Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

Аз съм номер 2 - гледам филми и documentaries във всяка свободна минута :). 

Нашият офис ще отвори поетапно през юли, но само около 10- 20 % ще са физически в офиса. Мисля, че чак септември ще се върнат нещата към нормалното. 
 

За училището - току що получихме имейл, че нашето училище отваря на 1.06 и който иска може да пусне детето си (доброволно е). Ние решихме, че нашата дъщеря ще ходи, планът е за четвъртък и петък да ходи. 
 

Аз съм ок! Надявам се скоро да поразхлабят мерките още и ми се иска да отидем до Оканаган за 4-5 дена през лятото. Надявам се и всеки уикенд да можем да сме навън по паркове и плажове. 
 

Мисълта да се върнем към предишното ни ежедневие (ставане рано, пътуване, бързане, гъчканица от хора по улиците и в градския транспорт) ми причинява много стрес. За съжаление ще е неизбежно и ще стане точно есента, когато е сиво и вали. Та не знам, за тогава се притеснявам как ще съм, сега по време на карантината съм добре :). 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз съм 6 - лично за мен нищо не се промени, но много ми харесваше празното метро, само ме натоварваше момента със задължителното носене на маски по улиците. Ако бях без деца, щях и аз да искам да съм карантина, толкова ми липсва това да съм си вкъщи и да не правя нищо, сигурно щях да съм комбинация от 1 и 2 😃. За сметка на това се промениха децата ми, под надзора на баща си са станали изключително лигави и разглезени, нямат респект към никого и нищо. Снощи в 11,30  едва ги накарах да легнат да спят и им казвам: "Ще видите вие другата седмица като трябва да тръгнете на градина, ще ставате сутрин в 07,00 часа и като не искате да спите на обяд госпожите ще ви наказват!", а те ми отговарят: "Е колко пък ще ни наказват?" и се кикотят - демек дреме им на шапките 😂 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Зани каза:

 За сметка на това се промениха децата ми, под надзора на баща си са станали изключително лигави и разглезени, нямат респект към никого и нищо. Снощи в 11,30  едва ги накарах да легнат да спят и им казвам: "Ще видите вие другата седмица като трябва да тръгнете на градина, ще ставате сутрин в 07,00 часа и като не искате да спите на обяд госпожите ще ви наказват!", а те ми отговарят: "Е колко пък ще ни наказват?" и се кикотят - демек дреме им на шапките 😂 

И на нашите деца им се отразява зле - стават късно, лягат късно, не слушат и започнаха да си правят каквото си искат. Голяма не иска да си прави домашните, четене, математика, трябва някой да ѝ стои на главата, за да си свърши задълженията. 
 

Вчера чух слъхове, че може би до края на календарната 2020 децата ще ходят на училище само по два дена в седмицата 🙁. Ако е така, 2020 наистина ще се окаже тотална щета...

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Споделям,че все още спазвам дистанция и не смятам да променям навиците си,придобити по време на карантината.

Винаги нося в раничката си(и в градски условия ползвам такава,тип дамска чанта) маска,изпрана и изгладена,мокри кърпички и дезинфектант.Пътувам с градския транспорт и е хубаво,че 98% от хората са с маски.Лошото е,че млади момчета и момичета изобщо не носят.И контролите изобщо не им правят забележка,камо ли да ги глобяват.Но всичко е въпрос на лична съвест и отговорност.

Аз съм благодарна на семейството и приятелите си,на колегите.В офиса са въведени нови правила,има достатъчно място за дистанциране и възможност за спокоен работен процес. На разположение са два вида дезинфектанти-гел и на спиртна основа.Хигиената винаги е била отлична,сега по-често се дезинфекцират дръжките на вратите и всички възможни копчета в асансьора и в санитарните помещения.

Против съм струпването на много хора,независимо дали на открито или на закрито.Няколко пъти пътувах в България и ще продължавам да го правя.В музеите се влиза задължително с маски и дано да бъде така и след края на мерките.Разбира се,че няма гаранция,но все пак е по-добре за всички.

Свикнах с всички правила и нямам проблеми.

Макар,че съм оптимист,не мисля,че скоро ще му се види края на този вирус.Силно се надявам да се намери лек и да се успокои целия свят.Защото е ясно,че човекът е най-висшето същество на планетата,пък в същото време е безсилен пред природни бедствия и грешки,допуснати неволно или от глупост и ненужна суета.

Бъдете здрави и пазете всеки и всичко,което обичате.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Тъй като личното ми мнение е, че пандемията е преескпонирана глобална манипулация, спазвам мерките само, когато е наложително. В магазини и обществен транспорт нося намордник, но на открито не слагам намордник, въпреки че това вече е задължително в Мадрид. Купих си и електронна цигара за да имам алиби на открито, че уж пуша. След края на тази глобална манипулация, надявам се, да дойде по-скоро, ще изхвърля намордника си с най-голямо удоволствие и няма да спазвам никаква дистанция, не че сега много я спазвам. Миналата седмица така се зарадвах катo видях един добър приятел и колега в университета, че даже се прегърнахме. Няма да ставаме роботи заради някакви псевдопандемии.

  • Харесвам 9
  • Браво 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар
8 minutes ago, Crazy Horse said:

Тъй като личното ми мнение е, че пандемията е преескпонирана глобална манипулация, спазвам мерките само, когато е наложително. В магазини и обществен транспорт нося намордник, но на открито не слагам намордник, въпреки че това вече е задължително в Мадрид. Купих си и електронна цигара за да имам алиби на открито, че уж пуша. След края на тази глобална манипулация, надявам се, да дойде по-скоро, ще изхвърля намордника си с най-голямо удоволствие и няма да спазвам никаква дистанция, не че сега много я спазвам. Миналата седмица така се зарадвах катo видях един добър приятел и колега в университета, че даже се прегърнахме. Няма да ставаме роботи заради някакви псевдопандемии.

А иначе пушиш ли? Ще знам каква е хватката🙂, ама при нас преди, когато трябваше да носим маски на открито, пушенето не беше извинителна причина.

Връзка към коментар

Не пуша. Ходя с незаредена и незапалена електронна цигара. Е, някой, някъде може и да ме глоби, но по-добре глобен, но свободен, отколкото като зомбиран да следвам всички идиотии на местните власти.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
12 minutes ago, Crazy Horse said:

Не пуша. Ходя с незаредена и незапалена електронна цигара. Е, някой, някъде може и да ме глоби, но по-добре глобен, но свободен, отколкото като зомбиран да следвам всички идиотии на местните власти.

Представям си с маска при 39 градуса на сянка в Мадрид по това време какво е. Скоро в една парникова градина с кактуси издържах минута и махнах маската. Не исках да съм нарушител, но не се издържа.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Crazy Horse каза:

Купих си и електронна цигара за да имам алиби на открито, че уж пуша. 

Хаха, винаги, когато ми стане тъпо, а напоследък зачестява това състояние, особено след поредния пропаднал полет /майката на италиаците/, се сещам за торбичката, която те разхождаше. А сега с поредния аксесоар доказваш, че свободата се крие в малките детайли. След , и ако, всичко свърши, отдели една витрина за торбата и цигарата, да има какво да показваш и разказваш на внуците😀

  • Смея се 4
Връзка към коментар
6 minutes ago, Аzia said:

Хаха, винаги, когато ми стане тъпо, а напоследък зачестява това състояние, особено след поредния пропаднал полет /майката на италиаците/, се сещам за торбичката, която те разхождаше. А сега с поредния аксесоар доказваш, че свободата се крие в малките детайли. След , и ако, всичко свърши, отдели една витрина за торбата и цигарата, да има какво да показваш и разказваш на внуците😀

Хаха. Тогава и намордника ще трябва да е в експозицията, а как ще може го хвърли с кеф😁

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ще разкажа случка от времето на локдауна в Белгия. Действието се развива вкъщи някъде около 9ти 10ти април.

Събуждам се към два и половина през нощта със сух нос, явно от парното въпреки, че е почти изключило в този момент.

Решавам, че ще отида в съседната стая, сигурно има в някое чекмедже физиологичен разтвор.

Физиологичен разтвор не намирам, но виждам, че котаракът ми е ме е последвал и зяпа през прозореца към улицата.

Вземам го и го гушвам, тръгвам да излизам от стаята и... стъпвам на криво и то доста на криво така че си изкълчвам яко глезена и се просвам на пода, като от кръста краката встаята, а от кръста нагоре в коридора. Адски ме боли глезена, но в същото време котьо някак си е изхвърчал и озовал се върху гърба ми. Изсъсква от страх и отскача от мен, при което яко ме одрасква със задна лапа. Стена от болки няколко минути, не ми е ясно кое боли повече, дали глезана или краста ми. Успявам да се поосвестя и сядам на пода, така прекарвам още известно време. Действието се развива на тъмно, със светлина само от уличните лампи. Проверявам глезена си, не се подул и мога да стъпвам на него, като по чудо. Добирам се до леглото и забравям, че носа ми е сух и какво съм търсила. Мъжът ми спи дълбоко и идея няма от съвместните ни приключения с котьо. На сутринта нищо не му имаше на глезена ми, направо чудо. Над кръста ми в ляво яка рана. Сега си имам малък белег в стил Хари Потър.

Та приключения може да си има човек и в къщи и без да излиза дори.

  • Харесвам 12
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Току що от нашата компания ни уведомиха, че до края на календарната година (потенциално и след това) ще работим от вкъщи :). Много съм щастлива, защото е толкова по-лесно и се спестяват доста пари от пътуване! Есента винаги е периодът, когато всички почват да се разболяват, та е успокояващо, че няма да пътуваме в градския транспорт. 
 

Как е при вас - кой работи от вкъщи и кой се върна в офиса вече?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 25 минути , Травеолани каза:

Току що от нашата компания ни уведомиха, че до края на календарната година (потенциално и след това) ще работим от вкъщи :). Много съм щастлива, защото е толкова по-лесно и се спестяват доста пари от пътуване! Есента винаги е периодът, когато всички почват да се разболяват, та е успокояващо, че няма да пътуваме в градския транспорт. 
 

Как е при вас - кой работи от вкъщи и кой се върна в офиса вече?

Тука вчера,  удължиха извънредното положение до края на септември.  Училищата още не са наясно, но сигурно пак ще се учи дистанционно.

Имам доста пациенти, които не са спирали да работят от къщи. Имам и доста, които си ходят на работа.

Ние, въобще не сме спирали , освен за отпуската и си продължаваме.

До другата отпуска:)))))

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 22 минути , AlexandraKo каза:

Тука вчера,  удължиха извънредното положение до края на септември.  Училищата още не са наясно, но сигурно пак ще се учи дистанционно.

Имам доста пациенти, които не са спирали да работят от къщи. Имам и доста, които си ходят на работа.

Ние, въобще не сме спирали , освен за отпуската и си продължаваме.

До другата отпуска:)))))

 

Тук децата се връщат на училище присъствено на 10.09. Деца под 10 години ще са без маски. Аз приветствам решението да са на училище децата, имат нужда от социалната си среда, рутина и дисциплина, а и толкова учебен материал изпуснаха. Последните 6 месеца бяха в една дълга ваканция. А и е доста натоварващо и стресово да работиш от вкъщи, докато децата са вкъщи.

 

В какво се изразява удължаването на извънредното положение? Има ли/какви са рестрикциите?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Травеолани каза:

Как е при вас - кой работи от вкъщи и кой се върна в офиса вече?

И нашата компания още миналия месец ни каза, че поне до края на годината няма да ходим в офиса. Зависи как се развива ситуацията с вируса ще се реши как ще процедират след това. Но и да решат да се връщаме пак няма да е от раз, ами ще е първо 20%, после 50% от хората да са в офиса и така. Ние винаги сме я имали опцията за хоум офис, та беше лесно да си останем вкъщи. И на мен ми харесва. Малко тегаво е с хлапето на главата да се водят колове, ама и с това се свиква 🙂 Иначе ни дадоха на всички по $500 допълнителен бонус и 2 дни допълнително отпуска. 

 

преди 59 минути , Травеолани каза:

В какво се изразява удължаването на извънредното положение? Има ли/какви са рестрикциите?

Трябва да се носят маски в затворените помещения, магазини, градски транспорт и уж да се спазва дистанция. Ама на Витошка например всеки ден си е събор 🙂  С такива мерки свикнахме лесно, ама да не вземат да затегнат пак нещата с КПП-та на градовете, затворени паркове и прочие, че тогава вече кофти.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И в нашата компания работим дистанционно от 13 март. Всеки месец удължават този начин на работа и предполагам, че докато не мине и зимата едва ли ще се върнем в офиса.  

Аз бях от хората, които приветстваха този начин на работа, че ми беше писнало това всекидневно ранно ставане и бутане в градския транспорт и от доста време си мечтаех за работа от вкъщи. Обаче, никое удоволствие не трае вечно и вече взе да ми писва и да ми се ще поне 1-2 седмично да ходя до офиса. Това по цял ден да си стоиш у дома затворен, изолиран, липсата на слънце и въздух, поне при мен доведе до там, че си наруших съня. А това по принцип ми се случва само, когато съм под силен стрес. 

Положителното е, че си отпочинах от всекидневното бързане и през целия този период се храня с домашна храна напълно елиминирах джънк фуута. 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Резлично, в зависимост от конкретните задачи. От март до средата на юни дистанционно. След 15 юни присъствено до момента, като ползвахме голяма част от отпуските си. От утре отново ще бъдем дистанционно, за сега до 13 септември. Само работа от къщи писва и ми се иска да съм реално, а не виртуално, сред хора.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, mililia каза:

И в нашата компания работим дистанционно от 13 март. Всеки месец удължават този начин на работа и предполагам, че докато не мине и зимата едва ли ще се върнем в офиса.  

Аз бях от хората, които приветстваха този начин на работа, че ми беше писнало това всекидневно ранно ставане и бутане в градския транспорт и от доста време си мечтаех за работа от вкъщи. Обаче, никое удоволствие не трае вечно и вече взе да ми писва и да ми се ще поне 1-2 седмично да ходя до офиса. Това по цял ден да си стоиш у дома затворен, изолиран, липсата на слънце и въздух, поне при мен доведе до там, че си наруших съня. А това по принцип ми се случва само, когато съм под силен стрес. 

Положителното е, че си отпочинах от всекидневното бързане и през целия този период се храня с домашна храна напълно елиминирах джънк фуута. 

 

Да, това е проблем. Аз излизам за разходки всеки ден, по един час поне. Също правя и упражнения вкъщи. 
Относно съня аз съм обратното - започнах да спя по-добре и по 8 часа, а преди като ходех в офиса имах проблеми със заспиването и бях страшно стресирана. Сигурно ми се събираха по 4-5 часа на денонощие сън, защото само се въртях в леглото и заспивах късно.

 

Това, което според мен е най-трудното в цялата тази пандемия и работенето от вкъщи, е че няма нищо, което да очакваш. Преди очаквахме уикенда - ще направиш дей трип, ще отидеш на кино, ще се видиш с приятели, сега уикенда е просто едно стояне вкъщи. Също и няма никакви планирани пътувания или нещо малко да разнообрази обстановката. 

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Засега ние ще работим отдалечено до края на годината. Офисите ни са отворени и който иска може да работи в тях, като се прави списък и едновременно не трябва да са 20 или 30% от служителите. Но желаещите са изключително малко. Повечето колеги предпочитат да не пътуват до офиса. Аз ще видя какво ще стане след 15-ти септември. Ако децата са присъствено на училище може и да отида да работя в офиса, защото в къщи почвам да се изнервям.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Травеолани каза:

Пълен локдаун, така ли?

То още от началото няма пълен локдаун, и това вероятно е част от проблема. Просто няма никакви положителни промени оттогава.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И ние работим дистанционно от март. Хубаво е, че се спестява от пътуване, но преди поне хапвах навън на обяд и нямах грижа за готвене, сега трябва да мисля и за ядене и да готвя междувременно 😀. Отделно работя по много повече от 8 часа, преди поне имах някакви хард стопове - да се вземе детето от училище и т.н. сега продължавам до късно, да не говорим, че и обедна почивка почти нямам. Поне си блокирах в календара сутрешните часове и почнах да започвам от по-късно сутрин. Ходих няколко пъти до офиса, но то като повечето хора ги няма, дали си там или от вкъщи няма кой знае каква социализация. На мен определно ми се иска да се върна към нормалното, с хоум офис от време на време, а не постоянно и присъствена учебна година за децата.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

При нас положението е различно за всеки член от семейството.

Мъжът ми се върна на работа (научна лаборатория) през юни, като спазват дистанция и носят маски непрекъснато.

Щерката е във ваканция от март месец насам (псевдо училището до края на юни си беше направо ваканция, та не го броя за учене 😉 ), връща се присъствено от сряда. Също ще са целодневно с маски в гимназията.

Аз съм все още на работа от къщи и както гледам, ще е така поне но Нова година. Офисът на фирмата, която ми е работодател, е отворен, но ако искаш да отидеш, трябва да го заявиш предварително, пак спазваш социална дистанция и задължително носиш маска в офиса. Това, плюс пътят по над час и половина в едната посока, ме отказва да ходя. Офисът на фирмата, която ми е клиент и е на 20 минути от къщи, е отворен, но само за техни служители, аз съм контрактор и нямам право да ходя на място.

Така че, хоум-офисът ще върви с пълна сила. Чакам само Благоверният и щерката да се върнат на работа/училище, че да ми мирне главата и да не трябва да мисля какво да готвя за обед, освен за вечеря и да отговарям на въпроси тип "изпра ли ми бялата блуза?", "кога ще ядем?" и подобни 😂😂😂. Междувременно с колегите си правим "зуум-кафета" 2 пъти седмично, да се "видим" и да обменим по малко клюки, новини... че даже и говорим за работа... понякога 😉 .

 

Тук (Франция) в момента започва втори пик на заразяване, като Париж и целият район са обявени за "червена зона" по брой на нови случаи. От вчера маските станаха задължителни дори и на улицата (досега бяха само в затворените пространства). 

  • Харесвам 12
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, Бръмбар каза:

Отделно работя по много повече от 8 часа, преди поне имах някакви хард стопове - да се вземе детето от училище и т.н. сега продължавам до късно, да не говорим, че и обедна почивка почти нямам.

Да, това беше проблем и за мен в началото, но реших че работното ми време не може да е плаващо и трябва да си спазвам часовете. Почвам в 8:30, между 12-1 ми е обедната почивка и приключвам в 5:00, колкото и работа да имам. За щастие на нас не ни разрешават да работим извънредно (overtime), което чудесно ме устройва :). 
 

Малката ми дъщеря от август е на градина, от септември и голямата тръгва на училище + before and after care, така че ще е спокойно вкъщи. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.