Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 7 часа, tch каза:

 Очаквам Маастрихт или Weeze да са алтернативите летища през това време.

На дали ще искат да плащат високите такси в Амстердам.

Те и да искат да ги плащат - слотове няма кой да им даде.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
5 hours ago, adreno said:

Те и да искат да ги плащат - слотове няма кой да им даде.

Ще сложа за всеки случай няколко буркана, нищо се не губи.

Какви времена имаше ... Схипхол беше пусто и само Wizz кръжаха над Европа с "евакуационни" полети, евакуирайки пътниците от парите им.

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Имам полет с промяна и го отмених по телефона. Заявих рефънд дирекно тогава. Казаха ми от 7 до 14 дни. На мейла получих фактура преди седмица със сумата, която трябва да бъде върната, но до момента нямам пари по сметката. Пиша в чата, но не се добирам до live agent 😅 Върти си... искам ми отново номер на резервацията, мейл и до там. Единия път ми изписа, че няма агенти и после ми пише Thanks, that`s all the information we needed i 3 точки си мъдат отдолу, но нищо друго. Изписва ми, че се вижда, че съм пуснала рефънд на 01.02, проверявам статуса и пише, че се извиняват за закъснението...като ви чета след 2 години може и да ги получа😅 Има ли смисъл да званя на платения телефон или да чакам?

Връзка към коментар
преди 9 минути , Denittta каза:

Имам полет с промяна и го отмених по телефона. Заявих рефънд дирекно тогава. Казаха ми от 7 до 14 дни. На мейла получих фактура преди седмица със сумата, която трябва да бъде върната, но до момента нямам пари по сметката. Пиша в чата, но не се добирам до live agent 😅 Върти си... искам ми отново номер на резервацията, мейл и до там. Единия път ми изписа, че няма агенти и после ми пише Thanks, that`s all the information we needed i 3 точки си мъдат отдолу, но нищо друго. Изписва ми, че се вижда, че съм пуснала рефънд на 01.02, проверявам статуса и пише, че се извиняват за закъснението...като ви чета след 2 години може и да ги получа😅 Има ли смисъл да званя на платения телефон или да чакам?

Звъннете на безплатния. В крайна сметка проблемите ви са от отменен полет, за което е предвиден и телефонът. 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Denittta каза:

Имам полет с промяна и го отмених по телефона. Заявих рефънд дирекно тогава. Казаха ми от 7 до 14 дни. На мейла получих фактура преди седмица със сумата, която трябва да бъде върната, но до момента нямам пари по сметката. Пиша в чата, но не се добирам до live agent 😅 Върти си... искам ми отново номер на резервацията, мейл и до там. Единия път ми изписа, че няма агенти и после ми пише Thanks, that`s all the information we needed i 3 точки си мъдат отдолу, но нищо друго. Изписва ми, че се вижда, че съм пуснала рефънд на 01.02, проверявам статуса и пише, че се извиняват за закъснението...като ви чета след 2 години може и да ги получа😅 Има ли смисъл да званя на платения телефон или да чакам?

 В момента всякакви рефънди и плащания от УИЗ се бавят страшно много, но това не Ви пречи да пробвате да ги активизирате с едно обаждане.

Връзка към коментар
преди 45 минути , Denittta каза:

Звъннах на безплатния номер и ми казаха, че можело и до 2 седмици да отнеме възстановяването. Просто да съм изчакала. С 2 думи до Нова година ще стане😇

Ако не греша законоустановения срок за подобен вид доброволно уредени между двете страни взаимоотношения е 2 месеца.

Поне така написа един съфорумник по-нагоре в темата.

Връзка към коментар
преди 17 часа, ivan69 каза:

Дано сменят Айндховен с Амстердам, че на 11,05 имам полет , не съм купувал билети още естествено...

 

преди 16 часа, tch каза:

 Очаквам Маастрихт или Weeze да са алтернативите летища през това време.


Очакванията ти са оправдани, понеже през 2016, когато летището в Айндховен пак беше затоврено за ремонт за кратко, Wizz летяха до Маастрихт.


image.png.a448671bdeb0a532c0e1732c1793d68d.png

Та тогава  използвах случая да се разходя за удължен уикенд в града, при обсадата на който , на 25-ти юни 1673г. загива Шарл Ожие дьо Бац дьо Кастелмор, по-известен като д'Артанян. :smile3:

 

 

  DSC08742.JPG.82ec5a8114c3e43e4ad990f9c10ac3ec.JPG    DSC08754_cr.jpg.dfc810925d066cf43bf3b5905391e61b.jpg

Приятно градче, а при такава разходка може да се комбирнира и с блюзкия Аахен, който е на 30-40мин. с влак или автобус, например flixbus за няма и €2

image.png.35ceee93c70f6c13e6c98e4f8229d9ab.png


DSC07914.JPG.3d6075964282a4c37edd0ab5b69a8d2c.JPG

А съвсем наблизо е и тристранната точка (Three Country Point).

 

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 17 часа, ivan69 каза:

Дано сменят Айндховен с Амстердам, че на 11,05 имам полет , не съм купувал билети още естествено...

Разбира се, че няма да го сменят баш с това летище. Амстердам е с много високи летищни такси и не кацат лоукостове там. Освен Transavia (ако се брои за лоукост). Пегасус, Корендон и Трансавия кацат в Ротердам.  Раянеър каца в Маастрихт. Корендон и Трансавия кацат в Грьонинген (Хронинхен). С две думи: из цяла Нидерландия Уизеър каца само в Айндховен. Алтернативни летища освен Шарлероа, Люксембург и Дортмунд, не виждам. Евентуално и Маастрихт (Мастрихт, както се казва на dutch), помня, че преди W!Zz кацаха там. Weeze се ползва от Раянеър, не и от Уизеър. Тоест авиокомпанията трябва да има договор с дадените летища, които да предложи за алтернатива и да си ги ползва. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , Hakkâri Spor каза:

и не кацат лоукостове там

Всъщност, за да сме по-коректни, доста лоу костове кацат на Schiphol - освен Transavia, летището се ползва от Easyjet, Vueling, Ryanair (имат 2 маршрута от/до там), Air Arabia, Play.

Но иначе да, Уиз няма да сменят Айндховен с Амстердам. 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@yordanov Може, нещата се променят, не съм поглеждал скоро кои лоукостове кацат в Амстердам, казвам го по последни спомени. По същия начин и към настоящия момент Уизеър не кацат в Маастрихт, докато преди години кацаха. И освен през 2016 ... още по-рано си имаха редовни полети София-Маастрихт, преди 2011 г. Може да са си прекратили договора с това летище. Who knows...

Връзка към коментар

Най-бързо се проверява в Уикипедия (предпочитам я пред сайтовете на самите летища) в "авиокомпании и дестинации" :

https://en.wikipedia.org/wiki/Amsterdam_Airport_Schiphol

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, и аз проверявам от уикипедия, в английската версия са най-бързи.

https://www.eindhovenairport.nl/en/news-and-media/reaction-to-reports-on-runway-works-at-airport-Eindhoven

Това с ремонта няма да стане преди 2027

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , ven62 каза:

Маастрихт е на гъ... на географията т.е. на Нидерландия.

То, по-добре да се ползва Брюксел. 

Егати късметлийте са България Еър

Въпрос на гледна точка. Аз исках изрично да видя Маастрихт преди 2 години и летях до Айндховен и после с влак ходих до Маастрихт. Разликата между двата града е огромна. А Маастрихт е близо до Аахен, Германия и Лиеж, Белгия.  Да се комбинират трите града е добър вариант. За кое казваш "по-добре да се ползва Брюксел"? По дифолт всички ли ходят само в Амстердам, че трябва "по-добре да се ползва Брюксел"? А и така да е, пътят от Брюксел до Амстердам не е по-кратък с влак от Маастрихт-Амстердам. (А и отделно има пътуване от Шарлероа до Брюксел).  Маастрихт-Амстердам е 2 часа с влак.

 

А България еър са "късметлии", но си плащат високите летищни такси, ползване на ръкав и т.н., та затова и билетите на България еър са от по няколко стотин евро. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Hakkâri Spor каза:

Въпрос на гледна точка. Аз исках изрично да видя Маастрихт преди 2 години и летях до Айндховен и после с влак ходих до Маастрихт. Разликата между двата града е огромна. А Маастрихт е близо до Аахен, Германия и Лиеж, Белгия.  Да се комбинират трите града е добър вариант. За кое казваш "по-добре да се ползва Брюксел"? По дифолт всички ли ходят само в Амстердам, че трябва "по-добре да се ползва Брюксел"? Пътят от Брюксел до Амстердам не е по-кратък с влак от Маастрихт-Амстердам. Пътува се към 2 часа Маастрихт-Амстердам.

 

А България еър са "късметлии", но си плащат високите летищни такси, ползване на ръкав и т.н., та затова и билетите на България еър са от по няколко стотин евро. 

Разбира се, че си прав и най-вече с "Въпрос на гледна точка".

Аз ходя в Холандия, за да ме ползват като детегледачка или в типичната за всеки български мъж роля - домашен майстор, който разбира от всичко и всичко ремонтира...

Но не се оплаквам т.е. оплаквам се единствено от това, че тези ми занимания се оскъпяват с по-няколко стотин евро при липсата на Айндховен.

:biggrin:

Връзка към коментар

Ама ходиш в кой град? Това не уточняваш? Тоест първо трябва да се уточни това. Ако ходиш редовно в Северна Нидерландия, ти се усложнява случаят, защото ще каца на по-южно летище. Няколко евро отгоре е по-скъп билетът Маастрихт-Амстердам (ако пътуването ти е до Амстердам, макар, че не си го потвърдил). Не 21, ами 26-30 евро примерно.  На всеки час има директни влакове.  А и това е малка държава, влаковете са редовни, бързи... там придвижването е най-малкият проблем.

Но ... и да си го говорим всичко това, ремонт преди 2027 няма да има, както потвърждават в сайта на летище Айндховен, по-горе пуснах линк. Така че сега само си чешем езиците с предположения. В следващите 3 години Уиз/Раян ще си кацат в Айндховен. 

 

 

Screenshot 2024-02-15 at 2.03.19 PM.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте, какво да направя вече не знам, 24 часа преди полет, трябва да се чекираме, ами дава, че съм робот и не става и не става....Какво да правя ...

 Сега влязох през друг браузер, не ми излезе бота, но пък чекирането е недостъпно...утре летим за Рим е 13.20

Връзка към коментар
преди 6 минути , natalito78 каза:

Здравейте, какво да направя вече не знам, 24 часа преди полет, трябва да се чекираме, ами дава, че съм робот и не става и не става....Какво да правя ...

 Сега влязох през друг браузер, не ми излезе бота, но пък чекирането е недостъпно...утре летим за Рим е 13.20

Пробвай през приложението или телефон + браузер

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , ven62 каза:

Пробвай през приложението или телефон + браузер

Пак ми дава, че онлайн чекирането е недостъпно, ако до утре е така, какво се прави ? ..

Връзка към коментар

записваш си скриншот и отиваш на гишето, като казваш да не те таксуват, защото не работи

или звъниш и питаш какво става 

или изчакваш с надежда да се оправи

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 42 минути , Hakkâri Spor каза:

Ама ходиш в кой град? Това не уточняваш? Тоест първо трябва да се уточни това. Ако ходиш редовно в Северна Нидерландия, ти се усложнява случаят, защото ще каца на по-южно летище. Няколко евро отгоре е по-скъп билетът Маастрихт-Амстердам (ако пътуването ти е до Амстердам, макар, че не си го потвърдил). Не 21, ами 26-30 евро примерно.  На всеки час има директни влакове.  А и това е малка държава, влаковете са редовни, бързи... там придвижването е най-малкият проблем.

Но ... и да си го говорим всичко това, ремонт преди 2027 няма да има, както потвърждават в сайта на летище Айндховен, по-горе пуснах линк. Така че сега само си чешем езиците с предположения. В следващите 3 години Уиз/Раян ще си кацат в Айндховен. 

 

 

Screenshot 2024-02-15 at 2.03.19 PM.png

:biggrin:

Само от любов към спора:

 

NETHERLANDS.jpg.d386869bbcca4a421b2f132fa934f286.jpg

 

 

Ще се съгласиш че Маастрихт все пак си е на г... на Нидерландия. Да, сам по себе си е много красив и уникален, ама то и доста дупета също са секси/красиви.

Колкото до ж.п. транспорта в Холандия. Ами, "прогресира" с ускорени темпове.

Последния път на едно прекачване от  Амстердам за Айндховен в опит да си хванем самолета.

На снимката е третия пореден/сменен перон/коловоз, на който тълпата трябваше да чака третия по ред влак (първите два бяха отменени)

IMG_5229.JPG.cd0fd7c1a3775ce8ed6381d3d21cdb4f.JPG

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Пътувам постоянно с тези влакове (NS), знам за какво иде реч. И  знам къде на картата е Маастрихт 😉 За 2 часа и половина с влака стигаш от единия град до другия. Това не е БДЖ. В България това разстояние се взима за много повече. И въпреки някои дребни критики, не можем и след столетия да стигнем техните железници. Така че за NS.NL само хубаво. И пак да кажа, че Амстердам не е центърът на вселената, далеч не всички ,които кацат в Айндховен после отиват точно в Амстердам. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.