Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2020: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

Аз виждам само един кусур.

Това, че се вижда за коя снимка колко човека са гласували в 1ия етап. Във входа на гласуването това натежава, когато някой гласуващ  види за една снимка  3 или примерно  23 гласа и ако има някаква чудене в 90% от случаите ще натежи за  тази с многото гласове.

  • Харесвам 9
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Колкото хора - толкова мнения.

 

Аз бих допуснал две снимки от един участник, стига да са от различни държави … Не виждам драма, ако някой не се класира със снимка, събрала по-малко гласове, от друга, само на базата на това, че по-харесваната снимка е втора за друг участник. Бях правил едни пресмятания миналата година. Ако се приложи това правило върху класацията за календари 2018 и 2019 отпадат следните магеланци:

@Граф Вронски  , @Ivko , @Guinness , Ven62, @Roberto Baggio  , @Дидко , @Фичо  и @Mary

Не бих се тревожил за 5 :wink: от тези 8 защото:

Ivko – 4-та най-харесвана снимка за календари 2018

Guinness – 6-та най-харесвана снимка за календари 2018, има го и в 2017

Ven62 – да не го мислим него

Фичо – почти във всички календари се е разписал (2016, 2017)

Mary – 13-та най-харесвана снимка за календари 2019

… Но това вече сме го дискутирали (миналата година)

Повдигам го … просто за размисъл и какво ли би се случило при календари 2020.

 

Важното е, че календарите стават хубави.

:smile:

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , ven62 каза:

Колкото хора - толкова мнения.

 

Аз бих допуснал две снимки от един участник, стига да са от различни държави … Не виждам драма, ако някой не се класира със снимка, събрала по-малко гласове, от друга, само на базата на това, че по-харесваната снимка е втора за друг участник. Бях правил едни пресмятания миналата година. Ако се приложи това правило върху класацията за календари 2018 и 2019 отпадат следните магеланци:

@Граф Вронски  , @Ivko , @Guinness , Ven62, @Roberto Baggio  , @Дидко , @Фичо  и @Mary

Не бих се тревожил за 5 :wink: от тези 8 защото:

Ivko – 4-та най-харесвана снимка за календари 2018

Guinness – 6-та най-харесвана снимка за календари 2018, има го и в 2017

Ven62 – да не го мислим него

Фичо – почти във всички календари се е разписал (2016, 2017)

Mary – 13-та най-харесвана снимка за календари 2019

… Но това вече сме го дискутирали (миналата година)

Повдигам го … просто за размисъл и какво ли би се случило при календари 2020.

 

Важното е, че календарите стават хубави.

:smile:

Ако тенденцията се запази, всяка година има все повече предложени снимки, от все повече магеланци. Тази година имаме почти 40 предложения повече от предишната. Затова и във втори кръг са 80, а не 70 снимки. Затова мисля, че е дори по-наложително да остане ограничението от по една снимка от автор 🙂

 

Мене ме интересува как се определят снимките, които са трансгранични 🙂 И миналата, и тази година имаше кандидатстващи снимки от върхове, които са гранични. Ако такава снимка се класира, това елиминира ли конкурентите ѝ и от двете държави, или...? В същото време е ясно, че това с повторението на държави е по-скоро предписание, а не твърдо правило. Някои държави се повтарят и в досегашните издания на календарите.

Сега ги изброявам 39 държави, от които са 80-те снимки от втори кръг. От друга страна, Атакама, Великденският остров и Чилийска Патагония са все в Чили, но са толкова различни и географски отдалечени, че ми се струва странно, ако се конкурират помежду си...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Оф, не я помня дискусията от миналата година изцяло. Я кажи като отпаднат тези, кои влизат? Май искаше да влизат с втори снимки едни и същи хора? Което за мен не е приемливо, държа на това да участват 24 различни човека. Иначе ще се получи почти затворен клуб, в който няма пробиване. 

 

@master_of_germs - естествено в такива случаи подхождаме целесъобразно. По-скоро втора патагонска снимка би отпаднала, нищо че едната се води Чили, а другата Аржентина, от колкото Патагония да елиминира Великденски остров. Това го казвам по-скоро ориентировъчно и честно казано всеки път живея с лек страх, че гласуването ще създаде някакъв тотално непреодолим казус. Този за Чили не изглежда да е такъв 🙂 А и все пак уникалността на държавите е трети критерий и май всяка година имаме дублиране, я на Италия, я на България така и така. Не е драма. 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , master_of_germs каза:

...

Мене ме интересува как се определят снимките, които са трансгранични 🙂 И миналата, и тази година имаше кандидатстващи снимки от върхове, които са гранични.

...

Ох, добре, че нямаме снимки с такива плажове … :wink:

 

преди 13 минути , Георги каза:

... Май искаше да влизат с втори снимки едни и същи хора? Което за мен не е приемливо, държа на това да участват 24 различни човека. ...

 

 

Да, знам, че е неприемливо.

Нарочно повдигнах отново темата. Не за да възобновяваме дискусията, а ако някой иска да си направи "класацията" според това леко изменение и да види какво губим и какво печелим през 2020 г.

Макар, че тази година има много повече качествени снимки...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абсолютно, аз гласувах на 2рия кръг за 5-6 снимки, които много ми харесаха, няколко които не са точно по мой вкус, но заслужават да са в календара и няколко клишета, изпълнени много добре. Не съм следил коя какви шансове има и повечето нямам идея чии са

От първия кръг имах няколко фаворити, които отпаднаха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм следила дискусиите за календарите през предишните години, но доколкото разбирам в една година не може да участват 2 снимки от един автор и снимки от една и съща държава? Тогава какъв е смисълът да преминават 2 снимки от един и същи автор във втори кръг? Просто преминава тази с повече гласове, след като другата така или иначе няма да получи място в календара. А относно повтарящите се държави съм съгласна, че различните части от една и съща държава може да нямат абсолютно нищо общо помежду си - напр. Перу - Мачу Пикчу, Анди, амазонска джунгла, пустиня, о-ви Балестас и т.н. Третият критерий за отпадане нещо ми убягва.

Връзка към коментар

@dechy,ще се опитам да ти обясня,защо да преминават две снимки от един автор не е толкова лошо.Давам ти конкретен пример с мене и участието ми в Календар 2018г.Мои две снимки успяха да преминат във втори кръг,като снимката фаворит/мои личен а и на гласувалите/,завърши на седмо или осмо място след финалното гласуване.Другата ми снимка бе назад-някъде към 30 място.Не местата имат значение тук.Снимката ми с многото гласове бе от Шартр-Франция,но абсолютния победител във гласуването бе снимката на Мон-Сен-Мишел отново от Франция.Така по критерия за разнообразие на дестинациите,моята снимка трябваше да бъде заменена с втората ми такава,която и по дестинация и по тематика бе различна.Бях много радостен,че съм участвал с повече от една снимка.😉

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Правилата за мен са добри. Имам следното основание - в конкурси, които организирахме в работата ми - единия фотоконкурс, другия за аусио-визуален продукт, за младежи до 25 годишна възраст, участваше едно момче от Бургас със снимки.  Родителите му са фотографи, беше изградил стройна система как да гласуват за него във ФБ. Снимките бяха направо професионални, но за мен много далеч от темата. При второто му участие дори помислихме за промяна на правилата, така че да не го допуснем за трети път. Наградите при нас са  добри за младежи, но целта е да привлекат повече да участват и да се включват в идеята, а не самоизява.

И в този календар го виждам така - да разширява общуването и да допринася за сплотяване на мрежата ни. Прекрасно е, че имаме направо професионални фотографи сред нас, които подаряват произведенията си за каузата, но нека има място и за тези, които просто запечатват мечтите си, когато се сбъднат.

  • Харесвам 12
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Последен ден за гласуване, напомням за тези от вас, които обичат да чакат точно този момент 🙂

 

След малко всички надлежно ще бъдете наспамени с по едно известие. 

Връзка към коментар

Анкетата е приключена, резултатите са видими. Официалното разпределение малко по-късно през деня, че има риск да попаднем и в дузпи. 

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Георги каза:

Анкетата е приключена, резултатите са видими. Официалното разпределение малко по-късно през деня, че има риск да попаднем и в дузпи. 

А класация за феърплей и място в ранглистата на magelanci.com не се ли вземат предвид в случай на равенство? 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, master_of_germs каза:

А класация за феърплей и място в ранглистата на magelanci.com не се ли вземат предвид в случай на равенство? 😉

Ще ме караш и брой нацисти по трибуните да броя...

  • Смея се 8
Връзка към коментар

А сега след като вече "мачът е свирен", @ven62 ще разясни ли каква беше тази тайнственост с евентуално оттегляне на кандидатури и т.н. или все още е рано...? :girl_haha:

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Ето и снимките, които влизат в календарите ни, заедно с техните автори. Списъкът за сега е само тук, защото е неофициален, веднъж след като получим оригиналите и разпределим снимките по календари ще пусна и нарочна отделна тема. 

 

19. Tanzania 

Ngorongoro

Автор: @vlady

 

IMG_20190102_121937.jpg

 

16. Isle of Skye - The Quiraing 

Местността The Quiraing по изгрев

Автор: @hendy

mgl3-2.jpg

 

30. Индонезия 

остров Падар, Комодо нешънъл парк

Автор: @dechy

Падар.jpg

 

 

9. Етиопия, Депресията Данакил 

Вулканът Далол, 48 метра под морското равнище 

Автор: @Цвета

Webp.net-resizeimage (9).jpg

 

 

45. Фарьорски острови 

Водопадът Mulafossur, падащ директно в Атлантика

Автор: @Яничка

DSCN5236.jpg

 

 

49. Колумбия, Каньо Кристалес 

Цветната река Каньо Кристалес

Автор: @Tedy

Cano_Cris001h.jpg

 

37. Италия, Доломити, езеро Сорапис 

Гледка от езерото Сорапис към Тре чиме ди Лаваредо и Кадини ди Мизурина

Автор: @master_of_germs

473317124_resizeimagesorapis.jpg.2ac310fd78ce8c60ad867f19a9f10ea5.jpg

 

 

25. Украйна 

Залез над Каменец-Подолск.

Автор: @krasen_denev

DSC_0001.jpg.60d520a371f40ba99ad2a9ba717da5b8.jpg

 

 

31. Гърция,о-в Хиос 

О-в Хиос,Гърция.

Автор: @Dian

IMG_9228_edited.jpg

 

 

38. Namibia, Sossusvlei 

Deadvlei, Big Daddy dune

Автор: @chandni

IMG_4123_cal.jpg

 

 

43. България, Белоградчик 

Причудливите форми на Белоградчишките скали

Автор: @zvezda9001

Belogradchik.jpg

 

 

80. Монте Фиц Рой, Патагония 

На границата между Аржентина и Чили, внушителният връх директно си общува с облаците

Автор: @mia69

Webp.net-resizeimage (3).jpg

 

 

74. Кулите Вайолет - Доломити, Италия 

Автор: @mary_shery

 

586190210_torrideivajolet.jpg.f8295dfd952f37c2f51272d078ae75fc.jpg

 

 

27. Нойшванщайн, Германия 

Замъка Нойшванщайн, Германия

Автор: @slujitel

Webp.net-resizeimage (3).jpg

 

 

51. Каракорум, Пакистан 

K2/Чогори (8611 м) и Броуд Пик (8051 м)

Автор: @bronco

DSC04278b.jpg

 

 

64. Южна Африка, провинция Лимпопо 

- А дали не ни гони кайман? - си мислеха препускащите през резервата Пелвана раирани коне

Автор: @домосед

2019020801phelwana.jpg.69392414a220c550c4f7c07af7c570fa.jpg

 

 

40. Антарктида, Антарктически полуостров 

Brown station, Paradise Bay

Автор: @logist13

2.jpg

 

 

36. Памир, Таджикистан 

Памир, Таджикистан

Автор: @Rainy

Pamir.jpg.da6df077950b64cdf6ad40d726b6d92f.jpg

 

 

7. Чили Великденски остров 

Залез на Великденски остров.

Автор: @develko

magelanci_2020_1.jpg

 

 

56. Бордо - Франция 

Le Miroir d'eau

Автор: @wiliko

Bordeaux-Le Miroir d'eau.jpg

 

 

11. Inle Lake, Myanmar 

The Leg-Rowing fishermen of Inle Lake in Myanmar

Автор: @Oshko

InleLake.jpg

 

 

21. Корон, Филипини 

Гледка от най-високата част до Kayangan Lake, Корон, Филипини

Автор: @T.E.Lawrence

Webp.net-resizeimage cor.jpg

 

 

2. Пфайфър Бийч, Калифорния, САЩ 

Уединен, див плаж с лилав пясък, разположен на тихоокеанското крайбрежие на Калифорния. Лилавият цвят на пясъка се дължи на наличието на минерала гранат в състава му.

Автор: @Травеолани

 

3 - Pffeifer Beach 5X3.jpg

 

 

4. Токио Shinjuku Gyoen 

Автор: @Eva eva

 

Webp.net-resizeimage (1).jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 5
Връзка към коментар

Забелязвам,че преобладават планински и склани пейзажи и като цяло природа много се снима, а стават страхотни кадари на хора примерно в близък план от някой карнавал. Не помня такива снимки да съм виждал и в календарите като цяло.

 

karnaval.jpg

 

Една такава снимка не грабва ли окото 🙂 но не сме свиканли да снимаме/участваме с такива

  • Харесвам 11
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
4 minutes ago, Eva eva said:

Ураааааааааааааааааааааааааааааа, и моята снимка е в календара 🙂 

Снимката е прекрасна и заслужено ще е в календара - Вече е ясно гласуването и гласно можем да изразим мнение по прекрасните снимки 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.