Прескочи до съдържание

Подготовката за Светлия празник - Рождество Христово, да започне сега!


AlexandraKo

Препоръчани мнения

5 hours ago, Eva eva said:

Весело посрещане на Рождество Христово и от мен 🙂 

 

 

DSC_0726.jpg

Как се правят тия майсторски разрези?

2 hours ago, но нейм said:

Впечатлих се като прочетох за огромната купа. Викам си: има и други луди като нас!

Но като ти видях снимката, има да ни гоните.... У нас руска салата се прави в нечовешки количества и никога не остава за третия ден. Последният път я измерих - беше 12 кг. Горе-долу двойна на твойта купа, тъпкана до горе.

Даже тройна! От любопитство я измерих мойта - 4.5кг. Обаче вкъщи само двама я ядем. В детството си спомням бяхме 5 човека обожаващи руска салата и мама правеше в една метална кофа, толкова много, че не се събираше в хладилника, затова я държахме отвън на терасата, и само по Коледа имаше руска салата, за да е стидено времето.

  • Харесвам 5
  • Шок 4
Връзка към коментар
17 minutes ago, AlexandraKo said:

Нека си пожелаем първо, да сме здрави, че е най- важно. И скоро, да отмине тази опасност-истерия и всичко да си бъде, както преди.

Може да е наивно, но е искрено.

 

0B26B186-97F6-4CFE-BF2C-1ABCC80EB44F.jpeg.172be6be7cb88096faafff42dc4cee2a.jpeg

 

 

 

Наздраве!

 

F2D40A83-CE37-4DCF-B364-7AF417522B23.thumb.jpeg.aa2322ff4f723cf145232a83eaf2eca1.jpeg

 

 

 

Кефят ме коктейлите! Хармонират си с останалите цветове на масата!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, Marusinka каза:

Кефят ме коктейлите! Хармонират си с останалите цветове на масата!

@Marusinka, това е бяло вино, със замразени гроздови зърна. И си трябва клечка, да си поядваш, докато попийваш🙂🍸Тази идейка ми дойде едно лято, като ни бяха надонесли много грозде, което не можехме да изядем. И първо, реших да замразя на зърна, пък после ще го мислим. И започнахме да си го слагаме във виното. Много е интересно - много бавно се размръзват и го държат студено.

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар

Оле, хора!!! Не знам дали тук или в темата за Коледните подаръци, или Да се похваля, но току-що пристигна един супер тежък колет от сестрата на мъжа ми. Естествено, не се сдържахме да го отворим утре, затова веднага разпечатахме и...какво да видим!? Тя от известно време има голяма градина с билки и е почнала да изработва свещи и сапуни с тях. Прекрасен подарък, всичките са с уникален аромат, който не е натрапчив. Толкова съм щастлива!!

 

48619842-8062-4EE6-808C-45A7B1DA7C07.jpeg

A613A339-3340-4400-A9A0-480E4A44DCCC.jpeg

  • Харесвам 19
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, luba_rizova каза:

 Е, сигурно сте и много хора. И на мен ми се прияде руска салатка, май ще направя скоро, макар и в по-скромно количество,че иначе се наяждам само с нея. 

 

IMG_20201224_160750.jpg

IMG_20201224_160725.jpg

Ето, точно това се случва! Има ли руска салата, всичко живо яде само нея с хляб, докато свърши. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Весели празници на всички и от мен! Благодарение на вас тази година не само с козунака, ами и с питката за Бъдни вечер се справих - или е това, или е късмет на начинаещия 😄 

 

IMG_0858.thumb.JPG.4361b62a57021e218ed0698c87ddd477.JPG

 

IMG_E0862.thumb.JPG.513d190be14ce8c716d3f55373ba987f.JPG

 

IMG_0864.thumb.JPG.5bdfa4b63c22892f8a15ac73895fd53c.JPG

  • Харесвам 21
  • Браво 11
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

И фук,фук,с на любимата ми снаха питката:))

Тихо да не чуе другата 😉 Страхотна е питката!

 

Весели празници и бъдете благословени цялото семейство! Наздраве 🍷🍷🍷

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , oli_mali каза:

Тихо да не чуе другата 😉 Страхотна е питката!

 

Весели празници и бъдете благословени цялото семейство! Наздраве 🍷🍷🍷

Благодаря !
Да сте живи и здрави и с много късмет!

 

image.jpeg.3e4f2ef629d6a0a2fdbc78e4a8ad5e46.jpeg

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Весели празници на всички! Здраве и вдъхновение да ви съпътстват! Тази година понеже сме сами, реших да направим вечерята постна. Друг път все някой промърморва и не се получава много. Крем супата от тиква за малкия е с кокосово мляко. 

IMG_20201224_210124.jpg

IMG_20201224_210224.jpg

IMG_20201224_210037.jpg

  • Харесвам 20
  • Браво 6
Връзка към коментар
2 hours ago, Marusinka said:

Как се правят тия майсторски разрези?

Заповядай рецептата, има обяснения и снимки за начина на разрязване 🙂 

 

https://hitrinibg.com/turska-baklava-s-orehi/ 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, samuraika каза:

При мен първо идват празниците, Весела Коледа на всички! Мир, спокойствие,здраве и много пътешествия желая на всички! 

 

 

1608851119025~2.jpg

Весела Коледа, Самурайка! При мен последни идват :). И аз да пожелая на всички повече пътешествия! 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

Всъщност, Големият ден за нас, е днес. На 25 е “ Семейният Коледен бал”, както кръстиха , преди години мъниците, семейната ни вечеря на Коледа. 

Мъниците вече са големи, но продължават да пишат писма на Дядо Коледа, да мислят, как ще са облечени на бала, а пък тази година се изпопритесниха, да не би, да нямаме бал, заради вируса:((

От много години, събирането ни е в една къща за гости, срещу Турското консулство и собственикът Алекс се грижи за храната. Преди много години, когато започнахме да ходим там, предварително обсъждахме менюто. Като се разбра, че Алекс е чуден кулинар, а ние не сме от тия, дето им е важно количеството, оставих човека, да ни изненадва, с гурме -вечери. Деликатеси - много видове, по мъничко. Отделно, дето и той , все едно ни е член на фамилията и винаги и за него има подарък под елхата.

Друга семейна традиция ни е, да поръчаме вино, с етикет - наша снимка, от някое пътуване, през изминалата година, което раздаваме на роднини и приятели. Тази година , снимката е от Лансароте:

 

22C11BE4-5250-40EF-B7A7-9676DE83DAA7.jpeg.4d888ebccf241331e4df80268bc8a0e5.jpeg

 

Семейната вечеря започва винаги, с беседа на библейска тема от Сър Антъни, който е главата на фамилията.

А пък аз, естествено, съм шията, като във вица:))))

Миналата година, темата беше Десетте Божи заповеди и на всички им беше супер интересно, та имаше и полемика после:)))За тази година, каква ще е беседта, не знам - той не казва предварително:)))

След беседата, децата раздават подаръците, които са подредени около елхата и сядаме да вечеряме. Другата традиция е питката, която меся за вечерята. И която е големичка, че сме много народ.

Докато внуците бяха малки, слагах паричка, във всяко парче, за да няма сръдни.

Сега вече, късметът е само един.

 

Та, започваме този ден, със закуската:

 

Пълнен домат, с жълтък и моцарела, филе Елена+мини моцарелки+камамбер.

 

C44853B8-6060-45E9-88FF-D4C76D1102E6.thumb.jpeg.7ec9b3e34fc7c44b167886bcc8cbf6dc.jpeg

 

65F0399A-202A-4509-9005-78FF97428EC7.thumb.jpeg.746abebf261c7ad7fd4369c1b9bcc90b.jpeg

 

Готова е и тортата без печене.

Блат - масло, смлени орехи и еритрит.

Крем - маскарпоне, пасирано авокадо, еритрит

Отгоре - кръгчета авокадо.

 

ACAEB487-BE52-48B1-92BC-6E130570F747.thumb.jpeg.408c22d9862b6ddae913325f38bfa1be.jpeg

 

78256CA1-81A9-4B2B-ACDD-8582CF6F7CEC.thumb.jpeg.c9b8683a59a51ae40278739daf00e8ab.jpeg

 

 

 

  • Харесвам 24
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Всъщност, Големият ден за нас, е днес. На 25 е “ Семейният Коледен бал”, както кръстиха , преди години мъниците, семейната ни вечеря на Коледа. 

Мъниците вече са големи, но продължават да пишат писма на Дядо Коледа, да мислят, как ще са облечени на бала, а пък тази година се изпопритесниха, да не би, да нямаме бал, заради вируса:((

От много години, събирането ни е в една къща за гости, срещу Турското консулство и собственикът Алекс се грижи за храната. Преди много години, когато започнахме да ходим там, предварително обсъждахме менюто. Като се разбра, че Алекс е чуден кулинар, а ние не сме от тия, дето им е важно количеството, оставих човека, да ни изненадва, с гурме -вечери. Деликатеси - много видове, по мъничко. Отделно, дето и той , все едно ни е член на фамилията и винаги и за него има подарък под елхата.

Друга семейна традиция ни е, да поръчаме вино, с етикет - наша снимка, от някое пътуване, през изминалата година, което раздаваме на роднини и приятели. Тази година , снимката е от Лансароте:

 

22C11BE4-5250-40EF-B7A7-9676DE83DAA7.jpeg.4d888ebccf241331e4df80268bc8a0e5.jpeg

 

Семейната вечеря започва винаги, с беседа на библейска тема от Сър Антъни, който е главата на фамилията.

А пък аз, естествено, съм шията, като във вица:))))

Миналата година, темата беше Десетте Божи заповеди и на всички им беше супер интересно, та имаше и полемика после:)))За тази година, каква ще е беседта, не знам - той не казва предварително:)))

След беседата, децата раздават подаръците, които са подредени около елхата и сядаме да вечеряме. Другата традиция е питката, която меся за вечерята. И която е големичка, че сме много народ.

Докато внуците бяха малки, слагах паричка, във всяко парче, за да няма сръдни.

Сега вече, късметът е само един.

 

Та, започваме този ден, със закуската:

 

Пълнен домат, с жълтък и моцарела, филе Елена+мини моцарелки+камамбер.

 

C44853B8-6060-45E9-88FF-D4C76D1102E6.thumb.jpeg.7ec9b3e34fc7c44b167886bcc8cbf6dc.jpeg

 

65F0399A-202A-4509-9005-78FF97428EC7.thumb.jpeg.746abebf261c7ad7fd4369c1b9bcc90b.jpeg

 

Готова е и тортата без печене.

Блат - масло, смлени орехи и еритрит.

Крем - маскарпоне, пасирано авокадо, еритрит

Отгоре - кръгчета авокадо.

 

ACAEB487-BE52-48B1-92BC-6E130570F747.thumb.jpeg.408c22d9862b6ddae913325f38bfa1be.jpeg

 

78256CA1-81A9-4B2B-ACDD-8582CF6F7CEC.thumb.jpeg.c9b8683a59a51ae40278739daf00e8ab.jpeg

 

 

 

Честит празник на всички!

Да попитам-на това в Пловдив авокадо ли му викате,че в Троян е киви?

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , Emil Chakalov каза:

Честит празник на всички!

Да попитам-на това в Пловдив авокадо ли му викате,че в Троян е киви?

Уууууу, каква съм заплеснатаааа!Киви е, разбира се!Сега погледнах - верно, съм написала авокадо:)))))

Ама, така е, щото почнах с една мъъъънинка чашка шампанско, със закуската:))))🍾

Нали друго не може, ама шампейн, може по всяко време:)))

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към коментар

По отношение на шампанското съм много нещастна. У дома само аз го харесвам, никой друг. 

По тази причина много рядко се намира такова (или подобно) питие. Освен ако не си намеря компания, че грехота да се похабява. Ама в тези шантави времена хората избягват да се събират. 

И тази година ще го пропусна. 

 

Но пък, днес е светъл празник, ден на който да се зареди с нова надежда, че светът ще бъде по-добър и по-красив. 

Честита Коледа! 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 1 минута , Lyubina каза:

По отношение на шампанското съм много нещастна. У дома само аз го харесвам, никой друг. 

По тази причина много рядко се намира такова (или подобно) питие. Освен ако не си намеря компания, че грехота да се похабява. Ама в тези шантави времена хората избягват да се събират. 

И тази година ще го пропусна. 

 

Но пък, днес е светъл празник, ден на който да се зареди с нова надежда, че светът ще бъде по-добър и по-красив. 

Честита Коледа! 

И при нас остава шампанското. Решението ми е - нарязани различни плодове, посипани с малко захар, се заливат с шампанско. Свежо, приятно за деня, след преяждането.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Турила съм сърмите на главата / ролките,де/, че да има букли за довечера:)

На закуска направих ревю, Сър Антъни поклати глава , категорично отрицателно, за новата ми рокля, рече, че била като чувал, и тя замина в килера. Одобри нещо полу-ново. Понеже е главният дизайнер, / при това, истински/, му се доверявам напълно.

Той замина на работа, щото, противно на другите хора, в тези дни, бижутерите са затрупани с работа, която трябва да свършат, със срок, ако може , за след малко.А пък магазините, ако може, хич да не затварят:)))

Аз замесих питката, сега ще дооправя подаръците, че имам още за опаковане.

И си говорихме сутринта, колко се вълнуваме и колко сме щастливи, че всичките ни деца си останаха в Бг, че всичките ни деца и внуци са около нас, и си я имаме, прекрасната връзка и отношение с тях. 

На сър Антъни, внуците му викат дядо, пък на мен - Валерчеееееее, най- мънинкият ми викаше , много сладко “бабииии”, ма е вече на 8 и той се изучи от големите:)))

Ами да, вълнуваме се, искаме да изглеждаме добре, никога не си споделяме проблемите с децата - тази привилегия имат, само те. Но с техните проблеми, винаги, се занимавам аз, баща им рядко научава.

Понякога ми се струва, че няма да се справя без него, но успявам. Достатъчно е, единият да е разтревожен.

Но в сюблимните моменти, когато останалите не можем да се справим, той е толкова здраво стъпил на земята, че всичко се решава успешно.

Та, в този порядък на мисли и откровения, ви пожелавам:

Здраво и хубаво семейство. Това според мен е най-важното. Всичко започва и свършва там.

И дамите да знаят - всичко в семейството, зависи от жената. Ако тя е на мястото си - има семейство. Ако тя не е - няма. Лични наблюдения, за 103 години:))))

Хайде, че ми втаса питката, после ще дойда пак:))))

И , за да не е съвсем постно, откъм снимки, масата, от миналата Коледа:

 

7E7E1289-ADD0-466D-BC06-7F05D1677156.thumb.jpeg.b57d914a6f837d85402789e16f41f357.jpeg

  • Харесвам 31
  • Браво 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.