Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците около света


Препоръчани мнения

Аз щях да питам относно по-малките знамена, които бяхме споменавали по-рано. Тъй като и моето азиатско наближи си мислех дали е възможно да си направя едно знаменце, макар да ми е ясно, че по-добре беше да са еднакви. Но така или иначе не разполагам с никакъв друг символ. Ако не е проблем де...

Връзка към коментар

Аз щях да питам относно по-малките знамена, които бяхме споменавали по-рано. Тъй като и моето азиатско наближи си мислех дали е възможно да си направя едно знаменце, макар да ми е ясно, че по-добре беше да са еднакви. Но така или иначе не разполагам с никакъв друг символ. Ако не е проблем де...

 

Ами можеш да си направиш по-малко знаменце с логото, няма проблем. Само трябва сама да си го организираш :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Та на тази снимка със знамето беше голям майтап. Там народ много, един през друг се натискат на доста мъничко място.Аз като извадих знамето веднага ми се осводи място - всички гледат и се радват. Явявам се като пратеник на добрата воля. Чудят се като гледат замното кълбо от ЮНЕСКО ли съм, от ООН-ето ли, Абе някъде там - послание за здраве, мир и благоденствие...

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Почти всяка седмица съм в Шумен... Може да го щракна пред Мадара или на паметника „Създатели на Българската държава“

 

Поздравявам те за идеята, братче!

Това знаме, ако трябва да е заредено с някаква символика, и да има духовна стойност, то според мен при всички положения трябва първо да бъде "осветено" като мине през знакови и важни за България и българския народ места и местности. И едва след това да го щракате насам-натам по света.

Какъв Айфел, какъв Колизеум, какъв Трафалгар, ако не е минало първо през Плиска, Преслав, Мадара, Копривщица, Сопот, Батак, Шипка, Околчица, Карлово, Калофер....?

 

Ама като не ми е работа какво ли се обаждам и аз...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Поздравявам те за идеята, братче!

Това знаме, ако трябва да е заредено с някаква символика, и да има духовна стойност, то според мен при всички положения трябва първо да бъде "осветено" като мине през знакови и важни за България и българския народ места и местности. И едва след това да го щракате насам-натам по света.

Какъв Айфел, какъв Колизеум, какъв Трафалгар, ако не е минало първо през Плиска, Преслав, Мадара, Копривщица, Сопот, Батак, Шипка, Околчица, Карлово, Калофер....?

 

Ама като не ми е работа какво ли се обаждам и аз...

 

Знамето е еднакво добре дошло и в Шумен и в Тимбукто. На тоя етап преференция се дава на по-трудно достъпни дестинации, за сметка на такива които са ни под носа. Това знаме е символ на форума, а не на България, така че не мисля че трябва да го товарим с някаква екстра доза патриотизъм.  

Връзка към коментар

Сигурно е така, щом казваш :)

Не че форума щеше да го има (в този вид), ако я нямаше "излишната доза патриотизъм" при хората, с които се свързват споменатите места.

 

Както отбелязах, какво ли разбирам аз от знамена...   :rolleyes:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-малко трябва аз да се изказвам, но съм съгласен с Георги за даването на приоритети. Винаги може да се снима флага наблизо, а не всеки ден се ходи до Сверна Корея или Антарктида, но съм сигурен че ще има дупки в които знамето ще е свободно и ще може да се щракне и пред родни забележителности. Дет`се вика ей къде е Боянската Църква. За мен пътуването е пътуване, независимо дали е до ждрелото на Ерма или по брега на Рейн, но напълно разбирам какво иска да каже и wilks. Ние Българите много често пренебрегваме българското прехласвайки се по чуждото.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Сигурно е така, щом казваш :)

Не че форума щеше да го има (в този вид), ако я нямаше "излишната доза патриотизъм" при хората, с които се свързват споменатите места.

 

Както отбелязах, какво ли разбирам аз от знамена...   :rolleyes:

 

Много съм далеч от идеята форума като цяло да олицетворява пътуващите българи. Ще ми се, но нямам такова самочувствие. Има пътуващи българи, които не им допадат форуми, има такива, които пишат в други форуми, има и такива, които хич не им харесва социалния аспект като цяло. Абсурд е нашият форум да олицетворява и тях, което би било малко фалшива претенция, ако един вид знамето носи смисъл като символ на България, а не символ на форума. 

 

Като цяло и не ми допада мисленето тип "Нямаш право да ходиш в Лондон, като не се ходил преди това в Калофер". Имам такива познати, които не си подават носа извън Бълагрия, точно заради такова мислене - "какво да и гледаш на чужбината като имаме толкова прекрасна природа тук". Категорично отказвам нашия форум да разпространява подобен тип мислене чрез знамето, който му е кеф нека ходи в Лондон, който му е кеф да ходи в Калофер. 

 

И не, че съм против снимането в България, просто е по-лесно отколкото Нова Зеландия, Япония и Северна Корея. Първо гледаме да покрием максимално екзотичните места, пък снимката в Мадара винаги може да стане. Ако изпуснем bronco и Георги в Северна Корея, кой знае кога друг път знамето ще може да отиде там. 

 

Имам чувството, че по начало си в темата само да си на контра. Разбрахме, че идеята като цяло не ти допада, няма как на всички да им допада абсолютно всичко, но саркастични забележки на всеки ред тип "като го изперете, да не му падне автентичността" са малко досадни. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Както допусках, но се надявах поне този път да не стане така, пак ми изкриви идеята, която имах.

За Северна Корея, Антарктика или Гренландия няма спор, че са едни от трудно и рядко посещаваните места. За такива е ясно, че ще са приоритетни. Но какво пречи, при положение, че както стана ясно, във форума има хора от цяла България, в промеждутъците от 2-3 дена между дългите отсъствия, да могат да отидат и да го снимат по местата в България. Пак ще са хора от форума, няма да са чужди.

 И тук вече

Като цяло и не ми допада мисленето тип "Нямаш право да ходиш в Лондон, като не се ходил преди това в Калофер". Имам такива познати, които не си подават носа извън Бълагрия, точно заради такова мислене - "какво да и гледаш на чужбината като имаме толкова прекрасна природа тук". Категорично отказвам нашия форум да разпространява подобен тип мислене чрез знамето, който му е кеф нека ходи в Лондон, който му е кеф да ходи в Калофер.

 съвсем в друга посока заби. Никой не говори да не си подаваме носа извън България, преди да сме я обиколили. Но при положение че повечето живеем тук, не мислех, че ще е чак толкова трудно и неправилно да се снима И тук, освен по света.

Бас ловя, че с тази надпревара кой да го снима по-далеч, за България я дойде ред близките 2-3 години, я не. Което на мен ми изглежда странно. Вече ако трябва да мълча, и да не изказвам мнението си за знамето, защото го приемаш за контра, има лесно. Точно ти можеш бързо да решиш проблема. :)

 

За последната забележка, в която ме цитираш, не съм ли прав. Като идеята да е едно единствено знаме, е заради това да е уникално и обиколило навсякъде само то, за да запази частица от местата, като вземе та го изпере някой, според мен ще му изпере и символиката ...малко или много.  :rolleyes: 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както допусках, но се надявах поне този път да не стане така, пак ми изкриви идеята, която имах.

За Северна Корея, Антарктика или Гренландия няма спор, че са едни от трудно и рядко посещаваните места. За такива е ясно, че ще са приоритетни. Но какво пречи, при положение, че както стана ясно, във форума има хора от цяла България, в промеждутъците от 2-3 дена между дългите отсъствия, да могат да отидат и да го снимат по местата в България. Пак ще са хора от форума, няма да са чужди.

 

Тук звучиш доста по-разумно. Естествено, че е добра идея промеждутъците да се оползотворяват. Никой не е казал нещо против. Но ако погледнеш графика промеждутъците до сега са доста малки, логистично време за предаване на знамето също е поне два дни. 

 

Ако имах нещо против, то е по начина, по който го каза - "абе какво ли разбирам аз от знамена". Можеше не толкова цинично и не толкова саркастично. Никой от феновете на инициативата не е казал нещо против снимките от България, голяма част от нас са ги приемали за даденост, но просто са си мислели, че далечните места в чужбина са по-важни, други дори не са се замисляли при положение, че българските забележителности са им под носа. Има го тоя фактор, за толкова години в Холандия така и не посетих музея на Ван Гог, щото все ми бе наблизо. Отидох в Австралия преди да видя Рилските езера, защото вторите са ми все наблизо, и т.н. и т.н. За това е нормално на някой да му светнат очите за Нова Зеландия, а да пропусне да завърти покрай Черни Връх например.

 

 И тук вече

 съвсем в друга посока заби. Никой не говори да не си подаваме носа извън България, преди да сме я обиколили. Но при положение че повечето живеем тук, не мислех, че ще е чак толкова трудно и неправилно да се снима И тук, освен по света.

 

Ами така ти прозвуча мнението, че не е редно да изкарваме знамето в чужбина преди да сме обиколили България. Да те цитирам ли дословно? И човек допуска, че след като това ти е мнението за знамето, то има известна връзка и с мнението за всички пътешествия. 

 

Бас ловя, че с тази надпревара кой да го снима по-далеч, за България я дойде ред близките 2-3 години, я не. Което на мен ми изглежда странно. Вече ако трябва да мълча, и да не изказвам мнението си за знамето, защото го приемаш за контра, има лесно. Точно ти можеш бързо да решиш проблема. :)

 

Ми живот и здраве, ще видим. Нормално е България да почака, нищо странно няма. Никой не ти е казал да мълчиш, дудни си колкото искаш в темата, но създавайки тоя имидж на вечната контра пречи на хората да видят дори добрите идеи, твой си е избора дали предпочиташ забавата от това да си против или ползата от това да даваш конструктивни предложения. Но завършвайки със "абе какво ли разбирам аз от знамена" звучи заядливо и дори в основата си идеята да е добра някак се губи. 

 

За последната забележка, в която ме цитираш, не съм ли прав. Като идеята да е едно единствено знаме, е заради това да е уникално и обиколило навсякъде само то, за да запази частица от местата, като вземе та го изпере някой, според мен ще му изпере и символиката ...малко или много.  :rolleyes: 

 

Ми не, хич не си прав, ама нямам намерение да захващам и тука :)

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.