Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците около света


Препоръчани мнения

В тази тема започнахме дискусия дали да си имаме тотемче/символ/сувенир, който да разнасяме по света, да го снимаме и да си пазим архив тук във форума. Много предложения се дадоха и обещах да направя анкета да гласуваме за най-подходящото, но си мисля, че след като си имаме вече знаме и след като работи толкова добре надявам се всички да се съгласят, че няма нужда от гласуване :)

 

Предимствата му са, че е супер лесно преносимо и достатъчно голямо за да не го търсим с лупа, ако е снимано пред някой обект. Другите предложения за компас и статуетка, мисля, че при определени снимки щяха да се губят. На практика все още съм отворен за дискусия, но си мисля че знамето няма никакъв недостатък. Ето два примера да отпочнем традицията, след като беше разходено до добрата стара Англия тази седмица.

 

Пред Тауър Бридж

P1090417.jpg

 

Пред статуята на Робин Худ в Нотингам

P1090487.jpg

 

Утре знамето заминава за Виет Нам, така че си имаме кажи речи доста приличен начален старт. След това графика ще бъде определян на базата на желаещите и екзотичността на дестинацията. Т.е. ако двама искат знамето по едно и също време, то гледаме коя държава е посетена по-малко спрямо нашия Атлас и така се взима приоритет.

 

Снимките на знамето мисля, че е най-удачно да са пред разпознаваеми градски или държавни символи, но естествено всеки може да вложи максимално творчество! 

 

Доста хора дадоха предложения за индивидуални символи, които всеки да си носи и да снима, а не да се предават от ръка на ръка. Това не се губи! Просто ще е необходимо време да се направят нещата като хората. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Е,а аз си мислех,че ще го снимам тази седмица в Милано. :)  :)  :) Нищо следващият път.Нека сега да отиде до Виетнам.Скоро знамето ще задмине доста от нас по навъртян километраж,Май трябва да се помисли върху варианта за още едно.Все пак "армията" от магеланци не може само с едно знаме   ;) .И да го пазите,че в историята ни нямаме пленено знаме.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Само едно ще е, че иначе ще му развалим километража :) Като понатрупа малко статистика може и да му спретна отделна страничка с местата, които е посетило...

Връзка към мнение

Харесвам идеята, на събирането дадох същата на Жоро. Основните предимства наистина са: първо - голямо е и се вижда отдалеч, второ - не заема място и не тежи. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Заявка за 18-26 януари - Мианмар и 27 януари - 10 февруари -Индонезия ( Ява и Nusa Tengarra). За Бирма ще има "магеланци" два-три дни пред нас, ама за Индонезия ако искате да го снимаме на езерата Kely Mutu или на вулканите  Bromo или Merapi...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Заявка за 18-26 януари - Мианмар и 27 януари - 10 февруари -Индонезия ( Ява и Nusa Tengarra). За Бирма ще има "магеланци" два-три дни пред нас, ама за Индонезия ако искате да го снимаме на езерата Kely Mutu или на вулканите  Bromo или Merapi...

Ако го снимаш на пагодата Шведагон в Янгон ще е супер.

Връзка към мнение

Заявка за 18-26 януари - Мианмар и 27 януари - 10 февруари -Индонезия ( Ява и Nusa Tengarra). За Бирма ще има "магеланци" два-три дни пред нас, ама за Индонезия ако искате да го снимаме на езерата Kely Mutu или на вулканите  Bromo или Merapi...

 

Готово. 

 

Ще гледам идните седмици да направя заявките по-културни. Естествено, ако някой се появи с Гренландия за твоите периоди ще получи предимство :)

Връзка към мнение

wilks направи интернесна забележка, с която няма как да не се съглася. Има много държави, в които разпъването на знаме може да се счете като пропаганда на някаква враждебна политическа, дори терористична организация ако щете и и съответно местните ще са съмнителни и преносителя може да си създаде излишни проблеми. Ходи се обяснявай после, какво представлява земното кълбо и какво самолетчето...

 

Та може за подобни притеснителни държави да си имаме отделен символ. Ама то като се замисля такива държави са повечето извън Западна Европа и дали не трябва съвсем да сменим концепцията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Че кои са тези притеснителни държави, които биха се впечатлили от нашето знаме конкретно в комбинация с непровокативно поведение!!!   :blink:

Давам заявка за Австралия и Нова Зеландия 20.02 до 20.03.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Че кои са тези притеснителни държави, които биха се впечатлили от нашето знаме конкретно в комбинация с непровокативно поведение!!!   :blink:

Давам заявка за Австралия и Нова Зеландия 20.02 до 20.03.

И да гледаш ,и да помниш и да пишеш за Нова Зеландия:-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Че кои са тези притеснителни държави, които биха се впечатлили от нашето знаме конкретно в комбинация с непровокативно поведение!!!   :blink:

Давам заявка за Австралия и Нова Зеландия 20.02 до 20.03.

 

Ами Израел си мисля, че със сигурност. Съответно и страните от обратната страна на палачинката - Иран, Емирствата като нищо. Пък и дори да няма проблем е може би малко притеснение за знаменосците :) Може би да се пита първо някоя близка охрана дали е ОК е опция. Малко като снимането на самолети по летищата :)

Връзка към мнение

По НГ аз ще съм в Черна гора / евентуално, ако не ми мине котка път :) /. Та ако някой няма да е на по-забвлително и екзотично място от моето, мога да го взема и да го заснема в няколко държави :)

Връзка към мнение

Та може за подобни притеснителни държави да си имаме отделен символ. Ама то като се замисля такива държави са повечето извън Западна Европа и дали не трябва съвсем да сменим концепцията. 

Да не сменяме концепцията,а да се подхожда с нужната предпазливост по тези места.Както Теди писа знамето ни не е провокативно и едва ли ще има проблеми.

Връзка към мнение

Че кои са тези притеснителни държави, които биха се впечатлили от нашето знаме конкретно в комбинация с непровокативно поведение!!!   :blink:

 

Да не сменяме концепцията,а да се подхожда с нужната предпазливост по тези места.Както Теди писа знамето ни не е провокативно и едва ли ще има проблеми.

 

Ами примерно в момента в центъра на Банкок ако разпериш знаме, даже и най-миролюбивия и непровокативен човек на земята да си, като нищо може да отнесеш един приклад в главата. А след това докато разберат (изобщо ако ти дадат възможност да обясниш) на какво е това знаме и защо си решил да се снимаш с него точно там, вече ще си вкаран в специалните файлове, и евентуалното нараняване ще ти остане неприятен спомен. Колкото и да е благородна и забавна идеята за знамето, мисля че чак такива рискове не е оправдано да се поемат.

И другият особен момент. В дворци на действащи монарси с публичен достъп, музеи, панорамни кули (Айфелова, Бурж, Саграда, Tower), религиозни комплекси, и изобщо места с особен режим на достъп, ще е трудно да се разпери цяло знаме и да се снима. За справка може да видите какви са условията и проверките преди качване на последния етаж на Marina Bay Sands примерно - по-строги от на летище. Там директно ще го конфискуват и форума остава без автентичното знаме, което преди ще е обикаляло насам-натам. И ще трябва да бъде заменено от друго ново. Губи се идеята. А и повечето знаете, че преди качване на Айфеловата кула също има проверки. Плюс на много от такива високи сгради и кули, които са с открита площ, духа много силен вятър, и по съображения за сигурност е забранено разпъването на чадъри. За знаме ще е още по-голям проблем със сигурност.

За такива места какво пречи да се измисли и по-малък знак - значка, компас, фигурка, която и при щателна проверка да не буди съмнения, и да не попада в никакъв списък със забранени вещи.

 

Иначе ясно, че пред операта в Сидни, на Карловия мост, пред Лувъра, на Piccadilly Circus, или пред входа на Tivoli  и 5 знамена да разпериш, на никой няма да направи впечатление като нещо съмнително. :) За съжаление не така стоят нещата навсякъде по света.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Ами ти, ако влезеш със знамето на кулата, примерно, той символа на града няма да се вижда, т.е.ще се снима отвън и на разстояние, не отвътре. Същото важи за дворци и музеи. За Тайланд, няма да се снима в центъра, а на място където е удачно, все ще се намери такова по островите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А бе ако знаменцето е с по-малки размери като на VT и непривлича особено внимание мисля, че и проблем няма да има.

Пък и ако всеки си има знаменце ще е още по-чудесно :blush: .

Връзка към мнение

 

 
 

 

Ами примерно в момента в центъра на Банкок ако разпериш знаме, даже и най-миролюбивия и непровокативен човек на земята да си, като нищо може да отнесеш един приклад в главата. А след това докато разберат (изобщо ако ти дадат възможност да обясниш) на какво е това знаме и защо си решил да се снимаш с него точно там, вече ще си вкаран в специалните файлове, и евентуалното нараняване ще ти остане неприятен спомен.

Е то сега в Банкок и със знаме и без знаме пак можеш да отнесеш приклад в главата.Искам да кажа,че риска на такива места трябва да е примерен,а една снимка на моята особа гордо държаща знамето на фона на Айфеловата кула,Бурж халифа или Марина бей съм сигурен,че няма да доведе до никакви последствия.Не смятам,че на някой ще му скимне да провесва знамето през кулите на Саграда,за да бъде снимано и видяно от всички.Е това ще е провокативно държание(все едно да провесиш израелският флаг на джамията в Мека)

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Аз също не виждам статуетките и компаса как ще са алтернатива. Например двете снимки от първото мнение не знам как ще станат с компас. 

 

Факт е, че и риск винаги ще има, какъвто и да е предмета - ако не от конфискация, то счупване, изгубване, кражба...

 

Та не знам, да го оставим на целесъобразността на приносителя?

Връзка към мнение

Ще е ефектно някой да развей байрака ,,Магелански,, на о-в  Мактан във Филипините.

---

*

Не ща да давам акъли , но е добре знамето да не изглежда все едно ,че е простряно.

 

:);):)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лично за мен да се закача знаме (пък каквото ще да е) по символни паметници и обекти, може и да не получи като отговор приклад по главата, но определено е проява на много лош вкус и неуважение към местните.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ами ти, ако влезеш със знамето на кулата, примерно, той символа на града няма да се вижда, т.е.ще се снима отвън и на разстояние, не отвътре. Същото важи за дворци и музеи. За Тайланд, няма да се снима в центъра, а на място където е удачно, все ще се намери такова по островите.

Имах предвид друго, но явно само аз съм си го представял така: Примерно както си вече горе, и правиш панорамна снимка на града от върха, с едната ръка държиш и наместваш фигурката в долния десен или горния ляв, или в който искаш ъгъл, а с другата снимаш. Това със знаме няма как да стане, защото ще закрие половината гледка, ако въобще успееш по някакъв начин да го застопориш разпънато така, че да се вижда логото.

 

 

Е то сега в Банкок и със знаме и без знаме пак можеш да отнесеш приклад в главата.Искам да кажа,че риска на такива места трябва да е примерен,а една снимка на моята особа гордо държаща знамето на фона на Айфеловата кула,Бурж халифа или Марина бей съм сигурен,че няма да доведе до никакви последствия.Не смятам,че на някой ще му скимне да провесва знамето през кулите на Саграда,за да бъде снимано и видяно от всички.Е това ще е провокативно държание(все едно да провесиш израелският флаг на джамията в Мека)

Рискът, ако вместо знаме държиш някакъв друг символ в ръка, би бил далеч по-минимален даже и в горещи точки на планетата. А за кулите на Саграда - виж ми горното обяснение. Изобщо не ставаше въпрос да се качиш, да го провесиш, да слезеш долу, и от долу да го снимаш провесено на фасадата.

 

 

Аз също не виждам статуетките и компаса как ще са алтернатива. Например двете снимки от първото мнение не знам как ще станат с компас. 

Може да станат снимките по същия начин, както го обясних с панорамните, само че вместо целия град, на заден план ще е паметника на Робин Худ примерно - с едната ръка държиш символа на фона на обекта, позициониран в някой от ъглите, с другата снимаш.

Както писах преди, за Англия е било лесно да простреш флага където ти скимне общо взето, но за съжаление не навсякъде е възможно това.

 

Отделно това, което Meidj много правилно и съобразително отбеляза - малко е в разрез с добрите нрави (да не кажа просташко лично според мен), да размахваш знамена насред чужд град, или пред туристически обекти. Колкото и да са напълно безобидни и доброжелателни истинските ти намерения.

На планински изгледи, по върхове, на яхти по-може евентуално. 

Затова предложих да има два символа - знамето, и един по-малък и дискретен, та ако ще да е пак флагче, но 5х7 см. примерно :)

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Затова предложих да има два символа - знамето, и един по-малък и дискретен, та ако ще да е пак флагче, но 5х7 см. примерно :)

Което беше и мойта идея и го подкрепям!

Връзка към мнение

Няма как да стане снимката със статуетката, ако я държиш в ръка моментално фона отзад ще се размаже до непознаваеми граници, освен ако не снимаш с мобилен телефон. 

 

За другото, мисля че прекалено много се вталявате. Нито сме тръгнали да завземаме обекта, нито да го присвояваме и това е повече от очевидно от начина, по който примерно са направени показаните две снимки. Същото и за развяването.

 

ОК, може друго знаме да направим, по-малко и по-дискретно...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.