Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

Бърз въпрос - за Уфици и Академия препоръчвате ли ми билет онлайн или опашките не са толкова огромни и мога да отида просто отрано и да си купя билет на касата? За този уикенд питам.

Връзка към мнение

Бърз въпрос - за Уфици и Академия препоръчвате ли ми билет онлайн или опашките не са толкова огромни и мога да отида просто отрано и да си купя билет на касата? За този уикенд питам.

Ако отидеш рано сутринта, няма да има опашки предполагам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Рано сутрин опашката не е огромна (8:00 - 8:30), по-късно вече не е за пренебрегване. Препоръчвам закупуване онлайн. Помня, че беше с няколко евро по-скъпо. Междудругото, дори и билета да е купен онлайн, пак човек се реди на опашка, само че друга, която се движи много бързо. Чакането там беше около 5 минутки.

Редактирано от Zornitsa
Връзка към мнение

Ние сме били в зимен уикенд около обяд - никаква опашка нямаше при Уфици. По-рано сутринта имаше много хора. Не сме купували нищо онлайн.

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение

За Академия се минава опашката за около час и в пиков сезон, в Уфици - около 2 часа, като около 14-15 часа доста намалява

Връзка към мнение

Миналата година  в началото на април ходихме в  Уфици  в ранния следобед. Нямахме предварително закупени билети, но опашката не беше голяма - минаваше се за около 10-15 минути. Може би и сега през февруари ще може бързо да се влезе без предварително закупени билети. Аз смятам, че рано сутрин  опашките са по-големи.

Връзка към мнение

Прясно инфо от неделя, БЕЗПЛАТНАТА  неделя.  За Академията в 13 ч. имаше 30 човека опашка на улицата. Влязохме за 3-4 мин.

В Уфици 15.30 ч. имаше около 40-50 човека. Влязохме за по-малко от 10 мин.


Допълвам; за кулата на Джото не чакахме. Имаше 2ма души преди нас на касата. Билетът е за целия комплекс и НЕ е включен в безплатните посещения - 15 евро за възрастен, важи 48 часа от първото посещение. Всяка от 4-те сгради може да бъде посетена по веднъж. В музея нямаше хора. В Дуомото за купола нямаше свободни часове за посещение за този ден и резервирахме за следващия. резервациите се правят в музея, които е до Дуомото. Или на автомата или молите служител. Липсата на своб. часове отдавам на това, че по обяд имаше двучасова меса и изобщо не беше разрешено влизането, а не толкова на многото туристи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Прясно инфо от неделя, БЕЗПЛАТНАТА  неделя.  За Академията в 13 ч. имаше 30 човека опашка на улицата. Влязохме за 3-4 мин.

В Уфици 15.30 ч. имаше около 40-50 човека. Влязохме за по-малко от 10 мин.

А защо безплатна и на кои места?

Връзка към мнение

А защо безплатна и на кои места?

Всяка първа неделя от месеца има безплатен вход във всички италиански музеи, галерии, градини и т.н.  забележителности, които са държавна собственост.

Ето списък по области:

http://www.beniculturali.it/mibac/export/MiBAC/sito-MiBAC/Contenuti/MibacUnif/Comunicati/visualizza_asset.html_1423231381.html , с уебсайтове, навсякъде , където има "si" ("да") в колонката. За съжаление не можах да го обърна на английски, но мисля, че и на италиански е разбираемо.

Редактирано от bibi
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Докладвам в кратце за моите ден в Пиза и 4 във Флоренция с две деца (2,5 и  8 8), две баби и един дядо. С други думи - лежерно.

 

Кацнахме в Пиза следобеда и се отправихме веднага към хотелчето - пеш, има много малки частни квартири и хотели по пътя на автобуса от летището към центъра, ние бяхме в Pisalend (стаи със закуска, обща баня, но не беше проблем - баните бяха две и ние бяхме завзели едната. Големи стаи с кът за хранене). Хазяина ни обясни как да стигнем с автобуса до полето на Чудесата (директно с червената линия), къде да си напазаруваме и къде има добра пицария ако решим да ядем навън. Разгледахме кулата отвън - опашка нямаше никаква, при желание можеше да се качим спокойно, но предвид, че групата ни бе предимно старци и деца - отвън ни бе достатъчно. Прекарахме окло час в снимки и закачки и се прибрахме пак с автобуса (хазяина ни беше направил планче как пеш да се разходим из стария град и после да се доприберем с автобуса, но групата бе гладна). Ядохме в хотела.

На сутринта се отправихме към Флоренция. Ако случайно сте пропуснали (макар едва ли някой е толкова застрелян като мен) не резервирайте автобус на Terravision! Нямат намерение да изпълняват нито разписание нито трансфери. На летището има две каси на автобусни превозвачи, вземете си трансфер от фирмата, която работи с Раян - имат много рейсове и са точни. Пристига се на SMN.

 

Много искам да похваля апартамента, който наехме - ето го. Не беше луксозен, но за цената и местоположението си струваше и още как. Всичко беше на удобно пешеходно разстояние, до гарата има директен автобус както и два супермаркета наблизо - единият до Понте Векио, другият точно отвъд реката. Имаше удобна голяма маса, кафе, подправки, голям хладилник. Беше и много топло с инсталация на газ. Е - тясна баня, малко съдове, но беше много "Яж, моли се и обичай" стил. Точно в подножието на хълмът на Микеланджело, отвъд реката е Уфици, до Стария мост беше 10 минути пеш. Прибирахме се за следобедна почивка.

И накря - няколко заведения. Tamero - на обяд : домашна паста, чаша червено, десерт, чаша десертно бяло, кафе - 20Евро. Супер атмосфера, добра кухня, десертите бяха феноменални! Baldovino - в ляво от сърквата Санта Кроче. Огромни пици за по 7-8 евро, обедно меню - лазаня, минерална вода и салата 12 евро. Приятна атмосфера. Близо до апартамента има една тратория с обедни менюта за по 10 евро - първо и второ, вода, чаша вино. Малко тъпо беше, че "менютата не може да се делят" което означава, че всеки на масата трябва да поръча меню, дори и 2,5 годишната ми дъщеря. Не беше уникално вкусно, но цена-качество погледнато си беше супер! Като се свие към хълма на Микеланджело има една джелатериа с много вкусен и ЕВТИН сладолед 1.5-2 евро.

 

IMG_2024.JPG

IMG_2070.JPG

IMG_2114.JPG

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 20
Връзка към мнение

да разбирам, че е задължителна резервация за час относно изкачване на Купола ли? ако отговорът е да, по телефон или през сайта на комплекса го правите :)

Връзка към мнение

 

Нас ни накараха, да. Резервацията се прави място в музея на комплекса до Дуомото. Има машина и рецепция, също. Нашите билети бяха купени офлайн на място от кампанилето, ако са през сайта, би следвало да е описано.

Редактирано от bibi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях с Фиренце кард и влязох направо-т.е. прередих всички, застанах най-отпред и влязох след 5минути сигурно. Около мен имаше хора с разпечатани онлайн билети с час на влизане/качване. Стана ми любопитно  и се загледах-цената на разпечатката беше същата, каквато бях видяла че е обикновения билет. Часа не успяваха да спазят-закъсняваха, но не с много. Опашката беше огромна-средата на април. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Чета всичко, което докопам и съм много въодушевена :)

 

Щом като сте 3 дни и сте въодушевена, значи може доста неща да видите. :)

Връзка към мнение

Ето и моето предложение за Флоренция:

След като сте изгледали всички по-интерсни места във Флоренция, за да е пълна програмата, за да се потопите изцялов в атмосферата на града, препоръчвам да посетите това: http://www.laprosciutteria.com/en/

Аз лично два пъти съм ходил в това заведение, и го препоръчвам, поне на мен атмосферата адски много ми харесва.

 

post-2095-0-75917400-1487419928_thumb.jpg

 

post-2095-0-19890700-1487419941_thumb.jpg

 

post-2095-0-54166700-1487419965_thumb.jpg

 

p.s. АКо случайно Ви остане време, и може да се разходите до Модена ( на около 1ч път е с влак,) Не съм много сигурен с автобус колко време е пътуването.

Там, със сигурност едно от местата, които трябва да посетите е http://www.osteriafrancescana.it/index.php. Всъщност това е най-добрият ресторант в света за 2016г.

Enjoy ;)

p.s2. Снимките са от прошутерията, не съм сигурен как да ги направя, за да следват текста.

Редактирано от Mary
Вмъкване на снимки
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

...

p.s2. Снимките са от прошутерията, не съм сигурен как да ги направя, за да следват текста.

Сложих ги на място снимките.

Лесно е за наместване на снимките. Ето в този пост съм обяснила накратко.

Връзка към мнение

Osteria Francescana, го видях в една статия седмица преди да тръгнем за Флоренция и ми беше в списъка, защото имахме в програмата музеите на Ферари в Модена и Маранело. Добре, че му отворих сайта преди тръгване! Чревоугодници сме и ме е срам да кажа каква сума потрошихме за ядене за двама за 4 дни, но цените на този ресторант ми идват свръх. Вярно е, че веднъж се живее, но лично аз го оставих за следващия живот. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 9.02.2017 г. в 13:23, bibi каза:

Прясно инфо от неделя, БЕЗПЛАТНАТА  неделя.  За Академията в 13 ч. имаше 30 човека опашка на улицата. Влязохме за 3-4 мин.

В Уфици 15.30 ч. имаше около 40-50 човека. Влязохме за по-малко от 10 мин.

 

Допълвам; за кулата на Джото не чакахме. Имаше 2ма души преди нас на касата. Билетът е за целия комплекс и НЕ е включен в безплатните посещения - 15 евро за възрастен, важи 48 часа от първото посещение. Всяка от 4-те сгради може да бъде посетена по веднъж. В музея нямаше хора. В Дуомото за купола нямаше свободни часове за посещение за този ден и резервирахме за следващия. резервациите се правят в музея, които е до Дуомото. Или на автомата или молите служител. Липсата на своб. часове отдавам на това, че по обяд имаше двучасова меса и изобщо не беше разрешено влизането, а не толкова на многото туристи.

 

На нас също ни предстои да посетим Флоренция през безплатна неделя. Само да доуточним.. Имаш предвид, че в безплатната неделя не влиза билета от 15 евро за целия комплекс, който включва: Пица дел Дуомо, Куполът на Брунелески, Катедралата, Баптистерията, Камбанарията и Музея дел Опера, нали така?

Имаш ли идея дали можем да си направим онлайн резервация, защото имаме само 1 ден и няма да успеем като Вас да си оставим Купола за следващия ден.

Редактирано от Travelicious
Връзка към мнение
32 minutes ago, Travelicious said:

На нас също ни предстои да посетим Флоренция през безплатна неделя. Само да доуточним.. Имаш предвид, че в безплатната неделя не влиза билета от 15 евро за целия комплекс, който включва: Пица дел Дуомо, Куполът на Брунелески, Катедралата, Баптистерията, Камбанарията и Музея дел Опера, нали така?

Имаш ли идея дали можем да си направим онлайн резервация, защото имаме само 1 ден и няма да успеем като Вас да си оставим Купола за следващия ден.

Според мене няма смисъл да се опитвате да набутате и това в безплатна неделя. Академията и Уфици ще ви изядат почти целия ден. Уфици си иска поне едно три часа. Колкото време остане, използвайте го за разходки и отидете да снимате залеза от Пиацале Микеланджело. Колкото и шедьоври да има в музеите и църквите на Флоренция, самият град има неповторим дух. Срамота е само вътре да се стои. Катедралата, Кулата и Баптистерията са невероятни отвън. Не си струва да ги претупвате набързо всичките. Че и по 15 евро на човек да давате. И три дни няма да ви стигнат да разгледате както трябва основните обекти във Флоренция, по-добре се кнонцентрирайте върху едно-две неща за ден.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 24.04.2017 г. в 17:34, master_of_germs каза:

Според мене няма смисъл да се опитвате да набутате и това в безплатна неделя. Академията и Уфици ще ви изядат почти целия ден. Уфици си иска поне едно три часа. Колкото време остане, използвайте го за разходки и отидете да снимате залеза от Пиацале Микеланджело. Колкото и шедьоври да има в музеите и църквите на Флоренция, самият град има неповторим дух. Срамота е само вътре да се стои. Катедралата, Кулата и Баптистерията са невероятни отвън. Не си струва да ги претупвате набързо всичките. Че и по 15 евро на човек да давате. И три дни няма да ви стигнат да разгледате както трябва основните обекти във Флоренция, по-добре се кнонцентрирайте върху едно-две неща за ден.

Ние предпочитаме да видим забележителностите, включени в комплекса, заради гледката на града от високо. Пиацале Микеланджело задължително също е в програмата. Планираме да гледаме залеза от там. Не ни се ще единствения ден във Флоренция да го убием в музеи. Знам, че те ще бъдат наистина уникални и си заслужават всяка минута, но предпочитаме да прекараме времето навън и да попием колкото се може повече от Флоренция за това кратко време.

Можете ли да кажете колко време би отнело да се качим на Купола и на Камбанарията? (въпреки че тя гледката сигурно ще е една и съща, нали са едно до друго).

Другият вариант е да включим и градините Боболи и Бардини в плана. Какво е мнението за тях?

Връзка към мнение
преди 11 минути , Travelicious каза:

Можете ли да кажете колко време би отнело да се качим на Купола и на Камбанарията? (въпреки че тя гледката сигурно ще е една и съща, нали са едно до друго).

За Купола се чака много-чака се да се освободи място горе, т.е. да тръгнат хора да слизат и тогава пускат нови. За мен лично, единственото интересно му беше , че виждаш фреските под Купола отблизо. Препоръчвам ти вместо Камбанарията да се качите на кулата в палацо Векио. От там на мен лично, гледката по ми хареса (защото се вижда катедралата всъщност) и качването е по-спокойно. За Купола има билети онлайн с час-така се спестява доста време, чакаш само вътре.

Аз бях в градините Боболи в началото на април-не се впечатлих. Не бих влязла , ако не влизаше във Фиренце кард, която ползвах там.

Пиацале Микеланджело задължително :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , bobole4e каза:

За Купола се чака много-чака се да се освободи място горе, т.е. да тръгнат хора да слизат и тогава пускат нови. За мен лично, единственото интересно му беше , че виждаш фреските под Купола отблизо. Препоръчвам ти вместо Камбанарията да се качите на кулата в палацо Векио. От там на мен лично, гледката по ми хареса (защото се вижда катедралата всъщност) и качването е по-спокойно. За Купола има билети онлайн с час-така се спестява доста време, чакаш само вътре.

Аз бях в градините Боболи в началото на април-не се впечатлих. Не бих влязла , ако не влизаше във Фиренце кард, която ползвах там.

Пиацале Микеланджело задължително :)

Благодаря за препоръката! За палацо Векио трябва ли да си вземем онлайн билети? Колко струва входа и дали не се включва случайно в безплатната неделя. Най-вероятно не, но все пак да попитам :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.