Прескочи до съдържание

Как се пазарува от UK след Брекзит?


Фил

Препоръчани мнения

преди 1 час, chandni каза:

Използвай Google Chrome с автоматичен превод на всичко на немски и няма да имаш проблем с пазаруването.

 

преди 30 минути , Velyana каза:

Ако ти трябва помощ с поръчката , мога да помогна 😂 поназнайвам немски 😂

Благодаря! Ще се пробвам първо с хром, Ако не се справя, ще помоля за помощ, още повече, че разни медицински работи заръчвам:)))

преди 29 минути , bad kid каза:

То не можеше ли да се поръча и от глобалния сайт, независимо че разглеждаш .de?

Ееее, чак толкова не разбирам, не знам.

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, bad kid каза:

То не можеше ли да се поръча и от глобалния сайт, независимо че разглеждаш .de?

сайта по принцип няма значение, освен за езика

пише си всеки продавач къде се намира физически

ако гледаш .de най-отгоре излизат немски продавачи, но ще намери всякакви 

в advanced search можеше да кажеш къде да е продавача при търсене

аз вече съм ги отказал тия обаче

Връзка към мнение
преди 4 часа, Childish каза:

Да, ама не, тази информация си седи там от 21-ви декември, а на практика просто не им се занимава, както разбрахме в последствие... На мен така и не ми отговориха въобще, както и очаквах.

  • Шок 1
Връзка към мнение

Промени в изискванията за внос на стоки – личен багаж – във Великобритания

http://bulgarianembassy-london.org/baggage/?fbclid=IwAR0OIeWCxNyyRj7Q6kB_5r_y-sbh32oCxtRqU2ZbflG-aQFUBpkQrAud22c

 

Връзка към мнение
На 6.01.2021 г. в 10:19, bad kid каза:

То не можеше ли да се поръча и от глобалния сайт, независимо че разглеждаш .de?

Amazon.com априори си е американският сайт. Реално пазаруваш основно от американски търговци. Някой имат опция за доставка до БГ, но си плащаш мито и транспорт и цената доста скача. Ако няма доставка до БГ, може да се пробва някоя друга европейска държава, но няма да се мине метър с митото. Винаги може да се поръча и до адрес в УСА, реално цените в УСА са доста добри за ЕУ стандарта, но моята фирма за доставка иска 20% за мито + 18лв на започнат килограм. Така че пак трябва да се правят тънки сметки кое и колко плюс поне месец за доставка ...

Връзка към мнение

Разните превозвачи е ясно, че са в ничия земя в момента. Но някой има ли потвърждение какво става, ако си поръчваш от сайт, който директно доставя до бг? Всички, които аз посещавам изглежда си работят нормално, а и те си имат повечето документи за произход и т.н., които спъват превозвачите. 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги каза:

Разните превозвачи е ясно, че са в ничия земя в момента. Но някой има ли потвърждение какво става, ако си поръчваш от сайт, който директно доставя до бг? Всички, които аз посещавам изглежда си работят нормално, а и те си имат повечето документи за произход и т.н., които спъват превозвачите. 

Не съм още, но предполагам, че е както когато си поръчваш от Турция с куриер - доставят ти цесия и ти, ако нямаш ЕОРИ, си вадиш (еднократно), предоставяш им го, плащаш ДДС-то към държавата с банков превод (а ако минаваш лимитите и мито), а на куриерите за освобождаването -  DHL, TNT, пр. са митнически представители. Таксите им по спомен са 36лв с цесията. Т.е. ти се оскъпява с ДДС + таксите за митническия представител.

Не знам дали някои от марките няма да открият складове в ЕС и да изпращат оттам и да ни спестят поне разправиите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има ли някой, който да е получил успешно пратка от UK през новата година? И ако да - по кой канал? 

Иначе последното съобщеине от Gаbco e:

image.png.fa83b4506e1257b5809bdcf81c6e3536.png

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Чакам една пратка доставна на адреса в УК на 31.12 и очаквам да няма мито/ДДС или каквото и да е според точката от закона посочена по-горе в темата.

Иначе от фирмата за доставка има това:

image.png.64f3a3069773de361efae976bb23f931.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

По план първият камион на Габиели трябва да пристигне на 21-ви, така че тогава ще мога да кажа какво става при тях. За момента им изпращам за всяка пратка необходимите документи за освобождаване от митницата и уж казаха, че са наред нещата, пък да видим. 

Връзка към мнение
преди 19 часа, Фил каза:

Има ли някой, който да е получил успешно пратка от UK през новата година? И ако да - по кой канал? 

Иначе последното съобщеине от Gаbco e:

image.png.fa83b4506e1257b5809bdcf81c6e3536.png

Това не е ли копие на предното им съобщение, от 29.ХІІ.2020 г.? Не забелязах да има значими разлики, но не съм чел внимателно.

Иначе GGBG имат обявен курс от вчера - другата седмица вече би трябвало да има достатъчно информация какво ще се плаща.

Връзка към мнение

Ето на Габиели съобщение от вчера за митническите сборове:

Митнически сборове за курсове 993 и 994

Скъпи клиенти,

 

Фирма "Габиели", взе решение всички митническите сборове за всички пратки изпратени с курс от Великобритания №993 и №994 да са за сметка на фирмата.

Това не се отнася за пратки изпратени с курс №995 от Великобритания. Условията и цените за пратките с този курс ще бъдат оповестени скоро на сайта.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Hadzhitodorovi каза:

Това не е ли копие на предното им съобщение, от 29.ХІІ.2020 г.? Не забелязах да има значими разлики, но не съм чел внимателно.

Първото (поне при мен) беше по-кратко и с неяснота/неопределеност какво ще се случва по-натам и как ще процедират ...

image.png.62e6e49b420db5f1a38648856cb26f1c.png

а сега вече хвърлят кърпата се отказват. 
..........................
 

 

преди 2 часа, oli_mali каза:

Ето на Габиели съобщение от вчера за митническите сборове:

 

Скъпи клиенти, Фирма "Габиели", взе решение всички митническите сборове за всички пратки изпратени с курс от Великобритания №993 и №994 да са за сметка на фирмата.


Браво, така се задържат/печелят клиенти!  

(въпреки че то не би трябвало да има митнически сборове, но поне за останалите формалности и бумащина е добре, за ДДС-то не става ясно, обаче ...) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, oli_mali каза:

Ето на Габиели съобщение от вчера за митническите сборове:

Митнически сборове за курсове 993 и 994

Скъпи клиенти,

 

Фирма "Габиели", взе решение всички митническите сборове за всички пратки изпратени с курс от Великобритания №993 и №994 да са за сметка на фирмата.

Това не се отнася за пратки изпратени с курс №995 от Великобритания. Условията и цените за пратките с този курс ще бъдат оповестени скоро на сайта.

Което предполага, че са подновили  приемането на пратки, нали така?

Аз последните дни не успявам да се свържа с тях, малко ме ядосват, но това е друга тема. Чакам с нетърпение тарифата им. 

Връзка към мнение
преди 50 минути , Polina каза:

Което предполага, че са подновили  приемането на пратки, нали така?

 

Би следвало, след като имат планирани курсове...

image.png

Връзка към мнение
преди 34 минути , chandni каза:

Би следвало, след като имат планирани курсове...

image.png

Планираните си ги имаше и преди. 

А сега дори предупредителното съобщение го няма. Друг е въпроса дали не са го прехвърлили при ъпдейта на сайта. 

Връзка към мнение
В момента, Polina каза:

Планираните си ги имаше и преди. 

А сега дори предупредителното съобщение го няма. Друг е въпроса дали не са го прехвърлили при ъпдейта на сайта. 

Най-сигурно е да им звъннеш и да ги попиташ. Винаги са били много отзивчиви, така че най-точна информация могат да ти дадат те.

Връзка към мнение

От GGBG

Здравейте приятели,

 

-Относно курс #793 Англия с дата 29.12:

Първият камион с Вашите пратки напусна Англия ПРЕДИ да затегнат обстановката по границите, със заявен документ за напускане 2020г. Вторият ни камион за съжаление бе спънат от френска страна на влизане в Англия, което не даде възможност да се подготви и той за път през мин. година. С големи перипетии успя малко между капките да напусне Англия, но за съжаление към днешна дата е на склад в Агенция Митници в очакване същата структура да си изгради система, по която да обработят нашите/Ваши пратки, с яснота за всички възможни данъци и такси. В очакване сме, не спираме да търсим информация за евентуален времеви диапазон, но до момента нямаме конкретен отговор, включая и ангажиране с НЯКАКЪВ разтеглив период ( до 1- 5 седмици…. нещо, каквото и да е). Т.е. ние самите сме в информационно затъмнение кога и по какъв начин ще се освободи този първи камион, транспортиран след влизането в сила на Брекзит. От него зависи начина, по който ще продължим да Ви предлагаме тази услуга - като цена, време за изпънение и/или други условности.

 

- Относно курс #796 Англия с дата 10.01:

Курса е натоварен и готов за път, но поради гореспоменатите неуредици е в изчакване в складовата ни база в Англия. 

 

- Относно курс #799 Англия с дата 17.01:

Курса продължава да се събира. Докато не пуснем курс #796 физически на път, няма да променяме статуса на този. 

 

Искаме да благодарим на всички Вас, които разбирате през какво преминаваме, за да продължим да Ви предлагаме услугата. Всички знаем за Брекзит от 5г, само държавата ни не успя да си изгради система до момента за обработката на този тип пратки… 

При каквито и да е новини, различни от "В очакване сме на чудо" ще бъдете своевременно информирани.

 

С Уважение: Екипът на GGBG.bg

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към мнение

Ами според мен като страничен наблюдател явно става безсмислено ползването им от ОК,  най-добре човек да си пазарува от другаде

Връзка към мнение
преди 16 часа, Polina каза:

Което предполага, че са подновили  приемането на пратки, нали така?

Аз последните дни не успявам да се свържа с тях, малко ме ядосват, но това е друга тема. Чакам с нетърпение тарифата им. 

О да, пратки продължават да си приемат. Аз имам във всички курсове по нещо, така че нямам отказано приемане от тяхна страна. Вчера ходих да си взема пратката от курс 992, който тръгна на 30 дек и ми казаха, че камиона от следващия курс (993) вече е в България и чака да мине на митницата в Пловдив. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 часа, neuromancer каза:

Ами според мен като страничен наблюдател явно става безсмислено ползването им от ОК,  най-добре човек да си пазарува от другаде

Сирийските бедуини казват, че човешкото око само пясъкът може да го запълни 🙂 От една страна, пазаруването с поевтинялата лира е примамливо; от друга, купуването на англоезична литература извън ОК е малко странно, пък и на по-високи цени.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.