Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

Аз ще дам още предложения, очаквам и други да се включат.🙃

В страницата на Historical Routes Sofia във фейсбук има записи на предавания за емблематични сгради в София, нещо като виртуален тур нa архитектурата на столицата.Предстоят и нови излъчвания.

На 4 април пък ще има лайв концерт на група P.I.F. - който иска да посети страницата им (отново във FB) за допълнително инфо.

 

И да не останете с впечатление, че само се облъчвам на компютъра (което не е далеч от истината), ще кажа че преди няколко дни се пробвах да направя висящ цветарник, тип макраме.Но за съжаление нямам повече материал и преустанових дейността.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , marte каза:


🙃

В страницата на Historical Routes Sofia във фейсбук има записи на предавания за емблематични сгради в София, нещо като виртуален тур нa архитектурата

Аз съм участвал в техните обиколко на живо, бях точно на първите 2 (преди години, когато започваха). Мега интересно ми беше. Препоръчвам ги с две ръце.

Интересна и нестандартна случка от обиколката: дори когато обикаляхме и се описваха жилищната сграда на кръстовището на бул. Дондуков и бул. Васил Левски, имаше две жени, които живеят там, и ни пуснаха и вътре в стълбището. Което от своя страна беше супер шантаво. Всеки етаж има различна площ, и долните етажи имат огромни общи пространства, и с изкачването намаляват. Така се получава , че тези на последния етаж имат по-голям апартамент. (90% съм сигурен, леко съм го забравил , че така беше посоката: отдолу на горе = по-голям към по-малко)

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Граф Вронски каза:

Аз съм участвал в техните обиколко на живо, бях точно на първите 2 (преди години, когато започваха). Мега интересно ми беше. Препоръчвам ги с две ръце.

Интересна и нестандартна случка от обиколката: дори когато обикаляхме и се описваха жилищната сграда на кръстовището на бул. Дондуков и бул. Васил Левски, имаше две жени, които живеят там, и ни пуснаха и вътре в стълбището. Което от своя страна беше супер шантаво. Всеки етаж има различна площ, и долните етажи имат огромни общи пространства, и с изкачването намаляват. Така се получава , че тези на последния етаж имат по-голям апартамент. (90% съм сигурен, леко съм го забравил , че така беше посоката: отдолу на горе = по-голям към по-малко)

Това е доста добро решение - ясно е, че на по-ниските етажи има по-голяма вероятност от струпване на хора. Наистина впечатляващо! 👋

  • Смея се 1
Връзка към коментар

С карантината засега в очите се гледаме строго, но се понасяме. Обаче днес попадайки в черна дупка си помислих - "Ами ако не мога да пътувам цяла година?" ...

Е това няма да мога да го издържа. Честно ви казвам.

ПЪТУВА МИ СЕ БЕ ХОРА!!!

 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

Какво да Ви кажа, аз по принцип съм си домошарка и в предвид стеклите се обстоятелства последните години съм си в къщи. Мога да кажа въобще не ми липсва "навънка" Постоянно си намирам нещо за правене  когато съм си в къщи в моята къща ми е най хубаво, чистене, готвене...пък врътнеш някое сладкишче..дълго време правех ремонтни работи, пък шкафове, пък столове реновирах... имам хобита разни..сега като се прибера живот и здраве април ще изкарам едно 14 дни "пълна" карантина, демек пълна изоблация...имам разни идейки за осъществяване. Щото сега си излизам веднъж седмично да напазарувам, добре, че навреме си заредих килера с необходими продукти, сега ходя за мляко, плодове, хляб. При моята баба, пък и сега при майка ми на село, ако няма  5 литров буркан със захар, боб, леща и ориз поне по два пакета, едно чувалче с брашно все едно нищо няма в къщи, аз много сам била против това, но те са си били прави, Много е хубаво, когато започнеш да готвиш, да правиш нещо да имаш продукти. Тук в Берлин хората също се запасиха много, то така е подобре, че няма големи опашки сега в супермаркетите. Хората си спазват дистанция, изчакват кротко, кротко . Трамвая и  автобуса не сам се возила, но гледам от балкона почти празни са. Прави ми впечатление, че започнаха да носят маски и ръкавици, касите ги изолираха с прегради, в банките и аптеките обслужването също е дистанцирано, пущат по един. Но за възрастните хора ...възмутена съм, явно навсякъде са еднакви. Като децата, че и по зле. Оня ден в Real  без малко да викна на една стара крехкаиначе немкина, която направо ме вбеси като 15 мин опипа всички чушки в касетката, докато си избере две. В къщи имам същия проблем, моя 90 годишен старец ме побърква и всеки ден си измисля разни задачки, както той казва да щръка на някъде. Понякога му се ядосвам, ама май е най добре като се натовари с котката и подкара колата. Има колиба на 20 км от тук и там се чувства най добре. Та такъв е живота и на село и в големи град. Аз не съм излизала от 1 март до сега освен до супермаркета, а какви планове имах...останах си с билетите и за Лайпциг ..и за Шверин, да не говорим за по далечните пътувания...и Канада ще почака.., ама какво да се прави..Само живот и здраве да е! Сега се иска Да бъдем  разумни! Да бъдем смирени! Да Бъдем здрави! .......пак ще пътуваме! Бъдете Здрави!

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Граф Вронски каза:


Интересна и нестандартна случка от обиколката: дори когато обикаляхме и се описваха жилищната сграда на кръстовището на бул. Дондуков и бул. Васил Левски, имаше две жени, които живеят там, и ни пуснаха и вътре в стълбището. Което от своя страна беше супер шантаво. Всеки етаж има различна площ, и долните етажи имат огромни общи пространства, и с изкачването намаляват. Така се получава , че тези на последния етаж имат по-голям апартамент. (90% съм сигурен, леко съм го забравил , че така беше посоката: отдолу на горе = по-голям към по-малко)

Моята леля живееше там (лека й пръст), много обичах да й ходя на гости. Асансьорът беше най-интересното! Стар Schindler като даже имаше устройство за пускане на монета.

 

@Костов поради липса на бутон "гуш" в реакциите - пращам ти далечна прегрътка, приятелю! Точно така се чувствам и аз. Направо ми е клаустрофобично от тази мисъл.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Костов каза:

С карантината засега в очите се гледаме строго, но се понасяме. Обаче днес попадайки в черна дупка си помислих - "Ами ако не мога да пътувам цяла година?" ...

Е това няма да мога да го издържа. Честно ви казвам.

ПЪТУВА МИ СЕ БЕ ХОРА!!!

 

Еееееее, на всички ни се пътува, да не е само на тебе!
Я, скокнИ до МеХико, набръжко:))))

 

 

 

А и, я си представи, идеш на море, а там - такава ужасна гледка:

 

5FEFC5C1-7B7D-44F2-9F07-86B4AD3E3FDC.jpeg.2e8b8749c0093870020a58d65a655ac3.jpeg

  • Шок 3
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Ооох, точно вчера си говорихме у дома, че само да вдигнат ограниченията и ще има скачане в колата и "Дим да ме няма", "накъдето ми видят очите" 😉 

 

И това, при условие че аз на практика не съм затворена у дома, а всеки ден ходя на работа.

 

В събота и неделя се почуствах като един Монк също...

 

Иначе сутрин, докато си пия кафето, контролирам колко точно се движи БДЖ-то: точно в 6,45 минава някакво влакче по близката жп линия. Удивително точни са.

 

А вечер ми липсват кацащите самолети 😞 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Благодаря ви дами! @samuraika, едно голямо Гуш, макар и от много километри 🤗 @AlexandraKo, благодаря  за виртуалното пътуване до МеХико 🙂 Втората снимка ми напомни за ето тази сцена от филма "Записки под възглавката"

 

20200403_085604.jpg.555d57c7df56e913cb144ceeedecf395.jpg

 

Вече съм извън Черната дупка и продължавам да правя планове за пътешествия. Днес мисля да мръдна до Ванкувър 🙂😂🍁

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Ох... доста трудно върви справянето с карантината. Отменено 2-седмично пътуване до Канарските острови, което трябваше да започне края на Април + Работа от вкъщи по цял ден и излизане само до магазина...

 

Е, има и някои положителни неща, миналата събота и неделя купих 3 метални стелажа от Mетро и отделих повече от един ден за разчистване и подреждане на гаража. Сега направо свети, супер доволен съм 😄 

  • Харесвам 6
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 9 часа, ZORI каза:

ако няма  5 литров буркан със захар, боб, леща и ориз поне по два пакета, едно чувалче с брашно все едно нищо няма в къщи

Зори,и в моят дом е така.Винаги сме купували стекове-захар,олио,брашно,тоалетна хартия.За две къщи.За мен това е нещо нормално и необходимо.Слава Богу сега имаме всичко това вкъщи и не се налага да пазаруваме друго,освен ежедневните-хляб,мляко,плодове и зеленчуци.

"Навънка" и на мен не ми липсва.Колкото обичам да пътувам,толкова и съм домошарка.У дома ми е най-комфортно и спокойно.

Трета седмица съм под карантина и предстои четвърта.Съобразявам се със ситуацията в офиса,платена отпуска съм.От миналата година.Тъкмо се чудех как ще я използвам и то пък се случи това.Вече искам да ходя на работа и дано шефът ми най-накрая разреши.Екипът,в който работя е разкошен и съм благодарна за грижите им.

Няма скука при мен.Намирам си непрекъснато някаква домакинска работа.Почивам си и ми е приятно да обръщам повече внимание на семейството си.Говоря с приятелите си,особено с тези,които са в чужбина.Почти ги докосвам на видео разговорите😊.Чета книги и си правя списъче на местата,които искам да посетя.Засега само в България.

Наясно съм,че и това ще мине.Дано да е по-скоро и по-леко за всички!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, Костов каза:

Благодаря ви дами! @samuraika, едно голямо Гуш, макар и от много километри 🤗 @AlexandraKo, благодаря  за виртуалното пътуване до МеХико 🙂 Втората снимка ми напомни за ето тази сцена от филма "Записки под възглавката"

 

20200403_085604.jpg.555d57c7df56e913cb144ceeedecf395.jpg

 

Вече съм извън Черната дупка и продължавам да правя планове за пътешествия. Днес мисля да мръдна до Ванкувър 🙂😂🍁

Ми така де, разтъпчи се:))))))

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Повече ми се живее, отколкото ми се пътува 🙂 Фрилансер със седене вкъщи не можеш уплаши 😄
Благодаря много, много, че има записи на виртуалните сбирки, защото няма как да ги посещавам в реално време - тогава ми започва "дежурството" в отвъдморските територии 😄  Като попитах снаха ми как мога да помагам, тя отговори, че всичко е наред при тях, с изключение на тийнейджърката, която няма с кого да си изговори дежурните 10 хиляди думи. Смях се до сълзи, но поех това занимание - разговор 🙂 Малкото ревнува и разказвам приказки, щото "от книжки всеки може, бабооо"
Та така, хем се виждам с децата, които може и да не може да си дойдат това лято, хем си упражняват българския, хем и Бабет (аз) си размърдва мозъчните клетки, щото разговорите са предимно учебно-интелектуални 🙂 Забавно е, много се смеем, което пък винаги е полезно и разтоварващо 🙂

  • Харесвам 17
  • Браво 2
Връзка към коментар

Започва хубавото време и ще стане доста тежко. 
И котката на съседите се покри и не мога да и махам... 🙂

Защо няма тема за котки и кучета? Или съвсем на БЕГЕМАМА ще го докараме 😂

 

  • Смея се 9
Връзка към коментар

Значи , мен започва да ме стяга капата . За статистиката в Испания няма да говоря, гоним Италия по петите . Хубавото е, че на канарските положението е леко по- малко смрадливо. Имаш право до магазина , аптеката и до там. Обааааче, аз имам кучо  , който ме развежда един път на ден , вторият е за сина . Майка не е напускала апартамента от 20 дни, щото е в силно рисковата зона . Онзи ден отидох до един магазин с автобуса и навръщане с количката като си плюх на петите , та 7 километра пеш . Та малко разхлабих нервата. А тук времето е за плаж 26-28ºC.  И ми се пътува и по всичко изглежда  , че  ще видя Канада през крив макарон. Но най важното е да сме здрави .На всичко останало ще се намери колая все някога . Пазете се !

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
6 minutes ago, Василена said:

Значи , мен започва да ме стяга капата . За статистиката в Испания няма да говоря, гоним Италия по петите . Хубавото е, че на канарските положението е леко по- малко смрадливо. Имаш право до магазина , аптеката и до там. Обааааче, аз имам кучо  , който ме развежда един път на ден , вторият е за сина . Майка не е напускала апартамента от 20 дни, щото е в силно рисковата зона . Онзи ден отидох до един магазин с автобуса и навръщане с количката като си плюх на петите , та 7 километра пеш . Та малко разхлабих нервата. А тук времето е за плаж 26-28ºC.  И ми се пътува и по всичко изглежда  , че  ще видя Канада през крив макарон. Но най важното е да сме здрави .На всичко останало ще се намери колая все някога . Пазете се !

Тези, дето сте по островите хич не мога да си представя как изкарвате в това хубаво време. При мен е поне днес облачно, но в неделя го дават около 20-тина градуса. Добре, че още дават да се излиза навън и да се ходи на разходки. Миналата събота и неделя гората наблизо беше пълна с разхождащи се хора.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

По-горе бях писал, че днес мисля да се разтъпча до Ванкувър. Не съм стигнал още. В момента "пътувам" с влака от Торонто до Ванкувър.

 

 

Като " пристигна" във Ванкувър пак ще пиша. 😉🤣 

 

Отделете време да изгледате клипа. Заслужава си!

  • Харесвам 9
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Мили, Боже, когато бях в майчинство и ти казвах, че ми е писнало по цял ден да обикалям паркове и да вися по катерушки, нямах предвид точно като това сегашното да се случва. Също като завиждах на приятелите ми, че избухват по барове и клубове, а аз ставах по няколко пъти на нощ, за да давам сироп за температура, нямах предвид чак толкова да се стегне положението - трябваше аз да съм по баровете, а не всички по къщите си. Няма да е все така, ама виж там, пооправи вече нещата. Благодаря.

  • Харесвам 10
  • Смея се 4
Връзка към коментар

От тази тема си правя извода, че масово пътешествениците се чувстват еднакво добре и по света и у дома. Като гледам дъщеря ми и компания как мъчно я карат без университета, работата и кафенета .... чак тогава се сещам що е карантина.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 Оф, нещо май и аз почвам да изперквам - вчера ме хванаха "ангелите" и барабар с децата търчах  като гламава из апартамента, докато часовникът ми не обяви 2500 крачки, после и 3х100 скока на въже... Щот' както е тръгнало, след още един месец карантина ще съм баба Цоцолана. Днес, обаче, все пак излязох за хляб и портокали, и покрай тях  навъртях на бърза ръка едни 4км из квартала. А като си помисля, че сега трябваше да сме на Тенерифе...  🙄

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
25 minutes ago, iaia_mama said:

 А като си помисля, че сега трябваше да сме на Тенерифе...  🙄

Аз вчера трябваше да съм на Ниагарския водопад, а днес трябваше да се разхождам в Торонто 😞

Връзка към коментар
преди 9 часа, Bellaero каза:


🙂

Защо няма тема за котки и кучета? Или съвсем на БЕГЕМАМА ще го докараме 😂

 

А де защо няма тема за нас...и ние страдаме покрай постоянното присъствие на домашните... 

 

received_1008216109580256-01.jpeg.d2e5aa26ad6ad18cbb4a4f2292c3b429.jpeg

...че и учим онлайн с тях.. 

received_1878559405614569-01.jpeg.32867b75c29b9aaf38cc9dcf8c62015e.jpeg

 

...до кога 

received_643565246192950-01.thumb.jpeg.26b1fbbe9f4cfbd86a5b737b4ad975b1.jpegда свършва тази карантина че.. 😂 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.