Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 2 часа, Topfly каза:

Аз вчера трябваше да съм на Ниагарския водопад, а днес трябваше да се разхождам в Торонто 😞

Ха ха! И аз. От 1 до 4 април Ниагара и околностите. А от 5 април - карибски круиз.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, iaia_mama каза:

 Оф, нещо май и аз почвам да изперквам - вчера ме хванаха "ангелите" и барабар с децата търчах  като гламава из апартамента, докато часовникът ми не обяви 2500 крачки, после и 3х100 скока на въже... Щот' както е тръгнало, след още един месец карантина ще съм баба Цоцолана. Днес, обаче, все пак излязох за хляб и портокали, и покрай тях  навъртях на бърза ръка едни 4км из квартала. А като си помисля, че сега трябваше да сме на Тенерифе...  🙄

Тенерифе е тук и няма да се премести . Само бъдете живи и здрави !

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 3.04.2020 г. в 15:47, Костов каза:

В момента "пътувам" с влака от Торонто до Ванкувър.

Като " пристигна" във Ванкувър пак ще пиша. 😉🤣 

Отделете време да изгледате клипа. Заслужава си!

Еха, чудно, мерси!  :smile3:
Направо ми подпали фитила с това видео ... както си падам по влакове и както не обичам да се застоявам много на едно място .... 
Почвам да кроя планове. 
Ако някой се интересува ето тук повече инфо. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

Еха, чудно, мерси!  :smile3:
Направо ми подпали фитила с това видео ... както си падам по влакове и както не обичам да се застоявам много на едно място .... 
Почвам да кроя планове. 
Ако някой се интересува ето тук повече инфо. 

@Фичо  и на мен много ми хареса, но цените въобще не ми харесват. Най-ниската цена за двупосочен билет е 1074 CAD или около 700€. Но пък край какви красоти минава ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Защото днес не е просто железница, а по-скоро туристическа атракция подобно на Denali Star в Аляска,  The Ghan  и Indian Pacific в Австралия и т.н.  Съответно и цените са за заможни туристи. Бедните... със самолет 🙂

 

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 2.04.2020 г. в 23:03, Костов каза:

С карантината засега в очите се гледаме строго, но се понасяме. Обаче днес попадайки в черна дупка си помислих - "Ами ако не мога да пътувам цяла година?" ...

Е това няма да мога да го издържа. Честно ви казвам.

ПЪТУВА МИ СЕ БЕ ХОРА!!!

 

Ужасно много ми се пътува,и аз взех да се замислям дали изобщо ще имаме щастието да пътуваме тази година,има дни в който си мисля,че това чудо няма да има край......Като погледна цифрите на заболели(В Германия до днес са 92 000)и съвсем се отчайвам,че скоро ще отворят граници и ще си пътуваме свободно където ни е кеф!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Костов каза:

@Фичо  и на мен много ми хареса, но цените въобще не ми харесват. Най-ниската цена за двупосочен билет е 1074 CAD или около 700€. Но пък край какви красоти минава ...

Да, видях цените, скъпичко е, но аз по-скоро мисля ако се намерят билети за OJ-вариант, например:

Europe>>>Toronto - THE GREAT WESTERN WAY - Vancouver>>>Europe
И така най-евтиният билет за влака е 527 CAD  или ~ 345€, което може да се преглътне ...
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Blagovesta78 каза:

Ужасно много ми се пътува,и аз взех да се замислям дали изобщо ще имаме щастието да пътуваме тази година,има дни в който си мисля,че това чудо няма да има край......Като погледна цифрите на заболели(В Германия до днес са 92 000)и съвсем се отчайвам,че скоро ще отворят граници и ще си пътуваме свободно където ни е кеф!

Ще пътуваме. Вярвай в това. Сега, като не можем да пътуваме, аз пътувам виртуално, не е лошо 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Днес нещо ми стана. Излязох до магазина. Доста беше пусто, а между блоковете почти нямаше хора. Реших да си свиря с уста по идея на Галактическите войни. Обаче като влязох в хипермаркета така се вживях в ролята, че на касите бях звезда. Някои се смееха, някои сякаш искаха да ме пребият. Най ми стана мъчно, че никой не пожела да ми акомпанира или да правим оркестър

  • Харесвам 7
  • Браво 4
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Карантината явно ми се отразява добре.Не се движа кой знае колко-по двора,сутерен,първи и втори етаж,пазаруване наблизо два пъти седмично,всеки ден до контейнера да изхвърля боклука...И отслабнах 5 килограма.😀Направо си е за темата Искам да се похваля!

  • Харесвам 7
  • Шок 1
  • Браво 6
Връзка към коментар

Днес открих https://explore.org/livecams. В сайта има много камери, които предават на живо от различни места по света:

-Място, което се пресича от горили 2 пъти дневно

-Място с плодове, където птици в Панама се хранят
-Панди някъде си (Китай сигурно)

-Кучета и котки из някакви домове

-Орел с малките си

-Още много други

  • Харесвам 11
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Ох, не съм под карантина, ходя на работа, пазарувам... и си стоим у дома, на балкона.

Ами напоследък не се справям. Гледам, и колегите ми не се справят вече. Щом майките с малки деца започнаха да се "карат" коя да дойде на работа и да не е в отпуск или home-office...

Садих цветя, сглобявахме си градински мебели за балкона, правя разсад за подправки (леле, ако ме чуят мои познати от близкото и по-далечно минало сигурно ще решат че са ме подменили 😉 ), ... времето не минава. 😞 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Тази седмица е по-леко. Великден, празнично настроение. Вчера боядисахме яйцата. Петгодишната ми дъщеря ми предложи брак. Казах й, че съм вече женен за майка й и да си търси някой на нейната възраст. Но, тя отговори, че Серхио имал големи сополи, Алехандро й дърпал косата, а Мартин й казал, че е грозна. Дали този Мартин е глупав или сляп, попитах аз. Отговорът й беше - сляп е, тате и аз просто избухнах в див смях.😂

Виртуалните магелански сбирки също много допринасят за доброто ми настроение. Никога не съм срещал толкова магеланци на едно място, с които мога поне да си початя. С нетърпение чакам следващата сбирка утре с Травеолани.

Днес ще взема да си направя пак една карта в https://mapchart.net със страните, които съм посетил и смятам да посетя в следващите три години. Ей така да поддържам магеланска форма.

Въпреки всичко, надявам се, че май месец ще свърши карантината, защото април съм го отписал вече.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 3 часа, Crazy Horse каза:

април съм го отписал вече.

И аз.Сигурно през май ще съм в офиса.Но съм доволна,че свърших много полезни неща у дома.

Обаче много обичам следобедната дрямка, и връщайки се на работа не знам как ще ми се отрази липсата и.😀

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Crazy Horse каза:


😂

Виртуалните магелански сбирки също много допринасят за доброто ми настроение. Никога не съм срещал толкова магеланци на едно място, с които мога поне да си початя. С нетърпение чакам следващата сбирка утре с Травеолани.

Днес ще взема да си направя пак една карта в https://mapchart.net със страните, които съм посетил и смятам да посетя в следващите три години. Ей така да поддържам магеланска форма.

Въпреки всичко, надявам се, че май месец ще свърши карантината, защото април съм го отписал вече.

И аз като теб, а ти ми даваш толкова добри идеи за продуктивни занимания! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Седим и на балкона тази вечер и правим планове - какво ще правим като вдигнат ограниченията.

Вече сме спретнали план за авто-пътешествие до Германия, Белгия и Холандия. От къде обаче ще минем още не сме на ясно, нито в каква последователност. Уточнихме само къде искаме много много да отидем отново (сантимент някакъв или форма на носталгия ;) ), кои приятели и познати да видим отново. Детайлите ще се уточняват постепенно, с надеждата че когато му дойде времето всичко ще е ясно. Пък и да не е - голяма работа, ще импровизираме.

Някак, човек като си прави планове и таи надежда, нещата не изглеждат толкова досадни. Въпреки че на моменти се взривявам вътрешно от невъзможността да тръгна на някъде (независимо на къде).

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ваксинирам се всяка вечер и кроя планове  за близки и далечни пътешествия!С нетърпение чакам да се поохлаби възела,за да се насладя на любимия Пирин-поне за начало и мога пак да играя с приятели футбол,че нещо се заседяхме... 😉

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Не съм предполагала,че мога да си седя вкъщи от 17 март и да се чувствам добре.И да гледам телевизия.Това действие в нормално време ми е непознато.Много рядко гледам интересен филм или спорт.Сега е различно.Пускам TV-то за новините веднъж дневно,колкото да съм информирана за положението в България и по света.По Евроспорт попаднах на интересни предавания- едно от тях е повторения на откриване на олимпиади.И много други-тенис и предавания за олимпийски шампиони,които споделят през какви перипетии преминават,докато се сдобият с бленуваната титла.

Гледах и филм за футболиста Стилян Петров,за когото знаем как след  близо 3-годишно успешно лечение, успява да пребори коварната болест.Неговата карантина е била година и половина.

И си мисля,че когато човек е здрав и се налага да спазва правила,за да запази своя живот и този на околните,не е необходимо да се оплаква.Защото и това ще мине.Дано да е по-скоро и по-леко за всички.

Лично аз много ценя така наречените "дреболийки",които всъщност са важните неща в живота-семейство,дом,приятели,работоспособност.Възможност да пътувам и правото на избор-какво искам и как да го направя,без да плащам данък обществено мнение и да оставям някой друг,който няма отношение към личния ми живот да моделира мечтите ми.Затова пренебрегвам ненужното и се държа здраво за всичко и всички,които ме приемат с моите недостатъци и предимства и ме обичат такава,каквато съм.

Малко се отклоних от темата,но според мен постоянството винаги печели.

Така че,мисля,че още малко търпение е необходимо.Ще се оправят нещата.И даже ще бъдат по-добри,сигурна съм.

П.П.Днес засадих лук и чесън в градината.Доволна съм.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

От доста време не бях влизала в тук. Последните две седмици бях в "домашен офис",  после в отпуск и нямам никакво време. 🙂 Просто не смогвам да свърша всичко, което исках. А докато работих от вкъщи установих, че дори нямам обедна почивка. Но за това пък мога да се разхождам по цял ден "неглиже". Това последното не е за хвалене... Да не говорим за късното лягане. Аз по принцип съм нощна птица, но сега прекалих. Една нощ почти осъмнах пред телевизора за да изгледам всички серии на "Новият Папа". Ами като цяло - не скучая, но аз съм си такава. Винаги си намирам нещо, което да планирам. А като знам, че трябва да направя основна чистка на шкафове и гардероби, мисля, че поне до лятото имам занимания.

Ами освен да ви пожелая: Бъдете здрави и намерете време за дълго отлагани дейности у дома! Поне да има някаква полза от стоенето вкъщи.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Сега глобяват пред нашия блок жена с бебе от трима полицаи.Чух само ,че глобата е 300 лв и тя каза- Това ми е първо излизане.

Може би не носи маска.В един от празничните дни,рано сутринта излязох да изхвърля боклука и много се чудих дали да си сложа маска,беше мъртвило по улицата.Все пак сложих една,но едва покриваща брадичката.По едно време една патрулка спря до мен,погледнаха ме,но видяха,че имам маска и отминаха.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Няма причина да я глобяват, освен ако блокът ви не е в някой парк ;) или както каза Мари, е без маска.

 

Аз днес седнах на една пейка да изпуша цигара, мина патрулката и ми направиха забележка, че било разрешено да се седи по пейките. Добре да, станах да си допуша цигарата права. Не е проблем.

 

:offtopic:

И като стана дума за цигари: сигурно сте прочели, че братята французи установили, че броят на пушачите с тежка форма (и като процент) на заболяването е значително по-малък от колкото на непушачите. Планират проучване с никотинови лепенки ;)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.