж!

Имам и още едно питане - Butterfly garden заслужава ли си да й отделяме време или не?

Elenitta, можеш вече да го четеш пътеписа. :) Пуснах го тук първо днес. Качих първата част, утре ще кача и втората част, надявам се да не сте тръгнали още.

За пазарите ще прочетеш във втората част.

С две думи.

За сувенири отивате в World Trade Centre (WTC)  Souk. Намира се в центъра на Абу Даби. Лесно ще се ориентирате за него, защото е част от комплекса с най-високата сграда в града. На нея има огромен портрет на шейха. На булевард Khalifa Bin Zayed The First St е.

Можете да видите и Gold Souk Mosque. Намира се  в Madinat Zayed Shopping Centre, който е също наблизо до него. На около километър, в посока автогарата. В този пазар освен злато също има сувенири, но по-мало.

В пътеписа /втората част/ подробно съм описал къде е. Да не повтарям тук.

За заведения предполагам, че няма да имате време много да обикаляте и да търсите.

Затова тези, които са най-лесни.

Първото е да се качите на 74 етаж в Джумейра етихад тауърс. Срещу 70 дирхама на човек, 50 са консумация ще можете да се любувате на уникална гледка- 360 градусова панорама.

Можете да се качите и на панорамния въртящ се ресторант в Марина Мол.

А отивайки към Марина Мол можете да посетите едно кафе, което е на Крайбрежнта алея преди Мола, като идваш от Корниш, по крайбрежната алея, след като завиеш към  пада ти се отдясно. Има уникална гледка към града, не е скъпо и ще Ви хареса. Има хубави сандвичи, сладолед, торти, напитки, картофки...

Казва се Le Boulanger Marina kaffe. Ето ти един скрийн шот да да се ориентираш по-лесно къде е.

post-662-0-08217400-1443452334_thumb.png

 

За Butterfly garden нищо не мога да ти кажа. Единствените пеперудени градини, който съм виждал и бяха много красиви са на летище Чанги в Сингапур :)

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте скъпи пътешественици имам дилема днес мисля да букна качването ни на Бурж Халифа за следващия месец и не знаем за колко часа, дали да вземем билети за времето по залез или за след това напр. след 18.30 ч. Когато пада цената. Благодаря за идеите и съветите.

Връзка към мнение

Здравейте скъпи пътешественици имам дилема днес мисля да букна качването ни на Бурж Халифа за следващия месец и не знаем за колко часа, дали да вземем билети за времето по залез или за след това напр. след 18.30 ч. Когато пада цената. Благодаря за идеите и съветите.

 

За 16.30, когато са по-евтини, стоите 2 часа горе и хващате и залеза :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте скъпи пътешественици имам дилема днес мисля да букна качването ни на Бурж Халифа за следващия месец и не знаем за колко часа, дали да вземем билети за времето по залез или за след това напр. след 18.30 ч. Когато пада цената. 

Няма определено време за престоя горе. Можеш да се качиш по светло с по-евтините билети и да изчакаш да се стъмни,но имай предвид, че си е доста висене там,поне 2 часа. Няма къде да поседнеш и общо взето повече от 30-40 минути няма какво да се прави. Все пак си е добър вариант да спестиш някой лев и да получиш най-доброто и от двата изгледа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте скъпи пътешественици имам дилема днес мисля да букна качването ни на Бурж Халифа за следващия месец и не знаем за колко часа, дали да вземем билети за времето по залез или за след това напр. след 18.30 ч. Когато пада цената. Благодаря за идеите и съветите.

Аз съм за нощната гледка!

В пъти е по-хубава от тази през деня. :)

Много ще е висенето там, ако купите билети за 16,30 часа, но ако нямате нищо против да прекарате 2-3 часа прави и гледайки едно и също през това време, то си купете за този час.

Там няма къде да се седне, а ако седнете на пода, идват от охраната за да ви помолят да станете.

 

В тази тема съм дала 2-3 снимки на гледката по светло и тъмно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Още един в подкрепа на това да си купите билетите за след залеза. Все пак слънцето не се скрива веднага, а и гледката на светлините вечер е още по-впечатляваща. Казвам го от личен опит, защото ме беше малко яд, че си закупих от скъпите билети, горе беше голяма тарапана заради пустия залез. От толкова много хора, за една бройка да не го видим, защото всички се бяха залепили за прозорците с високо вдигнати ръце с фото техника, селфи стикове и прочие. 

Каквото и да изберете, желая приятно изкарване и да се заредите с много положителни емоции. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря Ви пътешественици, ние също решихме, че нощната гледка е по-впечатляваща и взехме билети за 19ч.

Тъкмо ще гледате и фонтаните отгоре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Уж всички теми прочетох и може би някъде ставаше дума, но да препоръчате разходка с лодка по  крийка на Дубай, по възможност без екстри като вечери и пр.?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.