Прескочи до съдържание

Как се пазарува от UK след Брекзит?


Фил

Препоръчани мнения

Пратките от курс 993 на Габиели са осободени от митница. Аз поне не съм представяла документи.

 

@Георги Не знам кои онлайн магазини те интересуват:

При поръчка от Next до 4 (!) артикула вкл., единственото, което искат DHL е ЕОРИ. Не се заплаща нищо - ДДС-то е за сметка на Next, митническото представителство е безплатно. Междувременно Next са увеличили цените за ЕС с 10%.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Childish каза:

Пратките от курс 993 на Габиели са осободени от митница. Аз поне не съм представяла документи.

 

@Георги Не знам кои онлайн магазини те интересуват:

При поръчка от Next до 4 (!) артикула вкл., единственото, което искат DHL е ЕОРИ. Не се заплаща нищо - ДДС-то е за сметка на Next, митническото представителство е безплатно. Междувременно Next са увеличили цените за ЕС с 10%.

Конкретно в момента никой, но съм поръчвал от  sigmasports.com, sportsdirect също. Не е драма, намират се заместители за моите неща из ЕС.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Получих имейл от Габиели, че пратката ми от курс 993 се раздава във Варна (аз пращах документи). По интересно ми е какво ще се случва със следващите курсове, но май ще продължаваме да чакаме новини.

Връзка към мнение

Считано от 01.01.2021 г., правилата са относително ясни и е въпрос на време движението на стоки да се регулира...

 

По-интересно е какво се случва с поръчки направени (включително платени) преди 01.01.2021 г. Както обикновено, аз имам на приордър един бокс сет, който съм платил през ноември, 2020 г. по старите (действащи към момента на сделката) правила. Датата на издаване на албума е 05.02.2021 г., което означава, че теоретично пратката трябва да пристигне по обичайния начин (куриер или пощенски клон). С нетърпение очаквам какво ще стане, като още от сега съм се "наточил" за разправия с митническите чиновници... 

Връзка към мнение
преди 1 час, PolinaS каза:

Получих имейл от Габиели, че пратката ми от курс 993 се раздава във Варна (аз пращах документи). По интересно ми е какво ще се случва със следващите курсове, но май ще продължаваме да чакаме новини.

За следващите кутрсове в сайта им пише:

Цитат

Фирма "Габиели", взе решение всички митническите сборове за всички пратки изпратени с курс от Великобритания №993 и №994 да са за сметка на фирмата.

Това не се отнася за пратки изпратени с курс №995 от Великобритания. Условията и цените за пратките с този курс ще бъдат оповестени скоро на сайта.

 

Връзка към мнение

Вчера не издържах и поръчах 5 плочи и 1 blu-ray от Amazon.de

 

Бях сигурен какво ще се случи, ама нали съм си инат... Днес, очаквано поръчката беше разделена на 4 отделни поръчки - 1 ще пътува от ЕС и ще пристигне с австрийските пощи (разбирай, M&MB Express за България), 2 с Royal Mail, а за последната все още очаквам съобщение за изпращане, за да видя откъде ще дойде.

 

Никъде по време на поръчката, amazon.de не ме предупреди, че пазарувам стока налична извън рамките на ЕС. Плащанията, отново са в EUR с получател AMAZON.DE LUXEMBOURG LU, както е било винаги досега и коректно начислено ДДС. Сега очаквам, пратките от Англия да пристигнат в митническия клон и да трябва да се разправям с освобождаването им... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 29.01.2021 г. в 16:00, Duke каза:

Сега очаквам, пратките от Англия да пристигнат в митническия клон и да трябва да се разправям с освобождаването им... 

Да, ама не! Пристигнаха директно в локалния пощенски клон. Получих ги без никакви усложнения. Очевидно е важно не откъде пътува една пратка, а какво производство е нейното съдържание. Въпросните плочи са означени като произведени в ЕС. Все пак, ще имам едно наум при поръчки от Amazon и не мисля да прави експерименти с английската версия на сайта, а ще продължа да пазарувам от немската, въпреки, че понякога цената там е по-висока...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 29.12.2020 г. в 16:54, Фил каза:

Въпросът ми не е точно за пътуване, но понеже гледам че другата тема за последствия от Брекзит е заключена, да попитам тук. 

Точно мислех да си пазарувам нещо онлайн от UK и  попадам на следния материал:

Пратките от Великобритания за ЕС ще подлежат на мита от 1 януари 
:ohmy:

Нали уж се сключи някаква сделка UK-ЕU в последния момент и аз си мислех, че в нея е включено и продължаване на безмитната търговия ... :unsure:
Понеже отдавна нямам много вяра на журналистически заглавия, дали някой е по-наясно с този въпрос?

Ако сега си напазарувам нещо от UK, има ли вероятност да ми наложат мито на покупката и ако да - как/къде/кога бих могъл да разбера колко ще е това мито? 



 

АЗ поръчах стока от английски сайт през януари, начислиха ми ДДС там, писах им писмо, защото на сайта пишеше че ДДС-то се плаща тук.... отговориха, че те го начисляват и директно го плащат на нашите митници. Поръчана стока на 20.01. още не е пристигнала, не е странспортна фирма а директна доставка. бавят се, с една дума.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Gabieli.jpg.4d42e2f512db5c1c7076bee3f1f35b35.jpg

 

 

15.02.2021 г.

Пратки доставени в депо Лондон курс 996/3 и 996/4

Това съобщение е за всички клиенти,които не се съобразиха с молбата ни да не се поръчват пратки до 15 март  до адреса ни в Лондон.

Всеки  клиент който има пратка със статус ( приета в склад Лондон) причеслена към курс 996/3 и 996/4 трябва да изпрати нужната  информация за пратката си. 

копие от платежно/фактура (скрииншот)

снимка на продукта (скрииншот)

ЕОРИ номер

на       customs@gabieli.com

В противен случай може да не е получите, защото не може да се изнесе от Великобритания.

Надяваме се до края на седмицата 21 /02/2021 да съберем нужната информация за да може да изпратим пратките до България. 

За пратки които нямаме информация до тази дата ще се начисляват такси магазинаж от 10лв .на ден.

И още веднъж ви молим да преустановите поръчките си до 15 март 2021, в противен случай ще бъдат отказани от куриерите и ще бъдат върнати към продавачите.

 

 

 

 

И как се вади ЕОРИ номер - https://pravatami.bg/29499

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

https://www.flamingo-shipping.com/public/uploads/files/EORI_blanka.pdf

това е бланката която трябва да се попълни за ЕОRI номер. Изпечатва се и се попълва с химикалка, няма нужда от компютърни гимнастики. След това се ходи в районната митница или тази по район както е в София. И служител качва цялата информация в Агенция Митници и получавате ЕORI номер. Не струва нищо. Има една важна подробност ако по лична карта адреса ви е в Силистра например, а живеете в София ще ви изкарат Ad-hoc който също ще ви свърши работа, но е еднократен, докато ЕORI се ползва до безкрай. 

Съветвам да не правите опити с ел. подпис защото нещата са много тегави и системата я работи , я не. Първо се изисква регистрация на самия подпис на сайта на Агенция Митници и това е една работа, по-скоро ще изстрелям ракета до Луната. 

Имайте предвид, че пишат че ще пуснат попълване на опростена митническа декларация, но това няма как човек да си го направи сам. Ще му трябва митнически агент и това вече ще струва пари. 

Та съвета ми е ако някой се изкушава нещо да поръча много да си помисли дали си струва нервите, времето и парите отгоре които ще плати. 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Моят EORI си го получих в момента в който го пуснаха да може с КЕП. Не си спомням да съм имал някакви проблеми. При положение, че в момента КЕП за година излиза по 4 лв. не виждам смисъл човек да се занимава с хартиени документи и да се разкарва.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Емил Маринов каза:

Моят EORI си го получих в момента в който го пуснаха да може с КЕП. Не си спомням да съм имал някакви проблеми. При положение, че в момента КЕП за година излиза по 4 лв. не виждам смисъл човек да се занимава с хартиени документи и да се разкарва.

Къде излиза КЕП за 4 лева за година?

Връзка към мнение

Аз ще ходя да си го извадя на хартия.

Да проверя дали има подобрение на работата в сградата на Веслец. 🙂

 

Update: всичко ми отне не повече от пет минути. Нямаше хора, подадох си попълнената молба за регистрация заедно с личната карта (гише 6 и 7 - деловодство), дадоха ми входящ номер и телефон за връзка в случай, че има забавяне или проблем с номера и си пожелахме приятен ден. Еори номера се изпраща на мейл в срок от три работни дни и не е необходимо повторно идване за получаване. 

До тук добре.

 

UPDATE 2: Точно на третия ден, в началото на работния ден си получих и номера!

Чудесно се справиха за момента и нямам забележки към администрацията! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Днес получих в пощенския клон и поръчка от английски търговец. Вярно, в случая става дума за pre order, с плащане още през ноември, 2020 г., но в крайна сметка пратката пристигна без никакви усложнения директно в пощенския клон. Търговецът беше залепил и митническа декларация върху пакета...

20210218_164341.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 17.02.2021 г. в 15:10, Емил Маринов каза:

В информационно обслужване - https://www.stampit.org/bg/page/803

Може ли читав линк, моля, че този не работи?

 

Едит: работи, като излезе в цитат:)
 

Връзка към мнение

За тези, които решат да регистрират заявлението си за ЕОРИ онлайн, давам безплатен жокер...  Използвайте Internet Explorer!!! Облъсках си главата (вече втори ден), докато прозра заветната истина, че сайтът на такъв динозавър като Агенция Митници, е правен вероятно като курсова работа от някой студент първи курс и освен всички други недомислици, работи само под архаични браузъри! 

 

Освен това, неколкократно се наложи да вадя КЕП-а и да го поставям отново след някакво действие. Естествено сайтът не ти казва да го направиш, но след като подписът е бил наличен в предишната стъпка и си въвел ПИН кода му, на следващата вече ти дава Access denied и трябва да извадиш подписа и да го включиш наново... Трагедия. Както и да е... Пуснах заявлението за ЕОРИ, сега ще чакам.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 20 минути , chandni каза:

За тези, които решат да регистрират заявлението си за ЕОРИ онлайн, давам безплатен жокер...  Използвайте Internet Explorer!!! Облъсках си главата (вече втори ден), докато прозра заветната истина, че сайтът на такъв динозавър като Агенция Митници, е правен вероятно като курсова работа от някой студент първи курс и освен всички други недомислици, работи само под архаични браузъри! 

 

Освен това, неколкократно се наложи да вадя КЕП-а и да го поставям отново след някакво действие. Естествено сайтът не ти казва да го направиш, но след като подписът е бил наличен в предишната стъпка и си въвел ПИН кода му, на следващата вече ти дава Access denied и трябва да извадиш подписа и да го включиш наново... Трагедия. Както и да е... Пуснах заявлението за ЕОРИ, сега ще чакам.

Оооох, болна тема:(((

Няколко дни се мъча да се регистрирам в сайта на НИСО - същата работа.

През 5 браузъра пробвах по 120 пъти, тия от B trust ги подлудих  и не става , и не става. Влизам, намира ми сертификата и на следващата стъпка -“ извади, постави, рестартирай. “Та накрая, като ги навиках и тях по телефона:” ми, дооправяли си сайта, ми не работел, ми...”. Та търчах на пощата, да пращам отчета, в хартиен плик, с обратна разписка. Представяте ли сиииии! 2021 година сме! А ние пращаме препоръчани писма. 

Експлорър ползвам по веднъж, на три години, за сайтовете на държавната администрация, дето си седят в миналия век. Иначе, се срещаме с министъра на Космоса...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Проблемът не е в Борика Банк сервиз и КЕП-а им. Сайтът е смотан! Досега проблеми не съм имала с подписа на други сайтове. А да не говорим, че в сайта на НАП си влизам и си подписвам през Google Chrome без никакви драми.

 

И най-после вече съм с EORI. 

Цитат

Уведомяваме Ви, че регистрацията на икономически оператор chandni е потвърдена.

BGBXXXXXXXXXXZZZ7

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 10 часа, chandni каза:

Проблемът не е в Борика Банк сервиз и КЕП-а им. Сайтът е смотан! Досега проблеми не съм имала с подписа на други сайтове. А да не говорим, че в сайта на НАП си влизам и си подписвам през Google Chrome без никакви драми.

 

И най-после вече съм с EORI. 

BGBXXXXXXXXXXZZZ7

Ми, ха, честито!

Тия избиха рибата - мислех, че ще си го получиш другия месец, най-рано.:ohmy:

Да, знам, че проблемът не е в КЕП-а, ами, в смОтания им сайт. Ако знаеш, колко време губя, заради административни щуротии, по скапаните им недооправени сайтове.

Началото на годината ми е кошмар, заради това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

GG BG са писали на сайта си, че цената им ще бъде 4.99 лв / кг. Те ще се занимават с освобождаване и тн. Ако е за лични пратки, не виждам смисъл такава занимавка с голямата черна дупка, наречена Агенция Митници. Някои реват колко скъпо било, според мен си е супер (за лични нужди, разбира се). 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , darinamarinova каза:

GG BG са писали на сайта си, че цената им ще бъде 4.99 лв / кг. Те ще се занимават с освобождаване и тн. Ако е за лични пратки, не виждам смисъл такава занимавка с голямата черна дупка, наречена Агенция Митници. Някои реват колко скъпо било, според мен си е супер (за лични нужди, разбира се). 

Ревящите сигурно са от армията, ползваща Великобритания за транзитна спирка на боклучетата им от али-то. Мисля, че нормалния потребител, който чат-пат поръчва нещо неналично на добра цена тук не би трябвало да го притеснява лев-два отгоре.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 13 минути , Георги каза:

Ревящите сигурно са от армията, ползваща Великобритания за транзитна спирка на боклучетата им от али-то. Мисля, че нормалния потребител, който чат-пат поръчва нещо неналично на добра цена тук не би трябвало да го притеснява лев-два отгоре.

Нямам си на идея. Прочетох коментарите под facebook поста (и аз не знам защо) и думи нямам за някои от мненията 🤬🤬🤬 Щели да си ги взимат на място като ходят до Великобритания 😃

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.