Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

Георги Василев

На мен ми е 6 ден, но го усещам като 66....предполагам, повечето от вас са така. Миналата седмици бях в Гърция на ескейпинг с приятели. Върнахме се в неделя и поехме по пътя на отшелничеството. Всеки ден правим видеоразговори (оперативка) за по кафе с цигара. Онзи ден си направихме предизвикателство, а имено...да изберем песен (която и да е) и да я интерпретираме по наше усмотрение. Да измислим текст и сюжет и да заснемем клип. Моя избор беше на Атлас - Кукла. Получи се зашеметяващо. Пее се за изолзацията и дали ще се справя с нея. Тъй, като музикалните ми заложби са равни на -1.....се получи абсурд, но клипа заснет за 8 часа с подръчни материали се получи един път. Смяхме се с часове. На другите също им се получиха нещата, така че почти 2 дни убихме така. 😄 И си дадох сметка, че беше много забавен челиндж и, че в реалното си ежедневие, никога не бих намерил време за такова нещо, но ето, че за всичко си имало време. Подредих си малко снимки, но ми се допътува и спрях за момент.....Подредих си хардиска до колкото това беше възможно. Свалих си един Шутър да мпострелям малко лоши немци, играя Тривиадор. Прослушах си всички роднини.....и продължавам да чакам мига в който ще ми хрумне нещо "ново". Пробвах да чета, ама ме хваща нервата. Не съм се отпуснал още за четене, както и за гледане на филми и сериали. Някак подсъзнателно чакам нещо да се случи. Смисъл да трябва да ходя някъде или да имам някаква работа, което не се случва. С две думи.....домашно оцеляване. 😄

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, ivailo_radev каза:

Ако случайно коронавирусът, светът и Finnair размислят за моя полет до Осака на 15.05, ще дойдем с жена ми да пием кафе при теб 😄 Както виждаш аз съм от скромните, които чакат да ги поканят 😄

Ама разбира се че си поканен! Всички са поканени! (Сега някой циник ще каже - лесно ти е на теб да каниш, като няма самолети... 🙂 )

 

преди 13 часа, Lindt каза:

А вие защо нямате карантина - защото сте отговорни хора и спазвате дистанция, защото всичко се чисти непрекъсното и заразата е овладяна или...? Всъщност няма нови случаи в Япония според https://www.worldometers.info/coronavirus/ , как се случи това? 

Чисто любопитство проявявам, дано можеш да ми разкажеш без да се води политически коментар, но така или иначе японците са доста различни от останалия свят и ще си бъде като пътепис 🙂 

Ами не знам да ти кажа, но ще разкажа това, което виждам като разлики.

 

Първо само да отбележа, че поради часовата разлика новите случаи тук се обявяват в края на деня по нашему и когато ти погледнеш таблицата - ти дава че няма нови за днес , но при нас е вече утре. Иначе си има нови заболели всеки ден - по 20-30. Днес са 39 например.

Иначе - всичко това, което казваш ти е фактор. Плюс разлики в нравите като много по-малко физически контакт - хората не се здрависват и целуват, рядко се събират на големи софри по къщите си, събуват си обувките на входа - не просто, а има физически разграничена зона докъде се стъпва с обувки и къде - само с чорапи. В тоалетната има специален чифт чехли, които са само за тоалетна, не се ходи по къщи с тях. Така е и в много учреждения и обществени сгради, поликлиники и училища. В училище също децата се събуват и ходят с гуменетки само за вътре. Също си мият ръцете много - чешмите са в коридора пред стаите им и ги учат да се мият старателно и правят гаргара. Тези неща са си били винаги, не е някаква мода.

Освен това като цяло хората са свикнали да преодоляват трудности заедно, да се подготвят за бедствия, тренират от малки за земетресения и тайфуни. Знаят колко е важно да се действа сплотено и слушат акто им се казва нещо.

Ние нямаме карантина - имаме "въздържание". Апел към индивиди, организации и общини да спазват социална дистанция. Аз бях убедена, че след 3-4 дни най-много ще въведат задължителни мерки - но не, спазват си го хората и така. Отменят се събития, концерти, частни партита, сБирки с колеги, училищни инициативи - ей така, с препоръка. Имаше извънредно положение само в Хоккайдо, но го отмениха вече (за сега, казаха, че зако има ръст, ще го въведат пак). И ние бяхме планирали с дружките да се съберен на 17ти, но го отложихме.  Една от приятелките не дойде и днес - работи в дом за стари хора и се пази много - заради тях.

 

Аз много силно подозирах, че причината за ниския брой заболели в Япония е малкия брой тествани хора. Особенно след събитията в Корея и Италия. Това го има донякъде, но не може да е  единствена причина, защото сме с най-застарялото население на света. Ако толкова време се пропускаха случаи и не се тестваха - досега да сме станали по-зле от Италия и болниците да преливат, особенно в Токио и Осака. Тукашните експерти обясняват, че правят по-скоро това, което и в Сингапур - като открият случаи и правят цяло разследване и откриват всички контакти в последните 7 дни и ги слагат под карантина. Така се поучава желан ефект с малко тестване. Идентифицирани са 15 клъстъра на инфекция.Има много лаборатории и капацитет за тестване, но не се ползва нацяло - държи се като резерв ако се получи overshoot - голям скок в заразените. Никой не твърди, че ни се е разминало - явно ще я караме така - с отваряне и затваряне на винтила на социалния живот и ще чакаме като всички да мине чумата.

 

Понеже живея близо до болница и се усещам, че вечер преди да заспя се ослушвам за линейки. Ако зачестят сирените - значи работата отива на зле...

 

Дано да не досадих със сериозности и да не излязох от темата, но може някой да си хареса идеи за по време на карантината.

 

А черпя и саке - за сега виртуално, а като тръгнат самолетите - и реално.

 

line_10119291164371.jpg

  • Харесвам 37
  • Благодаря 2
  • Браво 6
Връзка към коментар

И двамата с мъжа ми сме у дома. Работата ни не позволява да я вършим от вкъщи, така че ни притеснява финансовият резултат. Кучето поне е много щастливо.

Не пиша много във форума, но с радост ви чета. Благодаря, че пишете! След като се докарах до тежки паник атаки от новини за короната, ограничих фейса до една група от приятелки, нюзфийда не поглеждам. Тв по принцип не гледаме много. И защо ми махнаха сума ти любими предавания по Травъл 🙂

 Увеличих консумацията на уиски, слушането на музика и четенето на книги. Добре ще е по-бързо да се оправя положението, че по-лабилните ще се докараме до алкохолизъм 🙂 Започнах и упражнения, засега се търкалям само по пода 🙂

Нямах планове така или иначе за тази година заради здравословен проблем в семейството. Надявам се скоро да се махне скапания вирус и да можем поне да плажуваме в Гърция. Предишни години по това време вече имам план на кой остров ще се ходи и гледам плажове, сега ще се радвам и до Халкидики да стигнем 🙂 Инак много ми се ходи в Азия 🙂

 

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

От две седмици съм в наложена самоизолация - първите три дни бях на онлайн обучение с едни колеги от Колорадо и Канада а след това затвориха офиса, защото сме имали заразен и решиха всички да работим от вкъщи за неопределено време. Най- интересното е, че бизнеса ни е най-добър в момента, откакто съществува компанията и другата седмица за всички ще е ад, но по-добре така, отколкото да няма работа и да ни кажат чао.

Иначе поне сега имам повече време да чета книги, да гледам разни документални предавания в Youtube и да се чуя с приятели в Европа, с които по принцип се чуваме само през уикендите, заради часовата разлика.

По принцип си пазарувам изцяло онлайн - Amazon Prime и GrubHub и останалите работят на пълна пара и единственото, което ми липсва е... тоалетна хартия - на свършване ми е, а идиотите около мен са я изкупили цялата сякаш, без абсолютно никаква логична причина и понеже аз се смях на колегите, които ме предупреждаваха, че това ще се случи, сега ще ми се налага да прося от тях някое и друго руло. 🙂
Тъпото е, че в сградата в която живея има над 750 апартамента, а част от момчетата, които седят на рецепцията и входа долу, работят допълнително и на JFK и... всяко излизане, дори и само за глътка въздух, леееекинко ме напряга, не за друго ами поради това, че ако хвана вируса, цялото изолиране в къщи до момента, би било абсолютно безсмислено.  Просто нямам търпение цялото това нещо да отшуми за да можем пак да излизаме с колеги на бири, да се разхождаме из парковете, бирариите и дестилериите и да мога пак да пътувам, че тамън се бях наточил да ходя да пия уиски с нашите в София и с приятелите ми от Европа. Но да сме живи и здрави само! Както на скоро четох някъде из дебрите на Интернет

Цитат

:
Предишните поколения са ги заплашвали и е трябвало да оцеляват във време на войни, глад и епидемии, а нас ни заплашва... седенето на дивана в къщи.

🙂

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
На 19.03.2020 г. в 22:20, lyusi каза:

Аз вече втора седмица съм в карантина и определено не ми понася. 😁

Чудя се, как протичат нормалните човешки дейности под истинска карантина (не наложена самоизолация). Какво ядеш, къде изхвърляш боклука, до мазето слизаш ли? Въобще, как се справяш? А проверките в какво се изразяват?

Ами ако ти трябва нещо от магазина/аптеката, кой ти го носи и как ти го дава?

Връзка към коментар

Всички разказват как трябва да сме по-добри и да помагаме, особено на по-слабите. Обаче... имаме напълно луди майка и син за съседи, заради които се крием и изчакваме, ако има риск да се засечем пред вратата и в коридора. Аз на първата година не бях издържала на виковете по цял ден и ходих да ги помоля да са по-тихи. Толкова се втрещих от развалината, в която живеят с прогнили килими, прахоляк и мирис на древност (самият блок е бил на 3-4 години), а и от скъсаните чехли на жената, от която стърчаха големи нокти, че реших, че звуковият контакт е за предпочитане пред личния и повече няма да ги убеждавам да са тихи.

И котаракът съска и се крие, ако ги чуе, явно ги търпи по-дълго, защото не ходи на работа.

След време положението се усложни, започна да ги посещава друг човек, деградиращ пред очите ни. Твърдеше, че й е мъж, но не живееше там, а дебнеше някой да го пусне във входа. Очевидно и никъде другаде не живееше, защото постепенно заприлича и замириса на клошар. И накрая си направихме подписка, че няма да го допускаме в сградата, толкова зле беше положението. 

И точно в този период на здравна криза и в търсене на по-висока хигиена, днес дойдоха да ни поискат прахосмукачката, за да почистят. Жижо доброволно я сглоби и предаде, напълно наясно, че трябва да я изгорим като почистят. 3 минути по-късно го извикаха вътре, за да я включи и той се върна потресен от пода, по който се отбелязват стъпките му. 

Та въпросът е сега и него ли трябва да запаля? 

  • Харесвам 2
  • Шок 8
  • Смея се 13
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Еmilia каза:

Чудя се, как протичат нормалните човешки дейности под истинска карантина (не наложена самоизолация). Какво ядеш, къде изхвърляш боклука, до мазето слизаш ли? Въобще, как се справяш? А проверките в какво се изразяват?

Ами ако ти трябва нещо от магазина/аптеката, кой ти го носи и как ти го дава?

Преди доста години имаше в горните класове обучение по НВО /Начално военно образование/, през лятото имаше задължителен двуседмичен лагер в продължение на обучението. Първа медицинска помощ, оръжия, БОВ /бойни отровни вещества/, защита на населението при бедствия и аварии, защита срещу биологична, химическа атака, защита срещу радиация - облекла, наметала, противогази, маски, очила, хигиена, консумативи, храни, начин на реакция. По-късно  в казармата - същото на по-високо и по-практическо ниво.

Доколкото зная курсове и обучения от този тип се провеждат освен от военните и от гражданска отбрана, лекари, медицински персонал, би трябвало да има специално обучени лица във всяка фирма - преди време имаше, т.нар. военна секция.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Еmilia каза:

Чудя се, как протичат нормалните човешки дейности под истинска карантина (не наложена самоизолация). Какво ядеш, къде изхвърляш боклука, до мазето слизаш ли? Въобще, как се справяш? А проверките в какво се изразяват?

Ами ако ти трябва нещо от магазина/аптеката, кой ти го носи и как ти го дава?

Аз мога донякъде да отговоря на въпросите, макар че при нас (Франция) карантината да не е толкова строга като в Китай, Италия или Испания.

Ние имаме право да излизаме (по възможност минимално), но трябва да носим декларация (има си официален формуляр), където попълваме име, адрес, дата на раждане и причината поради, която сме навън. Има 5 "уважителни" причини - да отидеш на работа, да напазаруваш продукти от първа необходимост, причини свързани със здравето (да отидеш на лекар,да купиш лекарства), да се погрижиш за възрастен родител/дете или 15-минутна разходка/физическа активност/разходка на домашен любимец като не се отдалечаваш на повече от 500м от дома си. Има засилени полицейски проверки, трябва да представиш декларацията и лична карта при необходимост. При неспазване на разпорежданията глобата е 135 евро и в региона ни вчера е имало даже и няколко ареста на неспазвали карантината. 

За някои необходими професии в момента (напр. медицински лица) има специални декларации от работодателя, които могат да представят при придвижването си до работното място.

Работят единствено магазините за хранителни стоки и аптеките, в повечето пускат по определен брой хора, като сме длъжни да спазваме поне 1 метър дистанция, дори и като чакаме отвън. На касите в много случаи има дезинфекциращ разтвор и си почистваш ръцете преди да подадеш парите/картата. Тъй като кофите ни за боклук са в двора на кооперацията, мога да сляза да изхвърля боклука без проблеми, както и да сляза до гаража/мазето. 

Куриерските фирми (вкл. и Амазон) работят. Доставките се предават с минимален контакт. Вчера мъжът ми получи пратка от Амазон, куриерът (с маска и ръкевици) ни я достави до вратата и остави колета на изтривалката.

Транспортът е намален до минимум, но и повечето рейсове/влакове са почти празни. Пред нас минават автобуси и често вътре има само 1-2 души.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 35 минути , Lindt каза:

Жижо доброволно я сглоби и предаде, напълно наясно, че трябва да я изгорим като почистят. 3 минути по-късно го извикаха вътре, за да я включи и той се върна потресен от пода, по който се отбелязват стъпките му. 

Та въпросът е сега и него ли трябва да запаля? 

 

Не виждам защо трябва да го осакатяваш човека, достатъчно е само да накисне краката за 30 минути в сярна киселина.

 

 

У нас вкъщи се получи някакво много особено.

Преди три дни пералнята нещо се развалила и жена ми я ремонтирала, аз докато съм спял, моля ви се. Е що така? - питам я. Еми, нали извънредно положение, това-онова... Нищо не казах, замълчах си. Обаче мен пък снощи какво ме прихвана и взех, че завъртях една баница! Аз! Дето най-много пържени яйца да „сготвя“ един-два пъти в годината!! И баницата от своя страна да вземе, че да стане перфектна! :ohmy:

 

Е*ем ти и извънредното положение, е*ем ти и чудото! На маймуни ни направиха, ей!!

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 24
Връзка към коментар

П. П. Все още чистят ( 46 минути ) . Щом няма да я подарим тази, а ще я поливаме с белина, май трябва да им намерим някоя от старите и да им я дадем. Замислихме се, че за 9 години тук никога не сме го чували този звук. 

Почвам да се чудя дали всъщност не сме жестоки хората в този блок. Взимаме си решения с мнозинство да се инсталират камери, да си построим детски съоръжения на общата площадка и тн, а някои са социално слаби трябва да плащат за това. И нямат пари за прахосмукачка. Може би всъщност и те искат да е чисто. 

П.П. 2 Върнаха ни прахосмукачката и Жижо презрително отбеляза, че преигравам и няма да киснем нищо в белина, щял да си изплакне водния резервоар с ciff и това е. Сега от 5 минути чувам звуци като уоу, ех, ау от банята и накрая получих зов за помощ. 

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към коментар

Тази сутрин станах доста късно, но реших да променя закуската си и днес си приготвих палачинки:


20200322_102612.jpg.9b6a6d020d478a835a40befb75098bf7.jpg

А, в далечината на монитора ми виждате началото на пътеписа, който започнах снощи. (доста бавно пиша, та може да се забавя, за което се извинявам).
 

  • Харесвам 16
  • Браво 7
Връзка към коментар
преди 27 минути , Lindt каза:

Може би всъщност и те искат да е чисто. 

 

Искам да се похваля/оплача. Явно доброто ми дело помогна съседния апартамент да е много по-чист. Как разбрах? Прахосмукачката ни е с воден филтър - слага се около 2л вода. Когато ми я върна жената и тръгнах да чистя филтъра, се оказа, че вода почти не е останала ... всичко е мокър прахоляк и мръсотия. Не бях виждал такова нещо, а надали и пак ще го видя (стига да не ми поиска прахосмукачката пак след 10 години)!

  • Харесвам 9
  • Шок 2
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

И аз работя от къщи - учителка съм, помагам на ученичката, чистя по малко, готвя, чета. Вечер си правим киносеанси с пуканки. Ходя с удоволствие на пазар - разходка си е. Идват ми в повече нечии призиви във ФБ , както и грозни коментари под пост, споделящ мнение, различно от другите. Но...... сънувах , че съм във Валенсия с детето и отивам да видя морето( никога не съм била там). И втория сън - бях в Италия с приятелки и си поръчах пица с вино. И докато ги чаках да ги донесат, се събудих. Е, това ме разби.

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , Branko каза:

Имаме котарак от 3г, почвам да се чудя дали въобще домашните котки са щастливи животни,те са в постоянна карантина🤔🤣

Използвам хубавото време тези дни и си кеся на терасата. Започнах да махам на котката на съседите през един апартамент. Когато и тя ми отговори, нещата ще са на приключване 😂

53EA7657-4EA8-4611-8EB6-3331B44293C2.jpeg

  • Харесвам 3
  • Смея се 21
Връзка към коментар

Не зная в коя тема е удачно да питам. Следя една жена във фейса, която е закъсала на Роатан. Последно чакаше дали ще я вземат в самолет с испанците от Сървайвър. Някой ако има идеи някакви, Flipflop Nonstop и е никът.

Връзка към коментар
преди 1 час, Goal & Boss каза:

 

Преди три дни пералнята нещо се развалила и жена ми я ремонтирала, аз докато съм спял, моля ви се. Е що така? - питам я. Еми, нали извънредно положение, това-онова... Нищо не казах, замълчах си. Обаче мен пък снощи какво ме прихвана и взех, че завъртях една баница! Аз! Дето най-много пържени яйца да „сготвя“ един-два пъти в годината!! И баницата от своя страна да вземе, че да стане перфектна! :ohmy:

 

Е*ем ти и извънредното положение, е*ем ти и чудото! На маймуни ни направиха, ей!!

Ако префразирам Шекспир, "туй карантината прави всинца ни безумци" 😂

 

Вкъщи, 15-годишната тийнеджърка от скука онзи ден си подреди и изчисти стаята за пръв път от години, без да се налага да мърморя. След което направи брауни. Къде останаха хубавите дни, когато излизаше от стаята си към обед с въпроса "какво има за ядене?" 😂

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Работя от вкъщи и се опитвам да прекарвам пълноценно време с детето. Но тя е на 2 и половина и енергията, която бълва от нея е достатъчна да захрани с електричество половината квартал. Та често на мен ми се доспива, а играта едва сега започва.

 

Поставена съм в неприятна ситуация, тъй като в началото на март приех предложение за работа и съответно подадох молба за напускане при настоящия си работодател. Има шанс да остана и без работа, но стига да сме здрави, всичко друго ще се нареди.

 

Изгледах разни филми и сериали, които бях набелязала. Прочетох няколко книги, които дълго чакаха своя ред. Изчистих места и неща, които по-рядко удостоявам с внимание. А на онлайн скрабъл и тривиадор съм тотален мастър.

 

Планувани пътувания имаме само до Барселона през май и чак септември до Турция. Днес ще поискам връщане на сумата за нощувките в Барселона и трябва да проверя дали и билетите за баскетбол ще мога да ги върна.

 

Мъжа ми от няколко години се опитва да ме навие да се преместим да живеем в къща и сега вече има един сериозен довод. Но все пак съм благодарна, че макар и малка, все пак имаме тераса. 
 

И най-накрая ще взема да пиша по-активно тук, макар сега да се обсъждат най-малко пътувания. Ще напиша и всички постове в блога, които все отлагах, поради липса на време. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, clevermary каза:

И аз работя от къщи - учителка съм, помагам на ученичката, чистя по малко, готвя, чета. Вечер си правим киносеанси с пуканки. Ходя с удоволствие на пазар - разходка си е. Идват ми в повече нечии призиви във ФБ , както и грозни коментари под пост, споделящ мнение, различно от другите. Но...... сънувах , че съм във Валенсия с детето и отивам да видя морето( никога не съм била там). И втория сън - бях в Италия с приятелки и си поръчах пица с вино. И докато ги чаках да ги донесат, се събудих. Е, това ме разби.

Интересно, явно някакво подсъзнателна липса се попълва - мъжа ми тази нощ сънувал, че смв на круиз. Като се има предвид, пе вероятно най-рано догодина бих се навила отново, горкия. Забелязвам странен факт - пред нас улицата е относително спокойна и минава по 1 човек на 2 часа, но днес е пълна с излезли хора. Явно до сега са се разхождали в града години наред, а сега като не могат, преоткриха селото. И, макар че не е съвсем по темата, щото темата не е искам да се оплача, сутринта избеснях _свекър ми (с ХОББ, хипертония, диабет, инсулт и рак), при който не сме водили децата от 08. 03, вчера рева по телефона що не му даваме да ги види, днес се хванал и отишъл... На лозето, моля ви се. Трябвало да се реже. Е каква е тая работа, ние ше седим и натискаме парцали, за да го пазим, той на лозе ще ходи. Не знам какво да ги правим тези хора просто... 

  • Харесвам 2
  • Шок 4
Връзка към коментар

Не го съди строго. Навън работата се върши, когато и е времето, а не когато искаме и можем. Пък и е бил на чист въздух, не се е мешал с хора. Аз съм доволен, че до съботата успях да свърша (почти) всичко по двора на вилата и тази карантина засега ми идва като почивка 🙂 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , luba_rizova каза:

Интересно, явно някакво подсъзнателна липса се попълва - мъжа ми тази нощ сънувал, че смв на круиз. Като се има предвид, пе вероятно най-рано догодина бих се навила отново, горкия. Забелязвам странен факт - пред нас улицата е относително спокойна и минава по 1 човек на 2 часа, но днес е пълна с излезли хора. Явно до сега са се разхождали в града години наред, а сега като не могат, преоткриха селото. И, макар че не е съвсем по темата, щото темата не е искам да се оплача, сутринта избеснях _свекър ми (с ХОББ, хипертония, диабет, инсулт и рак), при който не сме водили децата от 08. 03, вчера рева по телефона що не му даваме да ги види, днес се хванал и отишъл... На лозето, моля ви се. Трябвало да се реже. Е каква е тая работа, ние ше седим и натискаме парцали, за да го пазим, той на лозе ще ходи. Не знам какво да ги правим тези хора просто... 

Значи ние вкъщи много пъти сме си говорили, че възрастните хора се чувстват добре и държащи живота си под контрол, докато излизат и правят нещо. У дома, в леглото и на дивана лесно губят желание за живот. Като им се отнеме и възможността да си виждат свидните деца и внуци, вече граничи с пълна жестокост. И докато за нас 2 месеца не са дълго време, при хора на 70-80-90 това обездвижване и тъга би могло да се отрази трайно. Не че съм ортопед и рехабилитатор, но виждам колко време се опитват след залежаване да възвърнат контрола над тялото си. 

Така де, на лозето едва ли има много заразени хора. А и този етикет "рисков" едва ли понася на хората. Бунтът е неизбежен.  

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, luba_rizova каза:

_свекър ми (с ХОББ, хипертония, диабет, инсулт и рак), при който не сме водили децата от 08. 03, вчера рева по телефона що не му даваме да ги види, днес се хванал и отишъл... На лозето, моля ви се. Трябвало да се реже. Е каква е тая работа, ние ше седим и натискаме парцали, за да го пазим, той на лозе ще ходи. Не знам какво да ги правим тези хора просто... 

Е то на лозето надали има някакви тълпи, така че нищо лошо не е станало, стига да не се е мешал с хора по пътя...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.