Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

преди 18 минути , Lyubina каза:

 

:offtopic:

И като стана дума за цигари: сигурно сте прочели, че братята французи установили, че броят на пушачите с тежка форма (и като процент) на заболяването е значително по-малък от колкото на непушачите. Планират проучване с никотинови лепенки 😉

Знаех си, че все някой ден пушенето ще ми е полезно за нещо повече от установяването на социален контакт с другите пушачи пред кръчмите 😁

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Говорейки с приятели и роднини по телефона,споделяме кой как се справя с карантината.Повечето ми познати са спокойни.Някои ходят на работа,други освен,че са въвели ред в домовете си,са се захванали с много приятни дейности-шиене на гоблени,плетене.Един приятел си прави нова библиотека-чудесно му се получава.Много хора си подреждат снимките от пътешествията.Общо взето няма кой знае какво напрежение.

Радвам се,че активните хора винаги намират с какво да се занимават.Защото са преценили,че няма никакъв смисъл от оплакване и вайкане.И това ще мине.

Лично аз съм много адаптивна,но имам леки притеснения,че след края на карантината,ще бъда по-предпазлива към всичко в ежедневието.Защото вирусът няма да изчезне с магическа пръчка.Искрено се надявам да спазваме по-добра лична хигиена и отговорност.

Липсват ми работното място,срещите с приятелите и всички малки наглед случвания,които много ценя.Знам,че скоро пак ще ги има и с нетърпение чакам да грабна раницата,термосът с вълшебен чай и задължителните двойни сандвичи-любими на приятелите ми,и да тръгна по горските пътеки.Както и по красивите кътчета на България.

Днес изчистих и подредих помещението със зимнината .Открих няколко бурканчета сладко от ягоди-любимото ми.Ще направя палачинки.

Ще си пия чая,четейки Ана Каренина и ще си мечтая за Москва и Санкт Петербург.Убедена съм,че мечтите се сбъдват!

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Тези последни две седмици се справям чудесно с карантината. Просто защото от понеделник до четвъртък съм супер зает с много работа и виртуални събрания и не ми остава много време за мислене. Петък и уикендите става по-тегаво, но се забавлявам с моите малки сладури вкъщи и най-хубавото е, че в Испания започнаха да разхлабват положението. От неделя можем да се разхождаме с децата навън до един час, в радиус до един километър от дома и така до 9 май. А, от 10 май ще има още по-либерални мерки, така че за мен от 26 април нататък вече се вижда началото на края на тази карантина, поне в Испания.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 2 часа, jungfraujoch каза:

 

Днес изчистих и подредих помещението със зимнината .Открих няколко бурканчета сладко от ягоди-любимото ми.Ще направя палачинки.

Ще си пия чая,четейки Ана Каренина

 

Аз ... такова ... може ли да намина за едни палачинк (след карантината)? Пък ще изиграя някоя сцена, нали все пак съм Вронски. 😉 😛 

Днес след работа, грабнах колелото и отидох до офиса (е, на първия баир умрях), защото ще се местим в друга сграда. Оправих си нещата и ги приготвих за местене. Като си взех календара за вкъщи. Сложих го отзад на колело и си карах.

20200424_195254.jpg.31ee036e41999cc0a5172b41df46724c.jpg

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Граф Вронски каза:

Аз ... такова ... може ли да намина за едни палачинк (след карантината)? Пък ще изиграя някоя сцена, нали все пак съм Вронски. 😉 😛 

Днес след работа, грабнах колелото и отидох до офиса (е, на първия баир умрях), защото ще се местим в друга сграда. Оправих си нещата и ги приготвих за местене. Като си взех календара за вкъщи. Сложих го отзад на колело и си карах.

20200424_195254.jpg.31ee036e41999cc0a5172b41df46724c.jpg

 

Никакви палачинки, ако не изкачваш баир без задъхване. Само салати, печени зеленчуци и ядки до края на извънредното положение. Като нас 🤭

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Lindt каза:

Никакви палачинки, ако не изкачваш баир без задъхване. Само салати, печени зеленчуци и ядки до края на извънредното положение. Като нас 🤭

О, аз бързо ще вляза във форма с колелото 😄 Предните лета съм изкачвал Борисовата без проблем, а моето градко няма възможност за скорост. 
А, някакъв източник на протеин? 🧐

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Граф Вронски каза:

О, аз бързо ще вляза във форма с колелото 😄 Предните лета съм изкачвал Борисовата без проблем, а моето градко няма възможност за скорост. 
А, някакъв източник на протеин? 🧐

Е, може тогава 2 палачинки 😋. И на мен ми се доядоха, но бях грубо отрязана и няма да правя. А бях загледала някаква рецепта с кокосови стърготини и съм любопитна какви са вече 6 месеца. 

Ние унищожаваме няколко килограма сирена на седмица и около 10 яйца. Какво ще ядем, ако в магазините има само бяло сирене и кашкавал, не ми е ясно.  И патешко, свинско бонфиле или агнешки кюфтета. Но откакто нямаме заведение за обяд, сме редуцирали много месото. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Граф Вронски каза:

Аз ... такова ... може ли да намина за едни палачинки (след карантината)?

След карантината-с удоволствие!

После пеша поне до Бялата вода и обратно за още две-три  палачинки😃

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Днес ходих до офиса и успях да си преместя нещата в другата сграда. 
Принципно в офиса държах тази картина, която си бях взел от Камбоджа. Но сега имам място в тази квартира да я съхранявам.
20200426_172225.jpg.373fb650e239341a33d999f8d2d34655.jpg


Обаче забелязах, че има доста прах върху нея. Опитах с една четка (с меки косъмчета), но прахът не се маха. Някаква идея как бих могъл да я почистя? (не знам дали добре се вижда на снимка от близо)

20200426_173224.jpg.f494ad019d7090d8c73472d3b085ca8f.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Графе, за съжаление не мога да ти помогна, но се надявам някой да се включи и да ти аде добър съвет по въпроса.


А, аз с радост мога да кажа, че при нас на карантината й се вижда края и днес след 2 часа разходка на чист въздух с децата, за първи път, след почти два месеца се чувствам прекрасно!

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 20 часа, Граф Вронски каза:

Днес ходих до офиса и успях да си преместя нещата в другата сграда. 
Принципно в офиса държах тази картина, която си бях взел от Камбоджа. Но сега имам място в тази квартира да я съхранявам.
20200426_172225.jpg.373fb650e239341a33d999f8d2d34655.jpg


Обаче забелязах, че има доста прах върху нея. Опитах с една четка (с меки косъмчета), но прахът не се маха. Някаква идея как бих могъл да я почистя? (не знам дали добре се вижда на снимка от близо)

20200426_173224.jpg.f494ad019d7090d8c73472d3b085ca8f.jpg

Опитайте с прахосмукачка , като използвате малкия накрайник от комплекта . След това има предпазни топ  лакове с които се намазва. 

Връзка към коментар

Все повече никак не се справям. През деня забавлявам детето+домакинствам, работя по нощите, спя малко и ми личи. И преди работех и го гледах, но натоварването по работа не ми беше като сега с този вирус. Не мечтая като свърши карантината къде ще ходя, първо ще искам да се наспя. До юни всичко ни го отмениха. Чакам полетите за юли дали ще ги канселират и как ще се развиват карантините. Кел файда да бия път до някъде, за да седя после там или у нас пак затворена с детето между четири стени. Свекърва ми живее в чужбина, кара вируса гадничко, беше две седмици на антибиотици, оправи се и ми беше много хубаво, че не се наложи хоспитализация и т.н. По Великден разчиствах и намерих разни престоели неща за ядене от чужбина, от онези, които купувам за приятели или офиса и все забравям да ги дам. Изядох ги. Още съм жива. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Дани Магелани

N6

Аз съм човек, който никога не е пил ракия. Не ми харесва. Предпочитам вино и коктейли, но те не стават за дезинфекция. От началото на карантината с жабурене или поглъщане беше унищожена една бутилка от 700 мл.

А скука не е имало нито за минута. Работя от къщи. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Споделям,че карантината ми се отрази нормално.

Никога не съм стояла два месеца у дома,но всичко си има първи път.

Благодарна съм,че успях да свърша една камара полезни неща и да намеря 1001 начини за запълване на свободното време,което друг път ми е липсвало.

Всичко си има и положителни страни.В офиса имаме нови правила и методи на работа и за всички е много добре,с цел да се пазим и грижим един за друг.

За момента продължавам да спазвам дистанция навсякъде и това не ми пречи.Постепенно ще се адаптирам към всичко предишно.Няма да пътувам в чужбина,но чакам с нетърпение да обиколя местата в България,за които съм си направила списъче.Много бих се радвала, магеланския календар тази година да е с прекрасни снимки от България.🇧🇬

На всички магеланци пожелавам крепко здраве и нови възможности за реализация.Спокойствие и отговорност.Всичко и временно и преходно в този живот и трябва да се наслаждаваме на макс на истински ценните неща.Вярвам,че всеки от нас си е направил равносметка кои са те.

Бъдете бодри и винаги търсете най-доброто за себе си и хората,които обичате!Има ли желание-има и начин!

П.П.Благодаря на магеланците,с които се чуваме по телефона и споделяме всичко,което ни интересува!❤️

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

А, на мен карантината започва да ми се отразява зле. Вече повече от три месеца сме закотвени вкъщи и като гледам като нищо ще го откараме и до 5 месеца, специално в Мадрид. Поздравявам живеещите в България, че поне при вас нещата се нормализират!
Аз също имам планове да посетя красиви места в Испания като регионите Астуриас, Кантабрия и Естремадура, но в момента дори до музея Прадо не мога да ида.
Надявам се да свърши по-скоро тази идиотия. Ако има втора вълна и още една подобна карантина през есента или това продължи след септември, този път със сигурност ще се евакуираме от Испания.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Аз преди си мечтаех да си работя от вкъщи, но сега разбрах, че просто не искам да работя повече.

Забелязах, че пак започнаха да ми се прокрадват мисли да захвърля всичко и да тръгна на път независимо от обстановката и други фактори.

Преди 4 години когато напуснах работа, за да пътувам, имаше много хора, които ме критикуваха, че нормалните хора пътували след като се пенсионират. Но както се видя и сега, човек не трябва да отлага осъществяването на мечтите си, защото всяко с всяко отлагане намалява вероятността за успех.

  • Харесвам 17
  • Браво 7
Връзка към коментар
преди 38 минути , Crazy Horse каза:

А, на мен карантината започва да ми се отразява зле. Вече повече от три месеца сме закотвени вкъщи и като гледам като нищо ще го откараме и до 5 месеца, специално в Мадрид. Поздравявам живеещите в България, че поне при вас нещата се нормализират!
Аз също имам планове да посетя красиви места в Испания като регионите Астуриас, Кантабрия и Естремадура, но в момента дори до музея Прадо не мога да ида.
Надявам се да свърши по-скоро тази идиотия. Ако има втора вълна и още една подобна карантина през есента или това продължи след септември, този път със сигурност ще се евакуираме от Испания.

Все още ли не можете да ходите без  декларации по улиците?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Crazy Horse каза:

А, на мен карантината започва да ми се отразява зле. Вече повече от три месеца сме закотвени вкъщи и като гледам като нищо ще го откараме и до 5 месеца, специално в Мадрид. Поздравявам живеещите в България, че поне при вас нещата се нормализират!
Аз също имам планове да посетя красиви места в Испания като регионите Астуриас, Кантабрия и Естремадура, но в момента дори до музея Прадо не мога да ида.
Надявам се да свърши по-скоро тази идиотия. Ако има втора вълна и още една подобна карантина през есента или това продължи след септември, този път със сигурност ще се евакуираме от Испания.

Нали ви пуснаха по улиците,  така поне казаха по нашите новини? Дори имаше репортаж,  че сте тръгнали всички по улиците без да спазвате дистанция. 

Връзка към коментар

Ми аз съм номер 6.Аз съм полу-карантина от миналата година. Щото бях на имуносупресанти и се пазих да не хвана някой грип. После аха да се оправя и дойде коронавируса. Та шести месец карам вече вкъщи... Поне почнах работа наскоро отвкъщи 😃

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 57 минути , ива валя каза:

Все още ли не можете да ходите без  декларации по улиците?

 

преди 20 минути , slujitel каза:

Нали ви пуснаха по улиците,  така поне казаха по нашите новини? Дори имаше репортаж,  че сте тръгнали всички по улиците без да спазвате дистанция. 

Ами не знам какво говорят по българските новини, но в Мадрид не можем да излизаме за повече от час и то близо до дома, без разрешение не мога да ида все още до университета дори. Тук определено се оливат. На Канарските острови или Астурияс и Кантабрия и повечето други региони е по-добре, но ние не можем да идем до тях.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
1 hour ago, miroslava said:

Ми аз съм номер 6.Аз съм полу-карантина от миналата година. Щото бях на имуносупресанти и се пазих да не хвана някой грип. После аха да се оправя и дойде коронавируса. Та шести месец карам вече вкъщи... Поне почнах работа наскоро отвкъщи 😃

Кажи-речи същата работа. Януари детето се разболя от варицела, след него и ние поред, че не бяхме карали. Февруари тъкмо се освестихме и март национално ни затвориха. Детето тръгва на ясла другата седмица и тръпна в очакване кога ще го лепнем за още една карантина за годината. 🙂

Връзка към коментар
преди 6 часа, Crazy Horse каза:

А, на мен карантината започва да ми се отразява зле. Вече повече от три месеца сме закотвени вкъщи и като гледам като нищо ще го откараме и до 5 месеца, специално в Мадрид. 

Крейзи, разбирам те! Нас уж ни пуснаха да излизаме (в радиус до 100 километра), но е направено така, че да ти се отще 🙂. Отделно и апелират към гражданското самосъзнание (което за някои хора, особено парижани, е доста закърняло 🙂 ). А така ми се ходи до Париж...

Аз ще си откарам на работа от къщи поне до септември, както е тръгнало, а щерката твърде вероятно няма да се върне на училище до края на учебната година.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Роца каза:

щерката твърде вероятно няма да се върне на училище до края на учебната година.

И при нас така, тоест декември

  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.