Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 1 час, slujitel каза:

Толкова много енергия хвърляте да обеждавате хората тук да се страхуват и да не ходят в Азия, че май и другаде. Можеби щеше да е прекрасно ако бяхте разказали за местата, които сте посетили поне с част от тази енергия. Лично аз ако имах билет за Китай и не ми отменят полета щях да отида. И нищо от тук написаното нямаше да ме откаже.

Не е така. Аз също исках да пътувам на 22 април, но от всички хотели получих известие, че ми отменят резервацията и ми дават до 50% бонус, ако ги избера отново в периода 01.07.2020 -30.06.2021. Затова и вчера си купихме билети да Панама и Колумбия. Впрочем от Катар засега мога да си ползвам парите като ваучери за други полети, а предполагам след 15 дни ще ги отменят и официално. Вътрешните китайски полети ги отмениха още преди 10 дни за нас като туристи и ни върнаха парите на същия ден. Така че... а дали убеждавам да не не ходи до Азия -на 20.02 летя до Борнео.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
4 minutes ago, stanimir said:

А може ли да нямаме добро мнение и за Нова Телевизия? Не са Папата, нито някаква  друга последна инстанция. 

 

 

Имам усещането, че търсите тук потвърждение  за правилността на постъпката да прекратите почивката си и не сте в хармония със себе си. 

 

Надявам се тези две седмици на самоизолация да не са все така тегави и просто гледайте по-ведро на нещата,  ако трябва дори изключете телевизията за известно време. Това не е навредило никому. 

Ако трябва да съм честна не искам да съм права. Аз все още имам резервация за Малдивите за края на март и не я отменям засега. И аз се надявам да греша и да мога да замина. Сърцето ми се надява все още, но разумът ми казва, че няма да стане. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Роми каза:

Не е така. Аз също исках да пътувам на 22 април, но от всички хотели получих известие, че ми отменят резервацията и ми дават до 50% бонус, ако ги избера отново в периода 01.07.2020 -30.06.2021. Затова и вчера си купихме билети да Панама и Колумбия. Впрочем от Катар засега мога да си ползвам парите като ваучери за други полети, а предполагам след 15 дни ще ги отменят и официално. Вътрешните китайски полети ги отмениха още преди 10 дни за нас като туристи и ни върнаха парите на същия ден. Така че... а дали убеждавам да не не ходи до Азия -на 20.02 летя до Борнео.

Лично аз ако имах билет за Китай и не ми отменят полета щях да отида. И нищо от тук написаното нямаше да ме откаже.

Самоцитирах се, ако не ми отменят полетите, хотелите и т.н. Иначе няма какво да се направи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , Zai-1 каза:

Хаха, тук вече ми заприлича на вица “Жалко, че всички, които знаят как да оправят България са фризьорките и таксиметровите шофьори”.
Аз като най-невежа продължавам да си мисля, че един професор па макар и по икономика ( би трябвало математиката да му е силна страна) може да сметне по-добре процентите и вероятностите и то по Нова телевизия, а не както споменавате само Блиц. Гледайте интервюто, стига с тоя Блиц-той е омекотил доста нещата. 

На икономистите със сигурност математиката не им е силната страна. Това от гледна точка на доктор по информатика го казвам. Само да не кажете сега - един доктор каза 😄

  • Харесвам 5
  • Смея се 4
Връзка към коментар
1 minute ago, ivailo_radev said:

На икономистите със сигурност математиката не им е силната страна. Това от гледна точка на доктор по информатика го казвам. Само да не кажете сега - един доктор каза 😄

Да, ама докторът по информатика ми изглежда разумен и неналагащ мнението си на всяка цена, та мога и да го цитирам в бъдеще 🙂  приятно пътуване Ви пожелавам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Ivooo33 каза:

Аз говоря за Тайланд предимно и то от гледна точка на % реален риск. Всъщност замисляйки се бях провокиран не толкова от хората, които всяват паника, колкото виждайки че наистина има хора готови да се откажат от подобно мащабно пътуване заради 25 , 250 или 2500 да са дори болни от грип. Нз, вероятно има десетки хиляди болни от спин,Хепатит и какво ли още не. Все пак Тайланд е известна дестинация не с храмовете си. 

Адаш, по-интересното е друго. Как всичките тези хора не се отказват да отидат в Тайланд заради 256-те загинали в автомобилни катастрофи през първите 5 дни на 2020, а се отказват заради 25 заразени с болест със официална смъртност от около 2% (реално доста по-ниска, заради неясните данни за реално заразените)?

преди 2 минути , Zai-1 каза:

Да, ама докторът по информатика ми изглежда разумен и неналагащ мнението си на всяка цена, та мога и да го цитирам в бъдеще 🙂  приятно пътуване Ви пожелавам.

Да, понеже се е научил, че мнението му хич, ама хич може да не е най-правилното на света и че всеки си гледа от неговата камбанария. Между другото - съвсем между другото, съм и диагностициран хипохондрик 😄

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ние пътуваме след малко повече от 2 седмици за Малдивите през Дубай - за момента не мисля да отменям нищо. Определено следя ситуацията от близо, но за момента не виждам повод да се притеснявам чак толкова много. В Китай не бих отишла със сигурност, но защо да е проблем цяла Азия? Говорим за единични случаи извън Китай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
44 minutes ago, Zai-1 said:

Ако трябва да съм честна не искам да съм права. Аз все още имам резервация за Малдивите за края на март и не я отменям засега. И аз се надявам да греша и да мога да замина. Сърцето ми се надява все още, но разумът ми казва, че няма да стане. 

 

1 hour ago, Zai-1 said:

Хаха, тук вече ми заприлича на вица “Жалко, че всички, които знаят как да оправят България са фризьорките и таксиметровите шофьори”.
Аз като най-невежа продължавам да си мисля, че един професор па макар и по икономика ( би трябвало математиката да му е силна страна) може да сметне по-добре процентите и вероятностите и то по Нова телевизия, а не както споменавате само Блиц. Гледайте интервюто, стига с тоя Блиц-той е омекотил доста нещата. 

Аз си мисля, че се водиш по скоро от емоциите! Ако те интересува разума и имаш познания по математика за втори клас, може да си сметнеш и без помощта на професор, каква е реалната опасност! Според СЗО заразилите се с вируса извън Китай са общо 53 души цък ! Хората живеещи извън Китай са 6,4 милиарда и от тях 1 на 121 милиона се е заразил с живеене или пътуване извън Китай. За сега в Малдивите няма потвърден случай на зараза, докато в Европа има 39 потвърдени случая. От такава гледна точка непътуването до Малдивите вероятно крие “много по голяма“ опасност от колкото пътуването 🙂

 

Преди да умрем от страх от разни събития, които могат да се случат с вероятност 1 към около 100 милиона, нека се замислим за много по реалните опасности от коронавирус, които могат да ни се случат!

 

https://www.tetongravity.com/story/news/your-chances-of-dying-ranked-by-sport-and-activity

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , Topfly каза:

 

Аз си мисля, че се водиш по скоро от емоциите! Ако те интересува разума и имаш познания по математика за втори клас, може да си сметнеш и без помощта на професор, каква е реалната опасност! Според СЗО заразилите се с вируса извън Китай са общо 53 души цък ! Хората живеещи извън Китай са 6,4 милиарда и от тях 1 на 121 милиона се е заразил с живеене или пътуване извън Китай. За сега в Малдивите няма потвърден случай на зараза, докато в Европа има 39 потвърдени случая. От такава гледна точка непътуването до Малдивите вероятно крие “много по голяма“ опасност от колкото пътуването 🙂

 

Преди да умрем от страх от разни събития, които могат да се случат с вероятност 1 към около 100 милиона, нека се замислим за много по реалните опасности от коронавирус, които могат да ни се случат!

 

 

 

 

 

 

image.png

Почти не се вижда картинката 😞 Поправка: Сега се вижда 🙂

Връзка към коментар
17 minutes ago, CherryBlossom said:

Ние пътуваме след малко повече от 2 седмици за Малдивите през Дубай - за момента не мисля да отменям нищо. Определено следя ситуацията от близо, но за момента не виждам повод да се притеснявам чак толкова много. В Китай не бих отишла със сигурност, но защо да е проблем цяла Азия? Говорим за единични случаи извън Китай.

Малдивите са доста далече от Китай и  не мисля, че има проблем. Аз ги споменах само във връзка с това, че до края на март още ще има вирус  и няма да ми се пътува, а не, че е опасно.

Връзка към коментар
5 minutes ago, Topfly said:

 

Аз си мисля, че се водиш по скоро от емоциите! Ако те интересува разума и имаш познания по математика за втори клас, може да си сметнеш и без помощта на професор, каква е реалната опасност! Според СЗО заразилите се с вируса извън Китай са общо 53 души цък ! Хората живеещи извън Китай са 6,4 милиарда и от тях 1 на 121 милиона се е заразил с живеене или пътуване извън Китай. За сега в Малдивите няма потвърден случай на зараза, докато в Европа има 39 потвърдени случая. От такава гледна точка непътуването до Малдивите вероятно крие “много по голяма“ опасност от колкото пътуването 🙂

 

Преди да умрем от страх от разни събития, които могат да се случат с вероятност 1 към около 100 милиона, нека се замислим за много по реалните опасности от коронавирус, които могат да ни се случат!

Прав си- аз се водя винаги от емоциите, но мисля, че в Китай проблемът е по-голям и крият, с което могат да ни навредят. Знам, че пазейки се от вируса в Тайланд, тук може да ме хване някой грип и да ме очисти. Баба ми едно време казваше “квото е писано на глава, на камък не иде”. По принцип мен не ме беше страх толкова от вируса там, защото там ще ме излекуват. Страшни ми се виждат следващите две седмици тук.

Връзка към коментар

@atrenchevaможе ли малко инфо за твоя след тайландски период от живота, по отношение на мерките срещу коронавирусът, които се вземат в България ? Ти си единствената, коята споделя с нас българската реалност  - Благодаря ти !

Връзка към коментар
2 hours ago, Blagovesta78 said:

📢 Due to the novel coronavirus (2019-nCoV) situation, please take note of the following:
- Our nightly light and water show Spectra will be suspended from 8 February until further notice.
- Open Stage, which was scheduled for 8 February, has been cancelled.
We regret the inconvenience caused, but seek your understanding that the well-being and safety of our community remains our priority.

Това е от Марина Бей Сандс ,от преди няколко часа...

По принцип това ми беше идеята тук-има ли смисъл да ходиш някъде като няма да го видиш и почувстваш в целия му блясък...

Връзка към коментар
преди 10 минути , orehovo каза:

Аз заминавам днес за Малдиви през Турция, надявам се всичко да бъде наред 😎

Да носиш на Аметистчето поздрави и целувкииии!:party::party::party:

И да си прекарате чудесно!:tender:

Наред ще е, как няма да е наред!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, stanimir каза:

А може ли да нямаме добро мнение и за Нова Телевизия?

Разбира се че може, стига да не закачате Николчето с нейната прогноза за времето, че това е единственото хубаво дето ни остана 🙂

 

До седмица, българските медии ще се изчерпат с темата за коронавируса и ще млъкнат....Тогава всички (дори и в тая тема) ще се успокоят и ще си пътуват нормално. Както разбирам от малкото пътуващи писали по темата, никъде по света няма толкова голяма драма, колкото се представя по медиите. 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

А защо да не може да видиш и почустваш Тайланд в целия му блясък? Защото повече хора са с маски ли? На морето кое ще му е по-различното или пък на слоновете ? 

Аз не вярвам на Патонг да са без гащи пък да слагат маски, но знам ли. 

 

И нека не бъркаме уголемяване на бюст с лечение на грип. 

 

преди 11 минути , boogy83 каза:

Разбира се че може, стига да не закачате Николчето с нейната прогноза за времето, че това е единственото хубаво дето ни остана 🙂

 

До седмица, българските медии ще се изчерпат с темата за коронавируса и ще млъкнат....Тогава всички (дори и в тая тема) ще се успокоят и ще си пътуват нормално. Както разбирам от малкото пътуващи писали по темата, никъде по света няма толкова голяма драма, колкото се представя по медиите. 

 

Нали , колко бързо  забравиха за коалите в Австралия. 

 

Избиха прасетата, но с китайците няма как да стане,  та скоро ще се намери някакво решение. 

 

Ето една от Куала Лумпур сега, има с маски, без маски, има всякакви. 

IMG_20200208_214921.jpg

  • Харесвам 7
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Не знам каква е вероятността да ни лепне коронавирус тук (ХО Ши Мин),но дано не ни лепне нещо друго.Оказа се,че хотелът който е избрала тази непорочна душа @Радо е в квартала на червените фенери.Докато се приберем минахме покрай 150-200 масажорки.Тъкмо се зарадва една и разбра,че не идваме при нея,а си отиваме по стаите да спим.

  • Харесвам 2
  • Смея се 17
Връзка към коментар
преди 49 минути , Emil Chakalov каза:

квартала на червените фенери.

Ако на тавана няма огледала значи  хотела не е квалитетен,  искайте компенсация.

Щото някои в ПномПен имаха дори и презервативи вместо тоалетни принадлежности. А стаята беше точно над бара 🤣🤣🤣 

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Здравейте,

Приложен е за информация ъпдейт от днес относно рестрикции при влизане в държави в Азия и Пасифика на International SOS.

Това е голям застраховател, би трябвало да е вярно

Наложени са доста ограничения; които пътуват натам, е добре да проверят доколко ги засяга.

Извинявам се, че е на английски.

Advisory Asia & the Pacific.docx

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Темата е отключена отново. Моля за малко повече търпение към чуждото мнение - ясно е, че сме различни хора и по различен начин приемаме каквито и да е рискове. Иронизиране и завоалирани подигравки не са ок. Толкова гореща тема трудно се вкарва в някакви рамки, но все пак може драстично да се подобри, ако спрем този пинг-понг между опасно е/не е опасно и се фокусираме повече на фактология сред плявата от заблуждаваща и зле преведена информация. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.