Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

За магеланците из София. Ето ви една "тематична" идея за утрешния слънчев ден. Предполагам, че е извън обхвата на забраните

20200320_123627.thumb.jpg.d1669f8390dc09bc595cc127c06531b3.jpg

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Биксбит каза:

За магеланците из София. Ето ви една "тематична" идея за утрешния слънчев ден. Предполагам, че е извън обхвата на забраните

20200320_123627.thumb.jpg.d1669f8390dc09bc595cc127c06531b3.jpg

Банкя? Преди малко ми казаха, че отпада, било извън пределите на града, ама може и да бърка източникът

Връзка към мнение
преди 1 час, Биксбит каза:

За магеланците из София. Ето ви една "тематична" идея за утрешния слънчев ден. Предполагам, че е извън обхвата на забраните

20200320_123627.thumb.jpg.d1669f8390dc09bc595cc127c06531b3.jpg

Е те нали забраниха парковете и градинките. Па и в Банки... ай моля ти се.

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Днес беше при мен прекрасен ден. Работих преди обед, а следобед се пренесох по канала за пътешествия първо в Русия, а после, учудващо, в България. Всъщност, признавам си, един час програма за Русия не можах да изтрая, дори и след две седмици карантина, и затова само след 20 минути изгасих телевизора и поразгледах малко форума на магеланци и новините онлайн, а в 14 точно започна френско предаване за съкровищата на България. Много странен подбор, обаче. Започнаха с Рилския манастир, после Деветашката пещера, дотук добре, но от там нататък стана странно. Отидоха в София за да поговорят за Панчо Владигеров, да му покажат къщата в Лозенец и две католически църкви, от там се пренесоха във Варна да видят ресторанта-кораб Мистър Баба и да направят подробно интервю с главния готвач и това е всичко приятели! Помислих си, че ако се бяха консултирали с някой от опитните ни магеланци щеше да се получи доста по-качествена програма.

Докато гледах дори успях да помогна с приспиването на едното ни близначе. След това направих малко домашни упражнения, взех една пазарска чанта и ходих умишлено до входа на 4 различни супермаркета. Това ми отне около час! Започвам да правя така всеки ден. Това е вярната стратегия. Така мога да издържа с месеци на карантина, щом мога да излизам на открито всеки ден поне за час.😀
Пак поработих като се прибрах и след това започнах да планирам бъдещи пътешествия🌍🏝️🚄🏝️🏝️🏝️, до 2023 година стигнах с планирането. И тази есен непремено ще посетя каквото съм пропускал до сега в Испания - Сарагоса в Арагон, Касерес и Трухийо в Екстремадура и красотите на Астуриас и Кантабрия. За 3-4 уикенда трябва да се справя с това.

 

Накратко, рецептата при строга карантина е: яж, движи сe, мисли за пътешествия!

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Zaro каза:

Е те нали забраниха парковете и градинките. Па и в Банки... ай моля ти се.

Доколкото гледах днес, спират автобусите към Витоша и към Враня. Като нищо ще затворят и Банкя. 

Връзка към мнение

Аз проблеми със седенето във вкъщи нямам.Но и нямам време нито за феисбук  а и магеланци успявам чак вечерта да погледна.Проблема ми е че съм отново ученичка.Он лай сме, т.е дъщеря ми имат си платформа всеки ден имат програма .Всичко е по интернет .много писане .четене то са есета то са предположения как ще завърши някаква книга ,разработват се икономически теми търсят се  статий,снимки  за да се сглоби темата говорим ,расъждаваме и после постоянно висене над главата и "хайде пиши че времето лети" казвам ,а то детето си е във вкъщи иска да играе.Имат спорт всеки ден упражнения за да я стимулирам скачам и аз.После арт хайде всяка хванала листа  правим арт изкуство техника мокро върху мокро  с акварелни бой.Ама това не е всичко изпращат и видео с танц от него да се инспирират децата и да направят собствено видео .Дъщеря ми не е по танците затова аз трябваше и аз да потънцувам. Днес като петъчен ден и цяла седмица ръчкане" сядай  и пиши" програмата беше лежерна телеконференция  на класа, фидбак как е минала първата седмица и програмата беше :помогни на някой  забавлявай се,създай нещо и да качат снимки.Та и моят ден беше такъв лежерен със много снимки😀

Ама от толкоз учене не ми остава време мъжа си да видя.И той е във вкъщи и му се радваме много  и той  ни се радва ,абе въобще сме щастливи че всички сме заедно.

  • Харесвам 8
  • Браво 4
Връзка към мнение

Чрез повторение към усъвършенстване. Още е март, а на нас ни е втора карантина за тази година. Първата беше януари, когато детето, после баща му и накрая аз се опъпчихме с варицела. След първата карантина изгладихме процеса и засега тази върви добре. Пак сме двама възрастни работещи в малък апартамент и избягващи социални контакти, докато двегодишното пищи и руши наоколо. Пак се опитваме да държим режим на работа, игра и спане. Пак излизаме и минаваме на другия тротоар като се зададе човек срещу нас. Тревожи ме карали ли сме го този коронавирус, ако не сме - кога и как ще го изкараме и най-вече да не ни забият всички под ключ у дома като в Италия или Испания. Което май от тази вечер са гласували да се случи. Работим от къщи. Половинката ми има супер много работа. На мен шефа ми пуска някакви задачи в 2 сутринта и в 10 вече звъни какво е направено. Днес ми се обажда за нещо и казва утре да се чуем да го обсъдим... Утре е събота. 🙂 Говоря с приятели и имам усещането, че за много карантината е 24/7 работа. Баси каторгата. И сега това със забраната за излизане, по стълбите на блока ли да върви това дете и да го държа на тъмно между четири тухлени стени? Избива ме на цинизъм, но ако така ще съществуваме още месеци наред, тази работа със стадния имунитет, естествения подбор и т.н. почва много да ме блазни, ако мрем, да е по-бързичко, защото то това не е живот.

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Седя си вкъщи, пия бира, гледам телевизия. Разбира се и ходя на работа, в момента аз специално имам много повече работа от колкото преди. Утре ще ни раздадат и служебни бележки за да можем да продължим да ходим на работа спокойно и да правим хляб за народа. С две думи и преди и и по време на карантина живота ми не се е променил с нищо абсолютно. Единствено, малко или много се чувствам като затворник заради ограниченията с пътуванията, но и това ще отмине и пак ще пътуваме. Чак толкова не мога да кажа, че изпадам в абстиненция заради това. Важното е да сме живи и здрави и както се казва всяко чудо за три дни, най-голямото за четири. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 часа, Lindt каза:

 

Чудя се дали не може да твърдя, че най-добрите ядки са на Стамболийски и е задължително да отида до там от Княжево пеша. 

 

 

Всеки знае, че най-хубавите ядки са на Графа! И не ти трябва пазарска торба - хващаш една малка хартиена кесийка в ръка и тръгваш за ядки!

 

Мен ме е старх да си кажа, моля не ме мразете, но при нас няма карантина и днес отивам с приятелки на обяд и да пием саке ето тук. Заслужила съм малко разнообразие.

Две седмици съм с децата в къщи и научих сума ти уроци, рисувах, редих пъзели, очите ми изтекоха в разни книжки "Do you see what I see", спортувам бадминтон на двора и всяка вечер с големия правим planking - от 1.5 минути качих на 2, но кръста ми не издържа повече. Имам малък домашен фитнес на лофта (не ми личи като ме гледа човек), но го "пазя" за като дойдат тежките времена и ни карантинират и нас. Засадих босилек и домати в градината (парчето "обработваема земя" е 1.5м х 1.5м така че капацитетът е пълен).

Ако още една седмица издържим без да наложат лок-даун мъжът ми обеща, че ще отидем до морето другият уикенд. Той с нетърпение очаква да го пратят да работи от вкъщи, но за сега ходи на работа.

Аз работа нямам, не се очертава и да имам. Но имам големи "кариерни" планове. За другата седмица смятам да изчистя шкафа с обувки, да сменя кувертюрата на дивана в хола (имам няколко десена и си ги сменям за настроение, сега ще сложа цветния мотив) и да оплевя декоративната трева на паркинга.

  • Харесвам 24
  • Браво 9
Връзка към мнение
преди 21 часа, Lyubina каза:

@Адриан ХН, важното е да се възстановиш и дано не се налагат повече посещения в болницата!

Всичко друго постепенно ще си дойде на мястото! 🙂 

Благодаря. Последното нещо, което ще ме напусне е оптимизма. Късмет и на теб👍

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, samuraika каза:

 

Всеки знае, че най-хубавите ядки са на Графа! И не ти трябва пазарска торба - хващаш една малка хартиена кесийка в ръка и тръгваш за ядки!

 

Мен ме е старх да си кажа, моля не ме мразете, но при нас няма карантина и днес отивам с приятелки на обяд и да пием саке ето тук. Заслужила съм малко разнообразие.

Две седмици съм с децата в къщи и научих сума ти уроци, рисувах, редих пъзели, очите ми изтекоха в разни книжки "Do you see what I see", спортувам бадминтон на двора и всяка вечер с големия правим planking - от 1.5 минути качих на 2, но кръста ми не издържа повече. Имам малък домашен фитнес на лофта (не ми личи като ме гледа човек), но го "пазя" за като дойдат тежките времена и ни карантинират и нас. Засадих босилек и домати в градината (парчето "обработваема земя" е 1.5м х 1.5м така че капацитетът е пълен).

Ако още една седмица издържим без да наложат лок-даун мъжът ми обеща, че ще отидем до морето другият уикенд. Той с нетърпение очаква да го пратят да работи от вкъщи, но за сега ходи на работа.

Аз работа нямам, не се очертава и да имам. Но имам големи "кариерни" планове. За другата седмица смятам да изчистя шкафа с обувки, да сменя кувертюрата на дивана в хола (имам няколко десена и си ги сменям за настроение, сега ще сложа цветния мотив) и да оплевя декоративната трева на паркинга.

Ако случайно коронавирусът, светът и Finnair размислят за моя полет до Осака на 15.05, ще дойдем с жена ми да пием кафе при теб 😄 Както виждаш аз съм от скромните, които чакат да ги поканят 😄

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, samuraika каза:

 

Всеки знае, че най-хубавите ядки са на Графа! И не ти трябва пазарска торба - хващаш една малка хартиена кесийка в ръка и тръгваш за ядки!

 

Мен ме е старх да си кажа, моля не ме мразете, но при нас няма карантина и днес отивам с приятелки на обяд и да пием саке ето тук. Заслужила съм малко разнообразие.

Две седмици съм с децата в къщи и научих сума ти уроци, рисувах, редих пъзели, очите ми изтекоха в разни книжки "Do you see what I see", спортувам бадминтон на двора и всяка вечер с големия правим planking - от 1.5 минути качих на 2, но кръста ми не издържа повече. Имам малък домашен фитнес на лофта (не ми личи като ме гледа човек), но го "пазя" за като дойдат тежките времена и ни карантинират и нас. Засадих босилек и домати в градината (парчето "обработваема земя" е 1.5м х 1.5м така че капацитетът е пълен).

Ако още една седмица издържим без да наложат лок-даун мъжът ми обеща, че ще отидем до морето другият уикенд. Той с нетърпение очаква да го пратят да работи от вкъщи, но за сега ходи на работа.

Аз работа нямам, не се очертава и да имам. Но имам големи "кариерни" планове. За другата седмица смятам да изчистя шкафа с обувки, да сменя кувертюрата на дивана в хола (имам няколко десена и си ги сменям за настроение, сега ще сложа цветния мотив) и да оплевя декоративната трева на паркинга.

А вие защо нямате карантина - защото сте отговорни хора и спазвате дистанция, защото всичко се чисти непрекъсното и заразата е овладяна или...? Всъщност няма нови случаи в Япония според https://www.worldometers.info/coronavirus/ , как се случи това? 

Чисто любопитство проявявам, дано можеш да ми разкажеш без да се води политически коментар, но така или иначе японците са доста различни от останалия свят и ще си бъде като пътепис 🙂 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Днес излязохме с детето да поритаме на игрището в Княжево( срещу 26-то училище) . Живеем на 200 метра оттам , След 10 минути се появиха 2 каки в униформи и учтиво ни помолиха да се разотиваме . Бяхме единствените на стадиона заедно с един младеж който си правеше обиколки на поне 50 метра от нас. Гледах след минути пресконференцията на щаба , имаше доста хора на доста по-малко разстояние .... 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да,вече всички сме Домоседи.

Ние най-вероятно ще кандидатстваме за “Образцов двор”.Днес си орязах асмите,дръвчетата,окосихме,пометохме.Синът даже прави разсади.

Не е чак толкова зле.Примерно разбрах,че можело да се работи по 6-7 часа на ден,а не по 12-13.Тенденцията е часовете да намалят и бизнесът да става все по-семеен.

Виното обаче много намаля.

  • Харесвам 22
Връзка към мнение
преди 2 часа, bulpa каза:

И моята енотека започна да намаля.

Аз моята още не съм я почнала... за сметка на това ликьорите се топят като сняг на слънце 🙂 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Днес леко домакинствах, но утре съм се заканила на килера (това, защото си нямам градинка).

А още няма мушкато от къде да си взема, а много искам да си закича на новото балконче мушката да цъфтят.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, bulpa каза:

🤣И моята енотека започна да намаля.

 

преди 2 часа, ECC каза:

Виното обаче много намаля.

Остави се, при нас снабдяването рязко се прекрати  🤣  

  • Шок 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Роца каза:

Аз моята още не съм я почнала... за сметка на това ликьорите се топят като сняг на слънце 🙂 

Аз трупам такива запаси

FB_IMG_1584820613519.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Изчистих с прахосмукачка днес. Утре ще измия банята - то пък не може всичко в един ден. Преговарям си немския. То можеше малко внимание да обърна и на италианския и испанския, които са ми в различни степени на величие, ама май ще ми стане каша. Започнах с последните сезони на два сериала - American gods и True Detective. Изгледах и едно епизодче на класиката Miami Vice, която като ценител си влача от миналата година. Прочетох си малко от книжката, ще захвана сигурно още една, че обичам паралелните неща. Следя през няколко часа цифрите за ситуацията и у нас и навън. Понеже съм много начетен и ерудиран, и се притеснявам за много аспекти на годината 2020та. Ама не по паникьорски начин, а ей така - със загриженост.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , jungfraujoch каза:

Аз трупам такива запаси

FB_IMG_1584820613519.jpg

Не виждам хита на кризата-тоалетна хартия.

От дни водим дискусия в къщи защо точно тоалетна хартия и отговор нема.

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , ECC каза:

Не виждам хита на кризата-тоалетна хартия.

От дни водим дискусия в къщи защо точно тоалетна хартия и отговор нема.

Всички се питаме...

Намерих един отговор в нета:

" Един като кихне десет се нас*рат"

Но до момента нямам потвърждение.

 

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 8 минути , Zaro каза:

 

 

 

преди 15 минути , Вероника каза:

Всички се питаме...

Намерих един отговор в нета:

" Един като кихне десет се нас*рат"

Но до момента нямам потвърждение.

 

Защото всеки го е страх да си изцапа ръцете. А и върши работа за много неща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.