Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците около света


Препоръчани мнения

Е това е със знамето. И аз си мислех, че мога се доредя, ама не . Представете си, че Домосед го иска - тогава ние какво правим... Гледаме и се радваме. Аз съм на мнение, че трябва да има още нещо , което да ни пречислява към Магеланци - да си направим тениски, значки, магнитчета, малки флагчета и не знам още какво, ама да се знаем, че сме НИЕ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така, така вървите към мойто мнение за допълнителните знаменца... Ще почакам! ;)

То такова е и моето мнение. Дай сега пък с теб да се сдърпаме на кой е мнението за малките знаменца.  :lol:

 

 

Е това е със знамето. И аз си мислех, че мога се доредя, ама не . Представете си, че Домосед го иска - тогава ние какво правим... 

Това единственото знаме стигне ли един път до домосед, забравете повече за него. Направо се гответе за второ. :)

 

Друг вариант е да има едно почетно знаме само за домосед, и едно общо за останалите. Сега след 2 седмици като си дойде в България ще е удобен момент да му го връчите на срещата.  :rolleyes:

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Айде да не бързаме толкова, нека направя страничката, нека заредим календара и ще видим дали ще е чааак толкова трудно да се докопа всеки желаещ до знамето. 

 

Относно флагчета, магнитчета, значки, шапки, лепенки и т.н....трябва да го помислим добре за да не стане сувенирен магазин тип битак. Предпочитам по-малко разнообразие на артикули да има, но да са стилни и свързани с тематиката. 

Връзка към мнение

Сега видях, че имало и гласуване...

ама, това не изключва възможността да си имаме и ние , които пътуваме по света малки Магелански символи..

Жоро да каже.

Ще си ги платим естествено,,

Връзка към мнение

Друга идея ми дойде...второто знаме примерно да е малко по-различно, да речем с по-различен фон. Не пречи знаме 1 и знаме 2 паралелно да обикалят по света и да си имат собствена история... нещо такова. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно флагчета, магнитчета, значки, шапки, лепенки и т.н....трябва да го помислим добре за да не стане сувенирен магазин тип битак. Предпочитам по-малко разнообразие на артикули да има, но да са стилни и свързани с тематиката.

 

Жорка, не се коси толкова.

Аз си падам по такива сувенири и ще ми е много гот.

Връзка към мнение

E, Домосед човека, и той работи, да не мислите, че само скита нагоре-надолу :) . Не им знам отпуските в Южна Африка, ама едва ли за по 2 месеца.

Връзка към мнение

Поли, ти си най-дейната, давай да се разберем за повече символи.

Е, чак пък най-дейна..

Аз съм за малки знаменца. Приблизително 30х40см. Хем ще са по-компактни, хем по-удобни, да не говорим, че дори ще са и по-дискретни / ако сме на място, което не еудобно за снимки/.

И съм сигурна, че ако се направи поръчка за около 50 бройки, цената ще е една и съвсем различна, ако са за 10.

 

 

То такова е и моето мнение. Дай сега пък с теб да се сдърпаме на кой е мнението за малките знаменца.  :lol:

 

Това единственото знаме стигне ли един път до домосед, забравете повече за него. Направо се гответе за второ. :)

Няма да се караме с тебе, няма.. щот ако се скраме догодина пак така ще планувам всички сбирки спрямо твоя календар :P :P :P

А домосед, ако се съгласи за знаме, на него трябва да му се причисли директно един магелнски флаг, най-малкото, че се съмнявам, че ще има толкова други магеланци, които ще обикалят Африка / и не само/ , до най-скритите им местенца.. това Судан, не е като Египет / Тунис/, ако ме разбирате какво имам предвид. B)

Връзка към мнение

Е, хайде сега! Хем едно знаме, ма на домосед друго и дрън-дрън!

 

Аз, да си призная, съм много мързелива и не ми е тръпка да обикалям пощи и куриери, за да взема знамето, после да върна знамето и така. Предпочитам да си платя едно и то да не е малко, а голямо. 

Връзка към мнение

Е, хайде сега! Хем едно знаме, ма на домосед друго и дрън-дрън!

 

Аз, да си призная, съм много мързелива и не ми е тръпка да обикалям пощи и куриери, за да взема знамето, после да върна знамето и така. Предпочитам да си платя едно и то да не е малко, а голямо. 

Почвай тогава да бродираш едно, като една съща Райна, пардон - Нонейм Княгиня :biggrin:

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Аз съм за едно знаме, защото по принцип в живота държа на символиката и на символите. А това с двете еднакви (а и различни) знамена ми звучи неудачно. По принцип съм „за“ да има още един пътуващ символ, но нека не е знаме!

 

Държа да заявя също така подкрепата си за предложението знамето да се снима само в ръка. Пак символика... :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Знаме , та знаме . На времето едни хорица искаха да развеят знамето на Комунизма из целия свят , пък то кво стана....

 

Като не става има фотошопинг , оттде да знам ,че байрака е бил тук или там .....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това се превръща в някакво състезание ми се струва...какъв е зора за най-кратко време да обиколи знамето цял свят? Самото знаме си е страхотно, Брани се е постарал достатъчно и не виждам нужда от тая драма да има още 15 такива та да покрием по-голяма площ по-бързо. Съвпадат се датите на двама магеланци за различни (по-екзотични) дестинации - ок, не е кой знае каква драма - отива на едното място знамето, друг път ще отиде на другото. Съгласна съм с капитана да се държи в ръка - доста по-лично е и в същото време си запазваме анонимността (за тези от нас, които държат в известна степен на нея).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Което значи ето така:

post-21-0-82818200-1388432136_thumb.jpg

Херцег Нови, Черна гора

 

Продължавам да твърдя, че по-малкото знаме би било по-удобно.., както и че аз не го приемам като състезание.:)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Знаме , та знаме . На времето едни хорица искаха да развеят знамето на Комунизма из целия свят , пък то кво стана....

 

Хич бива ли така да говориш така за комунизма и неговото знаме в тоя форум?!

...Казал (космо)политкомисарят на ЗКПЧ-то :)

 

Аз предлагам вторият символ да е фигурка на патрона на форума - Фернандо Алон... Магелан! :) Съответно първите снимки с него може да ги направи neuromancer... щото на него възлагам надежди да ни помогне за намирането на фигурката :)

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

Хм, Магелан май не е много на почит в Бразилия. Даже за улица на негово име не сещам тук.

В Пунта Аренас имаше хубав паметник, даже го мярках на снимка във форума като че ли. 

Връзка към мнение

Хм, Магелан май не е много на почит в Бразилия. Даже за улица на негово име не сещам тук.

В Пунта Аренас имаше хубав паметник, даже го мярках на снимка във форума като че ли. 

 

Ти направо ме матира с пешката! Аз си мислех, че точно в Бразилия е най-популярен, по обясними причини!

Иначе в Пунта Аренас паметникът е разкошен :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.