Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

На 10.07.2022 г. в 12:26, FlyTraveler каза:

Купих биткойн на малко над 19 К щатски долара при спада. Очаквам идващата или другата седмица краткосрочно да се вдигне докъм 25 500. Ако се случи, ще продам на около 23 500 - 24 000 три четвърти и ще чакам да купя отново евентуално на по-ниски нива по-късно. 

Ако не се случи и тръгне от 20 К надолу май пак ще направя същото.  😆 


Преди три седмици бях писал, че очаквам биткойна и останалите криптовалути краткосрочно да тръгнат нагоре. Точно това се случи, макар и малко по-късно от моята прогноза. Бях сложил един лимит ордер за продажба на биткойн на около 19 450 долара, около 350 под линията на поддръжка (19 800 долара) и кратък пробив задвижи ордера. Точно както правят и другите аматьори - продават като линията на поддръжка се пробие, без да изчакат да се потвърди на следващия ден. Поправих си грешката, като купих отново на малко над 20 К. Вчера следобяд продадох 3/4 на около 24 500 долара (пиша около, че търгувам в евро, а курса евро-долар също се сменя). Шансовете все още са около 75-80 % да стигне до 25 500 долара през идващата седмица и около 60% да удари 28 800 преди да тръгне сериозно надолу, но понеже бях сложил всичките пари, с които играя на крипто, реших да не се лакомя за повече. Берекет версин - 20% печалба при мечи крипто пазар е много добре, а едната четвърт, която си оставих, ще я държа дългосрочно, поне година. 

След две седмици, живот и здраве, заминавам за Намибия, Зимбабве и Ботсвана. Ако до тогава не е паднал биткойна под 21 000, смятам да наредя ордери за купуване на биткойн на 18 000 и малко, 16 000 и малко, 14 К и малко и 12 К и малко. Преди предното ми ходене в Африка през април-май тази година, когато биткойна беше на около 39 К, бях сложил ордер за покупка на 27 300 долара и беше минал при големия спад на 12-ти май.

В крипто касапницата, която според мен предстои, не знам кои алткойни ще оцелеят, така, че залагам на биткойн, въпреки сравнително по-малките колебания нагоре и надолу. Етериума също мисля, че ще оцелее при всички случаи, но него не го следя особено за момента.

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, FlyTraveler каза:


Преди три седмици бях писал, че очаквам биткойна и останалите криптовалути краткосрочно да тръгнат нагоре. Точно това се случи, макар и малко по-късно от моята прогноза. Бях сложил един лимит ордер за продажба на биткойн на около 19 450 долара, около 350 под линията на поддръжка (19 800 долара) и кратък пробив задвижи ордера. Точно както правят и другите аматьори - продават като линията на поддръжка се пробие, без да изчакат да се потвърди на следващия ден. Поправих си грешката, като купих отново на малко над 20 К. Вчера следобяд продадох 3/4 на около 24 500 долара (пиша около, че търгувам в евро, а курса евро-долар също се сменя). Шансовете все още са около 75-80 % да стигне до 25 500 долара през идващата седмица и около 60% да удари 28 800 преди да тръгне сериозно надолу, но понеже бях сложил всичките пари, с които играя на крипто, реших да не се лакомя за повече. Берекет версин - 20% печалба при мечи крипто пазар е много добре, а едната четвърт, която си оставих, ще я държа дългосрочно, поне година. 

В крипто касапницата, която според мен предстои, не знам кои алткойни ще оцелеят, така, че залагам на биткойн, въпреки сравнително по-малките колебания нагоре и надолу. Етериума също мисля, че ще оцелее при всички случаи, но него не го следя особено за момента.

Супер, много добре си направил. 
Стига с тази касапница. Не мисля, че цените ще слязат под нивата преди месец когато Биткойн беше около $17500, но може и да греша.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , VASILEV каза:

Супер, много добре си направил. 
Стига с тази касапница. Не мисля, че цените ще слязат под нивата преди месец когато Биткойн беше около $17500, но може и да греша.

 


Абе, никой не знае със сигурност, но мисля, че има никак не малък шанс да падне биткойна под 17 500 долара до края на годината, може би и по-рано. При кофти сценарий, може и под 12 К да падне. Много умни анализатори сравняват крипто пазара сега с "дот ком" балона в началото на нулевите години - повечето от тези ".com" компании изчезнаха завинаги, но пък тези, които останаха, много се вдигнаха.

П. П. От друга страна говорят, че след 3-4 години няма да има голямо значение дали си купил биткойн на 20 К или на 9 К (ако си ги държал и не си ги търгувал). 😆

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, FlyTraveler каза:

...Много умни анализатори сравняват крипто пазара сега с "дот ком" балона в началото на нулевите години - повечето от тези ".com" компании изчезнаха завинаги, но пък тези, които останаха, много се вдигнаха.
...

Не знам колко са умни въпросните анализатори, но само да кажа че тези .com компании промениха света ... как да се изразя... по експонента.

А биткойна кое точно реално нещо промени.

 

---

Използвам случая да кажа, щото от мненията ми може и да не личи:

Следя темата с интерес, както и 2-3 съседни (имоти, инвестиции, ...) . Има няколко човека ( @VASILEV , @Doctor Who , @oli_mali, @Zlia, @iMari, @antea , @logist13 ... 100% изпускам поне още толкова ) чиито мнения (въпреки че не винаги съм съгласен с тях) взимам под внимание.

Например - продадох етериума, който имах почти на абсолютния му максимум, благодарение на едно мнение на @VASILEV )

Има водка от мен. :biggrin:

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 31.07.2022 г. в 23:46, ven62 каза:

Има водка от мен.

От басейна на @Георги Матеев ли ще я пълниш...? :laugh1:

  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 1.08.2022 г. в 8:32, chandni каза:

От басейна на @Георги Матеев ли ще я пълниш...? :laugh1:

За разлика от газта в цяла Европа при мен има диверсификация на обещанията за водка.

Няма да бъдат ощетени нито @Георги Матеев , нито @VASILEV .:wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 31.07.2022 г. в 23:46, ven62 каза:

Не знам колко са умни въпросните анализатори, но само да кажа че тези .com компании промениха света ... как да се изразя... по експонента.

А биткойна кое точно реално нещо промени.

 

 


Какво, какво може да промени реално... Ами биткойна промени много неща вече за доста хора. Когато основните валути, които използваме в ежедневието си, минат на блокчейн технология, разликата за всички спрямо сега ще е горе-долу, каквато е била при преминаването от парИ само на златни, сребърни и други монети към банкноти със съответното златно обезпечение в трезорите на централните банки, после към банкноти без съответното златно обезпечение, после от банкноти без златно обезпечение в банкови дебитни и кредитни карти... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, FlyTraveler каза:


Какво, какво може да промени реално... Ами биткойна промени много неща вече за доста хора. Когато основните валути, които използваме в ежедневието си, минат на блокчейн технология, разликата за всички спрямо сега ще е горе-долу, каквато е била при преминаването от парИ само на златни, сребърни и други монети към банкноти със съответното златно обезпечение в трезорите на централните банки, после към банкноти без съответното златно обезпечение, после от банкноти без златно обезпечение в банкови дебитни и кредитни карти... 

Ще, ще, ще, ... ОК

 

И при религиите е така ... ще.

 

Не знам. Може и да стане това "ще", може някой ден и в рая да отидем ... поне аз.:wink:

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Ето това се казва сериозен крипто инвеститор!

А, извън майтапа, след изборите в САЩ на 8 ноември очаквам истинското крипто дъно. Този мечи пазар е невероятен! Ще има доста крипто милионери 2025.

IMG-20221009-WA0002.jpg

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 4 часа, Crazy Horse каза:

Ето това се казва сериозен крипто инвеститор!

А, извън майтапа, след изборите в САЩ на 8 ноември очаквам истинското крипто дъно. Този мечи пазар е невероятен! Ще има доста крипто милионери 2025.

IMG-20221009-WA0002.jpg

Ако мога да перифразирам.....За криптото или добро или нищо...🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 3 часа, Branko каза:

 

 

Уроци с куиз въпроси за 1inch, печелят се 9лв за бг акаунти в револют 

Пускам отговорите 🙂

365B7949-ECBE-4A1D-942E-A9B4F4CCCC7B.jpeg

6909ADEB-3146-4EE7-B9D6-48C2ECBE8648.jpeg

  •  
  •  

Къде са тези уроци?

В приложението не мога да ги открия?

Връзка към мнение

То убаво, ама ако искам да продам 4лв такса 🙂

Как го ползвате тоз Револют за крипто, то и с Метал план да си пак 1% комисионна и няма начин да прехвърляш крипто извън Револют. 

Връзка към мнение
преди 27 минути , Zlia каза:

То убаво, ама ако искам да продам 4лв такса 🙂

Как го ползвате тоз Револют за крипто, то и с Метал план да си пак 1% комисионна и няма начин да прехвърляш крипто извън Револют. 

Не го ползваме, само трупаме там крипто на аванта с тайната надежда да станем милионери след време, когато криптопазара избухне пак, така че въобще да не ни дреме какви такси и таксички ще ни вземат тия изедници от Револют. 🤣

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 18 часа, Zlia каза:

То убаво, ама ако искам да продам 4лв такса 🙂

Как го ползвате тоз Револют за крипто, то и с Метал план да си пак 1% комисионна и няма начин да прехвърляш крипто извън Револют. 

Не го ползваме, държим си безплатните дот и 1инч с надеждата след десетина години да струват десетки хиляди 🤣

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Срива на FTX(cryptocurrency exchange) срина криптото до нови нива. Шефа на Binance споделя, че това сериозно е разтърсило доверието в криптовалутите.

Какво се случва не знам, но Solana падна с 40% на долу за ден. До кога ще продължи и дали е повод за притеснение или шанс за DCA , всеки сам да прецени.

Връзка към мнение
преди 2 часа, VASILEV каза:

Срива на FTX(cryptocurrency exchange) срина криптото до нови нива. Шефа на Binance споделя, че това сериозно е разтърсило доверието в криптовалутите.

Какво се случва не знам, но Solana падна с 40% на долу за ден. До кога ще продължи и дали е повод за притеснение или шанс за DCA , всеки сам да прецени.

Защо случващото се между Binance и FTX е от такова значение за криптосвета?

Тук е обяснено причината за срива от последните дни:

https://www.investor.bg/a/541-kriptopazar-i-digitalni-aktivi/363679-zashto-sluchvashtoto-se-mezhdu-binance-i-ftx-e-ot-takova-znachenie-za-kriptosveta

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, Crazy Horse каза:

Аз мисля, че това е златен шанс за довършване на портфолиото, но Solana не купувам. 

Наистина сривът беше огромен, най-вероятно ударихме дъното. Соланата мен, обаче много ме блазни. 

Връзка към мнение
преди 1 час, ACM каза:

Наистина сривът беше огромен, най-вероятно ударихме дъното. Соланата мен, обаче много ме блазни. 

Вместо Солана, погледни Мана, свързана е метавърс

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз много-много не ги разбирам криптовалутите, ама при тоя срив не се сдържах и напазарувах малко sol-чица. Дали ще се окаже печелившо, ще видим в дългосрочен план. Лично аз приемам криптото като тото. Купуваш си фишче сега и стискаш палци да излязат твоите числа след някоя и друга година. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.