Прескочи до съдържание

Как се пазарува от UK след Брекзит?


Фил

Препоръчани мнения

преди 51 минути , Георги каза:

Ревящите сигурно са от армията, ползваща Великобритания за транзитна спирка на боклучетата им от али-то. Мисля, че нормалния потребител, който чат-пат поръчва нещо неналично на добра цена тук не би трябвало да го притеснява лев-два отгоре.

Не е точно така @Георги има такива случай, че се чудиш да плачеш ли да се смееш ли.

Съвсем пресен случай от януари. Девойка спи в Мандарин Ориентал в Лондон забравя си пижамата под възглавницата 😉 консияжа е получава от камериерката и по пощата е изпраща в България. И пощите само това и чакат...ОП на митницата за обмитяване и плащане на ДДС. И момичето буквално ревеше защото трябва да плати ДДС върху старата си пижама, която дори не помни от къде е купена, а камо ли да има фактура за нея за да доказва колко струва. 

Втори случай доктор българин на мисия в Мали. Остава няколко дена при приятели в Лондон. Забравя си кубинките. Те му ги пращат. Кубинките много ценни купени от американски магазин в Афганистан. И пак на митницата...За това и ми беше съвeта човек много сериозно да се помисли какво поръчва и от къде...или какво забравя ... 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , giafil каза:

Не е точно така @Георги има такива случай, че се чудиш да плачеш ли да се смееш ли.

Съвсем пресен случай от януари. Девойка спи в Мандарин Ориентал в Лондон забравя си пижамата под възглавницата 😉 консияжа е получава от камериерката и по пощата е изпраща в България. И пощите само това и чакат...ОП на митницата за обмитяване и плащане на ДДС. И момичето буквално ревеше защото трябва да плати ДДС върху старата си пижама, която дори не помни от къде е купена, а камо ли да има фактура за нея за да доказва колко струва. 

Втори случай доктор българин на мисия в Мали. Остава няколко дена при приятели в Лондон. Забравя си кубинките. Те му ги пращат. Кубинките много ценни купени от американски магазин в Афганистан. И пак на митницата...За това и ми беше съвeта човек много сериозно да се помисли какво поръчва и от къде...или какво забравя ... 😉

Аз цитирах конкретно ревът по повод повишената цена на GGBG, което е май от 3.5 на 4.5 на кг или нещо подобно. И си представям, че само хората със значителни обеми може да ги притеснява това, а хората със значителни обеми ползващи тия услуги май основно препродават тук китайски боклучета. И така 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , giafil каза:

Не е точно така @Георги има такива случай, че се чудиш да плачеш ли да се смееш ли.

Съвсем пресен случай от януари. Девойка спи в Мандарин Ориентал в Лондон забравя си пижамата под възглавницата 😉 консияжа е получава от камериерката и по пощата е изпраща в България. И пощите само това и чакат...ОП на митницата за обмитяване и плащане на ДДС. И момичето буквално ревеше защото трябва да плати ДДС върху старата си пижама, която дори не помни от къде е купена, а камо ли да има фактура за нея за да доказва колко струва. 

Втори случай доктор българин на мисия в Мали. Остава няколко дена при приятели в Лондон. Забравя си кубинките. Те му ги пращат. Кубинките много ценни купени от американски магазин в Афганистан. И пак на митницата...За това и ми беше съвeта човек много сериозно да се помисли какво поръчва и от къде...или какво забравя ... 😉

Не би ли трябвало да стане като от цял свят (без ЕС) така и Англия? Тоест тия простотии са си били и преди, само дето сега са се случили и с Лондон? 

Просто цялата работа отдалече ми изглежда като много шум за нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Георги за мен ще е много чудно как ще ги тарифират на кг.

Т.е гащи, чорапи, ел уреди и т.н. на едно място...За това си митническа тарифа и на някой артикули се дължи и мито , освен ДДС...

не искам да гадая как ще го организират...не ми е работа...

@neuromancer да точно така , както за останалия свят вън EU е ситуацията ,но някой хора са поръчали неща още ноември, октомври и сега им идват и за това е големия вой...но и това ще от мине...

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, neuromancer каза:

Не би ли трябвало да стане като от цял свят (без ЕС) така и Англия? Тоест тия простотии са си били и преди, само дето сега са се случили и с Лондон? 

Просто цялата работа отдалече ми изглежда като много шум за нищо.

Доколкото разбрах от 01.07.2021 г., ще има нова промяна на режима в посока облекчаване и връщане към положението от преди Брекзит...

 

Иначе, от години не разбирам как хората са склонни да поръчват от чужди онлайн търговци и да посочват адрес на доставка на транспортен посредник с цел спестяване на някое друго евро или паунд за директна доставка до България. Ако пратката не бъде доставена от българския транспортен посредник, към кого можеш да насочиш евентуално оплакване? Търговецът ще представи доказателство, че е изпълнил доставката до посочен от теб адрес и топката минава в българския посредник. Той какви гаранции може да ти предостави? Защото за повече от 15 години активно пазаруване от Амазон и други независими онлайн магазини, аз съм имал няколко случая на загубена пратка или пък пратка пристигнала с нарушена цялост. Във всички тези случаи съм комуникирал директно с изпращача и съм получавал заместител или пълно възстановяване на сумата... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Duke има сайтове, които нямат доставка до България - пример TK Maxx и съответно трябва посредник 🙂 Преди време имаше един сайт за обувки, който също имаше само UK доставка и за тях също трябва посредник. 🙂 Или примерно от sportsdirect искам само нещо за 50тина лв. Не е много изгодно за доставка до тук да се плаща 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз днес получих пратка от GGBG, която беше с дата на тръгване от UK на 10.01, но писаха, че чака освобождаване и т.н. Не са ме карали нищо да правя, не съм изпращал фактури, декларации, нямам EORI.

Как са освободили въпросното нещо нямам никаква идея. Цената специално за този курс е 2.99/кг (преди беше 1.99/кг), следващия курс, който чакат да пристигне в БГ, са го обявили с цена 4.99/кг., но не е сигурно дали това ще важи за всички пратки от тук нататък.

Връзка към мнение
преди 1 час, Duke каза:

Доколкото разбрах от 01.07.2021 г., ще има нова промяна на режима в посока облекчаване и връщане към положението от преди Брекзит...

 

Иначе, от години не разбирам как хората са склонни да поръчват от чужди онлайн търговци и да посочват адрес на доставка на транспортен посредник с цел спестяване на някое друго евро или паунд за директна доставка до България. Ако пратката не бъде доставена от българския транспортен посредник, към кого можеш да насочиш евентуално оплакване? Търговецът ще представи доказателство, че е изпълнил доставката до посочен от теб адрес и топката минава в българския посредник. Той какви гаранции може да ти предостави? Защото за повече от 15 години активно пазаруване от Амазон и други независими онлайн магазини, аз съм имал няколко случая на загубена пратка или пък пратка пристигнала с нарушена цялост. Във всички тези случаи съм комуникирал директно с изпращача и съм получавал заместител или пълно възстановяване на сумата... 

Получил съм повече от 300 пратки през Габко, ползвал съм и други посредници.

За цялото това време нямам нито една загубена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, yordanov каза:

Аз днес получих пратка от GGBG

И аз си взех пратката днес доставена на 31.12 в УК. Но нека не забравяме, че са в сиво-черния сектор въпреки няколко затваряния и много проверки. Така че може пак да са му намерили цаката ...

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да доложа по въпроса: 

Преди ползвах / десетина години/ donesimi.com, като поръчвах от разните му китайски-митайски сайтове, с доставка до Англия.  Като стана тая патаклама с Брекзит-а, няколко пъти поръчах директно до Бг. За чакането, тичането , разправиите и плащането по Бг митница и поща, вече се оплаквах, на няколко пъти. Като пример - нещо, което струваше 20 долара, тука го платих още веднъж, че и отгоре. Отделно - изгубеното време:(((

Зарекох се, повече да не си го причинявам.

Посредникът donesimi.com предлага, адрес в Германия и Испания. Преди две седмици, направих  много поръчки, с обща стойност, за около 300 евро, ползвайки германския адрес, до там - с безплатна доставка, в петък ги получих, като платих 32 лева. 

Само, като си представя, как се спасих от това, колко пъти, щеше да наплюнчи пръста, лелята в Пощата, докат ми търси 15-те поръчки и колко щеше да ме овиква, направо съм щастлива!:girl_crazy::girl_crazy:

Колко му трябва на човек...

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

в петък ги получих, като платих 32 лева. 

А трябваше ли да се плащат митнически сборове в Германия и как става, ако се е наложило...? В UK 2 пъти се е налагало да плащаме на митница, като те доставяха талонче на Габиели, последните ни го препращат на мейла, ние пращаме мейл и декларираме, че сме вносителя на стоката и се задължаваме с плащането на митническите сборове, след което доставят пратката на Габиели (още преди да си платил) и онлайн с карта си плащаш. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Светославов каза:

Една кето-тортичка? 🙂 

Даааа! Ама, остана вече половин:((

 

преди 2 часа, chandni каза:

А трябваше ли да се плащат митнически сборове в Германия и как става, ако се е наложило...? В UK 2 пъти се е налагало да плащаме на митница, като те доставяха талонче на Габиели, последните ни го препращат на мейла, ние пращаме мейл и декларираме, че сме вносителя на стоката и се задължаваме с плащането на митническите сборове, след което доставят пратката на Габиели (още преди да си платил) и онлайн с карта си плащаш. 

 

Не, сега нищо няма за митница, само транспорта и таксите на Еконт.

Но преди, когато ползвах английския адрес, доста пъти, за големи поръчки, е имало митнически такси. Те се оправят с всичко, казват ми сумата и аз им я превеждам - имат много лесен начин, за плащане с карта, в техния сайт. Пък те, после, ми пращат фактурата.Само не мога да кажа, дали, за всичките им клиенти е тази системата или, персонално за мен, че съм им от първите клиенти на времето, познават ме и винаги съм била коректна. Освен това, сме внасяли и камъни, за големи суми - пак те се оправяха с митниците. 

Едното ни детенце казва, че Габко, например, имали по- ниски такси и склад в Пд.

Ама, аз съм си доволна от моите и не си ги сменям:))) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Каква е ситуацията в момента? Има ли работещи превозвачи от Ангалия?
Опитах се да се свържа с ggbg, но не си вдигат телефона.

А ми трябват неща, които само в Англия мога да си ги купя онлайн.

Тук ми искат 10 пъти повече и доставка след месец.

Връзка към мнение

И Доставка Англия са ок, скоро им писах мейл да ги питам (на офиса в Уимбълдън), вдигнали са малко цените, но доставят до цялата страна, 10-20 дена казаха, и пращат декларация за попълване... Не съм ги ползвала след промените обаче.

Връзка към мнение

GGBG работят. Дори сега приятели ми показаха мейли относо последния курс от UK насам - имат известие за тръгване на пратка от Англия на 21.06 и днес ново известие, че същата пратка е вече в София.

Връзка към мнение

може би знаете, но все пак да кажа - от 1 юли ще има известни изменения при вноса от трети страни /и UK, и Китай/ - вече всичко ще се облага с ДДС, независимо дали струва 1 или 10 долара, съответно и фирмите, които ще ви представляват пред митница вероятно ще си събират някаква такса , примерно на Български пощи е 3,90

 

https://www.bgpost.bg/bg/574

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , antea каза:

може би знаете, но все пак да кажа - от 1 юли ще има известни изменения при вноса от трети страни /и UK, и Китай/ - вече всичко ще се облага с ДДС, независимо дали струва 1 или 10 долара, съответно и фирмите, които ще ви представляват пред митница вероятно ще си събират някаква такса , примерно на Български пощи е 3,90

 

https://www.bgpost.bg/bg/574

Май ще остане по стария начин за някои стоки.Утре ще трябва да си взема днес пристигнала от Китай пратка за 10$.

 

Какво не се променя от 1 юли 2021 г.?

 

  1.  
  2. Няма промяна относно получаването на малки пратки съдържащи стоки с нетърговски характер с произход от трета страна или територия от физическо лице до друго физическо лице, на обща стойност до левовата равностойност на 45 евро.
Връзка към мнение
преди 17 минути , dimitrov6 каза:

Май ще остане по стария начин за някои стоки.Утре ще трябва да си взема днес пристигнала от Китай пратка за 10$.

 

Какво не се променя от 1 юли 2021 г.?

 

  1.  
  2. Няма промяна относно получаването на малки пратки съдържащи стоки с нетърговски характер с произход от трета страна или територия от физическо лице до друго физическо лице, на обща стойност до левовата равностойност на 45 евро.

ми ако навиеш някой онлайн-магазин да се представи за физическо лице и да издаде документ, че не му дължиш плащане... 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , antea каза:

ми ако навиеш някой онлайн-магазин да се представи за физическо лице и да издаде документ, че не му дължиш плащане... 🙂

Дано самите търговци в Алиекспрес се регистрират  те да плащат ДДС,като го включат и в цената.

Връзка към мнение
преди 13 часа, antea каза:

ми ако навиеш някой онлайн-магазин да се представи за физическо лице и да издаде документ, че не му дължиш плащане... 🙂

Навих приятелка, която живее в UK  да ми препрати поръчката през Royal mail. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 24.06.2021 г. в 16:14, miroslava каза:

Каква е ситуацията в момента? Има ли работещи превозвачи от Ангалия?
Опитах се да се свържа с ggbg, но не си вдигат телефона.

А ми трябват неща, които само в Англия мога да си ги купя онлайн.

Тук ми искат 10 пъти повече и доставка след месец.

Габиели също работят. Засега не са казали какви ще са промените след края на месеца, само от брекзит насам цената на кг е вдигната. Аз чакам пратки от курса, който трябва да пристигне на 6-ти, ще видим дали без предварително предупреждение ще плащам ДДС... Иначе съм ги ползвала доста пъти преди брекзит, включително за киндъли и таблет и винаги са били точни.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.