Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците около света


Препоръчани мнения

 Снимките от Виетнам 

 

Драконовият залив 

 

post-615-0-79346200-1386712153_thumb.jpg

 

post-615-0-11631800-1386712202_thumb.jpg

 

post-615-0-04049200-1386712216_thumb.jpg

 

post-615-0-68771100-1386712229_thumb.jpg

 

 

 

Храмът на литературата 

 

post-615-0-41747700-1386712245_thumb.jpg

 

 

Фермата за змии

 

post-615-0-87969400-1386712180_thumb.jpg

 

 

Едноколоновата пагода 

 

post-615-0-29698800-1386712131_thumb.jpg

 

За жалост пред мавзолея  снимката на  знамето бе невъзможна. Обаче на летището в Доха докато се усетят и мечока бе вече Магеланец ... подаръка от томболата също :)

 

post-615-0-58968400-1386712164_thumb.jpg

 

post-615-0-31745400-1386713106_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Трябва да помислим по въпроса поне за още две знамена.На този етап и с този интензитет на пътуванията едно знаме ще е недостатъчно.

Връзка към мнение

Ами то ние бърза работа нямаме :) А и допълнителното знаме си е допълнителен разход... ще добавя анкета сега, който иска да гласува, едно единствено ли да е знамето или да са няколко. 

Връзка към мнение

Аз да изкажа едно мнение или по-точно впечатление, с което, разбира се, никой не е нужно да се съобразява ;)

Харесва ми и ми изглежда добре, когато знамето се държи/развява от човек (бил той от магеланците или местен), обаче когато е поставено или окачено върху нещо си там... :rolleyes: , някак си не ми стои много естетично :unsure:

 

Пак повтарям - това си е мое субективно усещане и едва ли е много важно, но исках да си го споделя, де ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не знам колко струва едно знаме, но да не се окаже, че парите отиват за пощенски разходи напред-назад, вместо всеки мераклия да си има по едно.

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен също ми харесва повече, когато знамето е в ръцете на човек.

 

Срещнах трудност да убедя местни, да ги снимам със знамето.Там, където е туристически обект ме гледаха доста неприветливо докато снимах. Когато отворих снимките видях, че има доста кусури по тях..но за съжаление имах много кратко време в което можех да реагирам за снимка без да дразня околните. Третият вариант да го държа аз навсякъде ми се видя леко неуместен. Неоспорим факт е, че знамето изглежда по добре в ръце!

Връзка към мнение

Това не мисля, че е нещо, което може да поставяме като условие. Има хора, които предпочитат да не влизат в кадър, в такъв момент си мисля, че само знамето не е проблем. Мисълта ми е, нека остане някаква креативна жилка в преносителя и да прецени сам как да се снима, без да натоварваме със изисквания :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък мисля, че е добре, че си имаме едно официално магеланско знаме, а отделно да си имаме по-малки знаменца, от които всеки да си има по едно (естествено, който иска такова знаменце, ще си го плати и така).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ако идеята, както аз първоначално я разбрах де, е едно знаме да е ходило на много места по света все още е същата наистина е по-добре да си остане едно. Иначе някак се обезмисля всичко. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като гледам ще трябва да вкарам златната акция в действие за да разплета възела, демек да натежа на моето си :)

 

Имайте предвид, че знамето не е евтино. Хората извън София също в болшинството от случаите летят от софийското летище, иначе куриерските услуги не са кой знае колко по-скъпи, според мен от логистична гледна точка не е проблем едното знаме. Проблем е само с каква скорост ще се попълват точките по картата, но мен лично това още по-малко ме притеснява. Мисля, че е добре да е едно знаме, което е било абсолютно навсякъде, колкото и време да отнеме :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен трябва да е едно, така задачата е предизвикателство.

Иначе всички можем да си закачим по една значка и за година/две ще е имало значка на Магеланци къде ли не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

е едно знаме да е ходило на много места по света 

 

 

Аз също съм за едно знаме. 

 

То не пречи знамето да е едно. Но подобно на предложението на Ошко 

Според мен трябва да е едно, така задачата е предизвикателство.

Иначе всички можем да си закачим по една значка и за година/две ще е имало значка на Магеланци къде ли не.

всеки да си има и значка, ИЛИ друго по-малко знаменце. Където не е удобно или възможно да се разпери голямото, с малкото в ръка все някак ще стане по-дискретно, дори и на места с наблюдение и охрана.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гласувах за едно знаме. Наистина така предизвикателството е по-голямо. Съгласна съм и с Фичо, в ръцете на човек стои по-добре, но тук както дойде, ще има елемент на импровизация. Значка лично аз няма да нося. Мисълта, че трябва да я местя от дреха на дреха и то на екскурзия, където все бързаме сутрин ми изглежда досадна, а и трябва  да се снимам с макро за да се вижда, което на моята достолепна възраст не е препоръчително.  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще чакам да се юрнат някои едновременно за Антарктида и Гренландия, та да видя как ще го разпределите.

 

Да не казвам, че ако домосед и други като него се включат, то знамето трябва все у тях да си седи! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ще чакам да се юрнат някои едновременно за Антарктида и Гренландия, та да видя как ще го разпределите.

 

Да не казвам, че ако домосед и други като него се включат, то знамето трябва все у тях да си седи! 

А! Казаха ВИ го!!   ;) . А ако се включи и Лора Василева че тогава....

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проблема с предаването ще отпадне само след година- две като пообиколи по- посещаваните дестинации. След това ще е тегаво за екзотичните и няма да му е претоварен графика. Спред мен две години "мъка" не са нещо страшно на фона на "печалбата", а именно един единствен предмет обиколил света.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Всъщност идеята, по моето скромно мнение, е не толкова един единствен предмет да обикаля света. В случая знамето е символ за принадлежност към дадена общност. Не демонстрира  отвоюване на територия или победа в битка, с какъвто смисъл са натоварени бойните знамена, например. Дори и те при извънредни обстоятелства са били подменяни с нови "екземпляри", но това не е омаловажавало или премахвало знаковата им същност. По-важно е чрез снимките с него да покажем, че "магеланците" сме били в тази или онази точка по света, че ние като съмишленици "превземаме" далечни и близки земи, като опознаваме природата, хората и техните нрави. Знамето на "клуба" в кадър е свидетелство, че изповядваме общото верую на пътешественици и този акт завинаги поставя печата "Магеланец" там, където сме били. Така всички ние се сближаваме символично един с друг и съпреживяваме. Неволно осъзнаваш, че част от нещо, което притежаваш и ти, е било дори на....И няма никакво значение дали това знаме е единствено, или са много. Същото е, когато носиш флага на твоята родна страна. А от практическа гледна точка даже е по-добре всеки да може да си поръча и да си вземе срещу заплащане едно знаме (или както се предлага, по-малък флаг) и по масонски гордо да го "развява" по света и у нас, споделяйки с местните жители на Ботсвана или с белите мечки на ледения континент: "Аз съм магеланец!"! :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Едното знаме не изключва други по-малки или пък по-големи :)

Нека това да е Първото, а останалите могат да бъдат Второто, Третото, Жоровото и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всъщност идеята, по моето скромно мнение, е ...

 

Друг едва ли ще успее да формулира по-добре, логически вярно и смислово обосновано идеята и символа НА и ЗА знамето!  :imsohappy:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Едното знаме не изключва други по-малки или пък по-големи :)

Нека това да е Първото, а останалите могат да бъдат Второто, Третото, Жоровото и т.н.

 

Избрах си ей на това мнение да отговоря, защото най-добре съвпада с моето. Концепцията беше много добре изяснена от rik40, но едното знаме не и противоречи, просто...отстрелва още един заек така да се каже, като знамето е уникално. 

 

И понеже има жестока опасност да се оплетем яко предлагам следното - на този етап нека караме с едно знаме. Пък след време ще видим дали се получават конфликти, дали има желаещи да си платят тяхно допълнително знаме, дали ще решим да "одобрим" снимките с него, дали няма да има пак спорове кой да вземе "Първото"...абе въобще, нека видим как ще потръгне с едно знаме и така :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.