Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Demo каза:

Още има нагоре да се катери и не е късно за купуване ...

'айде няма нужда да купуваме, когато пазарът е нагоре. Като е долу, тогава моля да се обадите да купя. Сега е моментът, за тези които имат биткойн да кешират. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, vorbis каза:

айде няма нужда да купуваме, когато пазарът е нагоре. Като е долу, тогава моля да се обадите да купя. Сега е моментът, за тези които имат биткойн да кешират

Вие купихте ли миналия ноември като беше надолу?

Дали това е пика за близките месеци?

 

Връзка към мнение
9 hours ago, vorbis said:

'айде няма нужда да купуваме, когато пазарът е нагоре. Като е долу, тогава моля да се обадите да купя. Сега е моментът, за тези които имат биткойн да кешират. 

Исках да съм полезен просто, ето през нощта падна до 67к$ , дано сте купили. Друга възможност надолу не виждам изобщо.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

В момента според мен не е време да се купува или продава, а време да се чака. Аз покупките ги правих от януари 2022 до януари 2024. Сега чакам 2025 г. Тогава ще е време за яко кеширане. А, едва 2026-2027 ще е време за купуване и ново кеширане през 2029 г. Следвам стриктно Биткойн циклите, но и аз се изненадах колко рано Биткойн постигна нов връх, повече от месец преди халвинга. Истинският връх на този булмаркет очаквам да е минимум 200 000 долара, не по-рано от 2025 г.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
3 hours ago, Crazy Horse said:

В момента според мен не е време да се купува или продава, а време да се чака. Аз покупките ги правих от януари 2022 до януари 2024. Сега чакам 2025 г. Тогава ще е време за яко кеширане. А, едва 2026-2027 ще е време за купуване и ново кеширане през 2029 г. Следвам стриктно Биткойн циклите, но и аз се изненадах колко рано Биткойн постигна нов връх, повече от месец преди халвинга. Истинският връх на този булмаркет очаквам да е минимум 200 000 долара, не по-рано от 2025 г.

Малко си протеворечите - ако очаквате връх 200к, обосновете защо сега да не се купува при цена само 70к ?

 

Циклите на биткойн бяха нещо значимо, до момента в който нямаше ETF. 

Тези данни (от  циклите) показват че никога не е стиган АТН преди халвинг. 

Никога е нямало и такъв дефицит на BTC.  ETF го създадоха, сега и пенсионните фондове искат разрешение официално да включат в порфолиото си btc ETF, да не говорим за Катар, ОАЕ и саудитите, които си имат достатъчно облигации, злато, и сега търсят диверсификация ....

Тези и някой други събития, показват че сега е различно. Всичко може да се очаква.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Demo, на всеки нов булмаркет казват, че този път ще е различно, но този път заради намесата на ETF-ите наистина може да е различно. Все пак мисля, че циклите ще продължат. Иначе за купуването сега, зависи кой каква печалба търси, ако някой е доволен на 3 пъти печалба, може и сега да купи. Аз лично предпочитам да купувам на същинския мечи пазар, защото това дава не 3 пъти, а 10 пъти поне печалба. Да не говорим за алткойните. При цени 21-25 цента покупка на Fetch.ai, примерно, по време на мечия пазар, вече ми дава над 10 пъти печалба, но аз няма да бързам да продавам. Хванах дъното на пазара, ще започна да продавам когато усетя, че върхът е близо. Тази тема ще стане активна много сега, ще обменяме информация и мнения.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 37 минути , Crazy Horse каза:

... Тази тема ще стане активна много сега, ще обменяме информация и мнения.

:biggrin:

Радвам се, че пак ще се активизирате.

Една година си викам: Какво ли правят тия хора. Сигурно си изгризаха ноктите от притеснения при нива от 20 К.

:wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 10 часа, Zlia каза:

Вие купихте ли миналия ноември като беше надолу?

Дали това е пика за близките месеци?

Не съм купувал сериозни количества, нямам и намерение поради концептуални съображение спрямо криптовалутите. Имам малко сатошита, които са по-скоро игра на спекулации, а не инвестиция. Инвестирам само в неща, зад които има стойност и паричен поток. Дано с предното изречение да не отворя "вечния спор" за или против крипто валутите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 37 минути , ven62 каза:

Една година си викам: Какво ли правят тия хора

Избирахме си специфичния цвят Мазерати, който да отива на фасадата на имота ни на Лазурния бряг. Ей така, да сме подготвени за новото избухване на пазара, не да ни чакат дизайнерите! 😉🙃🤣 

Радвам се, че се включваш, темата просто няма да е същата без теб! 😛

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 46 минути , ven62 каза:

:biggrin:

Радвам се, че пак ще се активизирате.

Една година си викам: Какво ли правят тия хора. Сигурно си изгризаха ноктите от притеснения при нива от 20 К.

:wink:

 

Баш на такива нива няма от какво да се притесняваш, а може само да се радваш, че ги има 🙂 И по мъничко да добавяш в торбичката 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не съм се занимавам с крипто от почти две години, та да попитам - може ли от платформата Байнанс да се превеждат пари в българска банка?

Спомням си, че самата платформа беше спряла трансфера на средства от български банки към тях, но обратното работи ли?

Връзка към мнение
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Не съм се занимавам с крипто от почти две години, та да попитам - може ли от платформата Байнанс да се превеждат пари в българска банка?

Спомням си, че самата платформа беше спряла трансфера на средства от български банки към тях, но обратното работи ли?

От български банки към Байнанс става, но обратно не съм пробвал! 

Връзка към мнение
преди 9 минути , crazyhorse каза:

От български банки към Байнанс става, но обратно не съм пробвал! 


Хм, бяха обявили преди време, че спират трансферите на пари към Байнанс от български банки. Отново ли са ги пуснали? 

Връзка към мнение

Аз нямам спомен Бинанс да са спирали депозитите от български банки изрично. За руски може и да са 🙂
Бяха спрели депозити чрез сепа преводи, но отдавна смениха банката и ги има вече. 

Връзка към мнение

Аз чакам още надолу. Изхождам от изразходваната енергия за добиване на 1 биткоин. При 5 секундно търсене в Гутъл ми излезе това:
 

Цитат

How Much Electricity is Needed to Mine 1 Bitcoin? As a solo miner, an average of 266,000 kilowatt-hours (kWh) of electricity is required to mine a single Bitcoin (BTC).

266000 кВтч  х  $0.15 средна цена  =  $39,900

*Някъде ел. енергията е по-скъпа, другаде по-евтина, важното е идеята.

При така изчислена пряка себестойност на биткоина, се ослушвам за покупка под 40 хил. долара, за да го купя подценен.

 

Ето една карта със себестойността по отделните страни:

How Much Does it Cost to Mine 1 Bitcoin at Home Around the World

Връзка към мнение

40k имаше до преди 2 месеца, едва ли ще видим скоро такава цена. Без някаква драматична развръзка, която става все по-малко вероятна след одобрените ETF, не е въобще невъзможно биткойна никога повече да не се върне до 40к. Исторически при бул рън спадовете са до 20-30% от постигнат пик преди пак да тръгне нагоре, т.е. ако се следва тази логика може да падне до към 50k. Но и това не мисля, че ще стане, прекалено много свободни пари има които си търсят доходност и място за влагане. А и чисто статистически е доказано, че не повече от 10-20 дни през годината дават над 80% от възвръщаемостта (важи и за акциите). И играейки си с идеята да победиш пазара с тайминг, шанса да изтървеш резките скокове и доходността е сериозен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , VASILEV каза:

Биткойна беше £15к не купувахте, сега е малко късничко.

Мислиш ли?!:biggrin:

 

Дано не напишеш, че биткойна беше около 70К и не продавахте. :wink:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , ven62 каза:

Мислиш ли?!:biggrin:

 

Дано не напишеш, че биткойна беше около 70К и не продавахте. :wink:

Всъщност този, който купих на 52$ го продадох🙂 остана този “промоционалният” който купувах по време на bear market- та😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
П.Кръстев
Преди 1 час, logist13 каза:

Исторически при бул рън спадовете са до 20-30% от постигнат пик преди пак да тръгне нагоре, т.е. ако се следва тази логика може да падне до към 50k. Но и това не мисля, че ще стане, прекалено много свободни пари има които си търсят доходност и място за влагане. 

От къде идва анализа, че следващия пик ще е на 150-200к, че да се върне минимум най-ниско до 50к ? Ако пикът е 110-120к и анализът за спад до 20-30% от него е правилен, това означава, че без проблем може да се върне и до 25к. 

Като цяло такъв тип анализи са крайно грешни и това, че 2-3 пъти се е случило, не означава, че и сега ще бъде така. Колко пъти сме чели 2021 година как "това беше с биткойн под 50к, никога няма да видим такива цени"

 

П.С. И след първия, и след втория бул рън цената се връща до 15% от пика. Отделно историята на биткойн е прекалено кратка за да се правят опити за правене на някакви изводи относно бъдещата цена на база исторически данни. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , П.Кръстев каза:

От къде идва анализа, че следващия пик ще е на 150-200к, че да се върне минимум най-ниско до 50к ? Ако пикът е 110-120к и анализът за спад до 20-30% от него е правилен, това означава, че без проблем може да се върне и до 25к. 

Като цяло такъв тип анализи са крайно грешни и това, че 2-3 пъти се е случило, не означава, че и сега ще бъде така. Колко пъти сме чели 2021 година как "това беше с биткойн под 50к, никога няма да видим такива цени"

 

 

 

Не виждам да съм коментирал никъде нито колко ще е следващия пик, нито колко ще е спада след него. Мисля, че е доста ясно казано: "Исторически при бул рън спадовете са до 20-30% от постигнат пик преди пак да тръгне нагоре..." и не съм казвал каквото и да е за следващия мечи пазар. И съм съгласен, че този път е доста по-вероятно да е различно, особенно на фона на най-успешния старт на ETF в историята, тези свързани с биткойн, както и излизащата информация за интерес на пенсионни (а и не само) компании към биткойн. И покрай това си мисля, че с навлизането на институционалните инвеститори на пазара резките спадове ще останат в миналото, както и резките скоковете в цената.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.