Прескочи до съдържание

Как се пазарува от UK след Брекзит?


Фил

Препоръчани мнения

преди 18 минути , logist13 каза:

Алтернативен вариант беше (правил съм го) да си поръчаш нещо от САЩ с доставка в Германия и оттам с куриер до България без сблъсък с нашенските митници. Но не знам след измененията от 30.06. тази година дали това продължава да работи.

Онзи ден поръчах по този начин от щатския ebay, като там събират дължимите митнически/ДДС такси предварително и не би следвало да спират пратката на митница в Германия. Ако стигне безпрепятствено до склада на фирмата-куриер в Германия, това е многократно по-удачен вариант за поръчки от чужбина. Ще пиша как са развили нещата като\ако си получа пратката след 2-3 седмици.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 39 минути , chandni каза:

Кажи ми, че ползваш Internet Explorer в борбата... :girl_crazy:Митниците, както и всяка друга държавна институция в България, живеят в средновековието и естествено сайтовете им работят само с връстници на Лили Иванова. :laugh1:

 

 

П.С. Виж тези мнения от февруари... 😉 

 

 

Всичко изчетох и Интернет Експлодър беше първия ми избор, все пак не се борим с държавната администрация от вчера... Но не успях да преметна сайта с 4 различни броузъра и това си е, мега зле е. За щастие митницата е на 15 мин пеша от нас, а подаването на хартиено заявление отне едва 2 минути по часовник и още утре ще получа великия номер - при това на МЕЙЛА за да не ходя втори път. Модерна работа! :crazy:

 

@logist13 точно по тази причина отдавна не поръчвам нищо от извън ЕС, но сега едни колеги от Великобритания без предупреждение са ми пратили пакетче за празниците (май някакви рекламни материали в стил шапка, тениска и тн). Вчера куриерската фирма ме изненада с обаждане и с благата вест за съществуването на ЕОРИ и жизненоважната ми нужда от него.

 

Иначе отдавна и елегантно съм си решил проблема с не-ЕС покупките. Просто отивам на съответното място, купувам каквото ми трябва и го внасям със себе си 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Иначе отдавна и елегантно съм си решил проблема с не-ЕС покупките. Просто отивам на съответното място, купувам каквото ми трябва и го внасям със себе си 🙂

 

Ей на това му се казва достоен пример за подражание 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

 

@logist13 

Иначе отдавна и елегантно съм си решил проблема с не-ЕС покупките. Просто отивам на съответното място, купувам каквото ми трябва и го внасям със себе си 🙂

Ово йе стандарт 😉 

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Стига нещото да не тежи 300 кг.

Аз си спестих разправиите и директно си платих на митнически агент.

4 minutes ago, miroslava said:

Гледайте положително на нещата. ЕОРИ номер се вади само веднъж! После само го ползваш:)

Точно !

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Някой може ли да ми препоръча фирма, която превозва лични вещи от Англия до България? Струва ми се, че Gabco вече не обслужват UK, но може и да бъркам. 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Lindt каза:

Някой може ли да ми препоръча фирма, която превозва лични вещи от Англия до България? Струва ми се, че Gabco вече не обслужват UK, но може и да бъркам. 

Габиели

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.