Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

Отиде ни стратегията да проверяваме дали наистина има сърни на Витоша. 

Чудя се дали не може да твърдя, че най-добрите ядки са на Стамболийски и е задължително да отида до там от Княжево пеша. 

И възможно ли е да тичаме с торбичка на била по борис,  твърдейки, че бързаме, а за да не заразим някого и не ползваме транспорт. 

  • Смея се 7
Връзка към мнение

Макар, че @Gentleman Basta се бъзика с мен, да си кажа за домашните тренировки - за мъж, препоръчвам старо, но златно P90X на чичо Тони - трябват гири, ластици/лост. 3 месеца, по 50 минути тренировка. Нещо по-ново - Хамър и Чизъл със Саги и Отъм. Мъж може да прави само Хамър календара - трябват по-сериозни гири - 7,10,15, 20 килограма дори. Лифт4 е нова програма, също е мъжка и няма подскоци (поради което ми е скучна, но за мъже е супер ) програмите се теглят безплатно от руски торент rutracker. org, или он лайн на vkontakte.ru - insanity групата има много. Фитнесблендер имат много безплатни тренировки и имат търсачка, с която да нагласяш дали искаш да е лесна, трудна, за Горна част, долна част, лоу импакт, хийт. Иначе, за брутални любители - Шон е Човека, но не е за хора с проблеми с колената. Иначе, изкарва преса за месец и без режим. Ако си мъж, за 2 си в супер форма.

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
Травеолани
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Подозирам обаче, че ако удължат карантината, което хич няма да ме изненада, на някои хора съвсем няма да им понесе.

 

Може би трябва да стартираме онлайн йога класове за отпускане на натрупаното напрежение? 😀

Имам чувството, че още месец-два ще е така. Април със сигурност, може и май месец. 
 

Аз съм регистрирана за йога и Пилатес онлайн (сайтът за Пилатес е безплатен до 4 април). Още обаче не ми е дошло желанието, явно не съм натрупала достатъчно напрежение 🙂 ). 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм поне още една седмица в офис в къщи. Не е моето никак, но... Изобщо обичам да съм без пряк контакт с приятели, колеги и т.н. Имам малка градинка, а и куче. То всъщност си е много щастливо- всеки настоява да го разходи поне 3 - 4 пъти на ден. Абе събират му се поне 4 часа навън, а Цезар си е мързелив малко.  Голдън е и ако питат него това си е прекалена грижа. Струва ми се леко изморен от толкова разходки, а вече ме питаха доста съседи и приятели дали го даваме под наем, ако затегнат още правилата за излизане. Та може и песът да пострада малко :-))) но той поне от много човешка компания и внимание. Изобщо при него ще е обратна социална дистанция.

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 30 минути , Lyubina каза:

 

Възнамерявах утре да отида да напазарувам на майка ми, която е в провинцията и е на почти 80 години. Сега ще се чудя как ще се оправя.

Може да напазаруваш тук и да й пратиш с куриер кашонче. Само предупреди майка си, че ще идва куриер, за да не се уплаши от чуждия човек.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , luba_rizova каза:

Макар, че @Gentleman Basta се бъзика с мен, да си кажа за домашните тренировки - за мъж, препоръчвам старо, но златно P90X на чичо Тони - трябват гири, ластици/лост. 3 месеца, по 50 минути тренировка. Нещо по-ново - Хамър и Чизъл със Саги и Отъм. Мъж може да прави само Хамър календара - трябват по-сериозни гири - 7,10,15, 20 килограма дори. Лифт4 е нова програма, също е мъжка и няма подскоци (поради което ми е скучна, но за мъже е супер ) програмите се теглят безплатно от руски торент rutracker. org, или он лайн на vkontakte.ru - insanity групата има много. Фитнесблендер имат много безплатни тренировки и имат търсачка, с която да нагласяш дали искаш да е лесна, трудна, за Горна част, долна част, лоу импакт, хийт. Иначе, за брутални любители - Шон е Човека, но не е за хора с проблеми с колената. Иначе, изкарва преса за месец и без режим. Ако си мъж, за 2 си в супер форма.

 

Ко каза, ко, ко?

Аз имам 200 квадрата дворче за оправяне. То е общо, но само аз се грижа за него. Сега му дойде времето.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз съм от тези, които ходят на работа, само дето почти няма работа и по-притеснителен е финансовият елемент в цялата ситуация. Половинката и тя ходи на работа, те имат доста, ама аптеката не е нейна, т.е. там все тая 😄 Лошото е, че няма ясли и сме винаги в приключение с гледането на детето, което прави дните доста по-натоварениот по принцип. Ежедневието ни не се е променило коренно, но пък преди пихме по бира с приятели вкъщи, гледах мачове на бар с други хора, а сега дори не се знае в кой момент ще им раздадем прахосъбирачките и другите подаръци, които им носим от Тайланд. Естествено, това в нормални обстоятелства също не е задължително да се случва всеки ден (или дори всяка седмица), ама сега се чувства малко по-екстремно. От утре затварят парковете, градинките и подобни обществени места, така или иначе не ходим навън, освен до работа или до магазина, но ако стегнат още повече мерките, нещата вероятно ще се променят 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

Отиде ни стратегията да проверяваме дали наистина има сърни на Витоша. 

Чудя се дали не може да твърдя, че най-добрите ядки са на Стамболийски и е задължително да отида до там от Княжево пеша. 

И възможно ли е да тичаме с торбичка на била по борис,  твърдейки, че бързаме, а за да не заразим някого и не ползваме транспорт. 

Сърни има наистина 🙂

Тичането може но през два метра🤣

  • Смея се 3
Връзка към мнение

При мен карантината тече под формата на работа от къщи. Аз тъй или иначе работя от къщи 3 дни седмично, сега, след като затвориха Франция в понеделник, минах изцяло на хоум офис. Проблемът е, че съм свикнала да си работя сама, а сега има двама допълнителни, дето ми се мотаят из краката 🙂 . Щерката се занимава с уроци и домашни (пращат им онлайн), чат и Фейстайм с приятелки, ама и на нея почна да й писва.

А както гледам, затварянето ни ще продължи поне месец (нищо, че отначало казваха само 2 седмици). Нямаме право да излизаме, освен до магазина или аптеката, или да отидем на лекар/да се погрижим за възрастни родители. При всяко излизане, трябва да носим подписана декларация по коя от 5тте уважителни причини сме навън. Та, затова, като ме хване съклета, обикалям терасата, карам велоергометър и даже подхванах отново йогата.

Но, както сме трима непрекъснато вкъщи, установих, че трябва да се готви и чисти по-редовно 😉. Ще трябва да делегирам малко тия дейности, че и Асан е хора. 

Престанах да гледам новини (само рано сутрин за най-основното), намалих социалните мрежи (само си говоря с 3-4 приятелки във ФБ), чета книги и гледам сериали... даже ме мързи да си поддържам блога, а имам строени поне 10 рецепти и 3 описания за пътувания.

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Аз си работя от вкъщи и се опитвам да не си подавам носа навън. Оказа се, че човек от вкъщи дори повече работи защото малко се размиват границите като не извършваш действието "тръгвам си от офиса". Изкарах три дни без да излизам, ама днес се наложи да отида до магазина, че свърших храната 🙂 Даже за пръв път си сложих маска (не, не черна 🙂 ). Завиждам на хората, които успяват да пазаруват за няколко седмици напред - аз бях свикнал всеки ден да си правя разходки до магазина, защото освен всичко друго ужасно мразя да влача много и пълни торби. Времето, което прекарвам в социалните мрежи, си ми е същото като преди. Количеството на книгите, сериалите и филмите - май същото. Мислех си, че ще ми остане повече време за последното, както и за другите ми любими занимания, но тая седмица поне не се получава така 🙂

 

Гледам самолетите как кацат и излитат и се ядосвам за провалените планове. Но бързо ми минава. Положението е такова каквото е. Някакви по-умни и по-информирани хора от мен са въвели тези мерки за наше добро в дългосрочен план и гледам като съвестен гражданин да ги спазвам.  🙂

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Справям се учудващо добре. Засега 🙂 Имам късмета да работя в компания, която може да развива дейността си и без присъствие в офис. Вече 8 дни работим изцяло от вкъщи и съм изключително благодарен за този лукс - за пръв път ми е и ми допада (с изключение на повода, разбира се). Благодарен съм, че съм здрав, благодарен съм, че близките и познатите ми са добре, и се надявам, че скоро това ще приключи. Опериран съм от умението да пазарувам по много (за дълги периоди от време) и чат-пат отскачам до кварталното магазинче за някоя дреболия. Като цяло ми е уютно вкъщи - опитвам се да чета повече книги, да пия повечко вода, да имам някаква физическа активност и да не мисля за глупости. Някои от тези неща се получават.

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение
2 hours ago, Lindt said:

Отиде ни стратегията да проверяваме дали наистина има сърни на Витоша. 

Чудя се дали не може да твърдя, че най-добрите ядки са на Стамболийски и е задължително да отида до там от Княжево пеша. 

И възможно ли е да тичаме с торбичка на била по борис,  твърдейки, че бързаме, а за да не заразим някого и не ползваме транспорт. 

За Витоша не мога да кажа, но виж в Плана планина има доста сърни. Често виждам вечер покрай пътя като се прибирам. Освен това съм виждал и лисици и предполагам чакали, а не вълци, защото бяха по-дребни.

 

Иначе по темата мога да споделя, че карантината не ми е проблем защото съм в една къща в Плана планина на 30 км. от София и от началото на седмицата  работя отдалечено. Хубаво време, чист въздух и голям зелен двор където кучето тича на воля.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Отиде ни стратегията да проверяваме дали наистина има сърни на Витоша. 

Чудя се дали не може да твърдя, че най-добрите ядки са на Стамболийски и е задължително да отида до там от Княжево пеша. 

И възможно ли е да тичаме с торбичка на била по борис,  твърдейки, че бързаме, а за да не заразим някого и не ползваме транспорт. 

Че и на Витоша ли няма да може да се ходи?! Как ще спират туристите, струва ми се невъзможно. Мисля в следващите месеци да науча планината наизуст, като гледам друго удоволствие не ми остана...

 

П.С. За да съм в крак с темата, стоенето вкъщи не ми се отразява добре и затова гледам да карам колело и да ходя в планината, когато е хубаво времето.

Връзка към мнение

Аз от една седмица не съм излизала, по цял ден учим с детето, на пазар ходи само таткото. Тези които живеят в къща са големи късметлии, за съжаление сме в апартамент. От понеделник тръгвам на работа, но така или иначе не ми е омръзнало стоенето вкъщи. Утре щяхме да ходим до една пещера, но както се очертава ще пропуснем.

Връзка към мнение

Ние днес с децата излязохме да поритаме на игрището в Княжево . Не бях излизал 3 дни и определено ми се отрази добре . Утре пак мисля да поритаме , че от Неделя се връща зимата и ще се седи в къщи . Китайците са писали , че разводите им се увеличили рязко след като е приключила изолацията , разбирам ги!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 2 часа, Lindt каза:

И възможно ли е да тичаме с торбичка на била по борис,  твърдейки, че бързаме, а за да не заразим някого и не ползваме транспорт. 

Ех, разби ми плана. 😄  Мислех утре рано сутрин да се разходя из центъра, обичам празните улици, но ... аз нямам никакви найлонови торбички! От години използвам платнена, за да не използвам пластмаса. Как сега ще тичам утре до там? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още не мога да си почина след двумесечното размазване в Азия. През деня работа, през нощта парти. Звучи еретично,но просто мога да си цикля вкъщи с дни и седмици, без да ми липсва каквото и да е. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Граф Вронски каза:

Ех, разби ми плана. 😄  Мислех утре рано сутрин да се разходя из центъра, обичам празните улици, но ... аз нямам никакви найлонови торбички! От години използвам платнена, за да не използвам пластмаса. Как сега ще тичам утре до там? 

Е, и ние си имаме платнени, но не на била. Ще видим дали ще стане. Още не съм сигурна дали няма да можем да отидем на Витоша или до някое село в София Област. А ме мързи да прочета тълкованията на новите разпоредби. 

От ден на ден ставам все по-благодарна, че работя в медицинска фирма и едва ли някой ще ни каже, че дейността ни не е приоритет. След още една седмица прогнозирам, че търговците ще молят да занесат поръчка за 30 лв до някое село, само и само да излязат. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз се справям добре за сега.В първите два дни ,в които почивах/работя на смени/ спазвах карантината и ще я спазвам за напред.Изгледах два сериала по НВО от по 6÷7 серии/мразя филми с повече от три серии с 2-3 изключения на Междузвездни войни,Индиана Джоунс,Умирай Трудно...да не пропуснах някой,аааа и Туийн Пийкс🤣 /,прочетох две книги.Пих вино,ракия и уиски /не помня точно количествата за двата дни 🤣/...мисля всичко беше с мезе домашен суджук.Всъщност се чувствах ,като все едно съм в заведение навън ,много шумно и с голям човекопоток 😆,просто всички са си вкъщи,дори си сложих слушалките.То абсорбатори,прахосмукачки,перални кво ли не се пускаше.

Иначе сега е момента да си прослушам на грамофона около 120те плочи,които имам.И хубавото там е че нямаш дистанционно да сменяш песните 😀

За пазаруването в този ситуация, според мен е най добре  да се пазарува по на едро а не през два дни в магазина да се ходи.Утре ще трябва да пазарувам на майка ми,че тя си има здравословни проблеми и съм забранил да излиза,та звъннах и на още две баби съседки да напазарувам и за тях,поне за една седмица продукти.

Но печалната истината е,че тази карантина ще стане досадна в един момент и много хора ще "изтрещят"тотално .

 

  • Харесвам 12
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Branko каза:

Но печалната истината е,че тази карантина ще стане досадна в един момент и много хора ще "изтрещят"тотално .

Именно. Шило в торба не стои. Нали казват, че спирт над 70% убива гадинките. Нещо ми е декадентско. Да видим кой ще разбере :beach:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

Именно. Шило в торба не стои. Нали казват, че спирт над 70% убива гадинките. Нещо ми е декадентско. Да видим кой ще разбере :beach:

Просто ще започнем да се отвръщаваме от самите нас 😆

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мен ме боли глава вкъщи, ставам разсеяна, имам нужда от въздух и движение за освестяване.  Как става това обикаляне с пазарски чанти, да ходя до била в друг квартал ли? 

 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Аз съм от тези "късметлии", които все още няма как да работят дистанционно. За сега ходим на работа и, естествено, не спазваме условието да не сме повече от 2 души на едно място... Иначе не ми пречи ситуацията. Мисля си, че с удоволствие бих останала 2 седмици вкъщи. Единствено ми тежи, че вече второ пътешествие пропускам, и следващото явно ще пропуснем - едва ли до май ще се промени драстично обстановката. Книги и интересни стари филми има толкова много - сега е моментът да наваксам. А и си имам ново хоби - рисувам картини с маслени бои и така релаксирам 🙂

IMG_20190413_201307.jpg

IMG-b452b7e40e60eebd9c9d902072087e77-V.jpg

Редактирано от Boo
  • Харесвам 15
  • Браво 10
Връзка към мнение

От вторник съм в къщи. Странно ми е, липсва ми лудницата в call centre. Съпругът е таксиметров шофьор и решихме да си остане в къщи, за всеки случай. Отмениха пътуването с организираната екскурзия и още не мога да го приема, продължавам да си поръчвам дрехи с парижки апликации. 
Мечтаех да работя легнала- омръзва, а и е неудобно 😁 Кучето не разбира защо не му давам да лае, докато обслужвам клиенти и постоянно ми сяда на стола. На колежката папагала вече й казва- мълчи бе, папагал! Сега ми предстоят два почивни дни, имам много свободно време и чак се чудя с тези рестрикции какво да правя. Докато се начудя- ще си правя кучето на маймунче 😁

02B592BC-3AF0-4E93-B3A5-D042B70A109F.jpeg

  • Харесвам 4
  • Смея се 8
Връзка към мнение

https://urboapp.com/bg/e2904-d2-live-streaming-online-concert#

А ето и още едно нещо ,което да ни направи стоенето в къщи малко по приятно.Концерти на живо.Абсолютно безплатни,но всеки може да купи символичен билет или по скъп ако желае.

Много добра инициатива.Браво

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.