Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците около света


Препоръчани мнения

За Янгун ще има и други магеланци по това време, нека и те да се увековечат. Само трябва да измислим как да си го предадем за Индонезия ако няма по екзотични дестинации по това време. Все пак Основателя трябва да вземе решение.
За Банкок съм готов да рискувам - с ливанците и техните танкове се оправих че с тия дръпнатите ли...  Обаче щеше да е уникално ако бях накарал моллата в Исфахан да се снима с него. 

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Няма как да стане снимката със статуетката, ако я държиш в ръка моментално фона отзад ще се размаже до непознаваеми граници, освен ако не снимаш с мобилен телефон. 

 

За другото, мисля че прекалено много се вталявате. Нито сме тръгнали да завземаме обекта, нито да го присвояваме и това е повече от очевидно от начина, по който примерно са направени показаните две снимки. Същото и за развяването.

 

ОК, може друго знаме да направим, по-малко и по-дискретно...

По-малко и по-дискретно,нещо с размери 200х300 см.,за да може гордо да се сбира дружината магеланска под него. :)  :)  :)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вие ако искате вейте байряци, аз мисля да съм по-дискретна така или иначе.  :lol: Там, където не може ще се измисля вариант, който е осъществим, ако и това не става майната му, по света има достатъчно места, които са подходящи. А вариант за знаме и магеланец в кадър става ли или не?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имах предвид друго, но явно само аз съм си го представял така: Примерно както си вече горе, и правиш панорамна снимка на града от върха, с едната ръка държиш и наместваш фигурката в долния десен или горния ляв, или в който искаш ъгъл, а с другата снимаш. Това със знаме няма как да стане, защото ще закрие половината гледка, ако въобще успееш по някакъв начин да го застопориш разпънато така, че да се вижда логото.

Аз доколкото разбрах идеята е да се снима на фона на символите на дадено място, та зрителя веднага да се сеща къде е било знамето. Това няма как да стане, ако се вижда само панорама, въпреки че има много разпознаваеми такива.

Определено не мисля, че е просташко, както писах по-горе нямам намерение да размахвам нищо, нито пък да привличам внимание. Напротив това е предмет, който има смисъл само за мен и не виждам с какво ще провокира негативно отношение от местните. Още повече, че символа - земно кълбо + самолет говори много в ръцете на обикновен турист и то не в посока тероризъм според мен. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Още повече, че символа - земно кълбо + самолет говори много в ръцете на обикновен турист и то не в посока тероризъм според мен. 

 

С това кълбо някъде може да се приеме като провокативен глобалистки символ, знаеш ли... ;)

Връзка към мнение

В интерес на истината знамето беше първо в Гърция на пистата Серес. Снимката е от 1ви ноември. Не ми се разпъваше не заради потенциални странни погледи, а понеже съм с две леви ръце и щях да го сгъвам един час после сигурно ;)post-9-0-30483600-1386008056_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой спомена мече: easyjet имат точно такова, даже има и съответните състезания с награди :) И все пак, мисля, че един магнит е по-добра идея... :P

Връзка към мнение

А аз вече се шматкам по въпросните места, но пък май съм изпреварил знаменцето :)

 

Подозирам, че много бързо ще му наберем километраж :) Ще направя точен график тия дни, отделна тема, може би и страничка. Не се притеснявайте да си пускате заявките. 

 

Аз в началото на януари ще го разходя до Флорида, изглежда, че за сега има дупка :)

Връзка към мнение

Давам заявка от утре цяла година в Гренландия :) Сори, колеги, горите :)

 

 

Сега сериозно: много е хубаво това знаме, и е хубаво, че го снимате насам-натам, ама какво е това пътуване без начална точка бе, хора?!

Поля, слушай моята команда: утре със знаме в ръка - на фотосесия пред „Джепето“! Рапорт даден!

 

Ако някой знаменосец се притеснява от евентуална реакция на местни жители, предварително да се подготви с написан текст на съответния местен език, както и на няколко други езика, популярни по света, с обяснение за значението на това знаме, произход, цел на фотографа и фотографията, състав, авторски права и т.н. Даже може да се направи един малък ламиниран лист примерно размер 10x15 cm с двайсетина езика на него (двустранно) и да върви със знамето. Английски, испански, немски, френски, португалски, dutch, китайски, японски, арабски (ако се намерят преводачи), от мен имате индонезийски (който е почти идентичен с малайския, така че „покрива“ и Малайзия), корейски, иврит., суахили, африкаанс... Пропуснах ли нещо?

:)

Връзка към мнение

Рапорт приет!

 

Драги магеланци.. пригответе се да развеем знамето пред Джепето след 2 седмици и да стартираме с коледно-новогодишните празници! Капитане, ще те чакаме от някъде да изкочиш като скрита лимонка... откази, все по-трудно ще се приемат, еле пък от твоя страна!

Връзка към мнение

Супер идея за обяснението на различни езици, даже може да включим и първите снимки да се види за какво иде реч!

 

А на знамето му направихме сефтето в Долна Баня все пак, мисля, че също е добър старт :) Очаквайте скоро екстри във форума, ще има и за знамето заделено място :)

Връзка към мнение

Сефтето си е сефте, аз говоря за нулевия километричен камък. Нали ще мериш разстояния, от Долна Баня ли ще ги мериш? :) Мен „Джепето“ ми се вижда по-знаково :)

Сега и за знаменосци ще трябва да мислиш... :Знаменосци, асистентки... P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама не е казано, че по време на сбирка ще се правят снимките бе, човек! Когато знамето е в наличност в София. Става дума за място, не за време :) Разбира се, и друга нулева точка можеш да избереш, важното е да я има и - според мен - да носи някакъв емоционален заряд, свързан с нашето малко общество :) Предложих „Джепето“, защото досега там като че ли са се натрупали най-много хубави моменти.

Ако държиш снимките да са по време на среща - можете да снимате знамето по-нататък, когато си е в България в подходящ момент :)

 

Важното е, че знамето е, така да се каже осветено вече - в Долна Баня, така че е легитимно :)

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

А на знамето му направихме сефтето в Долна Баня все пак, мисля, че също е добър старт :)

 

А, става дума за знамето от Долна Баня, ясно... :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер идея за обяснението на различни езици, даже може да включим и първите снимки да се види за какво иде реч!

 

А на знамето му направихме сефтето в Долна Баня все пак, мисля, че също е добър старт :) Очаквайте скоро екстри във форума, ще има и за знамето заделено място :)

.... и като се сетя, че в казармата най-голямата награда (по-голяма и от 10 дни домашен отпуск) по устав се водеше "снимка пред знамето на полка " :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Днес само една снимка от Виетнам! PerfumePagoda  

Разходка с лодка по река и приказно красива местност. Жената на снимката е нашата водачка. 

 

post-615-0-88762900-1386618185_thumb.jpg

 

 

Мястото определено си заслужава да се види. Намира се южно на 3 часа път от Ханой , като буса правеше слалом между товарни камиони и ремонтни машини. Само година и пътят ще е прекрасен!

Другите снимки от Виетнам - утре, че още се точат.

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Има един руски сайт, мисля че го прихванах от един пътепис от Афганистан, който но нейм беше пуснала. Някой неща в него много ми харесаха, други не чак толкова, но като цяло ще гледам в бъдеще да ползвам за вдъхновение начина, по който са си организирали онлайн пътеводителя. 

 

Сайта е нещо като руска версия на магеланците, или по-скоро ние сме като тяхна бг версия след като са започнали преди нас.

 

И вижте днес на какво попадам в техния сайт: http://turbina.ru/turbina_world/map/

 

Явно великите умове, и тук и там, мислят еднакво, а? :) Нещо такова ще е и нашата страничка за знамето.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.